'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by radeta62 » 17 Dec 2014, 14:09

Veca wrote:...sto se toga tice,ja komsiluk nabila,otkad za sebe znam,tobe jarabi,osim familije :djed ...ne radi se o tome,imam ja familiju kod kuce i to je razlog!
Veco, posalji familiju na eskurziju uzivaj malo.... :hihi

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26733
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14823 times
Been thanked: 3964 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Veca » 17 Dec 2014, 14:13

...Radeta,znas li ti koja je ovo tema?! :D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by radeta62 » 17 Dec 2014, 14:23

Veca wrote:...Radeta,znas li ti koja je ovo tema?! :D
Deyton u prevodu sex. :D.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26733
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14823 times
Been thanked: 3964 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Veca » 17 Dec 2014, 14:37

radeta62 wrote:
Veca wrote:...Radeta,znas li ti koja je ovo tema?! :D
Deyton u prevodu sex. :D.

:pracka :888
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Pasaga » 27 Mar 2015, 12:32

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

rima
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 689
Joined: 08 Apr 2014, 22:51
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by rima » 02 May 2015, 00:34

Tamo negdje daleko daleko kad budemo svi radili i normalno placeni za to, kad svi budemo sretni veseli... sigurni.. kad rijec rat samo na filmu procitamo.. onda ce rijec Deyton biti rijetka..
Al toje tamo dalkeo daleko :)
Mislim da ce se prije desiti da BiH sa Srbijom ima neku konfederaciju nego sto ce se Deyton izmjeniti...

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Pasaga » 03 May 2015, 10:08

...postavih ovo ovdje...
ako ADMINI nadju prikladnije mjesto,prebacite...... :respekt

http://www.avaz.ba/clanak/175905/glasovi-razuma
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Pasaga » 09 May 2015, 15:59

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Pasaga » 10 May 2015, 20:05

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Konsultant » 17 May 2015, 07:40

Pasaga wrote:Napokon ...spisak finih tema.....

http://www.depo.ba/clanak/130485/bbi-ce ... srebrenici
Neboloza od clanka :bua BBI
Centar je stvoren u Dretelju, a Al Shiddi u Srebrenici! - dno dna od autora. Pokusao je nesto reci izmedju redova medjutim ovim je sam sebi zabio autogol.

Jedino sto valja u clanku procitati:
Prije par dana njemački ministar vanjskih poslova Frank-Walter Steinmeier dao je vrlo ozbiljnu i zabrinjavajuću izjavu, ističući kako BiH polako skreće s puta približavanja EU, upozoravajući na činjenicu da se Turska i Rusija, radi svojih geopolitičkih interesa, ozbiljno miješaju u unutrašnje odnose i pokušavaju da nad BiH ostvare što veći utjecaj.
Ima li iko cinjenica koje ovo opovrgavaju? Nisu dzabe prisutni arkadashi iz vrha. EU im je jasno rekla, odlucite se ko vam je bitniji. Slicno ce vaziti za Srbiju koja pokusava sjediti na 2 stolice.
Izetbegović i SDA pokušavaju nasilno promijeniti etničku strukturu u BiH...
Vec je promjenjena. Jos '91 u Karadjordjevu su zacrtali nove granice i podjelu unutar BiH.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by drugrankovic » 17 May 2015, 08:11

tacno bosna je djeljena izmedju tudjmana i milosevica

no, i treća strana je pripremana, u stvari iala je svoje pomagače, činjenica o iranskim špijunima u zenici, krajem osamdesetih do početka i tokom rata...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Pasaga » 17 May 2015, 09:22

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Pasaga » 09 Aug 2015, 16:52

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26733
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14823 times
Been thanked: 3964 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Veca » 09 Aug 2015, 16:54

...kao da je nesto novo?! ..................a citas li ti,Pasha? :D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Terasa svjesti » 09 Aug 2015, 17:22

Zadnji dan pred potpisivanje dejtonskog sporazuma poginuo mi je suborac na izviđanju. Tako blizu a tako daleko.

Samo neka je stalo ljudi :stop lako je krojiti mape u sigurnome .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Pasaga » 11 Sep 2015, 23:13

Reformu Zakona o sudovima treba voditi struka, a ne politika

SBIH

SARAJEVO - Sve su indicije, iako u javnosti imamo samo stare informacije, da će reforma Zakona o sudovima BiH biti razvijena na osnovu verzije zakona kojeg je u Briselu predložilo Ministarstvo pravde manjeg BH entiteta, što Bosnu i Hercegovinu i njene institucije dovodi u inferioran i ponizavajući položaj u odnosu na entitete.

Očigledno je da se potpisom na Protokol u okviru strukturalnog dijaloga između Evropske unije i Bosne i Hercegovine još jednom popustilo pred ucjenama i pritiscima Milorada Dodika, ovaj put da će provesti referendum o Sudu i Tužilastvu Bosne i Hercegovine ako se ne udovolji njegovim zahtjevima.
Ipak da bi bilo koji zakon bio usvojen na državnom nivou, mora imati podršku u Parlamentu Bosne i Hercegovine. Pozivamo sve patriotski orijentisane delegate u oba doma Parlamenta BiH da detaljno prouče materijale i konsultuju stručne kadrove gdje god je potrebno kako se ne bi dodatno urušavao sudski sistem Bosne i Hercegovine. Stranka za Bosnu i Hercegovinu, pomno prati situaciju i želi skrenuti pažnju javnosti na potencijalne opasnosti koje se kriju u juče potpisanom Protokolu. Vjerujemo da ministri koji su ga potpisali, makar iz Federacije BiH, nisu imali saglasnost Vlade FBiH i Parlamenta FBiH, pogotovo jer prijedlog dolazi iz samo jednog entiteta.
Jasno je da prijedlog nije usaglašen na nivou države Bosne i Hercegovine, jer Dodik ne kontroliše one koji bi ga razmatrali. Ako iza svega stoji politika, pitanje je koje su namjere takvih reformi i kome i zašto odgovara slabljenje sudske vlasti u Bosni i Hercegovini.


Predsjednik Stranke za Bosnu i Hercegovinu
Amer Jerlagić
Ni pod koju cijenu ne smije se ponoviti "slučaj Sutorina" tj. da Parlament BiH glasa na štetu Domovine BiH. Sve probosanske orijentirane političare koji imaju oraha u džepu i koji su ucijenjeni, pod hitno treba procesuirati i nogirati iz političkog života. Ako ćemo živjeti od Didikovih ucjena, bolje da nas nema!
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: 1992-1995

Post by Nole » 25 Nov 2015, 09:49

Nisam stigao otpočetka gledati sinoć na N1 televiziji emisiju Jugoslava Kostića gost Momir Bulatović tema Dejton i rat u ex SFRJ. Sad mi ništa nije tek jasno ili sam ja lud ili pojma nema šta je...
Po Momiru Milošević je od Tuđmana tražio samo da Srbi imaju sva građanska prava u Hrvatskoj a teritorije Hrvatske nije tražio, čak je to stalno napominjao Franju da ga teritorije ne zanimaju već prava Srba.
Dalje izdao je natređenje da JNA puca po srpskim paravojnim formacijama...bio sam u Sarvašu mobilisan od strane JNA takvonaređenje nikada nismo dobili od potpukovnika a pored nas su prolazili Šešeljevi dobrovoljci...mada i Šešelj uvek tvrdi da je njegova formacija stavljena pod komasndu JNA.
Dejton, priča da su sva tri glavna aktera, dakle Alija Tuđman i Sloba imali dobru komunikaciju i da su se veoma razumno i dostojanstveno ponašali. Kada je određivan koridor pored Brčkog koji je morao biti 15km širok neko selo je pripalo RS i Alija je rekao Slobi da to selo ne može ući u koridor jer su tamo izginuli 20 momaka braneći ga. Sloba je prihvatio tu činjenicu i selo je ostalo u federaciji.
Sarajevo, bilo je zamišljeno da bude naka vrsta distrihta i da bi po tome Srbima pripalo više od pola Sarajeva , kako je dogovor bio 51-49 Milošević je odbio tu ideju i dao SA federaciji na šta su popizdeli Krajišnik i ostali delegati RS al je Milošević od Srba imao zlatan glas pa je tako i bilo. Nakon toga Alija je tražio Trebević i tu je bilo muke al je Alija rekao pa to je samo jedno brdo.
Srebrenica....nikakav dokument o Srebrenici nije bio na st0lu , Momir se kune da je istina. Dejton je bio 4 meseca posle Srebrenice i Bulatović tvrdi da tamo još niko ništa nije znao o razmerama zločina koje se danas tvrde da su se dogodile. Da je to onda bilo na stolu u Dejtonu genocid u Srebrenici ....RS ne bi postojala.
Nisam gledao od početka pa nisam ni čuo ništa za Vukovar, al nije mi sad baš sve jasno, da li Bulatović laže ili mi stvarno ne znamo sve uzroke rata kome je i za šta odgovarao taj rat. Bulatović je izjavio da su upravo Amertikanci zaustavili rat jer su imali i štap , veliki i debeo, i šargarepu, istina malu al su je svi morali prihvatiti. Srbi iz BIH su tražili 60% Bosne dok su Hrvati tražili oko 20% a Bošnjaci takođe 60%. Dogovoreno je federacija 51% RS 49%i Ameri nikom nisu dali pravo da se u tu razmeru više meša. Predsednici su služili da naprave granice i da sa stručnjacvima iz SAD odrede ustrojstvo BIH.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6989 times
Been thanked: 7928 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Krokodil Behko » 25 Nov 2015, 10:35

A ja sve konto, da sam svojim očima na TV vidio američke satelitske snimke grobnica oko Srebrenice, svega nekoliko dana kasnije.

Ali, valjda smo već shvatili, rat traje i tačno dobro rekoše, za ove iz C ešalona čija je dužnost negirati zločine i opstruirati istinu, još su prljaviji od samih počinilaca.
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Nole » 25 Nov 2015, 10:38

Krokodil Behko wrote:A ja sve konto, da sam svojim očima na TV vidio američke satelitske snimke grobnica oko Srebrenice, svega nekoliko dana kasnije.

Ali, valjda smo već shvatili, rat traje i tačno dobro rekoše, za ove iz C ešalona čija je dužnost negirati zločine i opstruirati istinu, još su prljaviji od samih počinilaca.
pišem ti šta je učesnik pregovorima u Dejtonu sinoć pričao o Srebrenici. Da je taj dokument bio tamo na stolu RS ne bi postojala, to su reči Momira Bulatovića, a ne moje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6989 times
Been thanked: 7928 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Krokodil Behko » 25 Nov 2015, 10:58

ZMAJ wrote:
Krokodil Behko wrote:A ja sve konto, da sam svojim očima na TV vidio američke satelitske snimke grobnica oko Srebrenice, svega nekoliko dana kasnije.

Ali, valjda smo već shvatili, rat traje i tačno dobro rekoše, za ove iz C ešalona čija je dužnost negirati zločine i opstruirati istinu, još su prljaviji od samih počinilaca.
pišem ti šta je učesnik pregovorima u Dejtonu sinoć pričao o Srebrenici. Da je taj dokument bio tamo na stolu RS ne bi postojala, to su reči Momira Bulatovića, a ne moje.

To smo već vidjeli, mnogo puta. Nisi ti rekao, nego si samo donio neki tekst.
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests