Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by TAFKAP » 15 Oct 2021, 22:41

Mutevelija wrote: 15 Oct 2021, 22:12
TAFKAP wrote: 15 Oct 2021, 21:55

Ako miliš na mene, '99 sam završio srednju, tad ti možda nisi ni počeo u školu.
Za upis na fakultet mi je bila potrebna štela ili/i da dobro platim, onda da me 5 godina jebu u mozak profesori koji su zaostali u vremenu i znanju. Kada bih uspio da završim fakultet opet bi mi trebala štela il para da se zaposlim, morao bih da pustim da me prca u zdrav mozak neka budala koja je na tu poziciju došla zato što je nečiji tetkić il neki drugi stranački pogodan kadar, trebala bi mi štela il para ako hoću nešto da pokrenem, ako hoću da izvadim dokument, ako moram u bolnicu...

Nemoj sad da mi dižeš živac.
Ekonomijaaa i ugodan život a ne što Mujo mrzi Peru ili što Miloš mrzi Antu.
@Mute, nije lijepo od tebe da naknadno mijenjaš komentar.

Drugo, jesil pročitao moj komentar?
Mujo mrzi Peru i vice versa zato što mu 25 godina utuvaju u glavu da je to tako, umjesto da su i njemu, Peri, Milošu i Anti stvorili posao ili podlogu da sami stvore.

Da je svima (ekonomski) dobro, da imaju posao i dostojan život, nebi imali vremena ni volje da se zabavljaju s ratovima i mogućnostima istih, što bi izgubilo smisao i podlogu postojanja aktuelnih političkih struktura.

Daj Bože da ti ili nekom tvom ne bude trebalo da se razboliš pa da se kupe sergije po džematima, facebookovima i telefonima. Toliko o ugodnom životu.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27254
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14266 times
Been thanked: 14608 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by ironman » 15 Oct 2021, 23:50

Ma kakvo ratovanje.
Jedino Countera da razbace..ili koji je sad actuelsn COD ili Fortnite :ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by amidza idriz » 15 Oct 2021, 23:55

Danijel Server
Dodik očigledno priprema svoje policijske snage i čak, kad je riječ o srpskom dijelu vojske, priprema ih za neku vrstu borbe ukoliko odluči da je došlo vrijeme da se krene u pravcu nezavisnosti. A bojim se da imamo signal od Rusije da bi oni to podržali... Dodik primjećuje mekoću međunarodne zajednice i vrlo dobro se sjeća da je bilo potrebno tri i po godine krvoprolića prije nego što je međunarodna zajednica intervenisala tokom devedesetih... Mislim da postoji ozbiljan rizik za sukob u Bosni i Hercegovini. Nadam se da to neće biti dug sukob, i da Dodik neće uspjeti u svojim namjerama, ali on se kreće jasno u pravcu pokušaja sticanja nezavisnosti."
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Taare » 15 Oct 2021, 23:57

Bujrum, brate. Bio bi to jedan od. kraćih ratova u istoriji.
Svi mi se morete obratit

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27254
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14266 times
Been thanked: 14608 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by ironman » 16 Oct 2021, 00:00

Ne treba to nikome.
Bivola uhapsit instalirat opoziciju i gotovo..
Sasjec u korijenu..
Jer ako krene,onda uz toliko neplacenih racuna...
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56088
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5807 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Duminjo » 16 Oct 2021, 00:02

Ocito je jedino da ga Rusija gura u ovaj belaj, ruski pijun.
Hoce li rusi stati uz njega ako belaj ispadne ili ce ga pustiti niz vodu, pitanje je..
Obzirom da je NATO prisutan u bosni, cisto sumnjam kako ce se rusi upetljati. Osim toga, rusima je mnogo bitnije da ne zajebu stvar sa EU i njemačkom oko isporuke gasa nego dvaest Dodika.

Osim Rusije, Mile nema nikoga vise. Cak ni Vučića.


I kako je Mile Konto riješiti Brčko? 😂

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27254
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14266 times
Been thanked: 14608 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by ironman » 16 Oct 2021, 00:09

Duminjo wrote: 16 Oct 2021, 00:02 Ocito je jedino da ga Rusija gura u ovaj belaj, ruski pijun.
Hoce li rusi stati uz njega ako belaj ispadne ili ce ga pustiti niz vodu, pitanje je..
Obzirom da je NATO prisutan u bosni, cisto sumnjam kako ce se rusi upetljati. Osim toga, rusima je mnogo bitnije da ne zajebu stvar sa EU i njemačkom oko isporuke gasa nego dvaest Dodika.

Osim Rusije, Mile nema nikoga vise. Cak ni Vučića.


I kako je Mile Konto riješiti Brčko? 😂
Tunel brate zna se, ili aero..preko neba :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56088
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5807 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Duminjo » 16 Oct 2021, 00:11

ironman wrote: 16 Oct 2021, 00:09
Duminjo wrote: 16 Oct 2021, 00:02 Ocito je jedino da ga Rusija gura u ovaj belaj, ruski pijun.
Hoce li rusi stati uz njega ako belaj ispadne ili ce ga pustiti niz vodu, pitanje je..
Obzirom da je NATO prisutan u bosni, cisto sumnjam kako ce se rusi upetljati. Osim toga, rusima je mnogo bitnije da ne zajebu stvar sa EU i njemačkom oko isporuke gasa nego dvaest Dodika.

Osim Rusije, Mile nema nikoga vise. Cak ni Vučića.


I kako je Mile Konto riješiti Brčko? 😂
Tunel brate zna se, ili aero..preko neba :D.
Guzonje helikopterom, sirotinja traktorom.. Trebace puno Traktora 🙈

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27254
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14266 times
Been thanked: 14608 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by ironman » 16 Oct 2021, 00:13

Duminjo wrote: 16 Oct 2021, 00:11
ironman wrote: 16 Oct 2021, 00:09

Tunel brate zna se, ili aero..preko neba :D.
Guzonje helikopterom, sirotinja traktorom.. Trebace puno Traktora 🙈
Ybg..nadam se da ce ostat na zayebanciji..dosta je bilo jednom u zivotu..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56088
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5807 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Duminjo » 16 Oct 2021, 00:17

ironman wrote: 16 Oct 2021, 00:13
Duminjo wrote: 16 Oct 2021, 00:11

Guzonje helikopterom, sirotinja traktorom.. Trebace puno Traktora 🙈
Ybg..nadam se da ce ostat na zayebanciji..dosta je bilo jednom u zivotu..
Oni sto se sjecaju rata, 90% ih nece opet uzet pusku.
Ovi mladji, 50% ih otislo iz Bosne. Samo su tu na papiru.
Em nema ko, em nema ni čime jer je rat skupa igračka. Osim toga, koji god zvanickik potegne konkretno ratno stanje, prvi opali, izgubio je..

Kakav crni Rat.. Eno arapi ulazu u vitez milione.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Naseef Mushroom » 16 Oct 2021, 00:20

Taare wrote: 15 Oct 2021, 21:21
Naseef Mushroom wrote: 15 Oct 2021, 20:14 Pa vidiš da su mu stranci, Amerikanci, Evropljani, Stipe Mesić itd. dali legitimitet.
Znaju da s budalašem mogu manipulisati kako im ćejf. Njemu daj nekog pašaluka i on će bit zadovoljan.
"općina centar vrijedi više od deset drugih..."
I šta sutra? Vide da je lakše sa Senadom Šepićem manipulisati i počnu se sastajati sa njim iako čovjek nema funkciju niti legitimnost za to?
Je li veliki prijatelj Bosne i Hercegovine Stipe Mesić isto skontao kako može manipulisati na štetu Bosne i Hercegovine ili kako se to uklapa u tu priču?

Image

Pa eno u političara iz reda hrvatskog naroda, niti Željko Komšić niti Dragan Čović izgledaju tako da se može njima manipulisati pa zašto bez obzira što je Komšić taj koji je legalno i legitimno tak sa kojim se trebaju sastajati stranci biraju Dragana Čovića za sagovornika?

Očigledno je da one strane sile koje rade na tome da Bosna i Hercegovina nikada ne postane građanska država i čak da se podjeli više i ne glume da se sastaju sa legalnim predstavnicima već sa "(ne)zvaničnim torovskim vođama",
ne zbog toga što je sa Bakirom lakše manipulisatii li što je SDA u rangu SDSa što se tiče rušenja države već zato što je ovo najburniji period za BiH od aprilskog paketa i vrijeme ističe za pojedine struje pa i od stranaca mnogi žure da BiH predstave kao protektorat tri tora gdje je građanska država nemoguća misija.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Taare » 16 Oct 2021, 00:23

Nit sam pročito nit ću pročitati to brabonjanje.
rekao sam ono što sam htio reći.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Naseef Mushroom » 16 Oct 2021, 00:36

amidza idriz wrote: 15 Oct 2021, 22:29
Naseef Mushroom wrote: 15 Oct 2021, 20:14
Pa vidiš da su mu stranci, Amerikanci, Evropljani, Stipe Mesić itd. dali legitimitet.
Mogu shvatiti ako ti to napišeš, ako je Bakir na nekom egotripu pa to sebi umislio, ako Šefik čuva Bakiru stolicu itd. ali nešto je sasvim drugo da su i vanjske struje, veliki igrači dali legitimitet Bakiru, Dodiku i Čoviću za pregovaranje a da su Džaferovič i Nikšić na jednoj, Komšić na drugoj a npr. Šarović i Ivanić da pobjede Dodika na trećoj samo rekviziti i nešto se pitaju samo na papiru.
Cijenim tebe kolega Nasife ali te nekada ne mogu da shvatim.
Bakir moze da prestavlja samo sebe i one koji mu daju podrsku.
On se namece kao neki lider a u stvari on treba da kaze(i strancima) koliko imam glasova tolika je moja moc. On se voli predstavljati kao neki lider Bosnjaka a ja kao lajik vidim da pravi greske. Nema dodvoravanja Dodiku koji te usput jos ponizava, nema pregovaranja sa onima koji zele BiH unistiti.

Dobar potez sto je otisao u B.Luku da pokaze da je i to BiH ali nije dobro sto pregovara oko onoga sto je Incko nametnuo. Sve sto zele Srbi neka se izbore za to a Jasenovac povezivati sa Srebrenicom ne smije niko pa ni on. Previse on sebi daje za pravo.

Upravo sada svi razmisljaju kako najbezbolnije se rijesiti Dodika dok mu Bakir nudi pregovore. Kakav si to covjek Bakire kada ti Dodik dovodi muziku da pjeva ''nema te vise Alija''. valjda mu je to dovoljno da kaze, nikada vise sa Dodikom...i t.d. i t.d.
Hvala lijepo, cijenim i ja tebe ali vidi, to šta je Bakir sebi umislio i što ga najfanatičniji SDA glasači smatraju vođom svih Bošnjaka može funkcionisati samo do određene granice.
Ja npr. mogu umisliti da sam direktor banke i mogu sve ostale zavarati ali to funkcioniše sve dok ne dodem do banke gdje čim uđem u objekat zaštitar će mi reći da ja ne smijem stati iza šaltera jer tu mogu stati samo radnici i pravi direktor banke.

Mi imamo strane političare koji veoma dobro poznaju teren i koji su mjesecima i godinama ovdje, znači veoma su dobro upućeni. Ovdje izgleda kao da na dan sastanka to jutro Bakir, Radončić, Konaković, Nikšić, Hadžikadič i Šepić sjedaju svako u svoje auto i trkaju se pa ko prije stigne do cilja on se predstavi kao vođa Bošnjaka.

Narod ima pravo da kritikuje Bakira ko je njega ovlastio da glumi nekog lidera ali je pravi problem ovdje zašto stranci zakazuju sastanke sa njim i daju mu legiitmnost i to je pravi problem vezan za ova dešavanja.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Naseef Mushroom » 16 Oct 2021, 00:41

Taare wrote: 16 Oct 2021, 00:23 Nit sam pročito nit ću pročitati to brabonjanje.
rekao sam ono što sam htio reći.
Ne moraš čitati, zato i dalje nećeš vidjeti pravi problem iako ti se nalazi pred nosem.
Može Bakir, porodica mu, plaćenici, vjerni i provremeni glasači, botovi i ostali davati legitimnost vođe Bošnjaka ili cara Afrike i Azije, mogu do određene granice.
Pitanje je zašto stranci ignorišu odgovarajuće funkcije i daju mu sami legitimitet
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31688
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2693 times
Been thanked: 5148 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Matan » 16 Oct 2021, 01:03

Ma Tare nema pojam sta prica..
On misli da Bosnjaci mogu nesto sami ostavriti bez miga veliki sila..
BiH pokusavaju, napraviti kao neku smislenu drzavu u kojoj nitko nece imati
prevlast..ni jedan narod..
Srbima je protuteza Bosnjaci sa Hrvatima, a Bosnjacima su dati Hrvati, da ih suzbijaju.
znaci, ne zeli se da jedan narod prevlada..
Hrvati su tu, kao neki tampon izmedju Srba i Bosnjaka..
i ta prica da ce sutra Bosnjaci pomesti Srbe u slucaju sukoba su price za malu djecu..
nitko tu nece nikoga pomesti..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Naseef Mushroom » 16 Oct 2021, 01:06

animals wrote: 16 Oct 2021, 01:03 BiH pokusavaju, napraviti kao neku smislenu drzavu u kojoj nitko nece imati
prevlast..ni jedan narod..
Srbima je protuteza Bosnjaci sa Hrvatima, a Bosnjacima su dati Hrvati, da ih suzbijaju.
znaci, ne zeli se da jedan narod prevlada..
Hrvati su tu, kao neki tampon izmedju Srba i Bosnjaka..
Zaboravio si još navesti Brčko koji je isto važan faktor u toj priči da rs ne bude iz jednog dijela
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31688
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2693 times
Been thanked: 5148 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Matan » 16 Oct 2021, 01:09

Naseef Mushroom wrote: 16 Oct 2021, 01:06
animals wrote: 16 Oct 2021, 01:03 BiH pokusavaju, napraviti kao neku smislenu drzavu u kojoj nitko nece imati
prevlast..ni jedan narod..
Srbima je protuteza Bosnjaci sa Hrvatima, a Bosnjacima su dati Hrvati, da ih suzbijaju.
znaci, ne zeli se da jedan narod prevlada..
Hrvati su tu, kao neki tampon izmedju Srba i Bosnjaka..
Zaboravio si još navesti Brčko koji je isto važan faktor u toj priči da rs ne bude iz jednog dijela

Pa ide se na to da se ukine nesretni projekt RS..
kako ce to uraditi, vidjet cemo..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by shark-attack » 16 Oct 2021, 01:17

cuj rat?
pa nece valjda dodo svojim ahbabima rushit, palit, otimat...(?!)
i ahbabi njemu..
druga prica 90-tih, nisu imali shta da izgube ..sad tajkuni, drzava im privatna imovina, sve drze pod kontrolom, rade shta/kako hoce, niko im nishta ne moze.

nego skreni pricu i

'samo da ne puca"..

eeee
KIAORA

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16643 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Fuddo » 16 Oct 2021, 01:27

shark-attack wrote: 16 Oct 2021, 01:17 cuj rat?
pa nece valjda dodo svojim ahbabima rushit, palit, otimat...(?!)
i ahbabi njemu..
druga prica 90-tih, nisu imali shta da izgube ..sad tajkuni, drzava im privatna imovina, sve drze pod kontrolom, rade shta/kako hoce, niko im nishta ne moze.

nego skreni pricu i

'samo da ne puca"..

eeee
Pa doktore, jel za tebe ono mentalno uracunljiva osoba?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Naseef Mushroom » 16 Oct 2021, 01:29

animals wrote: 16 Oct 2021, 01:09
Naseef Mushroom wrote: 16 Oct 2021, 01:06
Zaboravio si još navesti Brčko koji je isto važan faktor u toj priči da rs ne bude iz jednog dijela

Pa ide se na to da se ukine nesretni projekt RS..
kako ce to uraditi, vidjet cemo..
Problem nije da postoje granice u granicama. Amerika ima savezne države, Njemačka pokrajine, kantoni, opštine funkcionišu po tom sistemu, znači nije problem da i BiH ima take podjele, problem je naravno nacionalni predznak.
Idealno riješenje bi bile regije o kojima govore ali ne smjju biti svi gradovi rs-entiteta u jednoj opštini već Tuzla i Bijeljina u jednoj, Trebinje i Mostar u drugoj,Tešanj i Doboj u trećoj itd. pa neka po popisu stanovništva gradonačelnik Laktaša i dalje bude Srbin, nije problem.

Problem nastaje kada mnogi strani političari dijele mišljenje sa srpskim i hrvatskim nacionalistima gdje bi zbog većinskog naroda oni uvijek bili preglasani i ostvarila bi se muslimanska država.
Kada bi na izborima za predsjednika bio izabran Bošnjak bio bi kritikovan iz očiglednog razloga ali isto se ponašaju i kada bi glas otišao Komšiću, Mijatoviću, Kojoviću, Mandiću, Kukiću jer bi ih smatrali kukavičjim jajima političkog muslimanskog Sarajeva, naziv koji je 90ih glasio "Alijini Srbi".

Nažalost njihova mržnja prema BiH ne da im objektivno razmišljati jer kod pozitivnih reakcija kod Draška, Vukanovića pa i Dodika kada su se tek pojavili dokazije da bi u državi 1 čovjek 1 glas prije oni dobili glasove nego mnogi bošnjački političari.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests