Ljevica u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Doris
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 206
Joined: 23 Jan 2021, 14:57
Mood:
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Doris » 25 Mar 2021, 09:27

Krokodil Behko wrote: 25 Mar 2021, 09:04
Doris wrote: 25 Mar 2021, 06:58 Prema komentarima korisnika usluga BH telekoma na članak objavljen jučer, reklo bi se da korisnici BH telekoma imaju puno gorčine i još svježih sjećanja na ugovore i iznose koji se placaju za PINK kanale koji su, valjda iz neke prijateljske muslimanske zemlje, sa gliterastim halal certifikatima. Imaju uvid u strahote nekih primitivnih zadruga a ne mogu gledati utakmice BiH reprezentacije.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sar ... Re-cLAkPsQ

Nije riječ o TV programu.
Riječ je o svemu što BH telekom predstavlja, a u mom komentaru o narativu koji se servira o zaštiti nekih BH svetih firmi koje kao štite interese naroda BiH. Ta firma kao i sve slične javne firme rade uglavnom za profit pojedinaca koji ih se dočepaju preko stranaka koje ih instaliraju i pomažu realizaciju vizije jedne jako tužne i nakaradne zemlje u kojoj je većini ljudi jako loše. Trguju s "državnim neprijateljima" u svim prilikama kad je dobro za lični profit i finansiranje projekata stvaranja jedne jako primitvne i siromašne zemlje.
Štititi interese BH telekoma u ovom kontekstu je kao imati razumijevanje za kurvu kad daje iskaz u korist jednog makroa koji je možda malkice manje eksploatiše od drugog, a samo jer joj je ovaj prvi rođak.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Krokodil Behko » 25 Mar 2021, 09:32

Doris wrote: 25 Mar 2021, 09:27
Krokodil Behko wrote: 25 Mar 2021, 09:04


Nije riječ o TV programu.
Riječ je o svemu što BH telekom predstavlja, a u mom komentaru o narativu koji se servira o zaštiti nekih BH svetih firmi koje kao štite interese naroda BiH. Ta firma kao i sve slične javne firme rade uglavnom za profit pojedinaca koji ih se dočepaju preko stranaka koje ih instaliraju i pomažu realizaciju vizije jedne jako tužne i nakaradne zemlje u kojoj je većini ljudi jako loše. Trguju s "državnim neprijateljima" u svim prilikama kad je dobro za lični profit i finansiranje projekata stvaranja jedne jako primitvne i siromašne zemlje.
Štititi interese BH telekoma u ovom kontekstu je kao imati razumijevanje za kurvu kad daje iskaz u korist jednog makroa koji je možda malkice manje eksploatiše od drugog, a samo jer joj je ovaj prvi rođak.

Pričaj ti šta hoćeš, ali ovo je kretenluk.
Ovo ti kaže bivši korisnik usluga BH telecoma, koji je izrazito nezadovoljan njihovom ponudom i njihovim ponašanjem, ali granice se moraju znati.

Izvoli, ne prepoznaj granice i u roku od dva minuta, ti si internetsko oruđe, u rukama politike koja je u BiH izvršila nasistematskiji ratni zločin u historiji čovječanstva.
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Chloe » 25 Mar 2021, 09:34

Doris wrote: 25 Mar 2021, 09:27
Krokodil Behko wrote: 25 Mar 2021, 09:04


Nije riječ o TV programu.
Riječ je o svemu što BH telekom predstavlja, a u mom komentaru o narativu koji se servira o zaštiti nekih BH svetih firmi koje kao štite interese naroda BiH. Ta firma kao i sve slične javne firme rade uglavnom za profit pojedinaca koji ih se dočepaju preko stranaka koje ih instaliraju i pomažu realizaciju vizije jedne jako tužne i nakaradne zemlje u kojoj je većini ljudi jako loše. Trguju s "državnim neprijateljima" u svim prilikama kad je dobro za lični profit i finansiranje projekata stvaranja jedne jako primitvne i siromašne zemlje.
Štititi interese BH telekoma u ovom kontekstu je kao imati razumijevanje za kurvu kad daje iskaz u korist jednog makroa koji je možda malkice manje eksploatiše od drugog, a samo jer joj je ovaj prvi rođak.

Ti "državni neprijatelji" kako zoveš javne firme BiH su glavni sponzori, donatori, i infuzije svom narodu, prvi BHTelecom.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Doris
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 206
Joined: 23 Jan 2021, 14:57
Mood:
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Doris » 25 Mar 2021, 09:39

Chloe wrote: 25 Mar 2021, 09:34 Ti "državni neprijatelji" kako zoveš javne firme BiH su glavni sponzori, donatori, i infuzije svom narodu, prvi BHTelecom.
Ne sumnjam da PINK sponzorise svoj narod jer u mojoj recenici pise nesto drugo od tog sto ti pises.

I kladionice su hiljadama ljudi u BiH infuzije prihoda i opstanka brojnih porodica, pa to ne znači da im porodice onih koji u kladionicama ostavljaju sve što imaju trebaju izgraditi spomenik.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Krokodil Behko » 25 Mar 2021, 09:42

Ja ne znam ni ko gleda taj Pink. Slika de bolja i na piratskim sajtovima.
Podsjeća me na eru video rekordera, s kraja osamdesetih i one piratske kasete, s razmazanom slikom.
To bi moglo biti zanimljivo, samo teškim papcima. Ne gledam čak ni western pink.
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Chloe » 25 Mar 2021, 09:47

Doris wrote: 25 Mar 2021, 09:39
Chloe wrote: 25 Mar 2021, 09:34 Ti "državni neprijatelji" kako zoveš javne firme BiH su glavni sponzori, donatori, i infuzije svom narodu, prvi BHTelecom.
Ne sumnjam da PINK sponzorise svoj narod jer u mojoj recenici pise nesto drugo od tog sto ti pises.

I kladionice su hiljadama ljudi u BiH infuzije prihoda i opstanka brojnih porodica, pa to ne znači da im porodice onih koji u kladionicama ostavljaju sve što imaju trebaju izgraditi spomenik.
Ponuda prema potražnji, i baš sad narod se sjetio pobuniti jer nije mogao gledati tekmu repke. :roll


Tekma navela ljude da razmišljaju, i to je nešto, ali meni se čini plitko.

JP RTV servis ???? Plaćanje RTV takse? Mi generalno? Gdje smo mi ?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Doris
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 206
Joined: 23 Jan 2021, 14:57
Mood:
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Doris » 25 Mar 2021, 09:47

Krokodil Behko wrote: 25 Mar 2021, 09:32 Pričaj ti šta hoćeš, ali ovo je kretenluk.
Ovo ti kaže bivši korisnik usluga BH telecoma, koji je izrazito nezadovoljan njihovom ponudom i njihovim ponašanjem, ali granice se moraju znati.

Izvoli, ne prepoznaj granice i u roku od dva minuta, ti si internetsko oruđe, u rukama politike koja je u BiH izvršila nasistematskiji ratni zločin u historiji čovječanstva.
Sve ja tebe razumijem kao trenutni, bivši i budući korisnik tri različita servisa. Te granice koje ti spominješ su meni razumljive u kontekstu akutnog sada i zarobljenosti u tim granicama koje se crtaju za javnost. U stvarnosti obični ljudi žive mnogo drugačije od tog narativa. Ali razumijem da se mora čuvati interes BH telekoma kao što se mora čuvati sramota porodice u kojoj se dešava nasilje. Oboriti glavu, trpiti i neka ne znaju komšije to što je svima očito.

Doris
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 206
Joined: 23 Jan 2021, 14:57
Mood:
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Doris » 25 Mar 2021, 09:51

Chloe wrote: 25 Mar 2021, 09:47
Doris wrote: 25 Mar 2021, 09:39
Ne sumnjam da PINK sponzorise svoj narod jer u mojoj recenici pise nesto drugo od tog sto ti pises.

I kladionice su hiljadama ljudi u BiH infuzije prihoda i opstanka brojnih porodica, pa to ne znači da im porodice onih koji u kladionicama ostavljaju sve što imaju trebaju izgraditi spomenik.
Ponuda prema potražnji, i baš sad narod se sjetio pobuniti jer nije mogao gledati tekmu repke. :roll


Tekma navela ljude da razmišljaju, i to je nešto, ali meni se čini plitko.

JP RTV servis ???? Plaćanje RTV takse? Mi generalno? Gdje smo mi ?
Šta je starije, koka ili jaje? Je li ponuda stvorila potražnju ili potražnja ponudu?
Nije se nikakav narod SAD sjetio pobuniti, ne zaboravljaju svi ljudi kad ih se tretira kao maloumnu stoku i stavljaju stvari u kontekst. Život je mnogo prozračniji bez svetinja tipa BH telekoma.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27016
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 14445 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by ironman » 25 Mar 2021, 09:53

Ne mora se cuvati nikakav siledzija mijesas kruske i jabuke.
BH telecom je drzavna kompanija cija dobit ide direktno drzavi BiH i sve institucije u BiH bi morale koristiti BH telecom (da i one u manjem enitetu) jer on podrzava budzet drzave kojoj pripadaju.
Privatni telekom operateri pak mogu novac od dobiti spiskati u Las Vegasu ili ako su u vlasnistvu druge drzave u njen budzet..
Tako da je ovo jos jedan u nizu suludih poteza ove skupine diletanata..
Last edited by ironman on 25 Mar 2021, 10:21, edited 2 times in total.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by insomnia » 25 Mar 2021, 09:53

Jos jedna FGR sa pricom o “obicnom narodu”
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Doris
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 206
Joined: 23 Jan 2021, 14:57
Mood:
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Doris » 25 Mar 2021, 09:57

ironman wrote: 25 Mar 2021, 09:53 Ne mora se cuvati nikakav siledzija mijesas kruske i jabuke.
BH telecom je drzavna kompanija cija dobit ide direktno drzavi BiH i sve institucije u BiH bi morale koristiti BH telecom (da i one u manjem enitetu) jer on podrzava budzet drzasve kojoj pripadaju.
Privatni telekom operateri pak mogu novac od dobiti spiskati u Las Vegasu ili ako su u vlasnistvu druge drzave u njen budzet..
Tako da je ovo jos jedan u nizu suludih poteza ove skupine diletanata..
Sve je onda jednostavno. Državna kompanija. Država. Javni državni servis. Sve funkcioniše besprijekorno. Država se razvija i svima je jako dobro u ovoj državi. Svi plaćamo uredno svaki mjesec 7.5 KM za pretplatu, volimo ovu državu i štitimo je životom.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Chloe » 25 Mar 2021, 09:58

Doris wrote: 25 Mar 2021, 09:51
Chloe wrote: 25 Mar 2021, 09:47

Ponuda prema potražnji, i baš sad narod se sjetio pobuniti jer nije mogao gledati tekmu repke. :roll


Tekma navela ljude da razmišljaju, i to je nešto, ali meni se čini plitko.

JP RTV servis ???? Plaćanje RTV takse? Mi generalno? Gdje smo mi ?
Šta je starije, koka ili jaje? Je li ponuda stvorila potražnju ili potražnja ponudu?
Nije se nikakav narod SAD sjetio pobuniti, ne zaboravljaju svi ljudi kad ih se tretira kao maloumnu stoku i stavljaju stvari u kontekst. Život je mnogo prozračniji bez svetinja tipa BH telekoma.
Slušaj, mene što se tiče sve Pinkove, grandove itd. davno bi izbacili iz šeme, ama nikad ne bi ni bili u ponudi... :o
kad sam o tome :maja niko me nije slušao, jutros uz kafu ti isti koji su podržavali PINkove psuju BHTelecom jer nisu mogli gledati repku ...

Pogledaj ti naš narod i vidi šta voli većina, a ne kroz sebe.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Chloe » 25 Mar 2021, 09:59

Doris wrote: 25 Mar 2021, 09:57
ironman wrote: 25 Mar 2021, 09:53 Ne mora se cuvati nikakav siledzija mijesas kruske i jabuke.
BH telecom je drzavna kompanija cija dobit ide direktno drzavi BiH i sve institucije u BiH bi morale koristiti BH telecom (da i one u manjem enitetu) jer on podrzava budzet drzasve kojoj pripadaju.
Privatni telekom operateri pak mogu novac od dobiti spiskati u Las Vegasu ili ako su u vlasnistvu druge drzave u njen budzet..
Tako da je ovo jos jedan u nizu suludih poteza ove skupine diletanata..
Sve je onda jednostavno. Državna kompanija. Država. Javni državni servis. Sve funkcioniše besprijekorno. Država se razvija i svima je jako dobro u ovoj državi. Svi plaćamo uredno svaki mjesec 7.5 KM za pretplatu, volimo ovu državu i štitimo je životom.
Da se plaća sinoć bi na državnoj TV bila tekma i BHTelecom ne bi bio na udaru ... :kafa
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Doris
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 206
Joined: 23 Jan 2021, 14:57
Mood:
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Doris » 25 Mar 2021, 10:02

Chloe wrote: 25 Mar 2021, 09:58
Doris wrote: 25 Mar 2021, 09:51
Šta je starije, koka ili jaje? Je li ponuda stvorila potražnju ili potražnja ponudu?
Nije se nikakav narod SAD sjetio pobuniti, ne zaboravljaju svi ljudi kad ih se tretira kao maloumnu stoku i stavljaju stvari u kontekst. Život je mnogo prozračniji bez svetinja tipa BH telekoma.
Slušaj, mene što se tiče sve Pinkove, grandove itd. davno bi izbacili iz šeme, ama nikad ne bi ni bili u ponudi... :o
kad sam o tome :maja niko me nije slušao, jutros uz kafu ti isti koji su podržavali PINkove psuju BHTelecom jer nisu mogli gledati repku ...

Pogledaj ti naš narod i vidi šta voli većina, a ne kroz sebe.
Evo slušam i tebe i narod i dalje smatram da se ovakvom ukupnom ponudom svega u našem društvu ciljno odgaja ovakva potražnja.

Doris
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 206
Joined: 23 Jan 2021, 14:57
Mood:
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Doris » 25 Mar 2021, 10:11

insomnia wrote: 25 Mar 2021, 09:53 Jos jedna FGR sa pricom o “obicnom narodu”
Slobodno me svrstaj u koji god pretinac ti je lakše. Razumijem da je često lakše u životu kad sve ima svoju etiketu.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42731
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14048 times
Been thanked: 12634 times
Status: Online

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Masamune » 25 Mar 2021, 10:22

Dzaba ti Doris ta prica. Ovdje to ne prolazi.

Ono kad se fura patriotizam preko ledja i novcanika gradjana koji ni blizu ne dobijaju uslugu kakvu bi trebali dobijati. Zajebi to.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Chloe » 25 Mar 2021, 10:23

Doris wrote: 25 Mar 2021, 10:02
Chloe wrote: 25 Mar 2021, 09:58

Slušaj, mene što se tiče sve Pinkove, grandove itd. davno bi izbacili iz šeme, ama nikad ne bi ni bili u ponudi... :o
kad sam o tome :maja niko me nije slušao, jutros uz kafu ti isti koji su podržavali PINkove psuju BHTelecom jer nisu mogli gledati repku ...

Pogledaj ti naš narod i vidi šta voli većina, a ne kroz sebe.
Evo slušam i tebe i narod i dalje smatram da se ovakvom ukupnom ponudom svega u našem društvu ciljno odgaja ovakva potražnja.
Razumijem šta želiš reći ... :D

Vrlo dobro znam utjecaj medija na stanovništvo ( prošla sam seminare i predavanje na tu temu).

Ali to je prekomplikovano u situaciji kakva je u BiH.

Bio je portal sa printanim listom koji je objavljivao samo pozitivne priče i vijesti u BiH. Propali ko Grčka. Zašto?

Ako imaš kontakt sa nekim urednicima portala, pitaj koje i kakve vijesti imaju najviše čitanja - klikova,sve će ti se reći.

Tako i programskoj ponudi TV. Ne može sam BHtelecom utjecati na "odgoj" a konkurencija ga uništava. To može samo onaj čije poslovanje ne zavisi od naroda, a BHTelecom zavisi.

Sviđa mi se kako u Hr nedaju prostora "pinkovim" fazonima, mada i njihovo stanovništvo 70 % sluša cajke a bom' i prati one razne šoKoVe. :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Chloe » 25 Mar 2021, 10:24

MarlboroGold wrote: 25 Mar 2021, 10:22 Dzaba ti Doris ta prica. Ovdje to ne prolazi.

Ono kad se fura patriotizam preko ledja i novcanika gradjana koji ni blizu ne dobijaju uslugu kakvu bi trebali dobijati. Zajebi to.
Ma kako on sve zna ... :grle
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42731
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14048 times
Been thanked: 12634 times
Status: Online

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Masamune » 25 Mar 2021, 10:25

Chloe wrote: 25 Mar 2021, 10:24
MarlboroGold wrote: 25 Mar 2021, 10:22 Dzaba ti Doris ta prica. Ovdje to ne prolazi.

Ono kad se fura patriotizam preko ledja i novcanika gradjana koji ni blizu ne dobijaju uslugu kakvu bi trebali dobijati. Zajebi to.
Ma kako on sve zna ... :grle
To sarkazam? :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Vlada u Sarajevu umjesto BH Telecoma odabrala Mtel, kritike opozicije

Post by Chloe » 25 Mar 2021, 10:30

MarlboroGold wrote: 25 Mar 2021, 10:25
Chloe wrote: 25 Mar 2021, 10:24

Ma kako on sve zna ... :grle
To sarkazam? :oo
Nee, ti si upravu :oo ... i ja sam građanin, sinoć sam se isto napatila dok sam našla način da pratim tekmu ... :D. al' ne dam na svoje... :rumenko
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests