Američka politika u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Fuddo » 30 Jun 2021, 00:08

amidza idriz wrote: 30 Jun 2021, 00:03 Imas samo dvije opcije ratovati ili pregovarati.
Rahat patnja(imamo je) unistava sve.
Ima opcija i ulagat u sebe.
Da se prije 20 i kusur godina nasa bajna vrhuska dosjetila da salje i stipendira najbolje medju nama po harvardima i oksfordima, sad bi vec imao generaciju koja ima pamet na raspolaganju. Al bitnije je bilo sirotinji uvalit certifikate i kasnije im iste opuhat, skupa sa zajednickom imovinom.
I et, sad cekaj Mehdija.
Ovaj, Bajdena.
Nece li on stagod.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11837
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Američka politika u BiH

Post by Naseef Mushroom » 30 Jun 2021, 00:23

amidza idriz wrote: 30 Jun 2021, 00:03 Imas samo dvije opcije ratovati ili pregovarati.
Rahat patnja(imamo je) unistava sve.
Zato jer smo satanizirali svakoga ko je bio protiv rahat patnje bili oni Mirmes, Emor, Reuf ili Sejfudin.
Evo ko je još protiv rahat patnje i koga treba forsirati

Image

Nihad Aličkovič poznat po Anti Dayton pokretu ali su po običaju satanizirali i njega i njegov pokret i nema šanse, preče je se sa poČetnikom grliti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by amidza idriz » 30 Jun 2021, 00:28

Nazife, rahat patnja nije izmisljena da se nista ne radi nego je nametnuta.

Kakav Nihad, Mirnes, Djuro i Pero, Dodik i Covic sve blokirali a nasi uzivaju u rahat patnji.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11837
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Američka politika u BiH

Post by Naseef Mushroom » 30 Jun 2021, 00:38

amidza idriz wrote: 30 Jun 2021, 00:28 Nazife, rahat patnja nije izmisljena da se nista ne radi nego je nametnuta.

Kakav Nihad, Mirnes, Djuro i Pero, Dodik i Covic sve blokirali a nasi uzivaju u rahat patnji.
Pa da, kakav Nihad što se bori protiv Dayton uređenja ali ne dobija priliku jer smo fascinirani Pedjama i onda se čudimo zašto nemamo nikoga ko se bori protiv rahat patnje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by amidza idriz » 30 Jun 2021, 00:40

Naseef Mushroom wrote: 30 Jun 2021, 00:38
amidza idriz wrote: 30 Jun 2021, 00:28 Nazife, rahat patnja nije izmisljena da se nista ne radi nego je nametnuta.

Kakav Nihad, Mirnes, Djuro i Pero, Dodik i Covic sve blokirali a nasi uzivaju u rahat patnji.
Pa da, kakav Nihad što se bori protiv Dayton uređenja ali ne dobija priliku jer smo fascinirani Pedjama i onda se čudimo zašto nemamo nikoga ko se bori protiv rahat patnje.
Ti ko dijete, Nihad protiv Amerike. Bizi ba.

Tito da ustane iz mezara ne moze nista promijeniti bez Americkog pristanka.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11837
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Američka politika u BiH

Post by Naseef Mushroom » 30 Jun 2021, 01:03

amidza idriz wrote: 30 Jun 2021, 00:40
Naseef Mushroom wrote: 30 Jun 2021, 00:38
Pa da, kakav Nihad što se bori protiv Dayton uređenja ali ne dobija priliku jer smo fascinirani Pedjama i onda se čudimo zašto nemamo nikoga ko se bori protiv rahat patnje.
Ti ko dijete, Nihad protiv Amerike. Bizi ba.

Tito da ustane iz mezara ne moze nista promijeniti bez Americkog pristanka.
Naravno ali navedi jednog političara da je zadnjih 26 godina pomenuo 3 puta da se mora ukinuti Dayton?
Ja sam svjestan da ništa ne ide bez Amerike ali da imamo najmanje 3 političara poput Nihada koji će svaki put kada se sretnu sa strancima pomenuti da nas Dayton koči (Iako je to i Amerikancima svjesno ali očekuju malo inicijative i sa druge strane) možda bi se konačno krenulo sa tačke.

Kada imamo ovu grupu kretena koja će kada god se slikaju sa strancima podnijeti patetične izvještaje "Evo naša Benjamina se grlila sa Draškom, narodi se zbližavaju" ili "Vidi što mi u Sarajevu Pedju Srbima pazimo" onda će i stranci reći da se izgleda narodu luđačka košulja ipak ne stoji loše i da možda ipak nije luđačka jer izgleda ima efekta pa zašto mijenjatii išta?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by amidza idriz » 30 Jun 2021, 01:08

Sta da ti kazem a da te ne uvrijedim, blage veze ti nejmas.

Dejton je sveto pismo koje se moze samo dogradjivati. To je osnova svega. Onaj ko bude negirao Dejton(zvanicno) nece ga nigdje biti.

...i t.d. i t.d.

Ja nekada iz revolta kazem da to treba sve porusiti pa ispocetka ali ko sam ja.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11837
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Američka politika u BiH

Post by Naseef Mushroom » 30 Jun 2021, 09:50

amidza idriz wrote: 30 Jun 2021, 01:08 Sta da ti kazem a da te ne uvrijedim, blage veze ti nejmas.

Dejton je sveto pismo koje se moze samo dogradjivati. To je osnova svega. Onaj ko bude negirao Dejton(zvanicno) nece ga nigdje biti.

...i t.d. i t.d.

Ja nekada iz revolta kazem da to treba sve porusiti pa ispocetka ali ko sam ja.
Sav si kontradiktoran a govoriš drugome da nema pojma.
Znači Dayton je sveto pismo koje se ne smije ukiniti ili mijenjati i ko god ga bude negirao neće ga biti a onda govoriš o ratovanju ili resetovanju.

Znači za tebe je realnija opcija da Amerika ukine Dayton, povuče se, pusti nas da ratujemo, se međusobno pobijemo dok jednog pobjednika ne bude i onda nakon toliko žrtava da dođu opet Amerikanci ili neko drugi i potpiše se novi sporazum koji će biti više građanski i pravedniji, bez mogućnosti orgijanja Dodika, Čovića itd. gdje će nakvjerovatnije 2 naroda biti izbrisani iz BiH.
ali za tebe je potpunk nerealna opcija gdje na miran, kraći način, bez ljudskih žrtava i milionskih izdataka se od strane Amerike ukine i napravi novi Dayton koji će biti više građanski i pravedniji bez mogućnosti orgijanja Dodika i Čovića jer je sveto pismo?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Taare » 30 Jun 2021, 10:27

Pa i amerika kaže da je dejton samo temelj ili osnova koju je moguće nadograđivati.
tačnije, donja granica. To je dobro jer ne dopušta secesiju.
Predvidjeli su da se ostalo postigne pregovorima, zavrtanjem ruku od strane stranih zvaničnika i sl.
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by insomnia » 30 Jun 2021, 12:15

Kako se Bisere lavovski bori protiv ruskog smrada.
Naravno botovi razvezu o tome sto je sluzbenim vozilom otisla u Bimgo. Valjda bi im bilo draze da peDza nadje kaku Irmu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by amidza idriz » 30 Jun 2021, 12:22

Gdje je Ruski veto, ja ga ne vidjeh.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by The 51st State » 30 Jun 2021, 12:33

amidza ko djete na tuti, o cemu tacno se ima pregovarati? sta smo ikad sa srbima postigli pregovorima? ono sto fercera je striktno nametnuto od visokih predstavnike, lelemudaanje i iluzija je ocekivati suprrotno pouceni iskustvima iz proslosti. bildaj ovo sto imas i podmeci im nogugdje god mozes pa ko prevlada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by Krokodil Behko » 30 Jun 2021, 14:22

insomnia wrote: 30 Jun 2021, 12:15 Kako se Bisere lavovski bori protiv ruskog smrada.
Naravno botovi razvezu o tome sto je sluzbenim vozilom otisla u Bimgo. Valjda bi im bilo draze da peDza nadje kaku Irmu
I još da je ponijela koju hurmu.
Ovako, ako ponese hot dog iz New Yorka, mogla bi se udebljati
online

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by amidza idriz » 30 Jun 2021, 14:46

The 51st State wrote: 30 Jun 2021, 12:33 amidza ko djete na tuti, o cemu tacno se ima pregovarati? sta smo ikad sa srbima postigli pregovorima? ono sto fercera je striktno nametnuto od visokih predstavnike, lelemudaanje i iluzija je ocekivati suprrotno pouceni iskustvima iz proslosti. bildaj ovo sto imas i podmeci im nogugdje god mozes pa ko prevlada.
Amidza je pregrmio sve ofanzive i opet bi pregovarao i samo pregovarao gdje god se moze i sa kim se moze.

Znas sa kime imas posla i tako se odnosis. Rat je grmio i natjerase Aliju da pregovara sa teroristima i odmetnicima inace nema nista ni od pomoci ni od intervencije. Alija sjedi za stolom a preko puta dva najveca zlocinca i to svako zna jer su se naveci zlocini desili '92.god. i insistiraju na pregovorima. Pregovarati se mora. Znas sa kime imas posla i pokusavas balansirati izmedju zelja i mogucnosti.

Hajmo da ne razgovaramo, hajmo ih ignorisati i sta cemo postici? Upravo ono sto oni zele da budemo dvije drzave udaljene kilometrima jedna od druge.
Ja znam ko je Dragan Mektic i u kojoj je stranci i kakve stavove zastupa ali bi se sa tim covjekom mogao naci zajednicki sadrzilac da bar popravimo odnose.
Ja ne zelim zidove sve dok su djikani tamo. Svaki dan im pokazivati da zive u BiH i da nisu nezavisni ni od cega.

Dok sam ziv necu se pomiriti da je nesto njihovo a nije sviju nas.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by The 51st State » 30 Jun 2021, 14:49

amidza idriz wrote: 30 Jun 2021, 14:46
The 51st State wrote: 30 Jun 2021, 12:33 amidza ko djete na tuti, o cemu tacno se ima pregovarati? sta smo ikad sa srbima postigli pregovorima? ono sto fercera je striktno nametnuto od visokih predstavnike, lelemudaanje i iluzija je ocekivati suprrotno pouceni iskustvima iz proslosti. bildaj ovo sto imas i podmeci im nogugdje god mozes pa ko prevlada.
Amidza je pregrmio sve ofanzive i opet bi pregovarao i samo pregovarao gdje god se moze i sa kim se moze.

Znas sa kime imas posla i tako se odnosis. Rat je grmio i natjerase Aliju da pregovara sa teroristima i odmetnicima inace nema nista ni od pomoci ni od intervencije. Alija sjedi za stolom a preko puta dva najveca zlocinca i to svako zna jer su se naveci zlocini desili '92.god. i insistiraju na pregovorima. Pregovarati se mora. Znas sa kime imas posla i pokusavas balansirati izmedju zelja i mogucnosti.

Hajmo da ne razgovaramo, hajmo ih ignorisati i sta cemo postici? Upravo ono sto oni zele da budemo dvije drzave udaljene kilometrima jedna od druge.
Ja znam ko je Dragan Mektic i u kojoj je stranci i kakve stavove zastupa ali bi se sa tim covjekom mogao naci zajednicki sadrzilac da bar popravimo odnose.
Ja ne zelim zidove sve dok su djikani tamo. Svaki dan im pokazivati da zive u BiH i da nisu nezavisni ni od cega.

Dok sam ziv necu se pomiriti da je nesto njihovo a nije sviju nas.
I ja sam za pregovore za ukidanje dejtona i to je pocetna tacka oko koje nema pregovora.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by amidza idriz » 30 Jun 2021, 14:58

The 51st State wrote: 30 Jun 2021, 14:49
amidza idriz wrote: 30 Jun 2021, 14:46

Amidza je pregrmio sve ofanzive i opet bi pregovarao i samo pregovarao gdje god se moze i sa kim se moze.

Znas sa kime imas posla i tako se odnosis. Rat je grmio i natjerase Aliju da pregovara sa teroristima i odmetnicima inace nema nista ni od pomoci ni od intervencije. Alija sjedi za stolom a preko puta dva najveca zlocinca i to svako zna jer su se naveci zlocini desili '92.god. i insistiraju na pregovorima. Pregovarati se mora. Znas sa kime imas posla i pokusavas balansirati izmedju zelja i mogucnosti.

Hajmo da ne razgovaramo, hajmo ih ignorisati i sta cemo postici? Upravo ono sto oni zele da budemo dvije drzave udaljene kilometrima jedna od druge.
Ja znam ko je Dragan Mektic i u kojoj je stranci i kakve stavove zastupa ali bi se sa tim covjekom mogao naci zajednicki sadrzilac da bar popravimo odnose.
Ja ne zelim zidove sve dok su djikani tamo. Svaki dan im pokazivati da zive u BiH i da nisu nezavisni ni od cega.

Dok sam ziv necu se pomiriti da je nesto njihovo a nije sviju nas.
I ja sam za pregovore za ukidanje dejtona i to je pocetna tacka oko koje nema pregovora.
Vi ko djeca.

Imamo dvije mogucnosti, srusiti Dejton i snositi svu krivicu toga(nastaje haos i necemo imati ni od koga podrsku) ili postovati ovo sto imamo i nastojati TO dograditi.

5+2 govori sta treba minimalno jos uraditi.

Djeca iz Zvornika nikada nisu bila u Tuzli. Zalosno.


Necete pregovarati, protjerajte dusmane da zavrsimo sa time. Porusiti sve mostove i ozidati zidove.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by The 51st State » 30 Jun 2021, 15:31

amidza idriz wrote: 30 Jun 2021, 14:58
The 51st State wrote: 30 Jun 2021, 14:49

I ja sam za pregovore za ukidanje dejtona i to je pocetna tacka oko koje nema pregovora.
Vi ko djeca.

Imamo dvije mogucnosti, srusiti Dejton i snositi svu krivicu toga(nastaje haos i necemo imati ni od koga podrsku) ili postovati ovo sto imamo i nastojati TO dograditi.

5+2 govori sta treba minimalno jos uraditi.

Djeca iz Zvornika nikada nisu bila u Tuzli. Zalosno.


Necete pregovarati, protjerajte dusmane da zavrsimo sa time. Porusiti sve mostove i ozidati zidove.
Pa o cemu bi pregovaro, o ekskurzijama?

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by amidza idriz » 30 Jun 2021, 15:34

ne, o vremenskoj prognozi.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by The 51st State » 30 Jun 2021, 15:35

Pa vidis i sam da se nema sta pregovarati omda osim ukidanja ili revizije dejtona, srpska i hrvatska nacionalna manjima ce svakako po svom ko i dosad, sa ili bez ekskurzija,

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Američka politika u BiH

Post by amidza idriz » 30 Jun 2021, 15:42

The 51st State wrote: 30 Jun 2021, 15:35 Pa vidis i sam da se nema sta pregovarati...
Pa sta cemo i kako dalje? Na oruzje jer pregovorima se nista ne postize.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 26 guests