Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120522
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 01 Dec 2021, 11:06

Ruka spasa za Dodika: Ruski mediji spominju i slanje ruskih vojnih snaga u BiH


Milorad Dodik (SNSD), član Predsjedništva Bosne i Hercegovine, boravi u Rusiji, gdje traži podršku, a evidentno je i smjernice za daljnje djelovanje u cilju urušavanja države kroz zahtjeve za prebacivanje nadležnosti na entitet Republika Srpska.

Ruska Pravda tako piše da je Dodik u Moskvu stigao na vrhuncu sukoba sa Zapadom, koji ne isključuje sankcije zbog njegovih antidržavnih djelovanja. U tom kontekstu pozivaju na aktivniji ruski angažman u BiH.

Pravda podsjeća da se Dodik oslanja na Rusiju i Kinu te da je već ranije poručio da ne mari za prijetnje sankcijama sa Zapada. Podsjećaju da Republika Srpska sanja da bude nezavisna država uz opis odnosa vlasti u RS-u prema visokom predstavniku u BiH Christianu Schmidtu.

Ipak, ono što je zanimljivo jeste spominjanje opcije o ruskoj pomoći Republici Srpskoj pa se podsjeća na to da Rusija u BiH može poslati i zračne snage, kako su to uradile i sredinom devedesetih, u svojstvu međunarodnog mirovnog kontingenta. Te vojne snage su 1999. prebačene u Prištinu.

Ovo je jedan novi momenat u odnosima Rusije prema BiH. Zvanična politika Kremlja do sada nije spominjala ovu opciju, ali s obzirom na uzburkane odnose i politički očaj Dodika zanimljiv je i trenutak u kojem se spominje ova opcija.

Podsjetimo, u BiH već godinama svoje prisustvo i utjecaj imaju samo NATO i EUFOR, kojem je nedavno produžen mandat na još jednu godinu.

U cijeloj priči je jasno da će naredni Dodikovi potezi, među kojima je i najava povlačenja iz nekih državnih institucija, biti jasniji nakon instrukcija koje lider SNSD-a dobije ili od Putina ili drugih zvaničnika.
online

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by General War » 01 Dec 2021, 16:42

Ima nekoliko mjeseci kako sam pominjao kao relanu mogucnost da rusi osvanu u Banjaluci kada se stvari dovedu do kraja jer debakl iz Avganistana je opteretio NATO a rusi nisu ludi da propuste nenadani politicki poklon, nije stvar u velicini konigenta vec u psiholoskom pritisku.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by MorningStar » 01 Dec 2021, 16:47

General War wrote: 01 Dec 2021, 16:42 Ima nekoliko mjeseci kako sam pominjao kao relanu mogucnost da rusi osvanu u Banjaluci kada se stvari dovedu do kraja jer debakl iz Avganistana je opteretio NATO a rusi nisu ludi da propuste nenadani politicki poklon, nije stvar u velicini konigenta vec u psiholoskom pritisku.
Nema teorije , treba saglasnost drzavnog nivoa - a ako je jedna stvar utemeljena u ustav to je mogucnost da se sve blokira ako nekom nije po mjeri.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120522
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 01 Dec 2021, 16:48

General War wrote: 01 Dec 2021, 16:42 Ima nekoliko mjeseci kako sam pominjao kao relanu mogucnost da rusi osvanu u Banjaluci kada se stvari dovedu do kraja jer debakl iz Avganistana je opteretio NATO a rusi nisu ludi da propuste nenadani politicki poklon, nije stvar u velicini konigenta vec u psiholoskom pritisku.

Ne vjerujem da će se ovo desiti. Ovo je prije svega verbalni odgovor, na prijedloge za povećanjem EUFOR-a, a koji će možda i biti povećan. Ukoliko Dodik želi ruski kontigent, znajući Ruse, on će to morati nečim platiti. Baš jutros čitam, još uvijek se ne zna, čime je Dodik garantovao otplatu duga s londonske berze, u iznosu od preko 500 miliona maraka s kamatama. Pretpostavlja se da je založio nešto od državne imovine.

Otuda i pomama oko odluke ustavnog suda, da ne odluči ništa, jer je držao zdravo za gotovo, da svi resursi pripadaju njegovom režimu.
online

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by General War » 01 Dec 2021, 16:50

MorningStar wrote: 01 Dec 2021, 16:47
General War wrote: 01 Dec 2021, 16:42 Ima nekoliko mjeseci kako sam pominjao kao relanu mogucnost da rusi osvanu u Banjaluci kada se stvari dovedu do kraja jer debakl iz Avganistana je opteretio NATO a rusi nisu ludi da propuste nenadani politicki poklon, nije stvar u velicini konigenta vec u psiholoskom pritisku.
Nema teorije , treba saglasnost drzavnog nivoa - a ako je jedna stvar utemeljena u ustav to je mogucnost da se sve blokira ako nekom nije po mjeri.
Nije bio ni NATO saglasan 1999 da ulete u Pristinu,pa sta bi?
Ne vidim razlog saglasnosti predsjednistva, za neku "rusku mirovnu" misiju, vec imaju Bazu u Nisu bas za "mirovne operacije"...ajd da se kladimo da ce mirovnjaci ako odluce da se zadese da ce se pojaviti u Brckom?

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by MorningStar » 01 Dec 2021, 16:54

General War wrote: 01 Dec 2021, 16:50
MorningStar wrote: 01 Dec 2021, 16:47

Nema teorije , treba saglasnost drzavnog nivoa - a ako je jedna stvar utemeljena u ustav to je mogucnost da se sve blokira ako nekom nije po mjeri.
Nije bio ni NATO saglasan 1999 da ulete u Pristinu,pa sta bi?
Ne vidim razlog saglasnosti predsjednistva, za neku "rusku mirovnu" misiju, vec imaju Bazu u Nisu bas za "mirovne operacije"...ajd da se kladimo da ce mirovnjaci ako odluce da se zadese da ce se pojaviti u Brckom?
Poredjenje Pristine i nas nije bas primjenjivo - tada je tamo tek dogovren prestanak sukoba te su se nagovarali.

Za ulazak nekih stranih snaga/misije u BiH neophodna je saglasnost parlamenta/predsjednistva. Kako mogu uci bez dozvole ? EUFOR ima mandat sve odobren od parlamenta potpisano.Rusi nemaju.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Pasaga » 01 Dec 2021, 16:55

Sve ove godine,i sve zajmove,dobivao je na racun drzavne imovine.
Sumnjam da je to vlada u rajvosa pratila.
Te zemlje i banke,koje su nasjedali na takve uslove,debelo su se zajebunile.
Ovaj najnoviji zajam,u Becu,sredjuje mu Orban,dogovoreno nedavno na salasu.
Izgleda,corak.
Nema sta,cova je hadzija,presvuko ih je.
Sad,ko ce to vracat ....ihhhhiiiii
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by General War » 01 Dec 2021, 16:55

Krokodil Behko wrote: 01 Dec 2021, 16:48
General War wrote: 01 Dec 2021, 16:42 Ima nekoliko mjeseci kako sam pominjao kao relanu mogucnost da rusi osvanu u Banjaluci kada se stvari dovedu do kraja jer debakl iz Avganistana je opteretio NATO a rusi nisu ludi da propuste nenadani politicki poklon, nije stvar u velicini konigenta vec u psiholoskom pritisku.

Ne vjerujem da će se ovo desiti. Ovo je prije svega verbalni odgovor, na prijedloge za povećanjem EUFOR-a, a koji će možda i biti povećan. Ukoliko Dodik želi ruski kontigent, znajući Ruse, on će to morati nečim platiti. Baš jutros čitam, još uvijek se ne zna, čime je Dodik garantovao otplatu duga s londonske berze, u iznosu od preko 500 miliona maraka s kamatama. Pretpostavlja se da je založio nešto od državne imovine.

Otuda i pomama oko odluke ustavnog suda, da ne odluči ništa, jer je držao zdravo za gotovo, da svi resursi pripadaju njegovom režimu.
Imam osjecaj bas to se sprema u nekom obliku jer mi se cini logicno...da dodika brine londonska berza i dugovi nebi on potezao za ovakvim hazarderskim potezima, ono sto me drzi nervoznim je sto sve sto je dodik najavio-ispunilo se prije ili kasnije.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120522
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 01 Dec 2021, 16:58

General War wrote: 01 Dec 2021, 16:55
Krokodil Behko wrote: 01 Dec 2021, 16:48


Ne vjerujem da će se ovo desiti. Ovo je prije svega verbalni odgovor, na prijedloge za povećanjem EUFOR-a, a koji će možda i biti povećan. Ukoliko Dodik želi ruski kontigent, znajući Ruse, on će to morati nečim platiti. Baš jutros čitam, još uvijek se ne zna, čime je Dodik garantovao otplatu duga s londonske berze, u iznosu od preko 500 miliona maraka s kamatama. Pretpostavlja se da je založio nešto od državne imovine.

Otuda i pomama oko odluke ustavnog suda, da ne odluči ništa, jer je držao zdravo za gotovo, da svi resursi pripadaju njegovom režimu.
Imam osjecaj bas to se sprema u nekom obliku jer mi se cini logicno...da dodika brine londonska berza i dugovi nebi on potezao za ovakvim hazarderskim potezima, ono sto me drzi nervoznim je sto sve sto je dodik najavio-ispunilo se prije ili kasnije.

Pa nema problema, trim gore po njega.
Što se tiče dugova i elektroprivreda će mu se ovih dnaa zadužiti, vani i pod velikim kamatama, za nekih 200 miliona. Prikuplja pare da nešto plati. Vidjet ćemo šta. Mislim da će se dolazak Rusa negativno odraziti na ekonomiju, pošto njih ionako niko na planeti ne voli.
online

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by General War » 01 Dec 2021, 17:03

MorningStar wrote: 01 Dec 2021, 16:54
General War wrote: 01 Dec 2021, 16:50
Nije bio ni NATO saglasan 1999 da ulete u Pristinu,pa sta bi?
Ne vidim razlog saglasnosti predsjednistva, za neku "rusku mirovnu" misiju, vec imaju Bazu u Nisu bas za "mirovne operacije"...ajd da se kladimo da ce mirovnjaci ako odluce da se zadese da ce se pojaviti u Brckom?
Poredjenje Pristine i nas nije bas primjenjivo - tada je tamo tek dogovren prestanak sukoba te su se nagovarali.

Za ulazak nekih stranih snaga/misije u BiH neophodna je saglasnost parlamenta/predsjednistva. Kako mogu uci bez dozvole ? EUFOR ima mandat sve odobren od parlamenta potpisano.Rusi nemaju.
-Pristina je apsolutno dobar primjer; tamo stitili srbe- sto vamo ne bi? (doduse bili su i ovdje) od NATO, politicki vakuum tada evo i sada (sve blokirano)...
-Nas parlament nikad nije ratificirao ni Dejton, tako da se ne sjecam da je iko pitao ista nase, ko odlazi a ko dolazi u bosnu.
-MO je taj koji odobrava koordinira vojne vjezbe u BiH...ali sta ako napuste?

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by General War » 01 Dec 2021, 17:06

Krokodil Behko wrote: 01 Dec 2021, 16:58
General War wrote: 01 Dec 2021, 16:55
Imam osjecaj bas to se sprema u nekom obliku jer mi se cini logicno...da dodika brine londonska berza i dugovi nebi on potezao za ovakvim hazarderskim potezima, ono sto me drzi nervoznim je sto sve sto je dodik najavio-ispunilo se prije ili kasnije.

Pa nema problema, trim gore po njega.
Što se tiče dugova i elektroprivreda će mu se ovih dnaa zadužiti, vani i pod velikim kamatama, za nekih 200 miliona. Prikuplja pare da nešto plati. Vidjet ćemo šta. Mislim da će se dolazak Rusa negativno odraziti na ekonomiju, pošto njih ionako niko na planeti ne voli.
Nemora ih volit, ali ih se boje u smislu dokle budala moze ici.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by MorningStar » 01 Dec 2021, 17:08

General War wrote: 01 Dec 2021, 17:03
MorningStar wrote: 01 Dec 2021, 16:54

Poredjenje Pristine i nas nije bas primjenjivo - tada je tamo tek dogovren prestanak sukoba te su se nagovarali.

Za ulazak nekih stranih snaga/misije u BiH neophodna je saglasnost parlamenta/predsjednistva. Kako mogu uci bez dozvole ? EUFOR ima mandat sve odobren od parlamenta potpisano.Rusi nemaju.
-Pristina je apsolutno dobar primjer; tamo stitili srbe- sto vamo ne bi? (doduse bili su i ovdje) od NATO, politicki vakuum tada evo i sada (sve blokirano)...
-Nas parlament nikad nije ratificirao ni Dejton, tako da se ne sjecam da je iko pitao ista nase, ko odlazi a ko dolazi u bosnu.
-MO je taj koji odobrava koordinira vojne vjezbe u BiH...ali sta ako napuste?
Ne govorim ja o nekom vole/ne vole aspektu nego o pravnom aspektu.Kod nas postoje institucije drzave MVP , MO itd sa definisanim nadleznostima.

Djeton je potpisan da citiram "U ime Republike Bosne i Hercegovine - Alija Izetbegovic" te se u istom otvorio OHR te prisustvo mirovnih snaga.

MO kordinira vojne vjezbe i saradnju - ali za mandat je neophodan parlament. Mozda mogu na neku "vjezbu" doci mada sumnjam jer je Bosnjak na celu MO. Za stacioniranje itd moraju dobiti saglasnost parlamenta ili da OHR nametne nesto.

Ako RS se povuce iz MO,MVP i to onda je najmanji problem ovo - tu ide raspad drzave ako zapad ne intervenise..

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43029
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14223 times
Been thanked: 12789 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Masamune » 01 Dec 2021, 17:09

Svi ratni i vojni eksperti predviđaju rusku invaziju u Ukrajini u prvih par mjeseci naredne godine. Ako krenu i dođu do Srbije ovdje možemo svašta očekivati.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Vrag » 01 Dec 2021, 17:10

Pa nece Amerika dati da im se Rusi zajebavaju po mahali. Dodik je za njih klaun u ovom cirkusu pa i ne uzimaju za ozbiljno. Kurcenje Rusije ce ih samo natjerati da pokazu ko je glavni baja i dalje.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by MorningStar » 01 Dec 2021, 17:11

MarlboroGold wrote: 01 Dec 2021, 17:09 Svi ratni i vojni eksperti predviđaju rusku invaziju u Ukrajini u prvih par mjeseci naredne godine. Ako krenu i dođu do Srbije ovdje možemo svašta očekivati.
Mislis da mogu tek tako uzeti cijelu Ukrajinu i Rumuniju :ooo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Fuddo » 01 Dec 2021, 17:19

MarlboroGold wrote: 01 Dec 2021, 17:09 Svi ratni i vojni eksperti predviđaju rusku invaziju u Ukrajini u prvih par mjeseci naredne godine. Ako krenu i dođu do Srbije ovdje možemo svašta očekivati.
To je vec scenario za treci svjetski rat.
Ja ne vjerujem da ce izvrsiti invaziju na Ukrajinu, koliko god oni bili ludi, to im je prevelik zalogaj.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43029
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14223 times
Been thanked: 12789 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Masamune » 01 Dec 2021, 17:22

Fuddo wrote: 01 Dec 2021, 17:19
MarlboroGold wrote: 01 Dec 2021, 17:09 Svi ratni i vojni eksperti predviđaju rusku invaziju u Ukrajini u prvih par mjeseci naredne godine. Ako krenu i dođu do Srbije ovdje možemo svašta očekivati.
To je vec scenario za treci svjetski rat.
Ja ne vjerujem da ce izvrsiti invaziju na Ukrajinu, koliko god oni bili ludi, to im je prevelik zalogaj.
Još se premišljaju. Pokušavaju pritisnuti Ukrajinu na način da im smanje dostavu energenata i ostalog ne bi li natjerali narod da se digne protiv sadašnje Vlade koja je antiruska, a čime bi instalirali nekog ko nije antiruski. Ako ti pritisci ne upale mogu glat uletiti vojno.

Već imaju 100k spremnih vojnika na granici. Dovukli su tenkove Boga oca.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Fuddo » 01 Dec 2021, 17:26

MarlboroGold wrote: 01 Dec 2021, 17:22
Fuddo wrote: 01 Dec 2021, 17:19

To je vec scenario za treci svjetski rat.
Ja ne vjerujem da ce izvrsiti invaziju na Ukrajinu, koliko god oni bili ludi, to im je prevelik zalogaj.
Još se premišljaju. Pokušavaju pritisnuti Ukrajinu na način da im smanje dostavu energenata i ostalog ne bi li natjerali narod da se digne protiv sadašnje Vlade koja je antiruska, a čime bi instalirali nekog ko nije antiruski. Ako ti pritisci ne upale mogu glat uletiti vojno.

Već imaju 100k spremnih vojnika na granici. Dovukli su tenkove Boga oca.
Vidio sam.
Al navukli su i ukrajinci antioklopa i dronova bruku.
Ne bi to islo ni blizu glat kao Krim.
Plus, ko zna kako bi nato reagovao.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by General War » 01 Dec 2021, 17:27

MorningStar wrote: 01 Dec 2021, 17:08
General War wrote: 01 Dec 2021, 17:03
-Pristina je apsolutno dobar primjer; tamo stitili srbe- sto vamo ne bi? (doduse bili su i ovdje) od NATO, politicki vakuum tada evo i sada (sve blokirano)...
-Nas parlament nikad nije ratificirao ni Dejton, tako da se ne sjecam da je iko pitao ista nase, ko odlazi a ko dolazi u bosnu.
-MO je taj koji odobrava koordinira vojne vjezbe u BiH...ali sta ako napuste?
Ne govorim ja o nekom vole/ne vole aspektu nego o pravnom aspektu.Kod nas postoje institucije drzave MVP , MO itd sa definisanim nadleznostima.

Djeton je potpisan da citiram "U ime Republike Bosne i Hercegovine - Alija Izetbegovic" te se u istom otvorio OHR te prisustvo mirovnih snaga.

MO kordinira vojne vjezbe i saradnju - ali za mandat je neophodan parlament. Mozda mogu na neku "vjezbu" doci mada sumnjam jer je Bosnjak na celu MO. Za stacioniranje itd moraju dobiti saglasnost parlamenta ili da OHR nametne nesto.

Ako RS se povuce iz MO,MVP i to onda je najmanji problem ovo - tu ide raspad drzave ako zapad ne intervenise..
Drug, opet ponavljam i podsjecam; RBiH je prestala postojati potpisom istog, na snazi je novi ustav...Palament BiH je u blokadi, zasto? Zato sto ne ucestvuju predstavnici iz PC...i da se nesto pitaju...dom naroda isto. Znaci parlament ne radi niti ista moze usvojiti bez srba i hrvata...zato ga i drze u blokadi.
Ili da bude lakse: Je li iko Bashara Assada u evropi za ista pita? Nepita, ali jesu li se Rusi po pozivu istog rado odazvali da intervenisu u siriji? Jesu...e sad izbaci Bashara i ubaci Vucica i Dodika kako ti godi.pa razmisli.

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by General War » 01 Dec 2021, 17:31

Vrag wrote: 01 Dec 2021, 17:10 Pa nece Amerika dati da im se Rusi zajebavaju po mahali. Dodik je za njih klaun u ovom cirkusu pa i ne uzimaju za ozbiljno. Kurcenje Rusije ce ih samo natjerati da pokazu ko je glavni baja i dalje.
Nije to ta vise amerika, oni imaju unutrasnjih problema sa pojavom Trumpa da im rusi vise ne trebaju...Avganistan svima treba da bude opomena. Mozda i hoce nekada intervenisati ali kada i po koju cijenu.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Duminjo, Rum and 85 guests