Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31581
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Matan » 05 Dec 2021, 15:40

tuzlak1212 wrote: 05 Dec 2021, 15:37 Cista islamofobija i nista drugo
Eto Turksa je 30 godina kandidat za EU pa nije nikad prihvacena, a ima bolju i stabilniju ekonomiju, proizvodnju, finansijski medjunarodni promet, vise prirodnih resursa i energenata i radnu snagu nego makar 30-50% trenutnih EU clanica
Ne moze mi niko dokazat da su Slovenija i Hrvatska za EU standarde i ciljeve pozeljnije od Turske, nema tog slova na papiru kojim se to dokazuje

Ima tu dvostrukih arsina kolko hoces. Svidja mi se stav Bogića koji kaze da je jedino rijesenje za BiH da nas samo ovakve kakvi jesmo prime u EU preko noci i mnogo toga bi se stabilizovalo jer bi EU zakon likvidirao dobar dio korupcije i imali mi ogromne poticaje za razvoj, usporilo bi raspadanje stanovnistva itd.
Pa Turska i nije u Evropi i nikad nece ni biti dio EU..
previse ih je i kao sto vec napisa, nece da se Islam udomaci u Evropi..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Melek » 05 Dec 2021, 16:03

Kako nije u Evropi? Pa njen evropski dio teritorije je golem skoro kao i BiH..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by MunDzi » 05 Dec 2021, 16:08

animals wrote: 05 Dec 2021, 15:40
tuzlak1212 wrote: 05 Dec 2021, 15:37 Cista islamofobija i nista drugo
Eto Turksa je 30 godina kandidat za EU pa nije nikad prihvacena, a ima bolju i stabilniju ekonomiju, proizvodnju, finansijski medjunarodni promet, vise prirodnih resursa i energenata i radnu snagu nego makar 30-50% trenutnih EU clanica
Ne moze mi niko dokazat da su Slovenija i Hrvatska za EU standarde i ciljeve pozeljnije od Turske, nema tog slova na papiru kojim se to dokazuje

Ima tu dvostrukih arsina kolko hoces. Svidja mi se stav Bogića koji kaze da je jedino rijesenje za BiH da nas samo ovakve kakvi jesmo prime u EU preko noci i mnogo toga bi se stabilizovalo jer bi EU zakon likvidirao dobar dio korupcije i imali mi ogromne poticaje za razvoj, usporilo bi raspadanje stanovnistva itd.
Pa Turska i nije u Evropi i nikad nece ni biti dio EU..
previse ih je i kao sto vec napisa, nece da se Islam udomaci u Evropi..
Znanje geografije nula poena.
Oni nisu u EU ne zato sto nisu geografski dio Evrope jer jesu, nego lafo zbog nekih drugih razloga - citaj izgovora.
A stvarni razlog je islamofobija.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31581
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Matan » 05 Dec 2021, 16:24

MunDzi wrote: 05 Dec 2021, 16:08
animals wrote: 05 Dec 2021, 15:40

Pa Turska i nije u Evropi i nikad nece ni biti dio EU..
previse ih je i kao sto vec napisa, nece da se Islam udomaci u Evropi..
Znanje geografije nula poena.
Oni nisu u EU ne zato sto nisu geografski dio Evrope jer jesu, nego lafo zbog nekih drugih razloga - citaj izgovora.
A stvarni razlog je islamofobija.

Jesu 3%..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Krokodil Behko » 05 Dec 2021, 16:32

Julia-Klara wrote: 05 Dec 2021, 11:57 Imam ideju :ideja Mozda ju je imao i neko drugi na forumu, ali ne trazila ja sad...

Elem, kad vec imamo 3glavu azdaju, zasto ne bi nakacili i 4u? Sta fali?
Mozemo i mi ostali biti konstitutivni

Srbi, Hrvati, Bosnjaci i ostali.

A bilo bi zanimljivije u preCednistvu :hop

Ideja ti je ozbiljno manjkava i ne bi je trebala pominjati.

Reason: Ne može parni broj, a trebalo bi promijeniti ustav, da bi se to učinilo, pa tako da se tvoj prijedlog direktno kosi s osnovnim pravilima diktature - sva moć u rukama samo jednog čovjeka. Dodik i Čović, radije bi u rat išli, radije bi da mi izgine sve i jedan Srbin i Hrvat, ali to ne bi htjeli potpisati.

Da hoće potpisati, pa ima tu i boljih ideja. Odavno sam rekao, idealan broj članova Predsjedništva je DEVET. Po dva iz konstitutivnih naroda i tu možemo komotno Čoviću dati svoj bjanko potpis, pa nek on sam odredi pravila izbora dva hrvatska člana. Preostala tri, biraju se na jedinstvenoj izbornoj jedinici - BiH.
Ali, kao što sam rekao, veće su šanse za nove ratove, nego za ovo. Oni to nikad ne bi izglasali.
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Melek » 05 Dec 2021, 16:39

To ko vaterpolo ekipa :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Naseef Mushroom » 05 Dec 2021, 16:41

animals wrote: 05 Dec 2021, 16:24
MunDzi wrote: 05 Dec 2021, 16:08
Znanje geografije nula poena.
Oni nisu u EU ne zato sto nisu geografski dio Evrope jer jesu, nego lafo zbog nekih drugih razloga - citaj izgovora.
A stvarni razlog je islamofobija.

Jesu 3%..
Izrael je 0% pa se takmiče na Evroviziji i igraju kvalifikacije za evropska prvenstva.

Neko je čak i upitao kako Izrel tako može i dobio je odgovor da možda teritorijalno nisu u Evropi ali zato jesu kulturološki pa zato mogu :grana
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31581
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Matan » 05 Dec 2021, 16:47

Naseef Mushroom wrote: 05 Dec 2021, 16:41
animals wrote: 05 Dec 2021, 16:24


Jesu 3%..
Izrael je 0% pa se takmiče na Evroviziji i igraju kvalifikacije za evropska prvenstva.

Neko je čak i upitao kako Izrel tako može i dobio je odgovor da možda teritorijalno nisu u Evropi ali zato jesu kulturološki pa zato mogu :grana
Nisu u EU..
ima i Turska specijalne veze sa EU..
a na Evroviziji je i Australija..
a i Rusi igraju Evropska prvenstva i sl..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Naseef Mushroom » 05 Dec 2021, 16:48

animals wrote: 05 Dec 2021, 15:11
Naseef Mushroom wrote: 05 Dec 2021, 14:29
Ili da je Bošnjaka 20% a da Srbi i Hrvati čone 80% dao bi bio u BiH kpjedan čovjek jedan glas.

Nezamislivo bi bilo da u Evropi postoji jedna država gdje bi bili Jevreji većina i da se samo o njoj govori da je opasno da zaživi gradanski model 1 čovjek 1 glas jer bi to značilo unutarizam. Odmah bi letjele glave zbog antisemitizma.
Ne vjerujem, da su dva naroda, lako bi se rijesilo kao u Hvatskoj..
Da su Bosnjaci vecina, a Srba i Hrvata 20 %, bilo bi ko i na Kosovu..
Bosnjaci bi imali svoju drzavu..
Srbi drze pola BiH..a Hrvati i Bosnjaci rest..
pogledaj postotak teritorije koju drze Bosnjaci.
ima oko 30%..to je problem..
niko ne zazire od muslimana, vidi Kosovo..
Bosnjaci jesu brojcano vecina u BIH, ali teritorijalno ne drze toliko teritorija..
Kosovo izvlači pristrasnost Amerike, da se Evropa tu pita Kosovo bi i dalje bio dio Srbije.
Da Joe Biden postupi sa stavom kakav je imao 90ih mi bi mogli Srbe mlatiti po Bijeljini a Evropa bi se pravila slijepa
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Melek » 05 Dec 2021, 16:48

Dobro, to što se tiče Izraela ima nekog malog rezona. Sa tim je Stara Kurva pokušala da opere savjest. Nakon preko 2000 godina bivstvovanja u Evropi, jevreji su itekako bili evropski narod, sve dok ih nije ova ista klika koja danas nama štošta priredjuje nije pokušala fizički istrijebiti (kao i nas). I umjesto na kraju da otkinu pozamašan komad Njemačke i daju im evropsku državu, ipak su ih se otarasili ali eto, rekli im da su ipak (bili) evropljani. Nama još ništa ne daju jer ih drži taj neki islamofobni animozitet, do daljnjeg.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Naseef Mushroom » 05 Dec 2021, 16:52

Melek wrote: 05 Dec 2021, 15:31 A mi, opet, kad znamo sve to, bez obzira na sve živo im šaljemo signale da nas se prepadnu. Evo, npr, slika sa bošnjačkog kulturno-vjerskog programa u Atlanti, friška jedna:

Image

Oni čim vide ovaj araplahanski style u nas, odmah im se upale predrasude. Mi moramo biti malo pragmatičniji od toga. Dosta je kravata i sako, ove tuareške kapice na glavama samo prepadaju zahodnjake. Zašto? Pa vjerovatno zato što pomisle da smo i mi neko tamo hamitsko afričko pleme kad to vide. Ili čečensko ili šta ti ja znam. Nije nam vakat, ti jarca.

:cudi
Kapica kao u svakog naroda na svijetu bilo koje religije na nekom kulturološkom skupu. Ako ih plašimo toliko onda hajmo se odmah prekrstiti jer ako ih jedna kapica plašo šta će tek reći kod većih stvari?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by tuzlak1212 » 05 Dec 2021, 16:55

Naseef Mushroom wrote: 05 Dec 2021, 16:41
animals wrote: 05 Dec 2021, 16:24


Jesu 3%..
Izrael je 0% pa se takmiče na Evroviziji i igraju kvalifikacije za evropska prvenstva.

Neko je čak i upitao kako Izrel tako može i dobio je odgovor da možda teritorijalno nisu u Evropi ali zato jesu kulturološki pa zato mogu :grana
Ali EU je ekonomska zajednica, tu neka mjesta vagi koja mjeri po kantu jedne i samo jedne kulture... Kako sluzbena EU uopste pravi argumente za ono sto radi kad je pitanje sirenja EU

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sejdić-Finci..ili zašto svijet trpi diskriminacju u BiH-u

Post by Melek » 05 Dec 2021, 17:10

Naseef Mushroom wrote: 05 Dec 2021, 16:52
Melek wrote: 05 Dec 2021, 15:31 A mi, opet, kad znamo sve to, bez obzira na sve živo im šaljemo signale da nas se prepadnu. Evo, npr, slika sa bošnjačkog kulturno-vjerskog programa u Atlanti, friška jedna:

Image

Oni čim vide ovaj araplahanski style u nas, odmah im se upale predrasude. Mi moramo biti malo pragmatičniji od toga. Dosta je kravata i sako, ove tuareške kapice na glavama samo prepadaju zahodnjake. Zašto? Pa vjerovatno zato što pomisle da smo i mi neko tamo hamitsko afričko pleme kad to vide. Ili čečensko ili šta ti ja znam. Nije nam vakat, ti jarca.

:cudi
Kapica kao u svakog naroda na svijetu bilo koje religije na nekom kulturološkom skupu. Ako ih plašimo toliko onda hajmo se odmah prekrstiti jer ako ih jedna kapica plašo šta će tek reći kod većih stvari?
Ma znam i naravno da je tako. Samo ne vole bjeljuge šta god je iole azijatli, to je činjenica.

Ma u stvari, tu vjerovatno više ništa ni ne pomaže…
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests