Bošnjaci moraju popuštati drugima

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by tuzlak1212 » 03 Mar 2021, 11:28

Krokodil Behko wrote: 03 Mar 2021, 09:57
tuzlak1212 wrote: 03 Mar 2021, 09:09 Pa kad se zaratilo mi nismo nikog imali od drzave da nam na bilo koji nacin pomogne a preko pola kantona nam u jednom momentu palo. I kad se oslobadjao kanton opet niko osim Tuzlaka i stanovnistva kantona nije oslobadjo teritorije.
Kad je to bilo, šta je oslobođeno?
Bez ikakve namjere, da umanjim doprinos Tuzle, u ratu, Brčanske teritorije, Gradačac, Gračanica, Doboj istok, sve se to samo odbranilo, a Kalesija je do 15.05, bila i okupirana i oslobođena, na Zvorniku sve gorilo, Čelić se odbranio i sve se to desilo do 15. maja. Jedini izuzetak je Teočak, koji je bio napadnut tek potkraj juna, jer su vjerovali, da ga imaju i da nema nikakve šanse, da se to mjesto odbrani.

Kad smo već kod Teočaka, reče kapetan Hajro "da ja imam toliko cijevi kao ovi u TZ, sad bih pio kafu u Bijeljini". Jesi li čuo, kapetan Hajro bio oslobodio relej na Stolicama i prepustio ga tuzlanskim brigadama na čuvanje?

Bešlagić je odlučio, da TZ uđe u rat, tek kad mu je postalo jasno kako je to zaista pravi rat i da će četnici pobiti trećinu Tuzle, a trećinu rastjerati. Ne prije toga.

Inače, nikad mi nije bilo jasno, kako to da skoro 80.000 pripadnika 2. korpusa, nemere ništa napraviti u Posavini. Pa hajde de, ravnica, tenkovi, rakete i pičke materine, ali šta ćemo sa Zvornikom, Kalesijom, itd. Za šta god se upita, odmah stiže odgovor "to je neosvojivo", isl.
Ja za ljude koji su ratovali znam da su visili na Ozrenu, oko Kalesije i Sapne i negdje iznad G. Tz gore drugo lice Majevice

E sad ces ti mene ubjedjivat da su Tuzlaci nakon 15. Maja 1992. prestali s ratom jel?

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by orbit » 03 Mar 2021, 11:48

Rum wrote: 01 Mar 2021, 17:40 Image

Stanite ljudi,da nije u pitanju neki satiricni skec.Mozda posjeduje homoristicki duh,gdje joj je skec progresno protumacen.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Julia-Klara » 03 Mar 2021, 11:54

Tuzla :bih
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by insomnia » 03 Mar 2021, 12:02

tuzlak1212 wrote: 03 Mar 2021, 11:28
Krokodil Behko wrote: 03 Mar 2021, 09:57

Kad je to bilo, šta je oslobođeno?
Bez ikakve namjere, da umanjim doprinos Tuzle, u ratu, Brčanske teritorije, Gradačac, Gračanica, Doboj istok, sve se to samo odbranilo, a Kalesija je do 15.05, bila i okupirana i oslobođena, na Zvorniku sve gorilo, Čelić se odbranio i sve se to desilo do 15. maja. Jedini izuzetak je Teočak, koji je bio napadnut tek potkraj juna, jer su vjerovali, da ga imaju i da nema nikakve šanse, da se to mjesto odbrani.

Kad smo već kod Teočaka, reče kapetan Hajro "da ja imam toliko cijevi kao ovi u TZ, sad bih pio kafu u Bijeljini". Jesi li čuo, kapetan Hajro bio oslobodio relej na Stolicama i prepustio ga tuzlanskim brigadama na čuvanje?

Bešlagić je odlučio, da TZ uđe u rat, tek kad mu je postalo jasno kako je to zaista pravi rat i da će četnici pobiti trećinu Tuzle, a trećinu rastjerati. Ne prije toga.

Inače, nikad mi nije bilo jasno, kako to da skoro 80.000 pripadnika 2. korpusa, nemere ništa napraviti u Posavini. Pa hajde de, ravnica, tenkovi, rakete i pičke materine, ali šta ćemo sa Zvornikom, Kalesijom, itd. Za šta god se upita, odmah stiže odgovor "to je neosvojivo", isl.
Ja za ljude koji su ratovali znam da su visili na Ozrenu, oko Kalesije i Sapne i negdje iznad G. Tz gore drugo lice Majevice

E sad ces ti mene ubjedjivat da su Tuzlaci nakon 15. Maja 1992. prestali s ratom jel?
Ne nego su se ljudi naratovali dok su oni poceli. Doduse bilo je izuzetaka. A poslije aj pao kanton niko nam ne pomaze
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by arzuhal » 03 Mar 2021, 12:05

Rezime:

Ubaciš kokardu u džamijski harem a Bošnje namah viknu:"Koja smo mi govna!"
uzmi Lysobact

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5770 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Duminjo » 03 Mar 2021, 13:09

Naseef Mushroom wrote: 03 Mar 2021, 06:21
Duminjo wrote: 02 Mar 2021, 23:00


Upires prst u citavu tuzlu zbog jednog aplauza NEKOLICINE ljudi koja je dosla da gleda svoju reprezentaciju pa usput dala aplauz i gostima. Nije ni meni taj aplauz za pohvalu al je mnogo bezobrazno citavu tuzlu gledati kroz taj aplauz NEKOLICINE.
I Zasto je taj apluz bitniji od one utakmice na Marakani? Zasto se taj aplauz toliko kritikuje a ne kritikuju se nasi igraci ni nasa uprava ni niko sa one utakmice zasto nisu prekinuli istu? Zasto su dopustili da se nastavi ono orgijanje po tribinama i ono ponizavanje? Ako vec treba uraditi nesto konkretno, onda je valjda tada bila prilika uraditi nesto i mnogo bi vise odjeknulo nego ovaj aplauz. Za taj aplauz znaju samo oni koji ne vole crvenu tuzlu da ih imaju za sta prozivati i niko vise. A da se prekinula utakmica na marakani, pola evrope bi znalo za to i znali bi razlog zbog cega je prekinuta.. E to ti nije bitno, nije bitno udariti im direktan pecat pred pola evrope, a bitna ti je naivna nekolicina u tuzli, samo zato sto je to bilo u tuzli :valja

Znaci, kad hiljade sarajevske omladine satima pisa od srece na Fahretinom koncertu i ekstra plate karte samo za nju, organizator je kriv. Kad ljudi idu na utakmicu da gledaju svoju reprezentaciju i plate ulaznice svom nogometnom savezu, usput iz kurtoazije daju aplauz gostujucoj himni, jer se to svuda u svijetu radi, onda je problem tuzlanski mentalitet.. cetnici, majku jbali :cool
Ne radi se samo o utakmici i da je samo to ne bih ni pomenuo. To je mentalitet gdje se ljudi ponose kako su jedini sa gradom Rijekom ostali normalni, Jugoslavija u malom, ponos kako je na Popisu bio veliki broj Bosanaca.
Ja znam dosta Tuzlaka koji su ponosni Bošnjaci, vjernici, BH patriote, kojima se gadi Jugoslavija ali su oprezni u onakvom toksičnom okruženju.
Ja znam lično za slučaj gdje je jedan Bošnjak imao incident u entitetu rs, gdje su ga dva Srbina napala na nacionalnoj osnovi. Čovjek pod stresom, ljiut, vrati se u svoju Tuzlu i drugom Tuzlaku, isto Bošnjaku, ispriča šta je bilo i onako još ljut opsuje im majku četničku a ovaj njemu "Ponovi to još jednom i letit ćeš odavde, nije ti ovo Sarajevo" :roll

A još jednom za Brenu. Te godine nije više tako često davala koncerte i pošto je bila Yu zvijezda naravno je da je najava koncerta za sve Jugonostalgičare u BiH, regiji i dijaspori bio spektakl i došao je veliki broj gledati pa je teško procijeniti koliko je bilo tu Sarajlija dok sa druge strane ne vjerujem da bi iz drugih gradova i regije došao veliki broj da gleda mladu reprezentaciju BiH-Srbija.
Još jednom, niti sam Tuzlak niti Sarajlija pa da branim ili imam antipatije ptema određenom gradu, samo koristim logiku da se ta dva događaja ne mogu uporediti.
I mogla je se i utakmica bojkotovati od strane Tuzlaka, ja znam dosta Sarajlija koji su i Bregovićev koncert bojkotovali ali je došlo dosta naroda iz Crne Gore koji su punili dvoranu.
Ti znas, pricali ti.. Joj 🙈

I sto bi ljudi bojkotovali da gledaju svoju reprezentaciju? Da bi ostali Bošnjaci, isti oni od kojih živi grand, rekli "e neka ste" 😂
I ne može se porediti jedna grupa ljudi koja gleda i plaća svoje sa ostatkom koji daju pare anamo njima.

Sto se Fahrete tice, jel ono bila i u Mostaru? 😂

Curimo na sve strane a ti si, od svega bitnoga, izabro dogadjaj koji je apsolutno nebitan. Poslije one jucerasnje bruke, ja bih se, kao političar koji zastupa Bošnjake, ugasio.
I eto, Admira dobila otkaz isti dan. Sta je sad problem?

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Hurija » 03 Mar 2021, 13:12

Kakav otkaz ,postoji sindikat i otkazni rok ,ne vjerujem da je radila žena na privatnom fakultetu čuj ekspresan otkaz ,to ima jedino na crtanim ,mogu je samo suspendirati .🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by MunDzi » 03 Mar 2021, 13:12

Otici na fudbalsku utakmicu i dati aplauz nakon himne i npr otici Ceci Raznjatovic na koncert su nebo i zemlja.

Boga mi Nazife, nesto si mnogo kivan na Tuzlu. Mozda jer nije bas plodno tlo za SDA.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Julia-Klara » 03 Mar 2021, 13:14

O da, postoji ekspresan otkaz svugdje, a za isti i pravi razlozi.
Sve stoji negdje napisano.
Ono sto me je iznenadilo je da je radila i u Glossi, pa cekam izvjestaj od rodice, koja je samo rekla "Kolegica je mrak :) :) :) Sifra! "
Pametnom dosta
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84431
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16599 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Fuddo » 03 Mar 2021, 13:24

Julia-Klara wrote: 03 Mar 2021, 11:54 Tuzla :bih
Ma ne znam staB reko,
Prvo onaj sto se dere sa balkona noz zica...
Sad ova,
Malkice su mi sumLJivi
Nisu tu cista posla
Nesta im zajebano pusCaju u zrak
Treba to ispitat
Jebtito
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Masamune » 03 Mar 2021, 13:56

Tita zamijenili Drazom. Gledam ga svaki dan u dnevnoj :inasab
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Melek » 03 Mar 2021, 14:19

MunDzi wrote: 03 Mar 2021, 13:12 Otici na fudbalsku utakmicu i dati aplauz nakon himne i npr otici Ceci Raznjatovic na koncert su nebo i zemlja.

Boga mi Nazife, nesto si mnogo kivan na Tuzlu. Mozda jer nije bas plodno tlo za SDA.
Naravno da nije, vidi kokardi što sijevaju. A u akšam im ne ide ezan već se čuje “nož, žica”.

U te FGR izgleda krme prevagnulo :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by MunDzi » 03 Mar 2021, 14:20

Melek wrote: 03 Mar 2021, 14:19
MunDzi wrote: 03 Mar 2021, 13:12 Otici na fudbalsku utakmicu i dati aplauz nakon himne i npr otici Ceci Raznjatovic na koncert su nebo i zemlja.

Boga mi Nazife, nesto si mnogo kivan na Tuzlu. Mozda jer nije bas plodno tlo za SDA.
Naravno da nije, vidi kokardi što sijevaju. A u akšam im ne ide ezan već se čuje “nož, žica”.

U te FGR izgleda krme prevagnulo :hm
Realno gledajuci, tipkas gluposti.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Melek » 03 Mar 2021, 14:25

MunDzi wrote: 03 Mar 2021, 14:20
Melek wrote: 03 Mar 2021, 14:19

Naravno da nije, vidi kokardi što sijevaju. A u akšam im ne ide ezan već se čuje “nož, žica”.

U te FGR izgleda krme prevagnulo :hm
Realno gledajuci, tipkas gluposti.
To su sve fakta. Kao što je faktum i tvoja drčnost.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Melek » 03 Mar 2021, 14:27

Plus još me zanima ko je naveo koordinate da se ona onolika jadna djeca pobiju na Kapiji. Sve su to tuzlarije, takoreći.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Masamune » 03 Mar 2021, 14:27

Naravno da prica gluposti. Nije prvi put.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Melek » 03 Mar 2021, 14:30

MarlboroGold wrote: 03 Mar 2021, 14:27 Naravno da prica gluposti. Nije prvi put.
Zar nije bila kokarda? Zar se ne skandira “nož, žica” u akšam? Zar nije granata dojavom pobila sve ono? I gdje? Misliš da su to gluposti? Zašto si npr ti prosrpski tuzlak? Mnogi tvoji postovi baš to svjedoče.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Masamune » 03 Mar 2021, 14:33

Melek wrote: 03 Mar 2021, 14:30
MarlboroGold wrote: 03 Mar 2021, 14:27 Naravno da prica gluposti. Nije prvi put.
Zar nije bila kokarda? Zar se ne skandira “nož, žica” u akšam? Zar nije granata dojavom pobila sve ono? I gdje? Misliš da su to gluposti? Zašto si npr ti prosrpkli tuzlak? Mnogi tvoji postovi baš to svjedoče.
Siguran sam da je tako. Ja inace za aksam nabijem kokardu i izadjem napolje da ganjam djecu kao Kacavenda. Kad puste ezan odvrnim srpski underground trash metal.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by Hurija » 03 Mar 2021, 14:34

:D

Džaba je zalaganje za navodne građanske stranke ,teško će Srbi halaliti ,Vozuću i Ozren .
Ostalo je cutanje.

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: UPOSLENICA FILOZOFSKOG U TUZLI SE SLIKALA SA KOKARDOM I ZASTAVOM RS-A: REAGOVALI I STUDENTI!

Post by tuzlak1212 » 03 Mar 2021, 16:04

Ja znam da Srbija ima listu navodnih ratnih zlocinaca iz Tuzle, dokaz za to je hapsenje Ilije Jurisica za ratne zlocine nad Srbima, dosta moje familije je na tom spisku i ljudi ne smiju preko Drine ni za zivu glavu. Ostali gradovi su mi tanki po pitanju srpskog prezira, toliko o tome koliko Tuzlaci vole srbe i obrnutno, koliko srbi vole Tuzlake.

Al ne, dzaba nekom matorom napacenom jadniku koji sam sebe mrzi objasnit kako stvari stoje u realnosti, kad se odmakne od tastatura i forumanja. To sto mi imamo srca djeci aplaudirat je nase bogatstvo, ko tu glupost naziva izdajom vjerovatno je sam ogoljeni izdajnik pa sad sudi svima da se on lakse osjeca.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests