Ljevica u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 169 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Krezubi papci protiv FGR

Post by bosnjakinja » 23 Jan 2021, 15:30

Lijepo napisao na ne-fgrovski nacin, sin Mahmuljina

Ne znam kako opisati ljubav koju jedan sin može imati prema svom ocu, a da ne iskažem ono što svi mi osjećamo prema svojim roditeljima.
Ljubav i ponos koji ja osjećam prema svojoj majci i svom ocu je najjača emocija koju imam od kako znam za sebe. Nije to ona automatska emocija, reda radi. Milion je razloga za to.
Od neizmjerne ljubavi koju sam uvijek osjećao, podrške za moje pravilne odluke i razumijevanje za greške koje sam pravio, blagost koju sam uvijek osjećao kao i svi koji mog oca poznaju ili su ga makar sreli u životu, bezgraničnog sabura koji mi često nije jasan, a kojem se divim, nepokolebljivog držanja principa vjere i ljudskosti, do nura kojim zrači i smiraja koji osjete svi u njegovom društvu.
Postoje mnogi momenti u životu koji su mene izgradili kao čovjeka i usmjeravali me kojim putem u životu ići, i svaki plemeniti akt koji sam učinio je zahvaljujući temeljima koji su mi postavili roditelji, ali jedan moment u životu me definisao. U toku agresije, nismo znali za sudbinu naše familije, nismo čak godinu i pol znali ni za sudbinu mog oca, ali kad sam konačno dočekao da se ponovo vidimo, mnogo ljudi se skupilo i bio sam jako ljut jer sam imao osjećaj da uzimaju moje vrijeme koje sam želio da provedem sa njim. Tada mom ocu ljudi saopštavaju da su mu njegova 3 brata ubijena, 2 na Koričanskim stijenama, jedan pred bolnicom u Prijedoru od strane "kolege doktora", a saznat ćemo kasnije da su u centru Prijedora njegove dvije sestre svirepo ubijene. Muk koji je nastao sam pokušao da prekinem desetogodišnji ja, sa pitanjem ili bolje rečeno sa zahtjevom "Hajmo sada i mi pobiti sve njihove bez izuzetka!". Odgovor čovjeka koji je saznao ovakvu sudbinu svojih najmilijih je meni urezan u svaku poru mog bića : "Mi nismo oni, nikad nismo bili kao oni, niti ćemo ikada biti kao oni! Zar da se neko osjeća kao mi sada radi mene? Niti vjera, niti odgoj nam to ne dozvoljavaju!"
Snagu za ovakvo razmišljanje mogu imati samo odabrani insani, i ja sam ponosan što me je takav jedan čovjek odgojio i pokazao mi put i što svaki dan od njega naučim nešto plemenito.
Takvom čovjeku sude jer je stao u odbranu svoje porodice, svoje domovine, svoje vjere i svog naroda i što je dušmanima, zajedno sa svojim prijateljima, svojim vojnicima i saborcima pokvario planove o nestanku našeg naroda.
Njih boli, a mi smo ponosni što su naši vojnici i naši komandanti oslobađali državu od fašista i terorista kakve istorija može upamtiti samo kao počinitelje genocida, a nas kao oslobodioce. Borba protiv njih nikada nije ni prestala, jer "I poslije rata je rat!“ a mi s ponosom možemo i trebamo reći : "Svi smo mi Sakib i Atif i Izet i Mehmed i Rasim i Mustafa i Midhat i Vikić i sve i jedan pripadnik najčasnije Armije RBiH zbog koje nam dušmani nisu i nikad neće halaliti naš opstanak!!!"
Ponosno i uzdignuta čela do sudnjeg dana!

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Krezubi papci protiv FGR

Post by Naseef Mushroom » 23 Jan 2021, 16:22

Za one koje misle da je sa Flautarom prije 3 godine bila paranoja i teorija zavjere
VIJEĆNICA NAŠE STRANKE
Boška Ćavar: Zna se koliko je Komšić zla nanio, kako u Mostaru nešto može biti probosansko

Image

Novoizabrana vijećnica Naše stranke u Gradskom vijeću Grada Mostara Boška Ćavar je posljednjim medijskim istupom podigla mnogo bure, posebno ako se taj istup tumači u kontekstu buduće uspostave vlasti u ovom gradu.
Ona je u podcastu Bura kazala kako je posebno vrijeđa svrstavanje na neku stranu, kad joj kažu da je "Komšićka".

"Zašto bi ja bila Komšićka, ja ne znam šta sam loše uradila u ovom gradu u ovoj politici da bi me neko poredio sa Željkom Komšićem. Zna se ko je Željko Komšić, šta je on uradio i koliko je zla nanio ne samo Hrvatima, on je nanio zla cijeloj državi jer u tri mandata nije saznao gdje su Grude, gdje Široki Brijeg", izjavila je ona.

Ćavar je dala i intrigantan odgovor oko glasanja za budućeg gradonačelnika, kazavši da je ona za Irmu Baraliju. Na pitanje što ukoliko Koalicija za Mostar podrži Baraliju, a HDZ i HRS ne podrže, ona je odgovarila da ona ne znam tko će podržati Irmu ili neće.

"Da ja sad ne prognoziram, ali to bi onda moralo značiti da mi idemo u koaliciju, Bh. blok sa SDA, ja nisam pristalica tog koaliranja, ne bih podigla ruku za takav način", kazala je.

Ćovar još kaže kako ne shvaća da u Mostaru nešto može biti probosansko, te da nju niko ne može kupiti, ili vršiti pritisak na nju za koga će glasati.
To je ta stranka koja se u mjestima gdje su Bošnjaci većina bori protiv plemena da budemo svi Bosanci i građani a u drugim mjestima krvna zrnca i narode ne ispuštaju iz usta. Ponos FGRa u Sarajevu.
Za ovu je sigurno Bošnjo građanin glasao.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Krezubi papci protiv FGR

Post by insomnia » 23 Jan 2021, 16:34

Gospodja samo po naputku grofa iz HP trazi najmanji zajednicki sadrzilac sa genocidasima i uzp-ovcima
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Duminjo » 24 Mar 2021, 23:25

Tender za nabavku usluga mobilne i fiksne telefonije za Vladu Kantona Sarajevo podigao je mnogo buke, a nakon što je za mobilnu telefoniju odabrana kompanija Mtel, krenule su kritike.

Image


U postupku javne nabavke prvo je zajednički konkrus razdvojen na dva, jedan za fiksnu i drugi za mobilnu telefoniju. Kako saznaje naš portal, najpovoljniju ponudu za usluge mobilne telefonije poslalo je Mtel.

Opozicija u tome vidi mnogo više od ekonomske odluke i posebno je kritična.

Iz Kantonalnog odbora SDA su se oglasili kazavši kako odabirom Mtela Vlada KS puni budžet Srbije i kompletnu komunikaciju otvara službama u Beogradu.

"Odabirom Mtela za pružanje usluga mobilne telefonije, umjesto BH Telecoma koji je te usluge pružao do sada, Vlada Kantona Sarajevo pokazala je da ne poštuje domaće kompanije, ali i da ne vodi računa o sigurnosnom aspektu modernih komunikacija", kažu oni.

Fortina i Konakovićeva vlada je namjernim razdvajanjem tendera za mobilnu i fiksnu telefoniju, koju Mtel ne posjeduje u Kantonu Sarajevo, kao i odabirom samo na prvi pogled povoljnije ponude, omogućila kompaniji koja je u vlasništvu srbijanskog telekoma da dobije posao i uđe u sistem komunikacija glavnog grada BiH, navode oni.

"Prema ugovoru objavljenom u medijima, jasno je da je Mtel ponudio nižu ukupnu cijenu od BH Telecoma, ali da je zbog obimnosti ponude i sadržaja, ponuda BH Telecoma ustvari daleko povoljnija. Na taj način će novac građana Sarajeva, umjesto u domaćim budžetima, završiti u budžetu Srbije, kroz dobit Mtela. Pri tome su u Vladi KS zanemarili činjenicu da je BH Telecom društveno odgovorna kompanija koja je proteklih godina podržala niz projekata, od kojih je posljednji donacija milion KM za nabavku vakcina", kazali su.

Posebno je problematičan sigurnosti aspekt, jer je Mtelu i srbijanskom telekomu, dodaju, na ovaj način omogućen potpuni uvid u komunikaciju Vlade Kantona Sarajevo, te će sve u realnom vremenu biti dostupno Beogradu.

"Naivno je vjerovati da te informacije u Srbiji nikoga neće zanimati. Na kraju, teško je ne zapitati se da li bi, naprimjer, BH Telecom mogao dobiti tender za pružanje telekomunikacionih usluga u Gradu Banja Luka i Vladi RS, ili u Beogradu, čak i da ih besplatno ponudi", zaključili su.



klix.ba

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Krokodil Behko » 25 Mar 2021, 01:07

Šta reći?
Več sada se nazire, da će ih SDA progutati, na izborima sljedeće godine.
Ovo se ne dešava, zasto što je SDA poštena, ili zato što ima jake kadrove, nego zato što su u toj četvorki sve sami infantilci.

Evo, tipujem da će ih SDA prepoloviti u SA, sljedeće godine.
online

User avatar
XoKli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1818
Joined: 18 Jun 2020, 17:29
Has thanked: 69 times
Been thanked: 214 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by XoKli » 25 Mar 2021, 02:18

Ovi ako ovako nastave neće izborni prag proći... Naša stranka prije svega.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Odraz » 25 Mar 2021, 02:56

Kako vidim sahranit ce se sami. :123

Ovo sa MTelom je bruka. Trebas misliti na ukupni efekat, gdje idu drzavne pare? Gdje ce se vrtiti nakon sto budu isplacene? U Srbiji ??? :grana
Ovo je diletantski posao. Razocaran sam u Cetvorku, sada Trojku ... Fortin jedini uspjeh koliko ga poznajem je sto je ozenio cerku vlasnika NEXE, hrvatska veza, koji je kupio GP Put. U GP Put nije nista postigao kao direktor osim sto je firma propala i prodata, bio sam zacudjen sto je imenovan za premijera. Reko mozda ja nisam nesto upratio ... gdje li ih samo pronalaze. :123

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by REMB » 25 Mar 2021, 05:39

Pucamo po savovima (bosnjaci/bosanci)

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Hurija » 25 Mar 2021, 06:14

Ima tu logike sto kaže trenutna opozija. Ne znam jesu li razmiščjali i o nekim drugim stvarima 🌝.

Sve ok ,Kupujemo domaće je li .😂
Ostalo je cutanje.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37368
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24770 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by ElTriconi » 25 Mar 2021, 06:18

Biras ljude kojima su ht eronet i m tel domaci pa se ondar cudis sto su izabrali to umjesto domaceg bh telekom :lupa
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Doris
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 206
Joined: 23 Jan 2021, 14:57
Mood:
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Doris » 25 Mar 2021, 06:58

Prema komentarima korisnika usluga BH telekoma na članak objavljen jučer, reklo bi se da korisnici BH telekoma imaju puno gorčine i još svježih sjećanja na ugovore i iznose koji se placaju za PINK kanale koji su, valjda iz neke prijateljske muslimanske zemlje, sa gliterastim halal certifikatima. Imaju uvid u strahote nekih primitivnih zadruga a ne mogu gledati utakmice BiH reprezentacije.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sar ... Re-cLAkPsQ

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by insomnia » 25 Mar 2021, 07:46

E pa dobro onda. Ako je tako neka pune budzet Srbije, kane koja marka i za odbranu kojekakvih u Hagu a ni bezbjedonosni aspekt nije zanemariv
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Masamune » 25 Mar 2021, 07:53

To su javne nabavke i ocigledno su bila 2 lota da prodju sto bolje.

Ako je najpovoljnija ponuda na jednom lotu bila od mtela koja nema manjkavosti sto se tice dokumentacije istu po zakonu nisu mogli odbaciti ni da su htjeli, jer bi se oni zalili pa bi ured za razmatranje zalbi presjekao u korist mtela svakako.

Sto se mene tice ovo je cista situacija bar po zakonu. Sad sto su dijelili na lotove je druga prica... vjerovatno su znali da ce dobiti povoljniju ponudu u odnosu na onu od BH Telecoma.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by insomnia » 25 Mar 2021, 07:56

Jasno je nama da za tebe tu nema nista cudno. Naprotiv.
Vi ste svakako ko oni japanci danas Čiča, sutra Dudakovic. Ko nas to zavadi isl bajkice
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
XoKli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1818
Joined: 18 Jun 2020, 17:29
Has thanked: 69 times
Been thanked: 214 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by XoKli » 25 Mar 2021, 07:58

MarlboroGold wrote: 25 Mar 2021, 07:53 To su javne nabavke i ocigledno su bila 2 lota da prodju sto bolje.

Ako je najpovoljnija ponuda na jednom lotu bila od mtela koja nema manjkavosti sto se tice dokumentacije istu po zakonu nisu mogli odbaciti ni da su htjeli, jer bi se oni zalili pa bi ured za razmatranje zalbi presjekao u korist mtela svakako.

Sto se mene tice ovo je cista situacija bar po zakonu.
Nešto kontam ako je u Telekomu SDA kadar, vjerovatno su namjerno prebacili sa ponudom jer je evidentno da im podapinju gdje stignu,a ovi amateri teški.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Masamune » 25 Mar 2021, 08:01

insomnia wrote: 25 Mar 2021, 07:56 Jasno je nama da za tebe tu nema nista cudno. Naprotiv.
Vi ste svakako ko oni japanci danas Čiča, sutra Dudakovic. Ko nas to zavadi isl bajkice
Pa kad njima ne smeta cika Vucic sa vakcinama kao djeda mraz ne smeta ni ovo 😁
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by greeneyes » 25 Mar 2021, 08:40

Koje pametnice
Samo sabura

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Chloe » 25 Mar 2021, 08:47

Glup potez Vlade KS, totalno.


Ponuda Moje TV je tamam onakva kakva je kuttura našeg naroda, turbo folk, relaiti šoKovi ... kakva potražnja takva ponuda ... :ooo

Što se tiče tekme repke, moje kritike idu prema Javnom servisu RTV BIH i odgovornim političarima, a ne prema BHTelecomu.
Razumijem da postoje pravila koja se "moraju" ispoštovati kod tih prijenosa
ali treba se i mora se iznaći način da državna TV prenosi ovakve događaje.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Vrag » 25 Mar 2021, 08:53

Glupani

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Krokodil Behko » 25 Mar 2021, 09:04

Doris wrote: 25 Mar 2021, 06:58 Prema komentarima korisnika usluga BH telekoma na članak objavljen jučer, reklo bi se da korisnici BH telekoma imaju puno gorčine i još svježih sjećanja na ugovore i iznose koji se placaju za PINK kanale koji su, valjda iz neke prijateljske muslimanske zemlje, sa gliterastim halal certifikatima. Imaju uvid u strahote nekih primitivnih zadruga a ne mogu gledati utakmice BiH reprezentacije.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sar ... Re-cLAkPsQ

Nije riječ o TV programu.
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests