Mostar - grad slučaj

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Kakav Mostar želite?

Jedinstven
18
72%
Sa više općina ali ne na nacionalnoj osnovi
2
8%
Podijeljen na bošnjački i hrvatski
5
20%
 
Total votes: 25

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by orbit » 11 Mar 2021, 20:43

Image

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Totem » 11 Mar 2021, 20:49

Iskreno...odora Kavazovica i zaposlenih kod njega se ne bi bolje uklapala...tako mi izgleda...mozda gresim
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by String » 11 Mar 2021, 21:10

Zbog građana Mostara najbolje bi bilo napraviti branu neku i potopiti taj grad da nam je bliže ići na more. Ti ljudi tamo svojom šutnjom su zaslužili sve što im se dešava. Čak bi im i onaj most granatom srušio opet. Derao bi ih podjednako i jednu i drugu stranu. Karao bi ih dok im se ne vrati tetka iz Bosanske Krupe.
Image

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Tokmak » 11 Mar 2021, 22:56

Totem wrote: 11 Mar 2021, 18:43 Kako u Mostaru sa novim gradonacalnikom...jel ide nabolje ili isto ko sa Beslicem?
Ide na bolje.
Svaki dan ima po nekoliko sastanaka u gradskoj upravi,lagano se počinju rješavati nagomilani problemi.
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Totem » 13 Mar 2021, 15:55

Tokmak wrote: 11 Mar 2021, 22:56
Totem wrote: 11 Mar 2021, 18:43 Kako u Mostaru sa novim gradonacalnikom...jel ide nabolje ili isto ko sa Beslicem?
Ide na bolje.
Svaki dan ima po nekoliko sastanaka u gradskoj upravi,lagano se počinju rješavati nagomilani problemi.


Tako sam i pretpostavljao👍
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Maja » 13 Mar 2021, 17:10

images.jpeg.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Totem » 13 Mar 2021, 17:12

Kome sada verovati?
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Maja » 13 Mar 2021, 17:16

Allahu dzelesanuhu

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Totem » 13 Mar 2021, 17:18

Ne razumem arapski...
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Duminjo » 07 Jan 2022, 20:09

Novi politički rat HDZ-a i SDA u Mostaru zbog priznanja Nelsonu i Sattleru

Image


Politički pregovori i ratovi koji se vode na višim nivoima vlasti se nezaustavljivo reflektiraju na Grad Mostar gdje je došao kraj skladnim odnosima i između vladajućih HDZ-a i SDA.


Sukob ovih stranaka u Mostaru se dogodio zbog planirane svečanosti na kojoj se za počasne građane Grada Mostara trebaju proglasiti američki ambasador u BiH Eric Nelson i šef Delegacije EU u BiH Johann Sattler.
Naime, predsjednik Gradskog vijeća Grada Mostara Salem Marić, koji je šef mostarske SDA sazvao je svečanu sjednicu Gradskog vijeća Grada Mostara za srijedu 12. januara s početkom u 10 sati da se dvojica ambasadora proglase počasnim građanima Mostara. No onda je to odlučio odbiti gradonačelnik Mostara, HDZ-ovac Mario Kordić.

"Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Mostara sazvana za 12. januar 2022. nije sazvana u 10 sati u skladu s Poslovnikom o radu Gradskog vijeća, tačnije članom 83. stav 3. iz preambule jer nema saglasnost gradonačelnika za sazivanje ove sjednice", kazano je iz Ureda gradonačelnika Maria Kordića.

Proces proglašenja dvojice ambasadora počasnim građanima Grada Mostara od početka inicijative lidera mostarske organizacije SDA je opterećen razmimoilaženjima dvije stranke i jedva je prošla na Gradskom vijeću Grada Mostara.

Početkom decembra je saopćeno da će Nelson i Sattler biti proglašeni počasnim građanim Mostara zbog njihove uloge u pregovorima oko izmjena Izbornog zakona BiH, koje se odnose na izborna pravila za Grad Mostar, što je dovelo do održavanja mostarskih lokalnih izbora nakon osam godina političke blokade.

Nova situacija bi mogla biti i svojevrsna borba za prevlast i simbolično pokazivanje "ko je gazda", a objektivno, otkazivanjem događaja sramote Grad Mostar s obzirom na to su da su ambasadori poziv za svečanost već dobili.

Ovaj sukob stiže u trenutku kada bi se trebali intenzivirati pregovori o izmjenama Izbornog zakona BiH.


klix



:grana

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Naseef Mushroom » 07 Jan 2022, 20:24

”Hoće li Grad ukloniti i ovaj grafit?”

Image

”Hoće li komunalne službe doći i u ovo mjesto i prebrojiti grafite, ostaje da se vidi jer i ovaj grafit stvara ružnu sliku i poruku Hrvatima ovog mjesta”, napisao je u pismu portalu Bljesak.info čitatelj upozoravajući na grafit koji je osvanuo u mostarskom naselju Vrapčići.

”Možda su ovo predizborni grafiti i kampanja samo što nije počela. Na jednoj strani što se dogodi, odmah se refleksira na suprotnoj. Daleko smo mi od ljudskih prava i konvencija, mi apsolutno nemamo osnovne ljudske kulture. Zagovornik sam novčanih ili bilo kakvih kazni, ma bilo o kome da se radi, a navest ću i osobni primjer iz djetinjstva, kada sam kao tinejdžer s prijateljima bio u krađi grožđa a stražar me uhvatio i evidentirao, tada je moj otac to debelo platio, tako da mi drugi put nije padalo na pamet. Možda bi se nekako trebalo pristupiti i s današnjim prijestupnicima. Postavljam pitanje da li se itko, ikoga plaši u ovom gradu, da ne pričam o poštivanju. Možda bih sve ovo i prešutio ali sam siguran da će nam se ovo ponavljati i sutra i u budućnosti a opet bez neke reakcije i bez sankcija, a izbori su tek ponovo za četiri godine”, navodi čitatelj.

Podsjećamo, danas je Grad Mostar ekspresno reagirao i uklonio grafite s partizanskog spomen-groblja. Nedavno smo svjedočili i nemilim scenama kad se vodio ulični rat zbog navijačkih grafita koji je rezultirao teško ozlijeđenom osobom.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Duminjo » 07 Jan 2022, 20:27

Nadzorne Kamera su danas toliko jeftine da je smijesno pricati o nekom ulaganju.
A sve ove "sitne" porukice lokalnih hoštaplera bi se mogle zaustaviti kada bi se jedna ili dvije grupe, adekvatno kaznile.
Ocigledno da ljudima koji upravljaju gradom ovo ne smeta.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Pasaga » 07 Jan 2022, 20:28

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Duminjo » 09 Nov 2023, 13:28

U Mostaru je počela svečana sjednica Skupštine Hercegovačko-neretvanskog kantona na kojoj se poslije višemjesečnih pregovora treba potvrditi nova kantonalna vlada koju čine HDZ, SDA i SDP, a time čime će ovaj kanton nakon devet godina dobiti novu vlast.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36843
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23154 times
Been thanked: 4506 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by ElTriconi » 09 Nov 2023, 17:18

Duminjo wrote: 07 Jan 2022, 20:27 Nadzorne Kamera su danas toliko jeftine da je smijesno pricati o nekom ulaganju.
A sve ove "sitne" porukice lokalnih hoštaplera bi se mogle zaustaviti kada bi se jedna ili dvije grupe, adekvatno kaznile.
Ocigledno da ljudima koji upravljaju gradom ovo ne smeta.
Sto ce ih stavljat, da snimaju latine kako pisu grafite i podmecu da su ih muslimani pisali? 😂

Nisu mahniti 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests