Bošnjaci moraju popuštati drugima

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Krokodil Behko » 20 Jan 2014, 10:27

Image

Član Predsjedništva BiH Nebojša Radmanović izjavio je kako se Bošnjaci i Srbi moraju potruditi da se Hrvati osjećaju ravnopravnima u Bosni i Hercegovini.

- Od tri konstitutivna naroda najmalobrojniji su Hrvati. Ko pametan, ako hoće sačuvati BiH, Hrvatima otima i ono malo prava što imaju. Mislim da mora biti obrnuto, da se i Bošnjaci i Srbi moraju potruditi da se Hrvati osjećaju ravnopravnima u BiH. Nadalje, Bošnjaci kao najmnogobrojniji narod u BiH moraju popuštati drugima ako žele sačuvati BiH. Mi smo, međutim, danas u potpuno obrnutoj situaciji koju podgrijavaju neki stranci. Malo govore jednima da su u pravu, malo drugima i stalno podgrijavaju probleme - istaknuo je Radmanović za današnji "Večernji list"

Po njegovu mišljenju, neće se nikada izbjeći želja Srba da se izdvoje u posebnu državu sve dok osjećaju da ih se maltretira s nametanjem priče "jedan čovjek, jedan glas".

- S Hrvatima je to još izraženije, ako se zna da tom narodu, grubo rečeno, nedostaje više od 200 hiljada ljudi u odnosu na prijeratno stanje. Toga moraju biti svjesni izabrani lideri, posebice u Sarajevu. Oni, na žalost, nameću princip po kojemu je politika u BiH ono što kažemo mi u Sarajevu. To nije i ne može biti tako i dok se to ne promjeni nema funkcionalne i stabilne države - izjavio je Radmanović.

Govoreći o predstojećim izborima, Radmanović je u razgovoru za "Večernji list" kazao kako je nakon izbora moguće, bez obzira ko pobijedio, napraviti i drugačiju koaliciju, osim matematičke, kakva je isključivo do sada bila.

- No, za to je potrebno ispuniti dva preduvjeta. Prvo, da se eventualna programska osnova pravi na temelju Ustava BiH. Drugo, da postoji konsenzus kako promjeniti taj ustav. Podrazumijeva se da postoji iskrenost u koaliciji, odgovornost za izvršavanje onoga što je dogovoreno. Toga sada nema, ali će do toga kad-tad morati doći - kazao je Radmanović.

Na pitanje je li to moguće dok Srbi javno ili tajno priželjkuju raspad BiH, Bošnjaci propast RS-a, a Hrvati gašenje Federacije BiH, Radmanović je kazao kako je moguće ako se promijeni pristup, odnosno "tek kada popuštaš, kada se trudiš da se živi zajedno, postoje izgledi za napredak".



(FENA)
online

Ruana
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Ruana » 20 Jan 2014, 14:39

Naslov je mrak, bas ono sto sam nedavno pisala.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Julia-Klara » 20 Jan 2014, 15:09

aha... treba popustati slazem se, dogovor kucu gradi, ali do koje granice?
Radmanovicu, dva entiteta od kojeg jedan cine DVA naroda, a drugi SAMO JEDAN, i koji u svom samom imenu vrsi diskriminaciju...
i onda dodjes pricati o popustanju... koliko ste popustili kada je povratak u pitanju, ne samo davanje ljudima posjedovnog lista, nego koliko ste se zaista potrudili pruziti ljudima MAKAR siguran san? Nemoj,Radmanovicu, srat!!! NI ti, ni bilo koji od vas, ista ste govna! ISTA!
Blize se izbori pa vam s jedne strane odgovara podici tenzije, a s druge raspirivati mrznju jednih prema drugima!
Dokle god SVI MI ne shvatimo da imamo jednu drzavu,da se entiteti ni distrikt NIKADA nece razdvojiti niti biti dozovljeno da se razdvoje, tek data mozemo pricati o popustanju.
FUJ
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by fruit » 20 Jan 2014, 16:13

Političari moraju naći rješenje u kojim se Hrvati nesmiju osjećati ugroženi,To im je posao i zato su dobro plaćeni.Radmanović bi bio u pravu da RS nije jedno izborno područije i da se Čović radi Dodikove podrške nije odrekao Hrvata iz RS-a.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Julia-Klara » 20 Jan 2014, 16:43

upravo tako, fruit, ali RS se odrekla SVIH ostalih pa jos palamude
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Pasaga » 20 Jan 2014, 18:13

Julia-Klara wrote:aha... treba popustati slazem se, dogovor kucu gradi, ali do koje granice?
Radmanovicu, dva entiteta od kojeg jedan cine DVA naroda, a drugi SAMO JEDAN, i koji u svom samom imenu vrsi diskriminaciju...
i onda dodjes pricati o popustanju... koliko ste popustili kada je povratak u pitanju, ne samo davanje ljudima posjedovnog lista, nego koliko ste se zaista potrudili pruziti ljudima MAKAR siguran san? Nemoj,Radmanovicu, srat!!! NI ti, ni bilo koji od vas, ista ste govna! ISTA!
Blize se izbori pa vam s jedne strane odgovara podici tenzije, a s druge raspirivati mrznju jednih prema drugima!
Dokle god SVI MI ne shvatimo da imamo jednu drzavu,da se entiteti ni distrikt NIKADA nece razdvojiti niti biti dozovljeno da se razdvoje, tek data mozemo pricati o popustanju.
FUJ
Kolegice.....
Kompromisi...ili u prevodu razvodnjavanje...neceg...
U ovom slucaju Drzave RBiH.
Nije samo Radmanovic i njegovi pajdasi odgovoran za neuspjel povratak i nesigurnost onih koji se usudise vratit.
Nazalost,moram konstatovati da je to u talu sa vodecim strankama iz federacije.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by paparaci » 21 Jan 2014, 00:23

kako me ovaj Radmanovic vuce za jezik. a bolje bi mu bilo da me povuce za neku drugu stvar. :D.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by niska grana » 21 Jan 2014, 23:23

Pape, kralju moj :D. :cool
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Krokodil Behko » 22 Jan 2014, 10:32

Ja uglavnom, ne znam ni gdje zapne. Ne čitam detalje o ovim nesuglasicama između političkih stranaka, jer nema više gdje da mi stane. Baš bih volio znati gdje je zapelo oko JMBG pa su dvije bebe morale da umru zbog toga. Halo ba, pa to su samo cifre.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Lebowski » 22 Jan 2014, 14:10

A evo i na forumu se vidi da Bošnjaci moraju popuštati drugima.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Spanac_113 » 22 Jan 2014, 14:12

:jok

greska je sto mi krecemo sa umjerene struje (a grana vec pomenu da smo takvi) u pricu sa ekstremima.
tako da je i kompromis uvijek na supackoj strani.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Lebowski » 22 Jan 2014, 14:15

Al ne, pazi, uvijek se mi prilagođavamo, u svemu. Ne samo Bošnjaci, nego svi probosanski, probosanskohercegovački.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by laganini » 22 Jan 2014, 14:19

..i triba popuštati ako se misli za boljitak bih-a...ne samo bošnjaci nego i hrvati i srbi...a imali toga opće..meni se čini da nema..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Spanac_113 » 22 Jan 2014, 14:25

Lebowski wrote:Al ne, pazi, uvijek se mi prilagođavamo, u svemu. Ne samo Bošnjaci, nego svi probosanski, probosanskohercegovački.
pa bas na to i mislim, uvijek se popusta jer krecemo s neke ljubske strane. a onda nas uvjere da ako ne budemo popustali i vise nema mirne bosne. a bosne mirne ni ovako ni onako.
pa ocigledno je da ne mrze i preziru samo bosnjake nego svakog ko se otvoreno izrazi kao bosanac.

komsic
siber
kraljevic
divjak
...
...

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by laganini » 22 Jan 2014, 14:30

Spanac_113 wrote:
Lebowski wrote:Al ne, pazi, uvijek se mi prilagođavamo, u svemu. Ne samo Bošnjaci, nego svi probosanski, probosanskohercegovački.
pa bas na to i mislim, uvijek se popusta jer krecemo s neke ljubske strane. a onda nas uvjere da ako ne budemo popustali i vise nema mirne bosne. a bosne mirne ni ovako ni onako.
pa ocigledno je da ne mrze i preziru samo bosnjake nego svakog ko se otvoreno izrazi kao bosanac.

komsic
siber
kraljevic
divjak
...
...

...pa za početak se držite komšića..jebote to je da vama neko za predstavnika u predsjedništvu bih stvai kusturica..daj španac malo objektivnoti.. :pusi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Julia-Klara » 22 Jan 2014, 14:33

Spanac_113 wrote:
Lebowski wrote:Al ne, pazi, uvijek se mi prilagođavamo, u svemu. Ne samo Bošnjaci, nego svi probosanski, probosanskohercegovački.
pa bas na to i mislim, uvijek se popusta jer krecemo s neke ljubske strane. a onda nas uvjere da ako ne budemo popustali i vise nema mirne bosne. a bosne mirne ni ovako ni onako.
pa ocigledno je da ne mrze i preziru samo bosnjake nego svakog ko se otvoreno izrazi kao bosanac.

komsic
siber
kraljevic
divjak

...
...
:respekt
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by laganini » 22 Jan 2014, 14:38

..uvreda je za ljudsku pamet stavljat u isti kontekst komšića s kraljevićem ili divjakom..za bibera ne znam ko je..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Spanac_113 » 22 Jan 2014, 14:43

laganini wrote: ...pa za početak se držite komšića..jebote to je da vama neko za predstavnika u predsjedništvu bih stvai kusturica..daj španac malo objektivnoti.. :pusi
a ja ti objektivno govorim i mozes me citirati, moj predsjednik moze biti bilo ko ko se smatra bosancem i hercegovcem.
ime, prezime, vjera, boja, zaboli me.
to tebi smeta i ti od toga ne vidis dalje.

nije mi jasno kako to ne razumijes.

po tebi je u redu da mi u susjednoj zelji imamo tri clana predsjednistva koji se zalazu za cijepanje zemlje ali ne makar jednog koji se zalaze za bosnu. mi imamo komsica, srbi radmanovica a hrvatska struja jos i najboljeg borca za treci entitet- izetbegovica.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by laganini » 22 Jan 2014, 14:46

možda u nekom drugom svijetu..možda za sto godina.. možda nikad...daj pa znaš odnos snaga...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Bošnjaci moraju popuštati drugima

Post by Spanac_113 » 22 Jan 2014, 14:49

pa treba negdje pocet.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests