Presuda šefovima zloglasne Herceg Bosne

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Ariel » 09 Nov 2020, 23:10

Super

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15132
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2026 times
Status: Online

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Laser » 09 Nov 2020, 23:13

Mister No wrote: 09 Nov 2020, 23:10
Laser wrote: 09 Nov 2020, 23:07
Sigurno ne idu u džamiju. Inače bi... :D.
Glupi Bosnjo misli efendija i merhamet cuvaju od četnika i uzpovaca.
Religija mira i rahatluka. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by amidza idriz » 09 Nov 2020, 23:22

animals wrote: 09 Nov 2020, 22:56
amidza idriz wrote: 09 Nov 2020, 22:48

Da, objavljeno je to a ministar nije ni trepnuo.

Koliko je jos osudjenika prebjeglo, otjerano, pomoglo im se da zavrse u HR i za to niko ne snosi odgovornost.
Zemlja apsurda.
A kako je moguce, da se Mamic sakriva u BIH, od Hrvatskog suda..
ma zemlja cuda..
jebaji ga...sto se mene tice sutra ga protjerajte
i njega cuva i stiti ista politika kao i one prebjege u hrvatskoj samo se svi prave ludi.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31164
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2648 times
Been thanked: 4994 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Matan » 09 Nov 2020, 23:23

amidza idriz wrote: 09 Nov 2020, 23:22
animals wrote: 09 Nov 2020, 22:56

A kako je moguce, da se Mamic sakriva u BIH, od Hrvatskog suda..
ma zemlja cuda..
jebaji ga...sto se mene tice sutra ga protjerajte
i njega cuva i stiti ista politika kao i one prebjege u hrvatskoj samo se svi prave ludi.
Cuvaju ga lopvi ko sto je i on..
Covic i mraka..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by amidza idriz » 09 Nov 2020, 23:24

Covic jedne prebacuje tamo a jedne uvozi i sve u dogovoru sa HDZ Hrvatske
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Taare » 10 Nov 2020, 00:30

Ma jbš ti nas :bua
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Duminjo » 10 Nov 2020, 00:39

Image
Na današnji dan (09.11.) prije 27 godina snage Hrvatskog vijeća obrane (HVO), nakon dvodnevnog granatiranja, srušile su Stari most u Mostaru. S njim je uništena i cijela stara jezgra Starog grada među kojima je nekoliko monumentalnih džamija, medresa i jedini hamam u Hercegovini.

Rušenje Starog mosta počelo je dvadeset dana ranije, a intenzivno 8. novembra 1993. Gađan je s obližnjih planinskih visova Planinice i Stotine granatama velike razorne moći. Granate su padale i na kule Taru i Halebinku koje su svojevrsni statički uteg mostu. Cijela jedna ulica sa dućanima zvana Kujundžiluk potpuno je nestala. Granate su dva dana za redom intenzivno rušile dio po dio mosta. Devetog novembra u 10 sati i 16 minuta most je pao u Neretvu.

Međunarodni krivični sud u Hagu, u presudi iz 2017. godine, kojom je za ratne zločine nad Bošnjacima na 111 godina zatvora osuđena “haška šestorka” predvođena Jadrankom Prlićem, zaključio je da je Stari most bio legitiman vojni cilj.




bhrt.ba




slucajnost :jok

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7019 times
Been thanked: 11325 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by spacebound » 10 Nov 2020, 06:19

Mister No wrote: 09 Nov 2020, 23:01 A sta je cekala familija od ovih koje je ovaj krmak silovao, premlacivao i pobio?
Pustili ga da se seta gradom dok ga neki krimos ne ubije.

Pa zar im nije bilo zao dat ga u ruke nekom drugom da ga upuca umjesto neko od njih da ga zivog nabije na kolac.
Svugdje toga ima. Ne znam da li si gledao dokumentarac Logor. Silovane zene iz Omarske svakodnevno vidjaju svoje silovatelje. I ja se cesto pitam kakva je to snaga i sabur u ljudima, a opet ne znas sta bi covjek uradio i s cim i kako se mozes nosit dok ti se ne desi.

Eh, da je nekog pravednika ovako, sposobnog, sa spiskom i motivisanog da svaki ovakav otpad ukloni s lica zemlje.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53182
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14871 times
Status: Online

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by HAVANA » 10 Nov 2020, 06:47

Fascinantno je kako oni nonsalantno setkaju svuda. Ko onaj batkov potrcko. Sjeo dingospo na grbavici u kafic. Momak pio kafu i osto ukocen, paralisan, deckic je bio kad su ga lomili, brata mu za kosu izvlacili do 4 sprata pa igranka i prebijanje. Samo iz tog ulaza 2 se nije nikad vratilo kad su odvedeni. Psiha je cudo, svako drugacije reaguje. Mali paralisan, zbunjen, prepadnut dosao i rekao bratu koga je vidio. Brat stariji istog momenta otisao i zateko ga. Olesio ga od batina, zamalo ubio. Spasili ga ljudi. Odvelo ga, premotalo i kuci. Optuzen nije bio, potrcko batkov, njega niko teretio nije ali znao je sve, bio je tu... Setka gospodin slobodan. Brata naravno uhapsili, peglanje, cini mi se da je i nesta platio 400km.Neku kaznu, nesta, ne sjecam se vise davno je to bilo. Ne mozes ocekivati od zrtve da reaguje. Velike su to traume. Ja mislim kad bi moja zena batka vidila na ulici, ma sta na ulici, na televizoru da seta ovda... U ormar bi se sakrila. Noge bi joj se oduzele. Lako je reci ja bi ovo, ja bi ono. Ne bi svako. Svjedocila je protiv njega, smjela je i isla je ali taj jebeni strah u ocima i paraliza kad ga samo na ekranu vidi, nevjerovatno je to...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Odraz » 10 Nov 2020, 07:27

insomnia wrote: 09 Nov 2020, 21:51 I sta kaze kolega. Srbin sljegne uSarajvo i vidi ulicu po nekom handzarovcu koji mu je ubio djeda pa mu bude nelagodno.
Bosnjo u mostaru svaki dan srece ovog sto se izivljavo na njemu
Jos ga oslobode pola kazne i vrate iz HR da soli so na ranu zenama koje je silovao. j.... ti drzavu!
Pa kad neko na Tita, ovaj bi kod njega odavno truhnuo na dnu nekog jezera ... :klanja

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Odraz » 10 Nov 2020, 07:29

HAVANA wrote: 10 Nov 2020, 06:47 Fascinantno je kako oni nonsalantno setkaju svuda. Ko onaj batkov potrcko. Sjeo dingospo na grbavici u kafic. Momak pio kafu i osto ukocen, paralisan, deckic je bio kad su ga lomili, brata mu za kosu izvlacili do 4 sprata pa igranka i prebijanje. Samo iz tog ulaza 2 se nije nikad vratilo kad su odvedeni. Psiha je cudo, svako drugacije reaguje. Mali paralisan, zbunjen, prepadnut dosao i rekao bratu koga je vidio. Brat stariji istog momenta otisao i zateko ga. Olesio ga od batina, zamalo ubio. Spasili ga ljudi. Odvelo ga, premotalo i kuci. Optuzen nije bio, potrcko batkov, njega niko teretio nije ali znao je sve, bio je tu... Setka gospodin slobodan. Brata naravno uhapsili, peglanje, cini mi se da je i nesta platio 400km.Neku kaznu, nesta, ne sjecam se vise davno je to bilo. Ne mozes ocekivati od zrtve da reaguje. Velike su to traume. Ja mislim kad bi moja zena batka vidila na ulici, ma sta na ulici, na televizoru da seta ovda... U ormar bi se sakrila. Noge bi joj se oduzele. Lako je reci ja bi ovo, ja bi ono. Ne bi svako. Svjedocila je protiv njega, smjela je i isla je ali taj jebeni strah u ocima i paraliza kad ga samo na ekranu vidi, nevjerovatno je to...
Provjereno - savjet koji mi je dao inspektor - pozoves se na PTSP i izjavis da se niceg ne sjecas, mogu ti ga flautat tuzioci ... dijeli dalje da raja zna. :kafa

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by insomnia » 10 Nov 2020, 07:36

Odraz wrote: 10 Nov 2020, 07:27
insomnia wrote: 09 Nov 2020, 21:51 I sta kaze kolega. Srbin sljegne uSarajvo i vidi ulicu po nekom handzarovcu koji mu je ubio djeda pa mu bude nelagodno.
Bosnjo u mostaru svaki dan srece ovog sto se izivljavo na njemu
Jos ga oslobode pola kazne i vrate iz HR da soli so na ranu zenama koje je silovao. j.... ti drzavu!
Pa kad neko na Tita, ovaj bi kod njega odavno truhnuo na dnu nekog jezera ... :klanja
Zavisi. S obzirom da je udaro po muslimanima mozda bi dobio i cin
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Odraz » 10 Nov 2020, 07:42

insomnia wrote: 10 Nov 2020, 07:36
Odraz wrote: 10 Nov 2020, 07:27
Jos ga oslobode pola kazne i vrate iz HR da soli so na ranu zenama koje je silovao. j.... ti drzavu!
Pa kad neko na Tita, ovaj bi kod njega odavno truhnuo na dnu nekog jezera ... :klanja
Zavisi. S obzirom da je udaro po muslimanima mozda bi dobio i cin
Jel' ti ove gluposti pises po partijskom dekretu? :hm

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by insomnia » 10 Nov 2020, 07:45

Kake gluposti pun kurac svjedocanstava sa raznih strana
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Odraz » 10 Nov 2020, 07:51

insomnia wrote: 10 Nov 2020, 07:45 Kake gluposti pun k.... svjedocanstava sa raznih strana
Pa ove SDA cuva ... dala je pravosudje HDZ-u i pustili ih da rade sve sto hoce i kako hoce. I ovo pitanje dvojnih drzavljanstava da hoce mogli su rijesiti na medjunarodnom sudu pravde, ali idu u korist HDZ-u. I ovo govno od zlocinca su oni pustili da ode u HR da odsluzi manje od pola kazne, mogli su ga uhapsiti cim se vratio i prema nasem zakonu da odlezi ostatak kazne.
Na kraju mogli su i nekom platiti da ga smjesti trajno u invalidska kolica. :123

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by dadojović » 10 Nov 2020, 08:00

Odraz wrote: 10 Nov 2020, 07:51
insomnia wrote: 10 Nov 2020, 07:45 Kake gluposti pun k.... svjedocanstava sa raznih strana
Pa ove SDA cuva ... dala je pravosudje HDZ-u i pustili ih da rade sve sto hoce i kako hoce. I ovo pitanje dvojnih drzavljanstava da hoce mogli su rijesiti na medjunarodnom sudu pravde, ali idu u korist HDZ-u. I ovo govno od zlocinca su oni pustili da ode u HR da odsluzi manje od pola kazne, mogli su ga uhapsiti cim se vratio i prema nasem zakonu da odlezi ostatak kazne.
Na kraju mogli su i nekom platiti da ga smjesti trajno u invalidska kolica. :123
Dvojna državljanstva rješavati na međunarodnom sudu pravde????? I gdje postoji taj sud pravde?
Hajme.....
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83733
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10896 times
Been thanked: 16166 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Fuddo » 10 Nov 2020, 08:10

HAVANA wrote: 10 Nov 2020, 06:47 Fascinantno je kako oni nonsalantno setkaju svuda. Ko onaj batkov potrcko. Sjeo dingospo na grbavici u kafic. Momak pio kafu i osto ukocen, paralisan, deckic je bio kad su ga lomili, brata mu za kosu izvlacili do 4 sprata pa igranka i prebijanje. Samo iz tog ulaza 2 se nije nikad vratilo kad su odvedeni. Psiha je cudo, svako drugacije reaguje. Mali paralisan, zbunjen, prepadnut dosao i rekao bratu koga je vidio. Brat stariji istog momenta otisao i zateko ga. Olesio ga od batina, zamalo ubio. Spasili ga ljudi. Odvelo ga, premotalo i kuci. Optuzen nije bio, potrcko batkov, njega niko teretio nije ali znao je sve, bio je tu... Setka gospodin slobodan. Brata naravno uhapsili, peglanje, cini mi se da je i nesta platio 400km.Neku kaznu, nesta, ne sjecam se vise davno je to bilo. Ne mozes ocekivati od zrtve da reaguje. Velike su to traume. Ja mislim kad bi moja zena batka vidila na ulici, ma sta na ulici, na televizoru da seta ovda... U ormar bi se sakrila. Noge bi joj se oduzele. Lako je reci ja bi ovo, ja bi ono. Ne bi svako. Svjedocila je protiv njega, smjela je i isla je ali taj jebeni strah u ocima i paraliza kad ga samo na ekranu vidi, nevjerovatno je to...
Kako se more s cojekom stupit u kontakt da mu posaljem 400 maraka?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by Odraz » 10 Nov 2020, 08:10

dadojović wrote: 10 Nov 2020, 08:00
Odraz wrote: 10 Nov 2020, 07:51
Pa ove SDA cuva ... dala je pravosudje HDZ-u i pustili ih da rade sve sto hoce i kako hoce. I ovo pitanje dvojnih drzavljanstava da hoce mogli su rijesiti na medjunarodnom sudu pravde, ali idu u korist HDZ-u. I ovo govno od zlocinca su oni pustili da ode u HR da odsluzi manje od pola kazne, mogli su ga uhapsiti cim se vratio i prema nasem zakonu da odlezi ostatak kazne.
Na kraju mogli su i nekom platiti da ga smjesti trajno u invalidska kolica. :123
Dvojna državljanstva rješavati na međunarodnom sudu pravde????? I gdje postoji taj sud pravde?
Hajme.....
Moze se naci nacina ... podrzati SDP da pobijedi u hrvatskoj i da se to regulira. Kad se hoce tad se i nadje rjesenje. Nigdje ne postoji slucaj da jedan gradjanin glasa u dvije drzave. Glasas tamo gdje placas porez pa zadrzi dva drzavljanstva ako zelis.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53182
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14871 times
Status: Online

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by HAVANA » 10 Nov 2020, 08:11

Fuddo wrote: 10 Nov 2020, 08:10
HAVANA wrote: 10 Nov 2020, 06:47 Fascinantno je kako oni nonsalantno setkaju svuda. Ko onaj batkov potrcko. Sjeo dingospo na grbavici u kafic. Momak pio kafu i osto ukocen, paralisan, deckic je bio kad su ga lomili, brata mu za kosu izvlacili do 4 sprata pa igranka i prebijanje. Samo iz tog ulaza 2 se nije nikad vratilo kad su odvedeni. Psiha je cudo, svako drugacije reaguje. Mali paralisan, zbunjen, prepadnut dosao i rekao bratu koga je vidio. Brat stariji istog momenta otisao i zateko ga. Olesio ga od batina, zamalo ubio. Spasili ga ljudi. Odvelo ga, premotalo i kuci. Optuzen nije bio, potrcko batkov, njega niko teretio nije ali znao je sve, bio je tu... Setka gospodin slobodan. Brata naravno uhapsili, peglanje, cini mi se da je i nesta platio 400km.Neku kaznu, nesta, ne sjecam se vise davno je to bilo. Ne mozes ocekivati od zrtve da reaguje. Velike su to traume. Ja mislim kad bi moja zena batka vidila na ulici, ma sta na ulici, na televizoru da seta ovda... U ormar bi se sakrila. Noge bi joj se oduzele. Lako je reci ja bi ovo, ja bi ono. Ne bi svako. Svjedocila je protiv njega, smjela je i isla je ali taj jebeni strah u ocima i paraliza kad ga samo na ekranu vidi, nevjerovatno je to...
Kako se more s cojekom stupit u kontakt da mu posaljem 400 maraka?
:plavi Ma to je daaavno bilo.Covjek se i ozenio,djecu dobio i dalje je na grbavici...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: U Mostaru je večeras ubijen ratni zločinac Marko Maka Radić

Post by insomnia » 10 Nov 2020, 08:11

Cuj podrzati SDP ahaha pa jesi ti sluso sta ovi iz SDP-a pricaju o Bosni
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: HAVANA and 21 guests