Bosna u ocima Srba - srpski ugao

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Tomislav Nikolić dolazi u Sarajevo

Post by Pasaga » 16 Jun 2015, 09:30

drugrankovic wrote:"dorosusjedski odnosi" ?

jes iz sarajeva pucaju od zelje za tim

licjemerje

treba bit otvoren i konkretno rješavati stvar, a ne da se obe strane trude da im sto manje udje a da ...

ovim prijedlogom o ambasadorima što ne smiju ni pomislit, ide se u pm
LEKA....to je logican slijed poteza....svugdje u svijetu.
U ovom slucaju preko potreban,neizostavan.....
Obzirom da ima potpisan sporazum o prestanku progona gradjana.....
Hag se izjasnio......o cemu onda pricamo?
A to o dobrosusjedskim odnosima......
....prica za pacice male.......
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tomislav Nikolić dolazi u Sarajevo

Post by Konsultant » 16 Jun 2015, 20:47

hoce bit kaki para ovdje? hoce klinac, ovaj nema ni za sebe, kamoli za drugog.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Tomislav Nikolić dolazi u Sarajevo

Post by drugrankovic » 17 Jun 2015, 11:26

Pasaga wrote:
drugrankovic wrote:"dorosusjedski odnosi" ?

jes iz sarajeva pucaju od zelje za tim

licjemerje

treba bit otvoren i konkretno rješavati stvar, a ne da se obe strane trude da im sto manje udje a da ...

ovim prijedlogom o ambasadorima što ne smiju ni pomislit, ide se u pm
LEKA....to je logican slijed poteza....svugdje u svijetu.
U ovom slucaju preko potreban,neizostavan.....
Obzirom da ima potpisan sporazum o prestanku progona gradjana.....
Hag se izjasnio......o cemu onda pricamo?
A to o dobrosusjedskim odnosima......
....prica za pacice male.......

e ko da je naser nenadjebiv... mogu ga oladit kad hoce, i aj zdravo eto ti srpska presuda... no proseravanja, i znam ne treba to s njim potezat to je junak sarajevskog zlocinackog miljea u vlasti preostalog od rata...

ok , prekidajte odnose...


nego ocel oni prkeinut krasti ? ocel zapocet kakve fabrike?

a?

nece, al ce pravit sranja... pa dobro ako ne mogu i jedni i drugi normalno onda prekidaj i onako se pricalo u pm...

samo to rs ne zblizava vama... a narod treba da bude pametan jebo politicare...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država BiH

Post by Mala_Mu » 31 Jan 2016, 11:41

Image

Prijedorčanka Nikolina Balaban, šefica Službe za patologiju Opšte bolnice u Prijedoru, već duže vrijeme hrabro progovara o prijedorskim ratnim dešavanjima, a upravo zbog njene hrabrosti i stavova večeras ju je ugostio Senad Hadžifejzović na Face TV-u, prenosi novinska agencija Patria.
Ističući da je Bosanka da je tako rođena i to će ostati do kraja pričala je o Prijedoru, onima koji šute, onima koji govore i onima koji trebaju reći „oprosti“ zbog svih zlodjela učinjenih tokom agresije na BiH.

Odmah na početku svog gostovanja kazala je da svi mi živimo još uvijek u prošlosti i da ona zbog toga govori o njoj.

- Kad bih zatvorila oči i slušala sve naše lidere i kada ne bih znala kako se zovu i kako se deklarišu oni svi isto pričaju. Oni se ponavljaju, ekonomska socijalna priča, bit će nam bolje, a izbore dobijaju. Ja dolazim iz Prijedora, jednog vrlo specifičnog grada. Često znam reći, e ovo će mi glavu odsjeći, a sada kažem da Prijedor treba da bude „zahvalan“ što se desila Srebrenica, jer da se nije desila Srebrenica, Prijedor bi bio sljedeći – kazala je Balaban.

Ona se javno zalaže da se u Prijedoru izgradi spomenik ubijenim civilima Bošnjacima i djeci kojih je u ovom gradu ubijeno 102, a priznala je da je proglašena izdajnikom srpskog naroda.

- Ja sam Bosanka i živim u državi koja se zove BiH. Meni apsolutno ne dotiče postojanje entiteta ni FBiH ni RS-a. Ja sam Bosanka i svako normalan trebao bi tako da razmišlja – kazala je Balaban.

U razgovoru s Hadžifejzovićem pojasnila je da se ne boji, „jer joj ne mogu toliko dugo držati glavu pod vodom, koliko ona može udahnuti“. Priznala je i da ima problema u školi, tačnije njene kćerke posbeno kada je riječ o predmetu Istorija, jer njene kćerke kažu nastavnicima da ono što pričaju nije tačno.

- Zločinci su kukavice, oni su samo jaki pred nemoćnima. Bili su jaki na Korićanskim stijenama, Omarskoj. Oni su tada imali oružje, a tamo su bili bespomoćni, nedužni i nenaoružani civili. Oni su tada jaki, ali u suštini to su kukavice – poručila je Balaban zaključujući da je u Prijedoru izvršen genocid.

[media]Fb89ReJa2VE[/media]

(Vijesti.ba / NAP)

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by Hannibal » 31 Jan 2016, 11:49

Gledo sam je sinoc, oprala na ruke
🐽

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by Maja » 31 Jan 2016, 11:55

Kaze pitala muslimanska djeca njeno dijete je li mu majka Srpkinja. Dijete reklo da jest, da bi musliman/i pitali zasto ona nas brani.

Cudno djeci da Srpkinja prica pozitivno o muslimanima.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by greeneyes » 31 Jan 2016, 11:58

Ima još hrabrih i prije svega iskrenih ljudi. Kamo sreće da je više ovakvih da dignu svoj glas protiv onih koji falsifikuju historiju i krivo uče djecu od malenih nogu. Kad smo već kod školovanja, zar nema neki lektor, neko nadležno tijelo koje provjerava udžbenike iz kojih djeca uče? Jer ne smijem ni zamisliti čemu ih sve uče i kakvu im krivu historiju poturaju pod nos.
Samo sabura

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by navika » 31 Jan 2016, 15:36

Pisem je u svoju listu dobrih ljudi u zla vremena :)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by carobnjak N » 31 Jan 2016, 16:32

ja sam prije nekih mjesec dana sjedio u Banjaluci, u jednoj finoj gradskoj kafani i do mene je sjedila jedna ekipa ljudi
onako u 50-im godinama i tema je bila slična kao ova.
Priča je bila kao kako su ih unazadili i osramotile te neke srpske sirovine što su ubijali i progonili muslimane iz te banjalučke
regije. Kaže, sad ti muslimani po njemačkoj po švedskoj i došli ovdje napravili najbolje kuće i sad kad dođu na
godišnji u Bosnu, ovi im idu cijepati drva i čistiti zemlju za 20 maraka
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by titicha » 31 Jan 2016, 16:53

Veliki broj ljudi,pogotovo pravih banjalučana tako misli. Samo, nije dovoljno samo misliti ili pričati
njih par dok sjede zajedno. Treba to jako glasno reći,pokazati,suprostaviti se baš tim,,sirovinama,,koji ih predstavljaju.
I koji uvijek,za divno čudo,dobiju dovoljan broj glasova da budu na vlasti.
A očito da malo njih ima hrabrosti nešto poduzeti ili javno progovoriti!
I ja sam prije 7 dana sjedila na kavi kod Ferhedije,taman kad je počinjala molitva(ne znam kako se to točno kaže) i uživala sam
kad sam čula hodžu.
To je moja Banjaluka kakvu opet želim!

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by carobnjak N » 31 Jan 2016, 17:59

ima i ovaj Slaviša, ista priča ...većinom su to u pitanju obrazovani ljudi koji su malo više hodali po svijetu i znaju kako je apsurdno negirati to da si Bosanac. Isto kao da si iz evrope a kažeš "ne ne ja sam afrikanac"

[ytube][/ytube]
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by Krokodil Behko » 01 Feb 2016, 18:09

Vladimir RUS wrote: Realno, od nekih ne očekujem ništa pametno za pročitati osim prolive o Bosanstvu kao vjeri, naciji i drugim uber ublehama.
E pa što je puno, puno je. Neće trol ovdje cijelom forumu soliti pamet dva dana.
Razguli fino na neki ravnogorski forum, pa tamo guslaj.
online

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by Podrinjac » 02 Feb 2016, 18:47

Nikolina Balaban, bivsa žena ratnog zločinca koji je sa Arkanom ubijao, deklariše se kao Bosanka. Bosanka koja jos priča ekavicu. Prava Bosanka nema sta.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by Krokodil Behko » 02 Feb 2016, 20:01

Vladimir RUS wrote: Brisanje svih mojih postova na ovoj temi samo je priznanje da sam sve svoje sagovornike na ovu temu uveliko nadriblao i nadigrao i pokazao snagu i moć moje kucane riječi koja je moćnija i nadmoćnija od moći kucanih riječi mojih političkih protivnika i neistomišljenika.
Prvenstveno mislim o tebi jednu i jedinu stvar. Nemaš ti pameti, da bi tu nekog predriblao.
predriblavanje nije ispisivanje dva posta na post bilo kojeg forumaša, nego je to trolanje, dosađivanje i izrazito nekulturno ponašanje i na kraju krajeva, uništavanje teme!

Sad idem da se kupam.
Budem li vidio, da si tu napisao jedan jedini zarez, kad se vratim, to će biti to.
Bujrum!
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by Pasaga » 02 Feb 2016, 20:31

Image
..ova zena mi je cak i sesi.... :) :ljub
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by Nole » 03 Feb 2016, 17:40

Svi smo mi isti ljudi...isti gorštački mentalitet...mi se razlikujemo jedino po veri i zbog vere se koljemo a većinas ateisti....

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by Vladimir RUS » 03 Feb 2016, 17:46

Krokodil Behko wrote:
Vladimir RUS wrote: Brisanje svih mojih postova na ovoj temi samo je priznanje da sam sve svoje sagovornike na ovu temu uveliko nadriblao i nadigrao i pokazao snagu i moć moje kucane riječi koja je moćnija i nadmoćnija od moći kucanih riječi mojih političkih protivnika i neistomišljenika.
Prvenstveno mislim o tebi jednu i jedinu stvar. Nemaš ti pameti, da bi tu nekog predriblao.
predriblavanje nije ispisivanje dva posta na post bilo kojeg forumaša, nego je to trolanje, dosađivanje i izrazito nekulturno ponašanje i na kraju krajeva, uništavanje teme!

Sad idem da se kupam.
Budem li vidio, da si tu napisao jedan jedini zarez, kad se vratim, to će biti to.
Bujrum!
Opet si mi izbrisao post i ostavio samo onaj dio što se tebi sviđa. :oo

To govori o diktaturi koja vlada na ovom forumu, kao i moderatoru tu diktaturu sprovodi u djelo (o tebi Behko).

Ako trolujem zašto su mi obrisani i oni postovi koji kontruktivno oponiraju tezi o Bosanstvu.

Činjenica je, da Bosanstvo nema podršku ni kod samih Bošnjaka jer da ima svi bi se na popisu deklarisali tako. Nebi se niko deklarisao kao Bošnjaci, ali pošto su se svi takozvani Bosanci deklarisali kao Bošnjaci, mislim da je svima jasno kao dan da Bosanci u ovoj zemlji ne postoje, a ako postoje, postoje u mjeri ispod 1 procenta.

Isto kao nekad u zlatno doba Jugoslavije, Jugosloveni su bili nacionalna manjina u svojoj vlastitoj državi, tako su i Bosanci manjina i to glasna manjina koja nema nikakav uticaj u BiH i toliko su manjina da i oni koji bi se mogli nazvati Bosancima (osobe iz miješanih brakova) se deklarišu po očevoj strani tako da nema smisla pričati o nečemu od čega bježe svi, a pripusuje se samo Srbima koji bježe od Bosanstva pošto su prethodno istorijski tragovi Gavrila Principa još na samom početku rata nestali iz Sarajeva.

Nadam se da si sad čist. :oo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81410
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10310 times
Been thanked: 7159 times
Status: Online

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by Julia-Klara » 03 Feb 2016, 17:47

Vlado, ne trabunjaj vise ziv bio :rol
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by SPINERKA » 04 Feb 2016, 04:01

Image


:hm
U sarajevskoj katedrali na vitraju (vitraj je posebnim načinom oslikano staklo) stoji važan historijski natpis: "Katolici Bošnjaci grada Sarajeva 1887. godine." Ovaj natpis nam svjedoči da u Bosni unazad 150 godina svi su bili Bošnjaci, katolici, muslimani i pravoslavci.
Image

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dr. Nikolina Balaban: Ja sam Bosanka i moja je država Bi

Post by Socrates » 04 Feb 2016, 06:37

Vladimir RUS wrote:
Krokodil Behko wrote:
Vladimir RUS wrote: Brisanje svih mojih postova na ovoj temi samo je priznanje da sam sve svoje sagovornike na ovu temu uveliko nadriblao i nadigrao i pokazao snagu i moć moje kucane riječi koja je moćnija i nadmoćnija od moći kucanih riječi mojih političkih protivnika i neistomišljenika.
Prvenstveno mislim o tebi jednu i jedinu stvar. Nemaš ti pameti, da bi tu nekog predriblao.
predriblavanje nije ispisivanje dva posta na post bilo kojeg forumaša, nego je to trolanje, dosađivanje i izrazito nekulturno ponašanje i na kraju krajeva, uništavanje teme!

Sad idem da se kupam.
Budem li vidio, da si tu napisao jedan jedini zarez, kad se vratim, to će biti to.
Bujrum!
Opet si mi izbrisao post i ostavio samo onaj dio što se tebi sviđa. :oo

To govori o diktaturi koja vlada na ovom forumu, kao i moderatoru tu diktaturu sprovodi u djelo (o tebi Behko).

Ako trolujem zašto su mi obrisani i oni postovi koji kontruktivno oponiraju tezi o Bosanstvu.

Činjenica je, da Bosanstvo nema podršku ni kod samih Bošnjaka jer da ima svi bi se na popisu deklarisali tako. Nebi se niko deklarisao kao Bošnjaci, ali pošto su se svi takozvani Bosanci deklarisali kao Bošnjaci, mislim da je svima jasno kao dan da Bosanci u ovoj zemlji ne postoje, a ako postoje, postoje u mjeri ispod 1 procenta.

Isto kao nekad u zlatno doba Jugoslavije, Jugosloveni su bili nacionalna manjina u svojoj vlastitoj državi, tako su i Bosanci manjina i to glasna manjina koja nema nikakav uticaj u BiH i toliko su manjina da i oni koji bi se mogli nazvati Bosancima (osobe iz miješanih brakova) se deklarišu po očevoj strani tako da nema smisla pričati o nečemu od čega bježe svi, a pripusuje se samo Srbima koji bježe od Bosanstva pošto su prethodno istorijski tragovi Gavrila Principa još na samom početku rata nestali iz Sarajeva.

Nadam se da si sad čist. :oo
Sta ti imas ikome da objasnjavas kako da se izjasnjava ili da tumačis kako se izjašnjavamo mi iz miješanih brakova? Sve i da se samo jedan čovjek izjasnjava kao Bosanac, opet niko drugi nema pravo da komentarise. Ne sekiraj se, neće niko da grabi tvoje pravo na političku dominaciju.

Ja sam Bosanac. Imam krvi od sva tri naroda, ali mi nikako ne ide da se izjasnim nijednim od tri zvanicna imena za narode.

Dobro, mozda sam najviše Kanadjanin, ali nešto vjerovatno znaci to što sam osjetio potrebu da dođem na ovaj forum.

A i ovaj gore što gospođi zamjera na ekavici, jesi li od čitavog videa uspio da na to obratis pažnju? Glavna tacka njenog pričanja nije ni ekavica ni to što je Bosanka, nego zlocin koji se desio u Prijedoru za vrijeme rata.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 95 guests