Borba za 'cjelovitu i suverenu' BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 41736
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13554 times
Been thanked: 12106 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Masamune » 03 Jun 2021, 12:12

Objasniće vam Nihilo kad se vrati iz Banovića :D.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26262
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13601 times
Been thanked: 13857 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by ironman » 03 Jun 2021, 12:14

MarlboroGold wrote: 03 Jun 2021, 12:12 Objasniće vam Nihilo kad se vrati iz Banovića :D.
Sta ce nam objasnit?
Pa tamo bi bio obrisan u prvih 7 minuta a ovdje su ga danima upozoravali ..
Da zakljucim,ja tamo pisati necu vise a ko god zeli nek pise gdje voli...kad znamo da ima lunatika koji postaju na fasitoidnim forumima onda...
Slobodna zemlja i slobodna volja..
dream of spring..

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26342
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1841 times
Been thanked: 4006 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Beni » 03 Jun 2021, 12:18

ironman wrote: 03 Jun 2021, 12:14
MarlboroGold wrote: 03 Jun 2021, 12:12 Objasniće vam Nihilo kad se vrati iz Banovića :D.
Sta ce nam objasnit?
Pa tamo bi bio obrisan u prvih 7 minuta a ovdje su ga danima upozoravali ..
Da zakljucim,ja tamo pisati necu vise a ko god zeli nek pise gdje voli...kad znamo da ima lunatika koji postaju na fasitoidnim forumima onda...
Slobodna zemlja i slobodna volja..
pa da je ovdje tako forumali bi Dado, Spejs, Dumi, Maja i Behko
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 41736
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13554 times
Been thanked: 12106 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Masamune » 03 Jun 2021, 12:19

Veca wrote: 02 Jun 2021, 21:43 ...nemaju jadnici kome drugom otici! :(
Nažalost to je tačno. Nemaju.

Uostalom neko reče da reis može uticati preko imama itd... ljudi moji je li vama jasno da ljudi ne bendaju plaho IZ u manjim mjestima? Svako selo ima neke svoje običaje koje IZ ne može iskorijeniti ma kakve ljude poslali. Tako neće mnogo uticati ni na mišljenja i stavove po pitanju politike, a to znači da i ta inicijativa može ići pod piši propalo.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26342
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1841 times
Been thanked: 4006 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Beni » 03 Jun 2021, 12:20

Ja reko jednom maji "haram ti bilo na ramazanu" ona me banovala :valja
Fuck you a friendly note to start the day

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by The 51st State » 03 Jun 2021, 12:23

MarlboroGold wrote: 03 Jun 2021, 12:19
Veca wrote: 02 Jun 2021, 21:43 ...nemaju jadnici kome drugom otici! :(
Nažalost to je tačno. Nemaju.

Uostalom neko reče da reis može uticati preko imama itd... ljudi moji je li vama jasno da ljudi ne bendaju plaho IZ u manjim mjestima? Svako selo ima neke svoje običaje koje IZ ne može iskorijeniti ma kakve ljude poslali. Tako neće mnogo uticati ni na mišljenja i stavove po pitanju politike, a to znači da i ta inicijativa može ići pod piši propalo.
pa onako realno gledajuci vise je nominalno onaj efendija iz zavidovica uradio recimo protiv korupcije nego sve ove skupe placene kampanje, satra se covjek ziv ukazivajuci na pogubnost iste iz svoje sfere djelovanja, no medjutim i tako da..., u ovakvom urusenom drustvu, a i inace to su ipak autoriteti za moralni legitimitet.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 41736
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13554 times
Been thanked: 12106 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Masamune » 03 Jun 2021, 12:32

The 51st State wrote: 03 Jun 2021, 12:23
MarlboroGold wrote: 03 Jun 2021, 12:19
Nažalost to je tačno. Nemaju.

Uostalom neko reče da reis može uticati preko imama itd... ljudi moji je li vama jasno da ljudi ne bendaju plaho IZ u manjim mjestima? Svako selo ima neke svoje običaje koje IZ ne može iskorijeniti ma kakve ljude poslali. Tako neće mnogo uticati ni na mišljenja i stavove po pitanju politike, a to znači da i ta inicijativa može ići pod piši propalo.
pa onako realno gledajuci vise je nominalno onaj efendija iz zavidovica uradio recimo protiv korupcije nego sve ove skupe placene kampanje, satra se covjek ziv ukazivajuci na pogubnost iste iz svoje sfere djelovanja, no medjutim i tako da..., u ovakvom urusenom drustvu, a i inace to su ipak autoriteti za moralni legitimitet.
Izet ef. Čamdžić? Ako misliš na njega on je dobar primjer kakvi bi inače trebali biti.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26262
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13601 times
Been thanked: 13857 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by ironman » 03 Jun 2021, 12:35

Marlboro ,druze,nisu oni isli kod reisa po savjet kako da vode politiku niti i efendija iz Zavidovica tu moze pomoci.
Reis je tu da ih pokusa "pomiriti" staviti im do znajna da je dobrobit Drzave,njenih stanovnika iznad njihovih sitnoracundzijskih podjela..kamo srece da se okupe sve vjerske vodje i rade na tome,na pomirenju na popravljanju odnosa medju strankama zarad viseg cilja...dobra za sve stasnovnike BiH.
dream of spring..

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 41736
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13554 times
Been thanked: 12106 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Masamune » 03 Jun 2021, 12:38

Povjerovao bih u to da se IZ ne koristi kao produzeno krilo SDA decenijama unazad.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by The 51st State » 03 Jun 2021, 12:44

od kavazovicovvog vakta nije to tako eksplicitno 100%, a normalno je da inklinirati sda, da nece nasoj stranci.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Chloe » 03 Jun 2021, 12:44

Tasmanijski tigar wrote: 03 Jun 2021, 11:36
Chloe wrote: 03 Jun 2021, 10:48

Živiš li u RS-u?
Živim u Herceg Bosni. A RS mi je 3 - 4 km zračne linije.
Evo i Elektroprivreda BiH me se odrekla, iako im uredno plaćam račune. Kome da se sada žalim?

Znači, nabijem ih sve nesposobne na qurac.
Pokušavam biti realan, a ti se našla uvrijeđena..?
Hajde što su im RS halalili, ali što se odriču i nas u FBiH?

Screenshot_20210603-112701_Gallery.jpg
Nisam uvrijeđana, ako misliš na dislajk na tvoj post.

Jednostavno ne slažem onim što si napisao i kako si generalizirao.

"krezubi glasač" ma kojoj stranki davao glas, ako pripada Bošnjacima, po tvom bi se i svi Bošnjaci mogli nazvati "krezubi glasači".

Ostatak posta nije tema.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 41736
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13554 times
Been thanked: 12106 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Masamune » 03 Jun 2021, 13:00

The 51st State wrote: 03 Jun 2021, 12:44 od kavazovicovvog vakta nije to tako eksplicitno 100%, a normalno je da inklinirati sda, da nece nasoj stranci.
Problem je taj što kad bi neko odbio da sudjeluje tu upravo zbog naprijed navedene činjenice bio bi etiketiran kao izdajnik svog naroda. To su isti mehanizmi kojima se Dodik koristi kad hoće da pritisne opoziciju, pa ih ucjenjuje. Ko se ne odazove bude na udaru i SNSD-a i većine srpskog naroda. Tako je i ovdje samo dosta suptilnije. SDA je ta koja zapravo okuplja sve ostale, a ne IZ. Ko god se ne odazove stvaraće se slika kako ih boli briga za povratnicima kad i samu SDA zaboli za njima kad se malo više zarovi - kao što je Arzo već ranije objasnio.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Tasmanijski tigar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 625
Joined: 15 Nov 2019, 21:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Tasmanijski tigar » 03 Jun 2021, 13:10

Chloe wrote: 03 Jun 2021, 12:44
Tasmanijski tigar wrote: 03 Jun 2021, 11:36

Živim u Herceg Bosni. A RS mi je 3 - 4 km zračne linije.
Evo i Elektroprivreda BiH me se odrekla, iako im uredno plaćam račune. Kome da se sada žalim?

Znači, nabijem ih sve nesposobne na qurac.
Pokušavam biti realan, a ti se našla uvrijeđena..?
Hajde što su im RS halalili, ali što se odriču i nas u FBiH?

Screenshot_20210603-112701_Gallery.jpg
Nisam uvrijeđana, ako misliš na dislajk na tvoj post.

Jednostavno ne slažem onim što si napisao i kako si generalizirao.

"krezubi glasač" ma kojoj stranki davao glas, ako pripada Bošnjacima, po tvom bi se i svi Bošnjaci mogli nazvati "krezubi glasači".

Ostatak posta nije tema.
Znaš i sama da nisu svi krezubi.
Krezubi su uglavnom oni fanatici, kao gore na video klipu. Ne mislim ja da su to loši ljudi. Imam komšije, rođake iz te skupine, a i meni fali par zubi. :ooo Jednostavno ljudi nisu skontali za dvadeset i kusur godina, da im ovi što su glasali za njih, nisu ispunili što su obećali... struja, voda, putevi...bolje uslove za život.

Ali hajde, svako ima svoju definiciju krezubih, kao i FGR.
:123

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by The 51st State » 03 Jun 2021, 13:10

MarlboroGold wrote: 03 Jun 2021, 13:00
The 51st State wrote: 03 Jun 2021, 12:44 od kavazovicovvog vakta nije to tako eksplicitno 100%, a normalno je da inklinirati sda, da nece nasoj stranci.
Problem je taj što kad bi neko odbio da sudjeluje tu upravo zbog naprijed navedene činjenice bio bi etiketiran kao izdajnik svog naroda. To su isti mehanizmi kojima se Dodik koristi kad hoće da pritisne opoziciju, pa ih ucjenjuje. Ko se ne odazove bude na udaru i SNSD-a i većine srpskog naroda. Tako je i ovdje samo dosta suptilnije. SDA je ta koja zapravo okuplja sve ostale, a ne IZ. Ko god se ne odazove stvaraće se slika kako ih boli briga za povratnicima kad i samu SDA zaboli za njima kad se malo više zarovi - kao što je Arzo već ranije objasnio.
ne razumijem sta hoces da kazes, taj neko ko bi odbio mora biti svjestan socioloskih prilika ili da glumi budalu i buntovnika bez razloga, ovo je sasvim normalna praksa gdje se politicki subjekti sastaju sa svakim, a u principu i trce da se sastanu sa vjerskim poglavarima jer je lukrativno po izbore, osim ako nisu neki ideoloski ekstremisti i lunatici. dakle, bolje se zapitaj kakav je taj kao mozebitna alrernativa kad nije svjestan jedne ovako proste stvari.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 41736
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13554 times
Been thanked: 12106 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Masamune » 03 Jun 2021, 13:12

Pa eto to je moj stav. Ja njima zelim sve najbolje i da nesto bude od toga. Ali sam vrlo skeptican i nisam bez razloga.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Nora Ibsenova » 03 Jun 2021, 13:12

Nikako ne znam šta je ovdje zabremedet.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Chloe » 03 Jun 2021, 13:23

Tasmanijski tigar wrote: 03 Jun 2021, 13:10
Chloe wrote: 03 Jun 2021, 12:44

Nisam uvrijeđana, ako misliš na dislajk na tvoj post.

Jednostavno ne slažem onim što si napisao i kako si generalizirao.

"krezubi glasač" ma kojoj stranki davao glas, ako pripada Bošnjacima, po tvom bi se i svi Bošnjaci mogli nazvati "krezubi glasači".

Ostatak posta nije tema.
Znaš i sama da nisu svi krezubi.
Krezubi su uglavnom oni fanatici, kao gore na video klipu. Ne mislim ja da su to loši ljudi. Imam komšije, rođake iz te skupine, a i meni fali par zubi. :ooo Jednostavno ljudi nisu skontali za dvadeset i kusur godina, da im ovi što su glasali za njih, nisu ispunili što su obećali... struja, voda, putevi...bolje uslove za život.

Ali hajde, svako ima svoju definiciju krezubih, kao i FGR.
Nervira me podcjenjivanje i omalovažanje neistomišljenika, nema veze o kome da se radi.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5533
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 135 times
Been thanked: 256 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by bosnjakinja » 03 Jun 2021, 13:25

Indoktrinacija bosanske djece
Neki dan, 25. maja, na dan obilježavanja stravičnog zločina na tuzlanskoj Kapiji, u kojem je 1995. ubijena 71 osoba, većinom omladina i djeca, direktorica jedne škole, zapamtio sam prezime i naziv škole, ali nebitno za poentu ovoga što pišem, u izjavi za medije kaže:
Danas učimo djecu da možemo oprostiti, ali ne smijemo zaboraviti!
Znači, idealan recept da ta djeca ili njihova djeca dožive istu tragičnu sudbinu.
1. Ne možeš ti nikome ništa oprostiti, jer niko tvoj nije ubijen! Za oprost pitajte majku kojoj je ubijeno dijete, brata koji je ostao bez sestre, čovjeka koji je u trenu ostao bez supruge i majke svoje djece. . . Pitajte stotine porodica kojima je život stao maja '95, pa ćete vidjeti koliko se "može oprostiti"!
2. Kome oprostiti? Je li neko od zločinaca pokazao kajanje? Je li neki zločinac izašao u javnost i u suzama zatražio oprost? Ili na sceni imamo negiranje, ili pak gore, slavljenje zločina i zločinaca?
Pa kome, gospodo, vi opraštate (?) i zašto djecu zaluđujete "opraštanjem", kad na drugoj strani imamo zaluđivanje njihovih vršnjaka "slavljenjem i negiranjem zločina"! Zašto to radite? Da bi sutra naša djeca doživjela istu tragičnu sudbinu?
Dragi Bošnjaci, iz kolektivnog sjećanja prekrižite riječ oprost, jer je ona u okruženju i politikama s kojima živimo, siguran recept da nam se historija i genocid ponove.
Nema oprosta! Iz prostog razloga jer nema žali i kajanja! Oprostiti se može (a ne mora) osobi koja shvati i prihvati svoj grijeh! A opraštati nekome tek onako, iz naivnosti i budalastog merhameta, potpuna je iracionalnost.
#kapija #zločini

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15060
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 608 times
Been thanked: 1979 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Laser » 03 Jun 2021, 13:53

Beni wrote: 03 Jun 2021, 12:20 Ja reko jednom maji "haram ti bilo na ramazanu" ona me banovala :valja
Pozlatila joj se dabogda. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26342
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1841 times
Been thanked: 4006 times
Status: Offline

Re: Probosanske stranke iz RS-a danas na sastanku kod reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića

Post by Beni » 03 Jun 2021, 13:56

Laser wrote: 03 Jun 2021, 13:53
Beni wrote: 03 Jun 2021, 12:20 Ja reko jednom maji "haram ti bilo na ramazanu" ona me banovala :valja
Pozlatila joj se dabogda. :D.
dabogda tebi cuna otpala :ble
Fuck you a friendly note to start the day

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests