Mostar - grad slučaj

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Kakav Mostar želite?

Jedinstven
18
72%
Sa više općina ali ne na nacionalnoj osnovi
2
8%
Podijeljen na bošnjački i hrvatski
5
20%
 
Total votes: 25

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by arzuhal » 17 Feb 2021, 08:57

bosnjakinja wrote: 17 Feb 2021, 08:54
arzuhal wrote: 17 Feb 2021, 08:43 Na slučaju Mostara meni je, u suštini, jedino interesantan mitomanski narativ i licemjerje bošnjačke, narodnjačke, odnosno probosanske, građanske opcije, bilo SDA, bilo Naše stranke, i sl.

A to jeste priča o "izdaji onih koji su bili odvođeni u logore" i sl. I sve slične, velike, "sudbinske" priče na poljani "patriota i izdajica", "smetljišta historije" i slično dudlanje za raju čiji je "nacionalni interes ugrožen".

1. Pozicija gradonačelnika Mostara HDZ-u BiH ne treba iz suštinskih nego strateških, simboličnih razloga: održava narativ o Mostaru kao "stolnom hrvatskom gradu". Nije jednostavno tvrditi da je Mostar stolni grad a da je na njegovom čelu "neki Meho", jbga. Inače, gradonačelnik ne može sam nešto puno uraditi ako nema podršku gradskog vijeća na čijem je čelu predsjednik iz bošnjačkog naroda.

2. Bošnjacima i građanima treba ta pozicija iz istih razloga, simboličnih: SDA nema gradonačelnika u Sarajevu, Tuzli, Zenici i Bihaću. Pa, jebemu, moremol makar dobiti u Mostaru, gradu u kojem pozicija gradonačelnika vrijedi koliko 10 gradonačelnika drugih gradova, kako bi nekako serucnuo Sin U Bošnjaka!?

3. Ako Kordić bude zaista (kakav treba) gradonačelnik, naredne 4 godine Mostarcima bi se mogla popraviti situacija s deponijom i odvozom smeća i svim ostalim infrastrukturnim stvarima koje nasušno i esencijalno interesuje građane Mostara, a ne da se već jednom prestanu odvoditi ljudi u logore i prestane više s rušenjem Starog mosta...

4. Na mikroprimjeru, u općini Vareš, imamo potvrdu: za načelnika Zdravka Maroševića, bivšeg zapovjednika bojne HVO-a koji nije okrvavio ruke i člana HDZ BiH, glasaju i Bošnjaci kao i trun Srba što ih ima. Zbog dva razloga: insan je i radi da svima život bude što lakši ili bolji, koliko se može. Zašto ne proglašavamo te Bošnjake izdajnicima, pičkama i neznamčime? Ili su već proglašeni, samo nisam upratio? Ili je: jebeš Vareš, najsiromašniju općinu, ovo je Mostar pajdo...

5. O Kordiću govore lijepo svi Mostarci, bez obzira na etničku pripadnost, kao i o dr Guzinu. I obojica uvažavaju jedan drugog. Pokazali su poštovanje jedna spram drugog, kao ljudima i Mostarcima. Hajde da vidimo kako će i šta raditi Kordić i gradsko vijeće, hoće l' život Mostarcima učiniti boljim.
Sto ste to navalili Na vares,lik ima 100 glasova vise od sda kandidata?? Kakvi bosnjaci su to glasali za njega?
Ja ga gledao na N1, meščini, bio gost zajedno s glavnim imamom Vareša. Imam ga hvali, iz više razloga. Al' jebeš sve to ako nije iz SDA, bitan je princip i bitno je da je Bošnjak.

Što rek'o Dodonije: politika nisu činjenice nego percepcija.
uzmi Lysobact

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by arzuhal » 17 Feb 2021, 08:59

prog321 wrote: 17 Feb 2021, 08:57 Upravo to.

Skinuti ustasiiju sa stolnog grada je princip.
Da imaju crveni grama razuma prestali bi srati te izlizane fraze o boljem zivotu. Gdje su crveni donijeli bolji zivot? Samo sebi i svojima.
A princip je nesto sto gradi drzavu. Gradi drustvo i svijest o necemu za sta se zivi. I to dovodi do boljeg zivota.
A crveni goblini nemaju principa.
Samo vlast.
Mars.
Od principa najpoštujem principe Muriza Memića koji pet godina traži istinu uprkos i zelenoj i crvenoj i crnoj gamadi.
uzmi Lysobact

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5570
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 136 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by bosnjakinja » 17 Feb 2021, 09:01

arzuhal wrote: 17 Feb 2021, 08:57
bosnjakinja wrote: 17 Feb 2021, 08:54
Sto ste to navalili Na vares,lik ima 100 glasova vise od sda kandidata?? Kakvi bosnjaci su to glasali za njega?
Ja ga gledao na N1, meščini, bio gost zajedno s glavnim imamom Vareša. Imam ga hvali, iz više razloga. Al' jebeš sve to ako nije iz SDA, bitan je princip i bitno je da je Bošnjak.

Što rek'o Dodonije: politika nisu činjenice nego percepcija.
Nije bitno sta imam kaze cinjenica je da nisu glasali bosnjaci za njega.vares ima Oko 60% bosnjaka a bosnjaci su se podjelili izmedju sda i sbb kandidata,hdz jedini predstavljao hrvate.imas rezultate, sve se vidi

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by prog321 » 17 Feb 2021, 09:02

Mjesas kruske i narandze. Nidze veze.

Muriz umjesto da kmeci neka uzme utoku i poreda po jedan vruci u celenku svakome koga misli da je umjesan u sinovo ubistvo i cao.
Tako bih ja uradio.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Duminjo » 17 Feb 2021, 09:02

Kad glasac zelenih proziva crvene "gdje su donijeli bolji zivot"


🎃

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by arzuhal » 17 Feb 2021, 09:03

prog321 wrote: 17 Feb 2021, 09:02 Mjesas kruske i narandze. Nidze veze.

Muriz umjesto da kmeci neka uzme utoku i poreda po jedan vruci u celenku svakome koga misli da je umjesan u sinovo ubistvo i cao.
Tako bih ja uradio.
Dobar savjet, promišljen.
uzmi Lysobact

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by arzuhal » 17 Feb 2021, 09:06

Od slučaja Memić i Dragičević zavisi da li ova država ima šanse da postane pravna država ili će dijelovi policije i pravosudnog sistema uvijek igrati za one nedodirljive koji mogu da rade šta god hoće, nekažnjeno. Odnosno, hoćemo li imati državu koja poštuje i štiti zakon ili štiti ljude i kriminalce na vlasti. Ako bude ovo drugo, jebe mi se jel Bošnjak ili Hrvat na čelu BiH ili Mostara, nisu Hrvati ubili Dženana, niti to prikrivaju.

Odatle je bitan slučaj Memić (i Dragičević).

Dok se to ne desi, BiH će biti tramvaj u kojem ubijaju Mrnjavca a svi šute i poštuju - principe.

Ćao.
uzmi Lysobact

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by prog321 » 17 Feb 2021, 09:09

Blaaa. Blaaaa. Blaaaaaaaaa.
Pravna drzava svagdje ima granice.
Vi zivite u utopiji.

Nekad moras uzeti zakon u svoje ruke.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by arzuhal » 17 Feb 2021, 09:12

Kad si ti uzeo zakon u svoje ruke? Bacio žvake kasirki u lice i tražio kusur? De ba biži...
uzmi Lysobact

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by prog321 » 17 Feb 2021, 09:14

Ja skoro sve nesporazume rjesavam licno.
Policiju zovu zbog mene. Ne ja njih. :oo
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by arzuhal » 17 Feb 2021, 09:14

- Šta, glasna muzika? E saće vit!

:hihi
uzmi Lysobact

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by prog321 » 17 Feb 2021, 09:16

Eee. Tog je bilo . Stan iznad. Tri zene. Mama i dvije kcerke. Nisam smio glave lupat. Sta cu zenama.
Suti i trpi.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Masamune » 17 Feb 2021, 09:19

De još malo lovačkih onako za raju
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Duminjo » 17 Feb 2021, 09:20

prog321 wrote: 17 Feb 2021, 09:02 Mjesas kruske i narandze. Nidze veze.

Muriz umjesto da kmeci neka uzme utoku i poreda po jedan vruci u celenku svakome koga misli da je umjesan u sinovo ubistvo i cao.
Tako bih ja uradio.
Malo manje huškanja i pozivanja na nasilje.
Hvala

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15132
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2026 times
Status: Online

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Laser » 17 Feb 2021, 09:58

Duminjo wrote: 17 Feb 2021, 09:20
prog321 wrote: 17 Feb 2021, 09:02 Mjesas kruske i narandze. Nidze veze.

Muriz umjesto da kmeci neka uzme utoku i poreda po jedan vruci u celenku svakome koga misli da je umjesan u sinovo ubistvo i cao.
Tako bih ja uradio.
Malo manje huškanja i pozivanja na nasilje.
Hvala
Hajmo namarisat Duminja. :jupi
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Krokodil Behko » 17 Feb 2021, 10:27

bosnjakinja wrote: 17 Feb 2021, 08:07
Fuddo wrote: 16 Feb 2021, 18:37

I oTa corava kreatura je presudila sudbinu Mostara?
Pu!
Realno krivi bosnjake sto su je doveli u situaciju da moze da presudii bosnjake,a sad se kaju kao kako nece nikada.kasno sad,ko ziviv ko mrtav za 4_8 god

Pa u pravu je, msm to što krivi Bošnjake. Zbilja su je oni doveli u tu poziciju, jer uopšte se našla u vijeću, zahvaljujući isključivo bošnjačkim glasovima.

Ovo se sve odličlno izdešavalo. Sad Irmini glasači, nek vide kako je to kad snatriš o suživotu s nekima koji to očito ne žele i plebiscitarno izglasaju stranku, koja je u haškom tribunalo proglašena zločinačkom organizacijom.

Ljudi rade poso.
Jedino i sve što mogu i trebaju, pretvoriti Hrvate i Srbe u dva tora zubatih ovaca i svakodnevno ih galvanizirati. Mogu se Bošnjaci igrati demokratije koliko god žele, ali nikom ništa neće biti bolje, pa makar svake godine mijenjali vlast, dok se ne promijeni ustav i politički sistem, odnosno, dok se ne povale četnici i ustaše. Ne znam za vas, meni je ovo tako jednostavno.
online

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by prog321 » 17 Feb 2021, 10:31

MarlboroGold wrote: 17 Feb 2021, 09:19 De još malo lovačkih onako za raju
Razligu na temu o zenskim pramenomima.
Bolje se razumijes :oo
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Naseef Mushroom » 17 Feb 2021, 11:21

arzuhal wrote: 17 Feb 2021, 07:35 "Baralija je izdala Mostar, onaj patriotski dio koji je odvođen u logore i koji je patio. Naša stranka zna kakav je HDZ i šta radi i dobro su znali šta će se desiti kada Zlatku Guzinu ne daju glas. Ovo je bila izdaja Mostara", rekao je Izetbegović.

Tako je, bravo Bakire!

Sada pokaži izdajničkoj, mostarskoj Našoj stranci kako se radi i kako nema šanse da SDA koalira i sarađuje s onima koji su patriote odvodili u logore i patile Bošnjake!

:chloe
Ja ne znam kako neki ljudi još nisu shvatili kako funkcioniše ovo uređenje pa ovako pišu.
Mi imamo ovu nakaradnu Daytonsku BiH. Ne volim ni ja kako je uređena ali je trenutno tako i da bi država funkcionisala i vlast bila uspostavljena moraju tri najjače stranke (po jedna iz tri konstitutivna naroda) sarađivati.
Ne samo to već su političari primorani sarađivati sa nacionalistima i onima koji si bili prisutni u ratu. To znači ako imaš principe ili ti želudac ne može svariti da sjediš sa srpskim ili hrvatskim nacionalistima ti nisi za trenutne političke scene, ukoliko si i dalje političar a imaš neke principe i to odbijaš onda si jedan uhljeb i iznevjerio si svoje glasače.

Znači SDA saraduje sa HDZom i SNSDom jer mora da bi funkcionisala vlast. Sutra da Srbi izaberu stranku srpskih gay hipija onda SDA neće više sarađivati sa SNSDom već sa tom strankom.
Sutra da Hadžikadićeva stranka dobije više glasova od SDA Hadžikadić će sjediti sa Dodikom i Čovićem.

SDA je svugdje ponudila koaliciju sa svim pro-bosanskim strankama da imaju dovoljno ruku i stranaka da vode pro-BiH politiku i svaki put su te stranke odbile "SDA treba samo alibi za svoje lopovluke. Žele nas iskoristiti kao žrtveno jagnje. Žele da im se pridružimo pa da nas pojedu. Mi ne želimo sa nacionalistima. Bla bla bla"
i onda ostave prazninu i stave SDA u situaciju da ili odbiju saradnju sa HDZ/SNSD i država stoji u mjestu ili moraju sa onima koji su dobili najviše glasova od drugih naroda sarađivati pa onda moraju slušati od tih istih što bježe od odgovornosti i što su indirektno dali Srbima i Hrvatima više glasova kako SDA sarađuje sa nacionalistima i zločincima.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Totem » 17 Feb 2021, 11:25

...
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Mostar - grad slučaj

Post by Totem » 17 Feb 2021, 11:27

Pasaga wrote: 16 Feb 2021, 17:52
Totem wrote: 16 Feb 2021, 17:41



Daj link bas da vidim sta je rekla?
ovo sto napiah,u vezi nje
odgovorno tvrdim.
bio je ovdje na portalu,nisam sparao.

Da je rekla nema nista Bosnjacko ne verujem. Zeleo bi videti
Jedna lasta....men'scini prolijece

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: baton, HAVANA, Veca and 14 guests