'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Nole » 26 Nov 2015, 11:43

Krokodil Behko wrote:
ZMAJ wrote:
Krokodil Behko wrote:A ja sve konto, da sam svojim očima na TV vidio američke satelitske snimke grobnica oko Srebrenice, svega nekoliko dana kasnije.

Ali, valjda smo već shvatili, rat traje i tačno dobro rekoše, za ove iz C ešalona čija je dužnost negirati zločine i opstruirati istinu, još su prljaviji od samih počinilaca.
pišem ti šta je učesnik pregovorima u Dejtonu sinoć pričao o Srebrenici. Da je taj dokument bio tamo na stolu RS ne bi postojala, to su reči Momira Bulatovića, a ne moje.

To smo već vidjeli, mnogo puta. Nisi ti rekao, nego si samo donio neki tekst.
Ni sad neću mnogo reći al Jasuši Akaši juče u Hagu pomenu Markale II dakle proguglaj i pročitaj , ili je i on uključen u velikosrpsku propagandu, mada je pre par dana izjavio da je Mladić vodio genocidni rat, a juče pomenu da granata nije došla sa srpskih položaja al je odlično poslužila da se Srbima pojača embargo i otpočne bombardovanje položaja VRS..
Jasuša Akaši Hag 24.11,2015.

‘Zapadni mediji lagali da je granata ka Markalama stigla sa srpske strane': AKAŠI PONOVO ŠOKIRAO HAG I SVET (VIDEO)
Objavljeno 24. novembar 2015. 11:53

nađi ovo na internetu i onda briši slobodno moje postove...ovo je drugi put da se u Hagu potvrđuje moje pisanje o Markalama

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by SPINERKA » 26 Nov 2015, 13:25

:oklagija

..oh kud pomenu ovog -imbecila--pokvari mi dan..
Image

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Nole » 26 Nov 2015, 14:31

SPINERKA wrote::oklagija

..oh kud pomenu ovog -imbecila--pokvari mi dan..
taj je imbeci rekao da je Alija vodio rat a Mladić osvetoljubiv genocidni rat.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by drugrankovic » 26 Nov 2015, 15:40

i sta sad?

srbi su vodili genocidni rat jel de? ali eto malo olaksanja i njima, bosnjaci su sami sebe spicili markale?

koga briga sta taj lupeta...


uostalom sta se mladic i brani koji kur... ono niko ne odbrani ali u to nemoze se trpat citav rat...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by SPINERKA » 26 Nov 2015, 15:42

ZMAJ wrote:
SPINERKA wrote::oklagija

..oh kud pomenu ovog -imbecila--pokvari mi dan..
taj je imbeci rekao da je Alija vodio rat a Mladić osvetoljubiv genocidni rat.
:D. znam -alija je kriv sto je ziv :plavi
Image

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Nole » 26 Nov 2015, 15:46

SPINERKA wrote:
ZMAJ wrote:
SPINERKA wrote::oklagija

..oh kud pomenu ovog -imbecila--pokvari mi dan..
taj je imbeci rekao da je Alija vodio rat a Mladić osvetoljubiv genocidni rat.
:D. znam -alija je kriv sto je ziv :plavi
pa baš je on rekao da Alija nije genocidan već Mladić. Alija je kriv jer nije potpisao Kutiljerov plan rata ne bi ni bilo. Srbi su uzeli oružje JNA i normalno da su bili jači pa ih je bilo briga hoće li Alija potpisati.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Nole » 26 Nov 2015, 15:48

drugrankovic wrote:i sta sad?

srbi su vodili genocidni rat jel de? ali eto malo olaksanja i njima, bosnjaci su sami sebe spicili markale?

koga briga sta taj lupeta...


uostalom sta se mladic i brani koji kur... ono niko ne odbrani ali u to nemoze se trpat citav rat...
uzmi posledice koje su Srbi imali posle te pijace. NATO počeo bombardovati položaje VRS i pojačane sankcije Srbima.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by SPINERKA » 26 Nov 2015, 16:49

ZMAJ wrote:
SPINERKA wrote:
ZMAJ wrote:
SPINERKA wrote::oklagija

..oh kud pomenu ovog -imbecila--pokvari mi dan..
taj je imbeci rekao da je Alija vodio rat a Mladić osvetoljubiv genocidni rat.
:D. znam -alija je kriv sto je ziv :plavi
pa baš je on rekao da Alija nije genocidan već Mladić. Alija je kriv jer nije potpisao Kutiljerov plan rata ne bi ni bilo. Srbi su uzeli oružje JNA i normalno da su bili jači pa ih je bilo briga hoće li Alija potpisati.
... :oklagija kud mi nisi blizi-- :oklagija
.. sta bi sa slovenijom i hrvatskom ...prije tog KU.... , plana.. sta ste tamo radili --zagrijavali se

.. moj stari je do same opsade sarajeva , :lud vjerovao da JNA nece to dozvoliti, JNA su vecinom bili srbi, to je znao , radio je sa njima..
Image

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by laganini » 26 Nov 2015, 16:57

ZMAJ wrote:
SPINERKA wrote:
ZMAJ wrote:
SPINERKA wrote::oklagija

..oh kud pomenu ovog -imbecila--pokvari mi dan..
taj je imbeci rekao da je Alija vodio rat a Mladić osvetoljubiv genocidni rat.
:D. znam -alija je kriv sto je ziv :plavi
pa baš je on rekao da Alija nije genocidan već Mladić. Alija je kriv jer nije potpisao Kutiljerov plan rata ne bi ni bilo. Srbi su uzeli oružje JNA i normalno da su bili jači pa ih je bilo briga hoće li Alija potpisati.
..sto vi srbi znate bit smesni......srbi su uzeli oruzje u ciloj yugi...ma ne oni su ga koristili jna jednako srbija...jebote cime ste vi drogirani..mislim na naciju... :place jedina razlika izmedju hrvata i muslimane je u ovom sto je spinka rekla mi smo znali sto su srbi a muslimani u vecini i danas viruju u tu jna tj. ..srbiju..tj. yugu..vecini viri iz guzice.. :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by drugrankovic » 26 Nov 2015, 19:12

jel su to naucili od vas 1941?
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Krokodil Behko » 12 Oct 2020, 11:07

Tabaković: Ukinut ćemo Republiku Srpsku! Sve ćemo im uzeti, i Srbiji, 25 milijardi, novac, imovinu! Dodik će da plati!





Sulejman Tabaković, osoba koja je 30 godina bila prvi pravnik pravnih službi Sabora i Vlade Hrvatske, gostovao je u sinoćnjem izdanju Centralnog dnevnika.


U razgovoru sa Senadom Hadžifejzovićem iznio je brojne šokantne tvrdnje, između ostalog i ovo:



- Naplatit ćemo ratnu odštetu za silovanje u iznosu od 25 milijardi! Siguran sam! Ukinut ćemo RS, blokirati svu imovinu Srbije, avione, imovinu u inostranstvu! Rat je bio folklor, cilj je bio da se što više ljudi uništi!


Rekao je i da su Amerikanci sebi dali za pravo da sude zločincima van Amerike te da će pomoći u naplati odštete od 25 milijardi, koju zločinci moraju platiti!


- Godine 2011. moja klijentica kao žrtva i svjedok silovanja, Jadranka Cigelj, koja je pokrenula tužbu protiv Karadžića, dobila je orden Francuske! Američki sud garantuje da je presuda vjerodostojna i da se odmah može naplatiti! Sudovi u BiH i Hrvatskoj moraju prihvatiti presudu, jer su potpisali Delhaj konvenciju, ovdje politika ne može ništa uraditi! - naveo je Tabaković.


Pojasnio je i da se čekaju još dva dokumenta, nakon čega će podnijeti tužbu u Kantonalnom sudu u Sarajevu i općinskim sudovima u Beogradu.


- Moraju to prihvatiti! Međunarodni dokumenti su jezivi! Odbor za torturu proglasio je silovanje genocidom! Ako silovatelj ne može platiti, platit će država! - kategorički poručuje Tabaković.


- Uzet ću Dodiku 250 miliona eura pomoći EU istog momenta kada mu ih uplate! Tražit ćemo da se blokiraju sva sredstva dok se ne naplate sve presude! EU će natjerati Dodika da plati! Blokirat ću račune i imovinu RS-a i Srbije! Karadžić je pogriješio, prihvatio je sudski process, nedavno se žalio i tražio zastaru - ovo je eksluzivna vijest - i onda je Sud u Americi produžio rok za naplatu! Karadžić se žalio nedavno, u augustu ove godine! - dodao je.


Gpostujuću u CD-u Tabaković je istakao i sljedeće:


- Šengen nije slučajan, nije Dodik slučajno došao u Zagreb, pokušavaju da se dva UZP-a udruže i pokušaju nešto napraviti, ali ne mogu ništa uraditi! Uzet ću im avione i odmarališta!


- Moj otac je bio u logoru u drugom svjetskom ratu. Ja sam Bosanac u duši! Ne mogu podnijeti dešavanja u Bosni! Dejton nije uklesan u kamen i to nije sveto pismo! Dejton je izmišljotina! Bosni se treba vratiti status Republike!


- Tuđman je mrzio BiH! BiH ima 10 milijardi eura vrijednosti u imovini! BiH ima 285 odmarališta u Hrvatskoj!


- Vučić pere novac izgradnjom aerodroma u Trebinju! Moramo učiniti sve da vratimo imovinu građana BiH u Hrvatskoj: Luka Ploče, Luka Šibenik, udio u JANAF-u,luci Rijeka…to je 10 milijardi eura…


Pogledajte video!
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Julia-Klara » 12 Oct 2020, 15:03

Ne bi mi mrsko i sve pregledah :sok
Daj boze da je ovo ovako i da bude kao sto on predvidja.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Čarobni » 12 Oct 2020, 16:23

SDA nikad ne bi dozvolila da padne Dodik ili da neko zavlači ruku u džep Srbije, izdajnik Bakir Izetbegović je Srbiju zaštitio jednom, zaštit će je još milion puta ako treba, pa taman kad bi morao pobit' i protjerat' još 200 istaknutih Bošnjaka, pored onih koje je već protjerao, jer su bili opasni za njegovu izdajničku vladavinu.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Julia-Klara » 12 Oct 2020, 16:25

Čarobni wrote: 12 Oct 2020, 16:23 SDA nikad ne bi dozvolila da padne Dodik ili da neko zavlači ruku u džep Srbije, izdajnik Bakir Izetbegović je Srbiju zaštitio jednom, zaštit će je još milion puta ako treba, pa taman kad bi morao pobit' i protjerat' još 200 istaknutih Bošnjaka, pored onih koje je već protjerao, jer su bili opasni za njegovu izdajničku vladavinu.
...sto se sve poklapa sa ovim sto ciko govori u CDu...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18984
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 797 times
Been thanked: 1020 times
Status: Online

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Nora Ibsenova » 12 Oct 2020, 16:27

Ako mislimo rušit RS, prvo se mora srušit SDA.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Čarobni » 12 Oct 2020, 16:32

Bošnjačke ovce često Senada prozivaju zato što u studiju haman nikad nije ugostio Izetbegovića i ostale SDA čobane.

Međutim, istina je ta da je Senad milion puta do sada na gostovanje javno pozivao Izetbegoviće i njihove prodane duše, poput reisa Kavazovića, ali pozvani se nikada nisu odazvali pozivu, jer su šuplji k'o švicarski sir, gola ološ koja nikada nije smjela izaći pred narod, Senadu na megdan.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Julia-Klara » 12 Oct 2020, 16:37

Pa da. Ako vodis emisiju i radis intervju s nekim moras poznavati materiju, sto Senad svakako zna, i pitanjima navodi goste da odgovaraju.
Koliko je ljudi oko Izetbegovica dovoljno pismeno da sastavi 4 prostoprosirene (o slozenim necemo) recenice, i odgovori “iz glave” na skakljivo pitanje? Malo ih je...

I ne samo oko Izetbegovica. Nama fali elokventnih i pametnih politicara.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18984
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 797 times
Been thanked: 1020 times
Status: Online

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Nora Ibsenova » 12 Oct 2020, 16:40

Pa ako su tako glupi kako ovako dugo manipulišu tolikim narodom majkumu
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Julia-Klara » 12 Oct 2020, 16:45

Ne glupi, nego podobni.
Nece ni jedan doci da ne bi na bilo koji nacin kompromitirao onog drugog.
Ruka ruku mije.
I upravo iz tog razloga (jer su oni takvi, jer smo mi ovakvi (kao glasaci), poprilicno mi nevjerovatno zvuci sto ciko iz videJa govori - naucna fantastika :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: 'Republika' Bosna i Hercegovina i Dayton

Post by Taare » 12 Oct 2020, 16:55

Pogledah video. Dabogda kćeri...
Da je ostvariv samo deseti dio onoga što govori, mislim da bi državne bezbjednosti sve tri države išle na to da ga smaknu.
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests