Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Bla » 11 Jun 2015, 01:58

Gdje i kada, pošto, koliko sam ja u toku, da je prije par godina oslobođen optužbe na drugostepenom.

Edit: evo link, 2012. godina je u pitanju https://www.cin.ba/covic-osloboden-optu ... -polozaja/
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120138
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2015, 02:00

drugrankovic wrote:krokodil stanje svjesti u bosni je jsoh uvjek tako da kad se krene s pravom o lopurdama i onima koji je vuku unazad, odma se brecamo a chek ... i onda odma nacionalno... jel ako boshnjo upre prstom u nekog srpskog mi odma njemu da se ne osjetimo mi loshijima, njegovo spomjenemo kao bakira jel il...

da to sto je ratna stranka i koj u stvari je ono shto mu je negativan imidz za srbe zavazdan...

a u ovoj polemici... nemam ti sta zamjerit... da, slazem se ali to je ono sto i rekoh ove male guice oceda bude neko a na zalsot rasipanjem glasova mnogi crvi dodju na porvrshinu da cenkare natezhu...

covic je shljam, i ono njegovo pojavljivanje pred papom kao on prima papu :grana


on i dodo su bogom dani jedan dugom

Dodaj im i Fahru, a za ovo sve je kriv i onaj finac Komšić.
O Bakiru i njegovim lopovlucima drugi put, jer sad govorimo o blokadi rada vlasti, a rade je DF, a HDZ jedva dočekao, pa i Fahro. Prosto ne mogu da vjerujem, da niko ne shvata koji je zajeb što su retardirani Bošnjaci, toliko glasova dali jednom psihopati.
Da se razumijemo, ja sam simpatizer SDP, ali mi je godra da su izgubili, ne bi li onaj majmun lagumdžija bio smijenjen.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120138
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2015, 02:02

Bla wrote:Gdje i kada, pošto, koliko sam ja u toku, da je prije par godina oslobođen optužbe na drugostepenom.

Edit: evo link, 2012. godina je u pitanju https://www.cin.ba/covic-osloboden-optu ... -polozaja/
Nema veze, oslobođen zbog nedostatka dokaza.
To je i gore nego da je bio osuđen.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Bla » 11 Jun 2015, 02:05

To možeš reći za bilo koga. Sebe, mene, petog, desetog... Nije nedostatak dokaza, nego nije dokazano. Što je jako bitna razlika kad se hoće biti pošten. ;)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120138
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2015, 02:09

U tom sudu, samo Turković nije oslobođen, pa šta ti je tu čudo?
Šta je čudo kad javno mnjenje kreira čovjek koji je danas osmislio konstrukciju erdoganističko-čamparistička stranka? A i on će biti oslobođen optužbe da je naručio ubistvo Ramiza Delalića Ćele, a svi znamo da je to učinio, jer mu je taslačio ženu i to sve u šesnes :ok
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Bla » 11 Jun 2015, 02:15

Ma jebe se meni za njih sve onako na kamari, ja komentarišem tvoje pisanije, koje su po principu prelivode onako kako ti u kojem trenutku odgovara. :D.
Mislim, u isto vrijeme pišeš na dvije teme i na jednoj pričaš jednu stvar a na drugoj drugu i potkrepljuješ obje nekim svojim činjenicama zvanim rekla kazala. Pa mi bilo interesantno da vidim hoćeš li po običaju biti tvrdoglav. Helem, neću više. Uživaj. ;)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120138
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2015, 10:59

Nisam ja tvrdoglav, nego sam i na onoj temi rekao, da bih uvažio i neku važeću optužnicu. Idi i vidi. :cudi

Nešto se prisjetih predizborne sloge Komšića i Radončića. Sve mi se čini da je Komšič tu bio trojanski konj, ali nema veze. Nek sad prave vladu bez SDA, pa će tek onda da bude donji. kad ga ova dvojica kockoglavih povale.
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by drugrankovic » 07 Jul 2015, 20:17

Sa ovakvim pumpanjem... po izloga knjizare u sarajevu je srebrenica palestina i pravoslavni zlocinci

:grana
Vidj palestine ...

Nepravde ima i na drugoj strani ne samo islamskoj...

Odavde behko kroji naslove ... rusi grci zlocinci :zubi i ne cudi pa nema drugo ponudjeno...

Ubijanje u mozak
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120138
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 08 Jul 2015, 00:33

Naravno, ovo nije četres peta, pa da se očas prikriju desetine hiljada srpskih žrtava.
Nek se piše, a kome smeta, nek ide braći u Sibir.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Pasaga » 03 Nov 2015, 10:11

Ko stoji iz blokade BH......


Dok i bh. analitičari s iznenađenjem primjećuju da nova koalicija SDA – SBB – HDZ BiH, čija okosnica jeste savez nastao nakon bošnjačkog dogovora na vrhu, to jest Bakira Izetbegovića i Fahrudina Radončića, nastupa s "toliko samopouzdanja i koalicione discipline" kao "nijedna vladajuća garnitura do sada", sve se više raspoznaju snage koje bi, u panici, i posljednju šansu za napredak ove države i društva uništile ako bi time bili povrijeđeni njihovi nemali privatni interesi!

Špahtla-sistem

Zanimljivo, na pragu toliko željene stabilnosti kao pretpostavke snažnog reformskog zamaha i podizanja posrnule ekonomije, u prijetnjama blokadama jednoglasno nastupaju Demokratska fronta (DF) i Željko Komšić, koji sve otvorenije potvrđuju staru tezu da bez špahtle neće napustiti vlast, kao i grupa odmetnutih SDA-ovaca u Parlamentu BiH predvođenih Salkom Sokolovićem i Šemsudinom Mehmedovićem. Potonji, da stvar bude grotesknija, blokade najavljuju uz podršku medija iz Republike Srpske (RS)!?

Dovodeći sebe u poziciju marionete zaštitnika mračnih interesa, svi navedeni trebaju znati da pred javnošću moraju snositi političku odgovornost za svaku vrstu daljnjih blokada euroatlantskog i reformskog puta. Jer, na to prema građanima ove zemlje - umornim od loše i nesposobne vlasti - naprosto nemaju pravo.

No, što je pozadina prijetnji blokadama?

Gdje su se poklopili silni interesi navedenih, možda bi mogao objasniti stav predsjednika SBB-a Fahrudina Radončića s gostovanja u Dnevniku D Federalne TV kada je nedvosmisleno poručio da "neće dozvoliti da vojnom, odnosno namjenskom industrijom upravljaju razni mujezinovići, ljudi s crnih američkih lista, jer je to delikatna oblast". Radončić je nedvosmislen da je spreman stati ukraj "privatizacijskim lešinarima", i tu je reformska koalicija stekla nove dušmane.

Važnost upravo ovakvih reformi ranije je naglasio i sam Izetbegović, ističući da bi "stabilnost i iskustvo SDA, uz dodatnu energiju i vitalnost koju donose Radončić i SBB, mogli stvoriti politički generator kakav do sada nismo imali u BiH".

Kome je to problem?

Ma koliko se trudili da sakriju svoje pipke u raznim zakulisnim medijsko-političkim igrankama, tragovi novca i interesa vode prema onima koji bi po svaku cijenu da štite svoje tendere. Naravno, sve pod krinkom patriotizma, zaštite države i naroda - kako drugačije?!

Tu svoju ulogu ima i zamjena teza prema kojoj je probosanski blok SDA i SBB, koji je, inače, prvi put poslije smrti predsjednika RBiH Alije Izetbegovića uspio konsolidirati i ojačati bošnjački faktor, navodno, spreman podilaziti težnjama HDZ-a BiH i Dragana Čovića za stvaranje trećeg entiteta na mala vrata!?

Prema logici takvih iskrivljenih mišljenja i jeftinih patriotskih lekcija, umjesto odgovorne i državničke politike, blok SDA i SBB trebao je Hrvate izolirati i gurnuti u secesionizam, a pri tome se nadati da ćemo uspješno nastaviti reformski kurs i voditi zemlju pod kišobran NATO-a i Evropske unije (EU), kao ključnu garanciju budućnosti BiH. A upravo zahvaljujući politici izolacije, Hrvati su dali skoro plebiscitarnu podršku HDZ-u BiH.

Štaviše, zbog politike koju su vodili Komšić i njegov DF, a donedavno vladajući SDP predvođen Zlatkom Lagumdžijom i Nerminom Nikšićem, mi danas kao činjenicu imamo ogromno razumijevanje EU za položaj bh. Hrvata, i to evropski zvaničnici neskriveno ističu.

Patriotski čin

U politici se ne ocjenjuju namjere već posljedice djelovanja. Ako se u obzir uzme politika "države za čovjeka", koju je porodila vlast sa SDP-om na čelu, jasno je da ovdje danas nema ni "države", a ni "čovjeka", pa se ljudi iz vrha SDP-a ne trebaju čuditi zašto se mladi ljudi u velikim skupinama sele prema EU i ostatku svijeta.

Baš kao i u slučaju namjenske industrije, razloge nezadovoljstva u SDP-u valja tražiti u najavama novog direktora EPBiH Bajazita Jašarevića, koji je poručio da će se preispitati posao s Kinezima na gradnji Bloka 7, odnosno u zaključku da su "uvjeti Razvojne banke Kine za gradnju Bloka 7 u Tuzli neprihvatljivi". Otud ovih dana usijani telefoni i pritisci kako se ono što se stjecalo u godinama vlasti ne bi pretvorilo u gotovu veresiju.

Kada se račun svede, jasno je da je dijalog Izetbegovića i Radončića razotkrio i pomrsio brojne interese kojih će se pojedinci bliski jednako i DF-u, i SDP-u, ali i odmetnutim pojedincima u SDA, očito, teško odreći. Samo u interesu države i provođenja reformi, bošnjački lideri sada ne smiju odustati te se pipci raznih klanova (koji su godinama nanosili štetu i SDA) moraju sasjeći i raskrinkati. To je u ovom trenutku vrhunski patriotski čin.

Antireformske snage

Posljednji događaji pomogli su bh. javnosti da shvati još neke važnje činjenice. Naime, DF i SDP pokazali su da deklarativno jesu za reformski kurs, ali do onog nivoa dok to ne smeta isključivo privatnim interesima njihovih lidera ili savjetnika iz sjene.

Također, koalicija SDA i SBB-a pokazala se kao dobar lakmus-papir i za odmetnute poslanike SDA. Predstavljajući se reformskim snagama u SDA, Mehmedović i društvo dobili su podršku, ali su sada zapravo pokazali koliko su daleko i od evropskog puta i od interesa naše domovine.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by carobnjak N » 03 Nov 2015, 11:16

Ne znam, ali Fahraon u onom zadjem interviju govori o dovođenju grijanja za Sa iz Kaknja, govori o 14 traka koje
bi da se prave, o spajanju Krajine sa centralnom bosnom....a nisu izbori :cudi
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120138
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 03 Nov 2015, 11:20

A da li je pominjao pare, u kontekstu finansiranja tih projekata?
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by carobnjak N » 03 Nov 2015, 11:27

imaju evropski fondovi za razvoj ...ali samo ako vide da se krenulo sa reformama
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120138
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 03 Nov 2015, 11:29

Ako svoj dio posla odradi Mile-čukile :D.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Julia-Klara » 03 Nov 2015, 11:47

mrsko mi citat cijelu temu ali me naslov iritira - jednako su odgovorni SVI, zasto potencirati ili pravdati jedne ili druge
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by laganini » 03 Nov 2015, 14:52

...moze funkcionirat samo triba smirit strast..ali ko stulic kaze ili je nemir ili je strast..
Ima tog ovdje i previse..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Pasaga » 03 Nov 2015, 14:55

Salahuddin wrote:
Julia-Klara wrote:mrsko mi citat cijelu temu ali me naslov iritira - jednako su odgovorni SVI, zasto potencirati ili pravdati jedne ili druge
Donekle se slazem, tj, za danasnje stanje su svi odgovorni. Rat je vecdruga prica, iako ovo danas jeste rezultat prenesen iz rata, koji nije imao pobjednika, pa tako ni drzavu koja moze funkcionisati.

U rs-u imaju pobjednika...
Ostale firme zdrave,opremljene....
Sto je jos bitnije.....imali su radnih mjesta da biraju.... :cudi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by drugrankovic » 03 Nov 2015, 19:42

Salahuddin wrote:
Julia-Klara wrote:mrsko mi citat cijelu temu ali me naslov iritira - jednako su odgovorni SVI, zasto potencirati ili pravdati jedne ili druge
Donekle se slazem, tj, za danasnje stanje su svi odgovorni. Rat je vecdruga prica, iako ovo danas jeste rezultat prenesen iz rata, koji nije imao pobjednika, pa tako ni drzavu koja moze funkcionisati.

svi su gubitnici u ratu bili...

nek pobjede u miru svi, imaju skolu iza sebe...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by Pasaga » 03 Nov 2015, 20:03

drugrankovic wrote:
Salahuddin wrote:
Julia-Klara wrote:mrsko mi citat cijelu temu ali me naslov iritira - jednako su odgovorni SVI, zasto potencirati ili pravdati jedne ili druge
Donekle se slazem, tj, za danasnje stanje su svi odgovorni. Rat je vecdruga prica, iako ovo danas jeste rezultat prenesen iz rata, koji nije imao pobjednika, pa tako ni drzavu koja moze funkcionisati.

svi su gubitnici u ratu bili...

nek pobjede u miru svi, imaju skolu iza sebe...
...koju skolu...kuko jadan..... :ha :ha
Ucili u Zenici....diplomirali u Foci.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Bošnjački dio odgovornosti za stanje u BiH

Post by drugrankovic » 03 Nov 2015, 20:22

:ha


gadnu skolu, vidjelo se kud to odvede.. u p mater...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: immuno and 17 guests