Američka politika u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Guardian: Clinton je želio da Srbi dobiju više od pola teritorije BiH, a zatim i da se otcijepe

Post by Čarobni » 29 Jul 2020, 00:42

Laser wrote: 28 Jul 2020, 21:32
Čarobni wrote: 28 Jul 2020, 18:14 Sramota onog glupana i šljama, koji se nazivao predsjednikom BiH, je ta da je uopšte dozvolio da nam stranci rješavaju rat, kad je isti mogao biti završen mnogo ranije, u našu korist, da glupan nije trčao za Tuđmanovim ordenima, vezao ruke ARBiH i potpisivao besmislena primirja, koja su mu ovi nudili kad god bi bili stjerani u ćošak.
Uzalud ti trud sviraču. Svjetska povijest ga ne bilježi kao glupana i šljama, upravo suprotno.

Crknut ćeš tako otrovan. :D.
To je i logično, čitav rat je radio za bjelosvjetske ordene, dok mu je Bakir bio uredno spakovan u trezoru.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Guardian: Clinton je želio da Srbi dobiju više od pola teritorije BiH, a zatim i da se otcijepe

Post by Čarobni » 29 Jul 2020, 00:44

Jedan orden za glupana stoljeća:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Guardian: Clinton je želio da Srbi dobiju više od pola teritorije BiH, a zatim i da se otcijepe

Post by zvrk » 29 Jul 2020, 13:14

Socrates wrote: 28 Jul 2020, 17:58 ... Dayton je osim zaustavljanja rata uspostavio i nedjeljivost BIH i bio je ključan za efikasnost Haškog Suda. Dakle imao je i svojih praktičnih pozitivnih strana.


Po meni samo smo tada nekim cudom, sad za sad ostali zivi... greska koja je poremetila mnoge stvari, pa se morao pronaci nacin da se to malo dovede u red, tako da ta dejtonska pozitiva nema nista sa nama, vec za umanjenje svjetske politicke greske koju slucajno stalno prave (pokusni kunici) dok ne naprave nesto koje odgovara svima osim BiH (citaj svim Bosancima) tako da je ovo sve za mali predah (intermeco)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Krokodil Behko » 01 Nov 2020, 10:20

Partner američkog ambasadora, voli bosanske ćilime, klepe i Hajvar


Image


Image
online

User avatar
Taktika
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 29 Jul 2020, 04:59
Mood:
Has thanked: 3 times
Been thanked: 29 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Taktika » 26 Nov 2020, 17:29

Kako ono Ameri kazu “actions speak louder than words.” Dovoljno je vidjeti koga šalju u BIH i sve ti ie jasno. To nisu nisko rangirani politicari, to su niko i ništa politicari. Vidim im ambasadora, lik dosao sa muzem i prvu stvar sto je uradio jeste gej paradu. Ipak, mislim da BIH ima veci problema i napori amerike bih se trebali usmjeriti ka tome a ne na nekim paradama ili vecerama sa lezbejkama.

Biden je dosao i ovo je sansa koja se treba iskoristiti. Cim dobijemo ono sto zelimo od Amerike, Ameriku treba polako staviti na zadnje sjediste.

Isto kao u dejtonu, Hoolbrooke pregovarao a covjek nije toliko bitan u Americkoj politici a BiH se uzdala u njega. Ha ha neznanje.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Skin » 16 Dec 2020, 19:00

mi smo nisko na listi prioriteta u washingtonu. ne znam da li je iko gledao intervju sa daniel serwerom, ali bas je onako naglasio da ne ocekujemo previse i ne zanosimo se: desetine medjunarodnih pitanja su im trenutno ispred balkana. i rusija i kina i sjeverna koreja i venecuela itd.
doduse pomenuo je dvije prednosti za balkan trenutno: to sto biden i novi drzavni sekretar dobro poznaju balkan i dugo su tu bili, i to sto su politicka desavanja na balkanu neki znak posvecenosti demokratiji. on to potencira kao demokratizaciju balkana, ali daleko smo mi jos od toga...

u svakom slucaju, prosjecnom gledatelju sa balkana moze se uciniti da je ovo zavidno poznavanje prilika na balkanu od profesora sa john hopkinsa, ali to i nije tako zapanjujuce kad se uzme u obzir da mu je ekspertiza upravo u konflikt menadzmentu i americkoj medjunarodnoj politici.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Pasaga » 16 Dec 2020, 19:04

mi previse ocekujemo
slusao sam Merkelovu,veli jedva cekaju da preuzme duznost.
Imaju tolko toga da rjese,za nepovjerovat
Mi bi mogli imati i razocarenja.....premali smo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Skin » 16 Dec 2020, 19:13

da, apsolutno smo nebitni.

da kojim cudom uspijemo uci u EU, pa i nekako - mozda bi se necemu mogli i nadati.

ljudi pljuju po konceptu ulaska u EU, kao sta ce to nama, to je bezveze, biti u EU. lol. to je tako strasno glupa tvrdnja.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16626 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Fuddo » 16 Dec 2020, 19:23

Pa kad svaki dan sebe ubijas u pojam i sam sebi vices da si nebitan, onda mozda i druge ubijedis da si nebitan.
Nije Bosna nebitna,
Ima tu more interesa i zajebancija,
Samo sto se to nekom tako cini dok nedje na Cengic Vili plete miljercic, ne znaci da je to tako u stvarnosti.
Bosna ima muhur u Vatikanu, jos iz doba kad je bila kingdom, i tapija je na Drini.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Skin » 16 Dec 2020, 20:33

joj gluposti.
covjek, ekspert iz toga, kaze bukvalno to, da smo jako nisko na listi prioriteta - cak je i srbiji, crnoj gori i kosovi dao vecu vaznost u kontekstu onoga gdje su oni trenutno i kakve akcije se tamo ocekuju i politicki potezi.
ali mora se komentarisati prije nego se procita sta pise i iskoristiti priliku pa usput uvrijediti. koja mizerija jbm ti :lupa

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Naseef Mushroom » 16 Dec 2020, 20:43

Fuddo wrote: 16 Dec 2020, 19:23 Pa kad svaki dan sebe ubijas u pojam i sam sebi vices da si nebitan, onda mozda i druge ubijedis da si nebitan.
Nije Bosna nebitna,
Ima tu more interesa i zajebancija,
Samo sto se to nekom tako cini dok nedje na Cengic Vili plete miljercic, ne znaci da je to tako u stvarnosti.
Bosna ima muhur u Vatikanu, jos iz doba kad je bila kingdom, i tapija je na Drini.
Davno sam ja rekao da je najveća pobjeda velikosrpske i velikohrvatske politike u poslijeratnom periodu što su nas ubijedili da ne može nikada ovo biti normalna država,da je Dayton sveto slovo i Bogom dat, da će se prije gledati da se pomogne narodima (kao npr. BH Hrvatima u vezi trećeg entiteta) nego građanima Bosne i Hercegovine, da moramo biti torovski obilježeni jer će inače biti Armageddon, da će nemoguće biti da jednog dana ispred Banjaluke i Doboj visi BH zastava, da je rs entitet država BH Srba i da će izbiti 3. svjetski rat ako se ukine.

Sad kada prvi put nakon 25 godina stvari izgledaju drugačije kreće sličan spin kako smo mi nebitni za svijet pa nema ništa od toga.
Ti isti se služe logikom rahmetli Alije "Oni ćese umoriti, mi se umoriti nećemo"
Na žalost dušmana mi se nismo umorili za razliku od umornih lica Dodika, Čovića, Milanovića.
A i ko je se umorio, zadnja dešavanja na BH sceni vraćaju iz mrtvih kao 10 Red Bullova.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Skin » 16 Dec 2020, 20:54

:sok vi ste tako zadojeni nekakvim ideologijama, kad citam ove postove kao da citam neke zaludjenike....kako samo prebacujete, teske rijeci koristite, satro psihologija nekakva...fakat niste normalni koliko cudne postove o politici pisete

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Pasaga » 16 Dec 2020, 21:04

Skin wrote: 16 Dec 2020, 20:54 :sok vi ste tako zadojeni nekakvim ideologijama, kad citam ove postove kao da citam neke zaludjenike....kako samo prebacujete, teske rijeci koristite, satro psihologija nekakva...fakat niste normalni koliko cudne postove o politici pisete
kad je u pitanju domovina
moral mi je ko bandera
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

rima
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 689
Joined: 08 Apr 2014, 22:51
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by rima » 16 Dec 2020, 21:29

Imamo americke diplomate koji se bore u bosni protiv svog dokumenta (Dejton). Mozda nesto urade sad i hoce al nece to bit nesto radikalno.
Pojedini mediji, intelektualci, novinari, bivsi politicari i slicno, pune nam glave sa ukidanjem entiteta, gradjanska drzava bla, bla. Ameri su 95-te u BiH bili najveca sila mogli su napravit zemlju kakvu su htjeli, znali su oni sta znaci dejton. Sreca pa Tramp izgubi, al da nije izgubio Dodik bi ga docekao u Beogradu.
Mi imamo jako lose politicare, neiskusne. Nista nerade za zemlju, kad je gusto zovu incka. Katastrofa.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by prog321 » 16 Dec 2020, 22:49

Ko kaze da se dejton ne moze promjeniti ?
Velikosrpski pacani su ekonomski i politicki u rasulu ?
Uzimaju kredite sa zapada a ljupkaju ruska jajca.
To je recept za katastrofu.

Demografski su u rasulu. Elkonomija im u kurcu.
Da nema bošnjačkih petokolonasa umotanih u crveni bajrak vec bi kapitulirali.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Naseef Mushroom » 17 Dec 2020, 01:04

Skin wrote: 16 Dec 2020, 20:54 :sok vi ste tako zadojeni nekakvim ideologijama, kad citam ove postove kao da citam neke zaludjenike....kako samo prebacujete, teske rijeci koristite, satro psihologija nekakva...fakat niste normalni koliko cudne postove o politici pisete
Ne boj se, to su samo Bošnjaci konačno nakon 25 godina našli svoja muda.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Naseef Mushroom » 17 Dec 2020, 01:15

prog321 wrote: 16 Dec 2020, 22:49 Ko kaze da se dejton ne moze promjeniti ?
Velikosrpski pacani su ekonomski i politicki u rasulu ?
Uzimaju kredite sa zapada a ljupkaju ruska jajca.
To je recept za katastrofu.

Demografski su u rasulu. Elkonomija im u kurcu.
Da nema bošnjačkih petokolonasa umotanih u crveni bajrak vec bi kapitulirali.
Kao sto rekoh, najveća poslijeratna pobjeda fašista je da su nas ubijedili da ne možemo nikada biti normalna gradanska država i da je Dayton Bogom dat.

Ta me priča podsjeća na priču jednog čovjeka prije jedno 23 godine pred NATO bombardovanje Srbije i kasnije nezavisnosti Kosova.
Kaže meni "Nema ništa od toga, prošli ratovi na Balkanu, šta je bilo bilo je, posao je obavljen, ko je jamio jamio je, da je zapad šta htio uraditi uradio bi kada je sve pucalo" a ono tek krenulo na tim prostorima.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by prog321 » 17 Dec 2020, 08:07

Pa to su ove crvene harange i njihovi mediji.
Skupina beskicmenjaka prelivoda i humanoidnih politickih kujica koji ubjedjuju obican puk da je jedini rezultat u nasem drustvu bespuce i neuspjeh.
Krkanoidni kmecavci koji se prodaju za par dinara.

Treba trubiti na sva zvona da je entitet pc samo privremena okupacija.
Znaci od tv novina radija i web portala . Svi u jedan rog.
Ono sto je turkovic izjavila treva biti standard a ne iznimka .

Cuj nebitni smo.
Pa ne zavrce se plin nebitnim ljudima.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by grunf » 17 Dec 2020, 08:21

prog321 wrote: 17 Dec 2020, 08:07 Treba trubiti na sva zvona...
Znaci od tv novina radija i web portala. Svi u jedan rog.
Copycat... :grana

Sad opet možete, vas pet, šest, puhati u isti rog.

Cetiri roga i zahrdjala truba.
Glup sam!

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42927
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14154 times
Been thanked: 12737 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Masamune » 17 Dec 2020, 08:36

Skin wrote: 16 Dec 2020, 20:54 :sok vi ste tako zadojeni nekakvim ideologijama, kad citam ove postove kao da citam neke zaludjenike....kako samo prebacujete, teske rijeci koristite, satro psihologija nekakva...fakat niste normalni koliko cudne postove o politici pisete
Obicno 5-6 istih ljudi. Igraju kolo po politickim temama, forsiraju jednoumlje i pokusavaju gusiti one koji ne misle kao oni. Ako jednom odgovoris eto i ostale petorice da ti se nagovore, a sve po istom sablonu. Najgore je sto imaju i podrsku moderacije, pa je ici protiv njih kao Don Kihot na vjetrenjace.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 31 guests