RS - all about

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56047
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1964 times
Been thanked: 5796 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Duminjo » 11 Mar 2022, 18:49

Bingov buraz wrote: 11 Mar 2022, 17:43
Krokodil Behko wrote: 11 Mar 2022, 15:52


Đe su oni koji su mitingovali i pitali što ne idu čertnicima?
Zaboravio sam koji.. Čini mi se Duh i Buraz.
Ako mislis na mene, meni je svejedno gdje su rasporedjeni jer bitno je zasto su rasporedjeni. EUFOR je vojna formacija koja je zaduzena da sprijeci neciju vojsku. Sta mislis ciju vojsku realno? Po meni samo bosansku jer je jedina koja bi nesto ucinila. Za prijenos nadleznosti sa drzave na RS Srbima ne treba vojska, i da proglase nezavisnost - ne treba im vojska da nesto zauzme da ikoga napadne. Jedini koji bi prisiljeni da nesto silom rijese su Bosnjaci. I zato imas EUFOR. Zar je bitna razlika odakle bi EUFOR u tom slucaju dejstvovao?
Boldirano ti je malo netacno. Onda ti ostatak teksta nema smisla

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Duh » 11 Mar 2022, 19:39

Krokodil Behko wrote: 11 Mar 2022, 15:52
Duminjo wrote: 11 Mar 2022, 13:38 Kako nezvanično saznaje Klix.ba, Ministarstvo odbrane Bosne i Hercegovine potpisalo je odluku kojom će se EUFOR-u na raspolaganje dati kasarne Oružanih snaga Bosne i Hercegovine u Prijedoru i Bijeljini.
Tako će 500 pripadnika rezervnog sastava EUFOR-a, biti raspoređeno na sjeveroistok i sjever Bosne i Hercegovine.


klix.ba

Đe su oni koji su mitingovali i pitali što ne idu čertnicima?
Zaboravio sam koji.. Čini mi se Duh i Buraz.
Meni je u cilju da Austrijanci budu na sigurnom.
Doduse jedan moj komcija turcin je bio dosta puta u BiH. Bilo mu super, osim sto je dobio batina od nekih navijaca u Sa jednom prije nekih 8 godina cini mise.Slomljena ruka i tako...Ima tu puno svakakvih.
500 nije nikakva brojka, osim kao polovina prve hiljade.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Pasaga » 11 Mar 2022, 19:44

nije on dobio batine,vec degenek .... :D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Duh » 11 Mar 2022, 19:49

pa sta vec...jbg. sto je najgore ne zna ni od koga je dobio.
90% ih tu zbog lake pare(bar je bila) i provoda.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Krokodil Behko » 26 Mar 2022, 22:34

Vjerovali li ne, srpsko se tužilaštvo otelo, ispod Dodikove kontrole.
To je glavni razlog, zašto on hoće da formira entitetski VSTV, kako bi samo on imenovao i tužioce i sudije


DODIK REAGOVAO NA SAOPĆENJE TUŽILAŠTVA RS-a: "Gdje je ubica Davida Dragičevića?"


Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik poručio je Tužilaštvu Republike Srpske da bi im bilo bolje da rade svoj posao za šta ih narod plaća i što je i on samo tražio od njih, "umjesto što troše energiju na pisanje saopštenja i pravdaju se za nešto što ne mogu opravdati".

Na pitanje Srne da prokomentariše saopštenje entitetskog tužilaštva povodom njegovih navoda u vezi sa ubistvom načelnika Sektora kriminalističke policije prijedorske Policijske uprave Radenka Bašića, član državnog Predsjedništva je naglasio da su oni ti koji po zakonu upravljaju i rukovode istragom, a ne Vlada i predsjednica RS.

“Pronađite počinioca, prevrnite zemlju, nađite saučesnike i nalogodavce, jer nemoć i oklijevanje mogu da proizvedu neželjene posljedice, često nepopravljive, jer kao što vjerovatno znate naivno bi bilo očekivati da će učesnici u ovom brutalnom zločinu dobrovoljno pristati da se nađu ispred pravdoljubivih sudija. Na kraju, vi morate biti spremni da istrpite upitnost i znatiželju javnosti. Od vas to, prije svega, očekuju građani, a ne da pišete isprazna saopštenja. Zato nemojte da trošite energiju prepirući se sa mnom”, istakao je Dodik.


On je ocijenio da ne bi imao razloga da reaguje da je tužilaštvo radilo svoj posao.

“Moja i obaveza svih rukovodećih ljudi u Republici Srpskoj jeste da u njoj umjesto pokušaja bilo kakvog zakona brutalnog nasilja, vlada sila zakona. Svako bezakonje i kriminal moraju biti blokirani instrumentima pravne države koja mora pokazati svoju efikasnost. Ono ne smije biti daleko od krivično-pravnih sankcija”, istakao je Dodik.

On je upitao i gdje su počinioci ubistva Davida Dragičevića, te zašto mu sve češće govore da su neki iz Tužilaštva u sprezi sa narko kriminalcima i da li je to istina.

“Ako nije, zašto ste dozvolili da narod tako misli o tužiocima. Bio bih najsretniji da sam u prilici da Vam uputim čestitke na dobro obavljenom poslu. Građani su s pravom uznemireni, očekuju da institucije garantuju stabilnost i bezbjednost, a upravo ste vi prvi u toj borbi da se kazne oni koji to ugrožavaju”, naglasio je Dodik.


On je istakao da Republika Srpska ne smije i sigurno neće biti kuća za ubice.

“Radite svoj posao i demantujte me. Prestanite da se krijete iza udobnih pozicija koje vam je zakon dao. Budite dio narodnog fronta za borbu protiv zla”, poručio je član Predsjedništva BiH, prenosi N1.

Podsjećamo, iz entitetskog tužilaštva danas su saopštili kako je Dodik iznio neistine i pokazao nepoznavanje osnovnih pojmova i procedura u postupanju ovlaštenih službenih lica i tužilaca u otkrivanju i gonjenju učinilaca krivičnih djela.

“Član Predsjedništva BiH u svojoj izjavi poziva se na informacije koje je navodno dobio iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, pa se samim tim postavlja pitanje ko je takve informacije plasirao i sa kojim ciljem, ali istovremno nameće i zaključak da je upravo plasiranje ovakvih informacija učinjeno s namjerom da se istraga skrene u pogrešnom pravcu, prikriju propusti određenih policijskih službenika, učinjeni prilikom provođenja mjera bezbjednosti načelnika Radenka Bašića, a za učinjene propuste okrive tužilaštva”, naveli su, između ostalog, iz Tužilaštva Republike Srpske.
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56047
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1964 times
Been thanked: 5796 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Duminjo » 29 Mar 2022, 13:25

Željka Cvijanović povećala broj savjetnika na 16

Image


Glavna služba za reviziju javnog sektora Republike Srpske provela je finansijsku reviziju Službe predsjednika RS za 2021. godinu.

Revizori su konstatovali da su na kraju prošle godine, pored predsjednice i dva potpredsjednika, u Službi predsjednika bila angažovana 84 izvršioca.

Ukupno je 18 postavljenih lica, odnosno šef kabineta, generalni sekretar i 16 savjetnika, dok je 65 zaposlenih lica na osnovu ugovora o radu (56 na neodređeno i devet na određeno vrijeme), kao i jedan pripravnik.

Ukupni rashodi za lična primanja zaposlenih u Službi predsjednika RS iskazani su u iznosu od 2.598.299 KM.

Podsjećamo, portal CAPITAL pisao je o savjetnicima Cvijanovićeve još 2019. godine kada ih je imala devet, a njihova imena bila su skrivena od javnosti.

Kasnije su pojedina imena objavljena na zvaničnom sajtu, što je vidljivo i danas, ali broj savjetnika navedenih na sajtu nije u skladu s nalazima revizora.

Jedno vrijeme, prije nego što je formiran Savjet ministara BiH, među savjetnicima Cvijanovićeve je bio i Zoran Tegeltija. Prema nepotvrđenim informacijama, Cvijanovićevu savjetuje i Miladin Dragičević, ranije savjetnik Milorada Dodika.


BN

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27235
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14251 times
Been thanked: 14586 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by ironman » 29 Mar 2022, 18:13

Na ovoj temi ne mogu bit ozbiljan,cim vidim ono rs naumpadne mi sumska i ode sve..jos majkicka kao ko grizli viri iza bukve :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Pasaga » 29 Mar 2022, 19:39

ironman wrote: 29 Mar 2022, 18:13 Na ovoj temi ne mogu bit ozbiljan,cim vidim ono rs naumpadne mi sumska i ode sve..jos majkicka kao ko grizli viri iza bukve :D.
i ova gore,standardno tukne na jarca
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56047
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1964 times
Been thanked: 5796 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Duminjo » 29 Mar 2022, 21:06

ironman wrote: 29 Mar 2022, 18:13 Na ovoj temi ne mogu bit ozbiljan,cim vidim ono rs naumpadne mi sumska i ode sve..jos majkicka kao ko grizli viri iza bukve :D.
Kad nam podje Trivicka vedriti i oblaciti, pravicemo Majkicku od govana 😁

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27235
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14251 times
Been thanked: 14586 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by ironman » 29 Mar 2022, 21:08

Duminjo wrote: 29 Mar 2022, 21:06
ironman wrote: 29 Mar 2022, 18:13 Na ovoj temi ne mogu bit ozbiljan,cim vidim ono rs naumpadne mi sumska i ode sve..jos majkicka kao ko grizli viri iza bukve :D.
Kad nam podje Trivicka vedriti i oblaciti, pravicemo Majkicku od govana 😁
Reci cu rijecima velikog Djoleta..princip je isti sve ostalo su nijanse.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Pasaga » 29 Mar 2022, 21:12

lahko je sa krkanom...
ali sa krkanom sa kravatom,diplomom ...eeeee
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27235
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14251 times
Been thanked: 14586 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by ironman » 29 Mar 2022, 21:13

Pasaga wrote: 29 Mar 2022, 21:12 lahko je sa krkanom...
ali sa krkanom sa kravatom,diplomom ...eeeee
Nema takvi medju sumnjacima..samo govedo u skupom odijelu..oni ako ne guslaju propadne im stranka :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by tuzlak1212 » 29 Mar 2022, 22:15

al nazalost nije tacno, samo trivicka je skolovanija nego pola skupstine federacije bih, ima pored nje jos fine ekipe koja je izgazena s raznoraznim profesorima i knjigama, zajebana ce bit slj generacija politicara RS-a... rijetko ko je ko balvan poput Draska

nadam se da cemo i mi probrat neki pametan svijet, jebes ga nasi najpametniji odu i ne vracaju se

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Melek » 30 Mar 2022, 06:51

A njihovi, kao, ostaju :oo

Ne bi se baš reklo :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Naseef Mushroom » 30 Mar 2022, 09:02

tuzlak1212 wrote: 29 Mar 2022, 22:15 al nazalost nije tacno, samo trivicka je skolovanija nego pola skupstine federacije bih, ima pored nje jos fine ekipe koja je izgazena s raznoraznim profesorima i knjigama, zajebana ce bit slj generacija politicara RS-a... rijetko ko je ko balvan poput Draska

nadam se da cemo i mi probrat neki pametan svijet, jebes ga nasi najpametniji odu i ne vracaju se
Ali to je opet do nas. U rs-u će neki koji i nisu ljubitelji draže mihajlovića (ako uopšte i ima takvih) reći "Boli nas briga što veliča dražu, važno je da nas neko školovan vodi" dok su u nas počeli pljuvati jednog Prof. dr. Mirsada Hadžikadića samo zato što je otišao kod reisa na sastanak.
Kod nas bi pljuvali i rahmetli Prof. dr. Nijaza Durakovića kada bi se vratio iz mrtvih samo zato što je ukopan po islamskim propisima jer se sjećam veoma dobro šta je se o rahmetli profesoru pisalo samo zato što mu je klanjana dženaza.

To je razlika između nas i njih i mi smo zaslužni što je jedna snaša iz krmetnjaka danas pametnija nego pola skupštine Federacije i što dolazi nova zajebana generacija jer smo mi naše koji su zajebaniji pustili niz vodu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56047
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1964 times
Been thanked: 5796 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Duminjo » 30 Mar 2022, 12:48

Genjac, Fadil, Asim i slicni. Sredjuju 20+ godina.. situaciju.
Mami price kako bosnjaci puštaju nekoga niz vodu. Imaju imena.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Ma znas » 30 Mar 2022, 19:25

Bravo Naseef. Odlicni argumenti :ok

Nekim Bosnjavima je drazi tudji tata od njihova babe . Posljedica skolskog sistema, gdje smo ucili sve tudje a gotovo nista svoje. "Hodze i popovi bili su najgori lopovi" a posebno hodze. Bosnjaci su tako naucili da je sve tudje bolje od njihovog. Njihov Viskovic i Cvijanovicka su bolji od Novaliva, iako se prica da Rep Srpska samo sto nije dozivjema bankrot.

Krenite od Tuzle za Banja Luku i vidite koliko je FBiH izgradjenija od Rep. Srpke. Mozete krenuti i na drugu stranu prema Bos. Brodu. Opet ista stvar.

Iz tog razloga pitam, da li je Tuzlak stvarno Tuzlak ili neki doseljenik sa Ozrena u Doboj kao nas Adis Sabovic koji se predstsvlja kao Bosnjak a pise protiv Bosnjaka i voli drzavu koje su se svi odrekli. :kafa :kafa

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Šabović Adis » 30 Mar 2022, 21:27

Ma znas wrote: 30 Mar 2022, 19:25 Bravo Naseef. Odlicni argumenti :ok

Nekim Bosnjavima je drazi tudji tata od njihova babe . Posljedica skolskog sistema, gdje smo ucili sve tudje a gotovo nista svoje. "Hodze i popovi bili su najgori lopovi" a posebno hodze. Bosnjaci su tako naucili da je sve tudje bolje od njihovog. Njihov Viskovic i Cvijanovicka su bolji od Novaliva, iako se prica da Rep Srpska samo sto nije dozivjema bankrot.

Krenite od Tuzle za Banja Luku i vidite koliko je FBiH izgradjenija od Rep. Srpke. Mozete krenuti i na drugu stranu prema Bos. Brodu. Opet ista stvar.

Iz tog razloga pitam, da li je Tuzlak stvarno Tuzlak ili neki doseljenik sa Ozrena u Doboj kao nas Adis Sabovic koji se predstsvlja kao Bosnjak a pise protiv Bosnjaka i voli drzavu koje su se svi odrekli. :kafa :kafa
Očekujem da se izvineš za ovu klevetu.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Naseef Mushroom » 30 Mar 2022, 21:36

Duminjo wrote: 30 Mar 2022, 12:48 Genjac, Fadil, Asim i slicni. Sredjuju 20+ godina.. situaciju.
Mami price kako bosnjaci puštaju nekoga niz vodu. Imaju imena.
Ko je kaznio Tokića, Ajanovića, Suljagića i Bajrovica na izobrima? Asim ili narod koji glasa?
Previše su im ekstremni, hoće radije Srki Mandića i Čika Peđu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by tuzlak1212 » 30 Mar 2022, 22:12

Ma znas wrote: 30 Mar 2022, 19:25 Bravo Naseef. Odlicni argumenti :ok

Nekim Bosnjavima je drazi tudji tata od njihova babe . Posljedica skolskog sistema, gdje smo ucili sve tudje a gotovo nista svoje. "Hodze i popovi bili su najgori lopovi" a posebno hodze. Bosnjaci su tako naucili da je sve tudje bolje od njihovog. Njihov Viskovic i Cvijanovicka su bolji od Novaliva, iako se prica da Rep Srpska samo sto nije dozivjema bankrot.

Krenite od Tuzle za Banja Luku i vidite koliko je FBiH izgradjenija od Rep. Srpke. Mozete krenuti i na drugu stranu prema Bos. Brodu. Opet ista stvar.

Iz tog razloga pitam, da li je Tuzlak stvarno Tuzlak ili neki doseljenik sa Ozrena u Doboj kao nas Adis Sabovic koji se predstsvlja kao Bosnjak a pise protiv Bosnjaka i voli drzavu koje su se svi odrekli. :kafa :kafa
Kakve veze njihovo siromastvo ima s njihovim politickim uticajem na drzavne odluke, prica se ovdje mjesecima da je RS pred bankrotom al ako sa mutavim Dodikom se patimo sta ce bit kad neko fakat pametan dodje sa istim finalnim ciljevima

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests