Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Ma znas » 15 Jan 2022, 19:41

Kazu Rusi gomilaju nove trupe na granici sa Ukrajinom. Sta mislite, ako pocne rat da li ce Srbija biti mirna ili de usmjeriti svoju vojsku prema:

a. Makedoniji
B. Kosovu
C. Crnoj Gori
D. BiH
E. Mozda i vise njih odjednom.

Ne naoruzava se Srbija tek tako.

:zid :zid :zid

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by The 51st State » 15 Jan 2022, 19:46

Jarane sta ti je.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Ma znas » 15 Jan 2022, 21:03

Nista jarane, samo pitam. Zgodna prilika za ostvarenje vjecnog sna. :puca

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Dori » 15 Jan 2022, 21:04

The 51st State wrote: 15 Jan 2022, 19:46 Jarane sta ti je.
:D.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 20 Jan 2022, 16:23

Definitivno potučeni do nogu

Mađarski premijer Viktor Orban otkazao je službenu posjetu Bosni i Hercegovini zbog, kako saznaje Klix.ba, epidemioloških razloga.

Orban je trebao doći u Sarajevo 25. januara na poziv predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH Zorana Tegeltije, ali je posjeta odgođena.

Mađarska je sve aktivniji faktor u političkim procesima u regiji, kao i u našoj zemlji, dok Orban trpi kritike zbog načina vladanja te vrijednosti koje zastupa.

Posebno je u BiH odjeknula njegova sramotna izjava u kojoj je muslimane u našoj državi predstavio sigurnosnom prijetnjom za Evropsku uniju.


Pored te izjave, Orban se predstavlja i kao partner Milorada Dodika koji aktivno radi na rušenju Bosne i Hercegovine, što jasno vidi cijeli civilizirani svijet.
online

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24720
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 6515 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Koraci_u_noci » 20 Jan 2022, 16:41

Da hoce bit srece pa da izgubi na predstojecim izborima. Mozda je i zbog toga otkazao
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Pasaga » 20 Jan 2022, 17:48

Orban je trenutno izolovan u EU,kao i onaj ljepotan Jansa Janez ,isto se sprema i onom Milanovicu
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Šabović Adis » 20 Jan 2022, 20:27

Mutevelija wrote: 13 Jan 2022, 18:58
Šabović Adis wrote: 13 Jan 2022, 08:47

Majstore, to što se vi s ustašama i četaljima gombate - gombajte se, ne branim. Ne petljaj tu SFRJ, JNA, komuniste...samo ćeš sebe zapetljat, bog te raspetljat neće.
JNA je napala BIH nije napalo Osmansko carstvo stati nije jasno momak.

Pod tim zastavama.
Momak?! Što me pomladi. :love

E kad tako lijepo pitaš da ti lijepo i odgovorim - nije jasno zašto ne postoji Optužba BiH za agresiju JNA na nju, odnosno agresiju SFRJ na BiH, nego BiH tužaka Srbiju ili Hrvatsku. Zapravo jasno je, a saće Šapke i da ti objasni - BiH ne graniči sa SFRJ (što znači da ni SFRJ ne graniči sa BiH), tako da je agresija SFRJ moguća prema Italiji, Bugarskoj, Grčkoj a to se nije desilo - bila bi već tužba tih država protiv SFRJ da je njihov suverintet narušila SFRJ pomoću JNA. A pošto ni JNA nije tek repa bez korijena pa podrazumijeva i SFRJ bez koje i ne može da postoji, to znači da svaki vid oružane borbe protiv JNA nužno znači borbu na teritoriji SFRJ, što bi onda od BiH ad hok učinilo parazitsku tvorevinu, ARBiH sa sve Predsjedništvom običnom terorističkom bulumentom itd. Ti ne želiš da na primjer Sefera Halilovića, pukom tvojom nesmotrenošću, jednim potezom pretvoriš od heroja odbrane u običnog dezertera i izdajničkio đubre koje položi zakletvu pa je ponda pogazi. Ili čika Jovu. Dudakovića isl. Ne želiš da nasjvetliji period u istoriji BiH jednim potezom pretvoriš u onaj najmračniji, jel tako, Mute? Naravno da je tako! Pa pošto je tako ne uvodi u priču JNA jer ćeš se samo uvalit u živo blato, bog te izvadit iz njega neće. A to sam i Fudi rekao. Ko je tebi napunio glavu agresijom SFRJ na BiH ja to ne znam, ja znam ko nije garant...
E tako. Bajdvej, kad odem na one četničke forume (Krstarica &Co.) i kod njih ima neka agresija...samo suprotnog predznaka. Kod njih je BiH napala SFRJ. Što isto tako nije moguće jer, podvlačim i podebljavam, BiH ne graniči sa SFRJ. Fakat se ne zna ko je luđi. :oo

P.S.
Nemoj da si me ikad više nazvao momkom, momak, mogu ćaća da ti budem!
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2595 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Naseef Mushroom » 20 Jan 2022, 20:47

Jedan od najmračnijih momenata u historiji je bilo kada je šugoslavija (SFRJ) izvršila agresiju na Republiku Bosnu i Hercegovinu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Šabović Adis » 20 Jan 2022, 20:54

Samo ti glavom od zid, možda zid popusti...
Ne mereeee 👉👌

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Ma znas » 20 Jan 2022, 21:35

Sve je bilo pred Medjunarodnim sudom u Hagu. Sud je uvazio sto je uvazio, odbacio sto nije bilo valjano potkrijpljeno.

Da je Sud naveo kako je Srbija bila agresor, bilo bi to teske posljedice za Srbiju. Placanje odstete, Srbija bi bila direktni saucesnik u genocidu u Srebrenici itd.

Svaki rat se zavrsava potpisivanje nekog ugovora - sporazuma o miru. Ugovor - sporazum o miru potpisuju zaracene strane. U ovom sluca to su bile, BiH, Hrvatska i Srbija . Ispred BiH Sporazum je potpisao A. Izetbegivic, ispred Hrvatske F. Tudjman i ispred Srbije S. Milosevic.

Dakle, zna se ko su bile tri zaracene strane, ko je ispred zaracenih strana bio potpisnik, a ko su bili garanti Sporazuma - u ovom slucaju velike sile.

Dakle, :ququ pa napisi.

Napomena. To je bio odgovor na postavljeno pitanje.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Šabović Adis » 20 Jan 2022, 22:15

SFRJ nije nikakav potpisnik Sporazuma, nije strana u konfliktu a ni agresor. Ni Izetbegović ni Tuđman ni Milošević ne predstavljaju SFRJ.

Koje pitanje?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Mutevelija » 20 Jan 2022, 23:32

Šabović Adis wrote: 20 Jan 2022, 20:27
Mutevelija wrote: 13 Jan 2022, 18:58

JNA je napala BIH nije napalo Osmansko carstvo stati nije jasno momak.

Pod tim zastavama.
Momak?! Što me pomladi. :love

E kad tako lijepo pitaš da ti lijepo i odgovorim - nije jasno zašto ne postoji Optužba BiH za agresiju JNA na nju, odnosno agresiju SFRJ na BiH, nego BiH tužaka Srbiju ili Hrvatsku. Zapravo jasno je, a saće Šapke i da ti objasni - BiH ne graniči sa SFRJ (što znači da ni SFRJ ne graniči sa BiH), tako da je agresija SFRJ moguća prema Italiji, Bugarskoj, Grčkoj a to se nije desilo - bila bi već tužba tih država protiv SFRJ da je njihov suverintet narušila SFRJ pomoću JNA. A pošto ni JNA nije tek repa bez korijena pa podrazumijeva i SFRJ bez koje i ne može da postoji, to znači da svaki vid oružane borbe protiv JNA nužno znači borbu na teritoriji SFRJ, što bi onda od BiH ad hok učinilo parazitsku tvorevinu, ARBiH sa sve Predsjedništvom običnom terorističkom bulumentom itd. Ti ne želiš da na primjer Sefera Halilovića, pukom tvojom nesmotrenošću, jednim potezom pretvoriš od heroja odbrane u običnog dezertera i izdajničkio đubre koje položi zakletvu pa je ponda pogazi. Ili čika Jovu. Dudakovića isl. Ne želiš da nasjvetliji period u istoriji BiH jednim potezom pretvoriš u onaj najmračniji, jel tako, Mute? Naravno da je tako! Pa pošto je tako ne uvodi u priču JNA jer ćeš se samo uvalit u živo blato, bog te izvadit iz njega neće. A to sam i Fudi rekao. Ko je tebi napunio glavu agresijom SFRJ na BiH ja to ne znam, ja znam ko nije garant...
E tako. Bajdvej, kad odem na one četničke forume (Krstarica &Co.) i kod njih ima neka agresija...samo suprotnog predznaka. Kod njih je BiH napala SFRJ. Što isto tako nije moguće jer, podvlačim i podebljavam, BiH ne graniči sa SFRJ. Fakat se ne zna ko je luđi. :oo

P.S.
Nemoj da si me ikad više nazvao momkom, momak, mogu ćaća da ti budem!
Odgovorim ti al nek stoji citirano.

Dalje

Jos gore ako nisi monak.a.tolko.neozbiljan :D.


Ti tvrdis da u BiH nije bilo agresije nego gradjanski rat??;
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Šabović Adis » 20 Jan 2022, 23:38

Mutevelija wrote: 20 Jan 2022, 23:32
Šabović Adis wrote: 20 Jan 2022, 20:27

Momak?! Što me pomladi. :love

E kad tako lijepo pitaš da ti lijepo i odgovorim - nije jasno zašto ne postoji Optužba BiH za agresiju JNA na nju, odnosno agresiju SFRJ na BiH, nego BiH tužaka Srbiju ili Hrvatsku. Zapravo jasno je, a saće Šapke i da ti objasni - BiH ne graniči sa SFRJ (što znači da ni SFRJ ne graniči sa BiH), tako da je agresija SFRJ moguća prema Italiji, Bugarskoj, Grčkoj a to se nije desilo - bila bi već tužba tih država protiv SFRJ da je njihov suverintet narušila SFRJ pomoću JNA. A pošto ni JNA nije tek repa bez korijena pa podrazumijeva i SFRJ bez koje i ne može da postoji, to znači da svaki vid oružane borbe protiv JNA nužno znači borbu na teritoriji SFRJ, što bi onda od BiH ad hok učinilo parazitsku tvorevinu, ARBiH sa sve Predsjedništvom običnom terorističkom bulumentom itd. Ti ne želiš da na primjer Sefera Halilovića, pukom tvojom nesmotrenošću, jednim potezom pretvoriš od heroja odbrane u običnog dezertera i izdajničkio đubre koje položi zakletvu pa je ponda pogazi. Ili čika Jovu. Dudakovića isl. Ne želiš da nasjvetliji period u istoriji BiH jednim potezom pretvoriš u onaj najmračniji, jel tako, Mute? Naravno da je tako! Pa pošto je tako ne uvodi u priču JNA jer ćeš se samo uvalit u živo blato, bog te izvadit iz njega neće. A to sam i Fudi rekao. Ko je tebi napunio glavu agresijom SFRJ na BiH ja to ne znam, ja znam ko nije garant...
E tako. Bajdvej, kad odem na one četničke forume (Krstarica &Co.) i kod njih ima neka agresija...samo suprotnog predznaka. Kod njih je BiH napala SFRJ. Što isto tako nije moguće jer, podvlačim i podebljavam, BiH ne graniči sa SFRJ. Fakat se ne zna ko je luđi. :oo

P.S.
Nemoj da si me ikad više nazvao momkom, momak, mogu ćaća da ti budem!
Odgovorim ti al nek stoji citirano.

Dalje

Jos gore ako nisi monak.a.tolko.neozbiljan :D.


Ti tvrdis da u BiH nije bilo agresije nego gradjanski rat??;
Tvrdim da SFRJ nije izvršila agresiju na BiH.
Šta je bilo u BiH to me se ne tiče, nije moja jurisdikcija - eto vam Srbije, Hrvatske, Crne Gore pa se refenajte.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Mutevelija » 20 Jan 2022, 23:40

Znas li da BIH kao republika ima pravo na samoopredjeljenje iz zakona Sfrj?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Šabović Adis » 20 Jan 2022, 23:46

BiH nije jugoslovenska republika, nikad nije bila u sastavu SFRJ niti kakve veze sa zakonima SFRJ ima.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Mutevelija » 20 Jan 2022, 23:49

Da se disolucija SFRJ desila u skladu sa tadašnjom ustavnom stečevinom SFRJ, svjedoči Ustav SFRJ iz 1974. godine, u čijim je osnovnim načelima utvrđeno da su se “narodi Jugoslavije, polazeći od prava svakog naroda na samoopredjeljenje, uključujući i pravo na otcjepljenje (…) ujedinili u saveznu republiku slobodnih i ravnopravnih naroda i narodnosti i stvorili socijalističku federativnu zajednicu radnih ljudi – SFRJ (…)”.

Pored toga, prema Ustavu Socijalističke Republike Bosne i Hercegovine (SRBiH) iz 1974. godine i Amandmanu LXVII, “građani BiH svoju vlast ostvaruju putem Skupštine ili referendumom”.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Šabović Adis » 20 Jan 2022, 23:53

Ja i? Đe si u Ustavu SFRJ našo BiH?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Mutevelija » 20 Jan 2022, 23:55

SFRJ je bila federacija s konfederalnim značajkama (od 1974.), sastavljena od šest socijalističkih republika i dvije socijalističke autonomne pokrajine, pri čemu su SAP bile u sastavu SR Srbije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Mutevelija » 20 Jan 2022, 23:55

Kaka BiH nije bila republikaa?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Naseef Mushroom and 16 guests