BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by Pasaga » 08 Nov 2016, 08:18

Procitah ovo jos juce.
Nebih ulazio u te rabote oko Baketa...
Ljubic....apotekar....dobro laze....u vise tacaki.....
Ko nije bio tu u to vrjeme,mislim za vrjeme tih izbora
a i o tome koliko su se zrtvovali za odbranu/podjelu herc. tesko da moze sa nekim argumentima diskutovat,a da nezapadne u koliziju sa realnoscu.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by KOMESAR » 08 Nov 2016, 08:22

Pasaga wrote:Procitah ovo jos juce.
Nebih ulazio u te rabote oko Baketa...
Ljubic....apotekar....dobro laze....u vise tacaki.....
Ko nije bio tu u to vrjeme,mislim za vrjeme tih izbora
a i o tome koliko su se zrtvovali za odbranu/podjelu herc. tesko da moze sa nekim argumentima diskutovat,a da nezapadne u koliziju sa realnoscu.
Bojim se da ga ne satare tramvaj u Zagrebu. Sumnjam da zna hodati gradskim ulicama.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by Pasaga » 08 Nov 2016, 08:33

KOMESAR wrote:
Pasaga wrote:Procitah ovo jos juce.
Nebih ulazio u te rabote oko Baketa...
Ljubic....apotekar....dobro laze....u vise tacaki.....
Ko nije bio tu u to vrjeme,mislim za vrjeme tih izbora
a i o tome koliko su se zrtvovali za odbranu/podjelu herc. tesko da moze sa nekim argumentima diskutovat,a da nezapadne u koliziju sa realnoscu.
Bojim se da ga ne satare tramvaj u Zagrebu. Sumnjam da zna hodati gradskim ulicama.
....Tramvaji nekad znaju grunut cojka i u dnevnom boravku.


Ono je prevrsilo svaku mjeru.....
Previse je providno,naivno ....
Ovo zadnje sto se desava,ova hapsenja...diplomatska ofanziva iz RH...na BH...
...desavanja iz manjeg entiteta......
...isuvise providna igra kumova,podpomognuta sa Pantovcaka i EU.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 08:41

..sto je krivo napisa pasa..ajde recenicu po recenicu..i zasto svako saop cenje bosnjacki politicara ne moze bez spominjanja franje tudjmana..ljetos sam ima priliku cesto procitat ava i iste floskule..evo da hrvati i.aju svog dodika koji zna spomenut frakcionastvo reka bi..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by Pasaga » 08 Nov 2016, 08:53

dr laganini wrote:..sto je krivo napisa pasa..ajde recenicu po recenicu..i zasto svako saop cenje bosnjacki politicara ne moze bez spominjanja franje tudjmana..ljetos sam ima priliku cesto procitat ava i iste floskule..evo da hrvati i.aju svog dodika koji zna spomenut frakcionastvo reka bi..
Drug....
..Laze ...laze ko pas......
Samo toliko mogu reci.....
Nikad on nece volit vise mog komsiju JURU,nego sto ga i danas ja volim......i postujem.
Ti odatle,nemos nikad imat pravu sliku i poznavat stanje duha tog naroda kao sto to mogu ljudi koji su zivili taj vakat i koji su u svakodnevnom dodiru sa tim dogadjajima.
Govorim realno.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by Krokodil Behko » 08 Nov 2016, 09:47

I vi s stvarno odvojili vrijeme, za čitanje toliko obimnih seruckanja?
online

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by STrendzer » 08 Nov 2016, 12:12

http://www.direktno24h.com/fra-ivo-mark ... -katolici/

http://www.youtube.com/watch?v=s52kvadidrQ


Lijepo covjek kaze,istinito i logicno...moze i budala shvatit..
Last edited by STrendzer on 08 Nov 2016, 12:34, edited 1 time in total.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 12:31

Pasaga wrote:
dr laganini wrote:..sto je krivo napisa pasa..ajde recenicu po recenicu..i zasto svako saop cenje bosnjacki politicara ne moze bez spominjanja franje tudjmana..ljetos sam ima priliku cesto procitat ava i iste floskule..evo da hrvati i.aju svog dodika koji zna spomenut frakcionastvo reka bi..
Drug....
..Laze ...laze ko pas......
Samo toliko mogu reci.....
Nikad on nece volit vise mog komsiju JURU,nego sto ga i danas ja volim......i postujem.
Ti odatle,nemos nikad imat pravu sliku i poznavat stanje duha tog naroda kao sto to mogu ljudi koji su zivili taj vakat i koji su u svakodnevnom dodiru sa tim dogadjajima.
Govorim realno.
..ni ti ko ja frenda omera..govorimo o oficijelnoj politici..a ta prica o susjedskoj ljubavi je pala u vodu devedeseti..politika ima vrci znacaj nego sto ti s tim primjerom oces rec..znaci nisi odgovorio na pitanje..

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by Tokmak » 08 Nov 2016, 14:22

STrendzer wrote:http://www.direktno24h.com/fra-ivo-mark ... -katolici/

http://www.youtube.com/watch?v=s52kvadidrQ


Lijepo covjek kaze,istinito i logicno...moze i budala shvatit..
fra Ivo,uhvati se za guzicu i pozeli zelju da nema Hrvata u BiH nego samo katolika... :bla
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 14:24

.sto ti je izmislice ga bosnjaci..uvik jedan cisto da ne bude zbrke.. :haha

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 15:05

zloćko_tokmak wrote:
STrendzer wrote:http://www.direktno24h.com/fra-ivo-mark ... -katolici/

http://www.youtube.com/watch?v=s52kvadidrQ


Lijepo covjek kaze,istinito i logicno...moze i budala shvatit..
fra Ivo,uhvati se za guzicu i pozeli zelju da nema Hrvata u BiH nego samo katolika... :bla
..pravi nasljednik starceviceve politike da u hr ima samo hrvata katolicke pravoslavne i muslimanske vjeroispovijesti..ko bi reka da su bosnjaci odani pravasi.. :hihi

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by STrendzer » 08 Nov 2016, 18:34

zloćko_tokmak wrote:
STrendzer wrote:http://www.direktno24h.com/fra-ivo-mark ... -katolici/

http://www.youtube.com/watch?v=s52kvadidrQ


Lijepo covjek kaze,istinito i logicno...moze i budala shvatit..
fra Ivo,uhvati se za guzicu i pozeli zelju da nema Hrvata u BiH nego samo katolika... :bla

cojk vam je sve rek'o,imate ko na tanjuru servirano...nije ga nitko natjerao,niti to neko moze... a skoro 800 godina su tu,ako iko prica istinu to su oni... :ruke

svaka mu cast-nije davno bilo,kad od Mora do Brodskije vrata,nije bilo srba ni hrvata... :cvike

:zid

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 18:39

.jes ti svjestan da je to starceviceva da a nhovi ideolozi su danas pravasi da u hr nema srba i bisnjakan nego hr pravoslavaca i muslimana..ajde nek si podrza..

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by Mirelam » 08 Nov 2016, 20:05

dr laganini wrote:.jes ti svjestan da je to starceviceva da a nhovi ideolozi su danas pravasi da u hr nema srba i bisnjakan nego hr pravoslavaca i muslimana..ajde nek si podrza..
Vojo, oli je lose vino ove godine, pa ne znas vise sta tipkas. Haj' prevedi Bora ti, nista mi nije jasno sta si htio rijeti. :ooo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by storm » 08 Nov 2016, 20:08

Šta ste dogovorili sad.....idemo, ostajemo, di, tko, šta .....ili da vam dovesem još par prikolica pšenice u klasu da omlatite :hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 20:18

Mirelam wrote:
dr laganini wrote:.jes ti svjestan da je to starceviceva da a nhovi ideolozi su danas pravasi da u hr nema srba i bisnjakan nego hr pravoslavaca i muslimana..ajde nek si podrza..
Vojo, oli je lose vino ove godine, pa ne znas vise sta tipkas. Haj' prevedi Bora ti, nista mi nije jasno sta si htio rijeti. :ooo
..a dobro tebi je teško sastavit dvi misli pa se ispričavam..miraleme.. :ha

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by Mirelam » 08 Nov 2016, 20:28

j... ga Vojo "ljudino" :plavi ,ti koji nisi u stanju nick da zapamtis ( o pismenosti da ni ne pricamo ali je to valjda u trendu HDZ-ovskih doktorata) , a kamoli sta kompleksnije osim dominacija i 'rvati .:valja
Rano moja, sta je ovaj forum Bogu zgrijesio ...:ooo

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 20:31

.. :klanja :klanja miralem..

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by dr laganini » 08 Nov 2016, 20:54

HRVATSKI zastupnici u Europskom parlamentu izrazili su zabrinutost zbog okolnosti u kojima je došlo do uhićenja desetorice Hrvata, nekadašnjih pripadnika HVO-a u Orašju, a u povodu posjeta Parlamentu predsjedatelja Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića.

Izetbegović je u Bruxellesu imao niz sastanaka s predstavnicima europskih institucija, a u Europskom parlamentu je sudjelovao na sastanku Odbora za vanjsku politiku, na kojoj su također bili predstavnici nacionalnih parlamenata, među njima i Hrvatskog sabora. Izetbegović je sudjelovao i na sastanku sa skupinom Prijatelji BiH u EP-u, čiji je organizator bio zastupnik Jozo Radoš.

Izetbegović je rekao da da su uhićenja u Orašju provedena „nesretno i nespretno“, da nije riječ političkoj namjeri, jer politačari nisu ni znali što sprema tužiteljstvo te da u tome nije sudjelovala bošnjačka politika.

U obraćanju čelniku predsjedništva BiH izrazio sam zabrinutost u pogledu nepristranosti rada pravosuđa u toj državi. Očekujem da će nastavak pravosudnog postupka i suđenje osumnjičenim Hrvatima biti provedeno prema najvišim standardima. Suđenja za ratne zločine ne smiju biti poliitčki manipulirana“, rekao je Radoš.

Dubravka Šuica je rekla da je Izetbegovićev odgovor na njezin upit na diplomatskoj razini zadovoljavajući, ali da to ne otklanja sve sumnje.

„Mene je zanimalo koja je njihova politika u odnosu na novu politiku hrvatske vlade. Odgovor je bio da je Hrvatska strateški partner i taj odgovor je na diplomatskoj razini zadovoljavajući. Međutim, ovi događaji od prije nekoliko dana upućuju na nešto drugačije, ali želimo vjerovati da je to bila slučajnost, kako kaže g. Izetbegović. Međutim, teško je u to vjerovati s obzirom od 28 časnika svih nacionalnosti uhićeno 10 samo hrvatskih časnika, stoga to upućuje na sumnju“, rekla je Šuica.

Zastupnica Marijana Petir također je izrazila zabrinutost posljednjim događajima i uhićenjima hrvatskih branitelja u Orašju.

Istaknula da su Orašje branile združene hrvatske i bošnjačke snage, a optužnice su podignute samo protiv branitelja hrvatske nacionalnosti koji su svih ovih godina živjeli u Orašju. Rekla je da je apsurdno, ukoliko je postojala sumnja u ratni zločin, da je Tužiteljstvo Bosne i Hercegovine upravo sada pokrenulo postupke prema zahtjevu policije Republike Srpske protiv hrvatskih branitelja koji imaju i hrvatsko državljanstvo te su državljani EU. „Percepcija je javnosti da ovi procesi imaju isključivi politički karakter usmjeren protiv Hrvata u Bosni i Hercegovini“, rekla je Petir.

Predsjednik saborskog Odbora za vanjsku politiku Miro Kovač, koji je također sudjelovao na sastanku, rekao je kako ima dojam da Izetbegović smatra da je tajming uhićenja neprimjeren.

“Rekao je da bi ubuduće trebalo razmisliti kako se postupa kada se ide s tim uhićenjima i mislim da je on svjestan toga da postoji pravna nesigurnost među Hrvatima iz BiH i iz Hrvatske koji potiču iz BiH, koji su obuhvaćeni tim istragama i da treba u dijalogu između BiH i Hrvatske dogovoriti prekid te pravne nesigurnosti”, kaže Kovač, dodajući kako to ne znači da se ne smiju procesuirati oni koji su počinili ratne zločine.

Na upit da komentira situaciju u Stocu, gdje su izbori prekinuti nakon napada kandidata SDA na predsjednika izborne komisije u tom gradu u Hercegovini, Kovač je rekao da Izetbegović kao čelnik SDA ima instrumente za kažnjavanje nasilničkog ponašanja svoga kandidata na općinskim izborima u Stocu.

I hrvatska i bošnjačka strana žele da se organiziraju novi izbori u Stocu, ali hrvatska strana želi da se prije toga sankcionira Salmir Kaplan, kandidat SDA za gradonačelnika Stoca, koji je nasilno prekinuo izbore. Njegovo sankcioniranje značilo bi izbacivanje iz izbornog procesa.



HRVATSKI zastupnici u Europskom parlamentu izrazili su zabrinutost zbog okolnosti u kojima je došlo do uhićenja desetorice Hrvata, nekadašnjih pripadnika HVO-a u Orašju, a u povodu posjeta Parlamentu predsjedatelja Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića.

Izetbegović je u Bruxellesu imao niz sastanaka s predstavnicima europskih institucija, a u Europskom parlamentu je sudjelovao na sastanku Odbora za vanjsku politiku, na kojoj su također bili predstavnici nacionalnih parlamenata, među njima i Hrvatskog sabora. Izetbegović je sudjelovao i na sastanku sa skupinom Prijatelji BiH u EP-u, čiji je organizator bio zastupnik Jozo Radoš.

Izetbegović je rekao da da su uhićenja u Orašju provedena „nesretno i nespretno“, da nije riječ političkoj namjeri, jer politačari nisu ni znali što sprema tužiteljstvo te da u tome nije sudjelovala bošnjačka politika.

U obraćanju čelniku predsjedništva BiH izrazio sam zabrinutost u pogledu nepristranosti rada pravosuđa u toj državi. Očekujem da će nastavak pravosudnog postupka i suđenje osumnjičenim Hrvatima biti provedeno prema najvišim standardima. Suđenja za ratne zločine ne smiju biti poliitčki manipulirana“, rekao je Radoš.

Dubravka Šuica je rekla da je Izetbegovićev odgovor na njezin upit na diplomatskoj razini zadovoljavajući, ali da to ne otklanja sve sumnje.

„Mene je zanimalo koja je njihova politika u odnosu na novu politiku hrvatske vlade. Odgovor je bio da je Hrvatska strateški partner i taj odgovor je na diplomatskoj razini zadovoljavajući. Međutim, ovi događaji od prije nekoliko dana upućuju na nešto drugačije, ali želimo vjerovati da je to bila slučajnost, kako kaže g. Izetbegović. Međutim, teško je u to vjerovati s obzirom od 28 časnika svih nacionalnosti uhićeno 10 samo hrvatskih časnika, stoga to upućuje na sumnju“, rekla je Šuica.

Zastupnica Marijana Petir također je izrazila zabrinutost posljednjim događajima i uhićenjima hrvatskih branitelja u Orašju.

Istaknula da su Orašje branile združene hrvatske i bošnjačke snage, a optužnice su podignute samo protiv branitelja hrvatske nacionalnosti koji su svih ovih godina živjeli u Orašju. Rekla je da je apsurdno, ukoliko je postojala sumnja u ratni zločin, da je Tužiteljstvo Bosne i Hercegovine upravo sada pokrenulo postupke prema zahtjevu policije Republike Srpske protiv hrvatskih branitelja koji imaju i hrvatsko državljanstvo te su državljani EU. „Percepcija je javnosti da ovi procesi imaju isključivi politički karakter usmjeren protiv Hrvata u Bosni i Hercegovini“, rekla je Petir.

Predsjednik saborskog Odbora za vanjsku politiku Miro Kovač, koji je također sudjelovao na sastanku, rekao je kako ima dojam da Izetbegović smatra da je tajming uhićenja neprimjeren.

“Rekao je da bi ubuduće trebalo razmisliti kako se postupa kada se ide s tim uhićenjima i mislim da je on svjestan toga da postoji pravna nesigurnost među Hrvatima iz BiH i iz Hrvatske koji potiču iz BiH, koji su obuhvaćeni tim istragama i da treba u dijalogu između BiH i Hrvatske dogovoriti prekid te pravne nesigurnosti”, kaže Kovač, dodajući kako to ne znači da se ne smiju procesuirati oni koji su počinili ratne zločine.

Na upit da komentira situaciju u Stocu, gdje su izbori prekinuti nakon napada kandidata SDA na predsjednika izborne komisije u tom gradu u Hercegovini, Kovač je rekao da Izetbegović kao čelnik SDA ima instrumente za kažnjavanje nasilničkog ponašanja svoga kandidata na općinskim izborima u Stocu.

I hrvatska i bošnjačka strana žele da se organiziraju novi izbori u Stocu, ali hrvatska strana želi da se prije toga sankcionira Salmir Kaplan, kandidat SDA za gradonačelnika Stoca, koji je nasilno prekinuo izbore. Njegovo sankcioniranje značilo bi izbacivanje iz izbornog procesa.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: BOŠNJAČKI NACIONALIZAM

Post by Mirelam » 08 Nov 2016, 21:02

dr laganini wrote:.. :klanja :klanja miralem..
Klanjaj Vojo, klanjaj. :plavi
Ja hrvatskog nacionaliste i govana, ali mora on i bosnjacki nacionalizam izdominitrati da pokaze koji je jaci :ooo

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests