Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Socrates » 18 Jun 2020, 21:46

Koja je to bogati krivica?
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Chloe » 18 Jun 2020, 21:47

I mene zanima ta krivica? :D
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Mutevelija » 18 Jun 2020, 21:48

Krivi su sto nisu bili naoruzani ko susjedi i komsije :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by insomnia » 18 Jun 2020, 21:48

MarlboroGold wrote: 18 Jun 2020, 21:45
insomnia wrote: 18 Jun 2020, 21:34 Muslimanska krivica za devedesete ne postoji
Postoji, ali ne pada mi na pamet da tebi objašnjavam.
Nemoj. Ostavi kad skoknes na slavu u Pozarnicu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by insomnia » 18 Jun 2020, 21:52

Ko da gledam nesto o glasanju za nacionaliste 😁
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Mutevelija » 18 Jun 2020, 21:59

Ja ne znam sto jos one uciteljice djecu retardirano uce da je bolje biti zrtva nego zlocinac?

Znaci bolje izgubiti i teritorij i narod svoj nego da te neko proglasi kao zlocincom...
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Masamune » 18 Jun 2020, 22:08

9% uglavnom ide na islamizaciju ARBiH. 1% se odnosi na Alijinu naivnost.

Jasno mi je da je ovo Pandorina kutija koju ne želim dalje otvarati... poz.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2020, 22:10

MarlboroGold wrote: 18 Jun 2020, 21:26
Što se drugog pitanja tiče... hajde evo sa procentima:
a) 10 %
b) 50 %
c) 40 %

Sad ćemo tome suprostaviti procjene raznih obavještajnih službi, ali i haškog tribunala, o počinjenim zločinima.

1. ARBiH 2-3%
2. HVO 10-12%
3. razne srpske vojske 84-87%.

Bar što se Srba tiče, dans isti taj procenat važi za slijeđenje te ideologije - ništa manje kako mi se čini.
U suprotnom, treba obrazložiti zašto među Srbima nema nijedne ljevičarske stranke, koja zagovara taj suživot o kojem ti pričaš. Čak ih više nema ni u Srbiji. Čedo neće preći izborni prag, a čanak će na jedvite jade imati dva poslanika. Šešelj će ih imati 15 a Vučić 100.

Korisno bi bilo navesti i neki miroljubiv trend u toj populaciji, da je u porastu, a da ne govorimo o par udruženja građana, na čijim se čelima nalaze neke žene i to je pravilo.

Do dana današnjeg, niko od Srba i nikada, nije organizirao neki protest za promicanje istine iz ratova devedesetih, osim onih par, na kojima se okupi do pedesetak članova tog udruženja. Ali zato se okupilo oko 100.000 beograđana, da proslave presudu MSP protiv Srbije, jer se ista izvukla ispod krivice za genocid.

Iza ratova, jedini političlari među njima koji su htjeli sravniti historiju, bili su Stambolić i Đinđić, ali oni su pobijeni.

Varaš se ako misliš, da se prošlost omže tek tako zapišati, pa mahnuti šapom ko cuko, zatrpati i neće se više pojaviti. Hoće, pojavit će se i pojavi se uvijek. Neće biti tog suživota, dok se Srbi ne počnu odnositi prema svojoj prošlosti, kao nijemci prema nacističkom dijelu svoje historije. Ja sam u to siguran i bacam milju na jednu marku, da je to NEMOGUĆE.

O tome ti govori i ono malo srpskih intelektualaca koji se bore za istinu. I oni ti kažu da je to nemoguće.
Eto, jel vidite da ja pratim, šta kažu neki normalni Srbi, samo što kažem da oni jedva da postoje.
Čitam Peščanik, a tamo to oni obično objavljuju.
Tu mi dođe onaj trol Nurudin, on meni otkriva Ameriku o portalu "Danas" isl, veze nema o životu.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2020, 22:12

MarlboroGold wrote: 18 Jun 2020, 22:08 9% uglavnom ide na islamizaciju ARBiH. 1% se odnosi na Alijinu naivnost.

Jasno mi je da je ovo Pandorina kutija koju ne želim dalje otvarati... poz.

U kakvoj je vezi islamizacija, sa pojmom "zločinačke ideologije", oko kojeg sam te pitao?

Da ne bi iblo zabune, ja sam bio u toj Armiji i meni je smetlaa ta islamizacija i najradije bih da je nije bilo, ali u kojoj je vezi ista sa zločinima?
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by insomnia » 18 Jun 2020, 22:34

Eki islamizacija armije. Oni do jeseni 92 haman poklali podrinje
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Masamune » 18 Jun 2020, 22:59

Krokodil Behko wrote: 18 Jun 2020, 22:10
MarlboroGold wrote: 18 Jun 2020, 21:26
Što se drugog pitanja tiče... hajde evo sa procentima:
a) 10 %
b) 50 %
c) 40 %

Sad ćemo tome suprostaviti procjene raznih obavještajnih službi, ali i haškog tribunala, o počinjenim zločinima.

1. ARBiH 2-3%
2. HVO 10-12%
3. razne srpske vojske 84-87%.

Bar što se Srba tiče, dans isti taj procenat važi za slijeđenje te ideologije - ništa manje kako mi se čini.
U suprotnom, treba obrazložiti zašto među Srbima nema nijedne ljevičarske stranke, koja zagovara taj suživot o kojem ti pričaš. Čak ih više nema ni u Srbiji. Čedo neće preći izborni prag, a čanak će na jedvite jade imati dva poslanika. Šešelj će ih imati 15 a Vučić 100.

Korisno bi bilo navesti i neki miroljubiv trend u toj populaciji, da je u porastu, a da ne govorimo o par udruženja građana, na čijim se čelima nalaze neke žene i to je pravilo.

Do dana današnjeg, niko od Srba i nikada, nije organizirao neki protest za promicanje istine iz ratova devedesetih, osim onih par, na kojima se okupi do pedesetak članova tog udruženja. Ali zato se okupilo oko 100.000 beograđana, da proslave presudu MSP protiv Srbije, jer se ista izvukla ispod krivice za genocid.

Iza ratova, jedini političlari među njima koji su htjeli sravniti historiju, bili su Stambolić i Đinđić, ali oni su pobijeni.

Varaš se ako misliš, da se prošlost omže tek tako zapišati, pa mahnuti šapom ko cuko, zatrpati i neće se više pojaviti. Hoće, pojavit će se i pojavi se uvijek. Neće biti tog suživota, dok se Srbi ne počnu odnositi prema svojoj prošlosti, kao nijemci prema nacističkom dijelu svoje historije. Ja sam u to siguran i bacam milju na jednu marku, da je to NEMOGUĆE.

O tome ti govori i ono malo srpskih intelektualaca koji se bore za istinu. I oni ti kažu da je to nemoguće.
Eto, jel vidite da ja pratim, šta kažu neki normalni Srbi, samo što kažem da oni jedva da postoje.
Čitam Peščanik, a tamo to oni obično objavljuju.
Tu mi dođe onaj trol Nurudin, on meni otkriva Ameriku o portalu "Danas" isl, veze nema o životu.
Trebao si precizirati pitanje umjesto što si se bavio tekstom o kvizu. Trebao si reći da misliš na zločine. Ja sam to shvatio kao kolika je krivica zašto je došlo do rata i način na koji je vođen. Ako ćemo samo posmatrati zločine onda su ti procenti ok. Međutim ne radi se samo o zločinima. Treba gledati širu sliku.

Potpuno mi je jasno šta govoriš za Srbiju. Zato sam u nekim od prethodnih postova naveo da neki moraju puno više naučiti iz vlastitih grešaka, a to su upravo velikosrpska politika i mitomanija. Đinđić je priča za sebe... imao je i on mrlje od devedesetih na sebi, ali je kasnije okrenuo ploču. Stambolić je već ok. Donekle i Vuk Drašković. Gledam recimo onog Stanivukovića koji pljuje Dodika. Javnost FBiH navija za njega i ubiše člancima, a lik gori od Dodika po pitanju srbstva, mitomanije i ostalog. Obični zadojeni balavac koji se fura na Ivana Pernara.

Ono što je najbitnije jeste očistiti vlastitu avliju prije nego što se upire prstom u druge. Kad vidim po kome određene ulice u Sarajevu nose imena shvatam da je to daleko od čiste avlije. Evo ti samo neki primjeri:
1. Sulejman ef. Pačariz
2. Muhamed ef. Pandža
3. Husein ef. Đozo
4. Enver Čolaković
5. Osman ef. Rastoder

Ali čim na ovo ukažeš odmah ide kuknjava a šta je sa onima tamo. Mora se prestati sa politikanstvom i ideologiziranjem, već se trebaju uzeti u obzir jebene historijske činjenice. Dosta više i sa onim mama on je mene prvi udario. Sva tri naroda imaju samo takve gromade po kojima se mogu davati imena ulica i škola. Tu je i Busuladžić. Zašto moraju biti ovi ljudi?
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Masamune » 18 Jun 2020, 23:03

Krokodil Behko wrote: 18 Jun 2020, 22:12
MarlboroGold wrote: 18 Jun 2020, 22:08 9% uglavnom ide na islamizaciju ARBiH. 1% se odnosi na Alijinu naivnost.

Jasno mi je da je ovo Pandorina kutija koju ne želim dalje otvarati... poz.

U kakvoj je vezi islamizacija, sa pojmom "zločinačke ideologije", oko kojeg sam te pitao?

Da ne bi iblo zabune, ja sam bio u toj Armiji i meni je smetlaa ta islamizacija i najradije bih da je nije bilo, ali u kojoj je vezi ista sa zločinima?
Izvini ali o ovome stvarno ne želim dalje. Da smo možda na kafi i slično ok, ali na javnom forumu ne želim ići dalje u tu priču.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by insomnia » 18 Jun 2020, 23:06

Pa kakve veze ima islamizacija armije sa raspadom Jugoslavije?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Melek » 18 Jun 2020, 23:06

MarlboroGold wrote: 18 Jun 2020, 22:59
Krokodil Behko wrote: 18 Jun 2020, 22:10


Sad ćemo tome suprostaviti procjene raznih obavještajnih službi, ali i haškog tribunala, o počinjenim zločinima.

1. ARBiH 2-3%
2. HVO 10-12%
3. razne srpske vojske 84-87%.

Bar što se Srba tiče, dans isti taj procenat važi za slijeđenje te ideologije - ništa manje kako mi se čini.
U suprotnom, treba obrazložiti zašto među Srbima nema nijedne ljevičarske stranke, koja zagovara taj suživot o kojem ti pričaš. Čak ih više nema ni u Srbiji. Čedo neće preći izborni prag, a čanak će na jedvite jade imati dva poslanika. Šešelj će ih imati 15 a Vučić 100.

Korisno bi bilo navesti i neki miroljubiv trend u toj populaciji, da je u porastu, a da ne govorimo o par udruženja građana, na čijim se čelima nalaze neke žene i to je pravilo.

Do dana današnjeg, niko od Srba i nikada, nije organizirao neki protest za promicanje istine iz ratova devedesetih, osim onih par, na kojima se okupi do pedesetak članova tog udruženja. Ali zato se okupilo oko 100.000 beograđana, da proslave presudu MSP protiv Srbije, jer se ista izvukla ispod krivice za genocid.

Iza ratova, jedini političlari među njima koji su htjeli sravniti historiju, bili su Stambolić i Đinđić, ali oni su pobijeni.

Varaš se ako misliš, da se prošlost omže tek tako zapišati, pa mahnuti šapom ko cuko, zatrpati i neće se više pojaviti. Hoće, pojavit će se i pojavi se uvijek. Neće biti tog suživota, dok se Srbi ne počnu odnositi prema svojoj prošlosti, kao nijemci prema nacističkom dijelu svoje historije. Ja sam u to siguran i bacam milju na jednu marku, da je to NEMOGUĆE.

O tome ti govori i ono malo srpskih intelektualaca koji se bore za istinu. I oni ti kažu da je to nemoguće.
Eto, jel vidite da ja pratim, šta kažu neki normalni Srbi, samo što kažem da oni jedva da postoje.
Čitam Peščanik, a tamo to oni obično objavljuju.
Tu mi dođe onaj trol Nurudin, on meni otkriva Ameriku o portalu "Danas" isl, veze nema o životu.
Trebao si precizirati pitanje umjesto što si se bavio tekstom o kvizu. Trebao si reći da misliš na zločine. Ja sam to shvatio kao kolika je krivica zašto je došlo do rata i način na koji je vođen. Ako ćemo samo posmatrati zločine onda su ti procenti ok. Međutim ne radi se samo o zločinima. Treba gledati širu sliku.

Potpuno mi je jasno šta govoriš za Srbiju. Zato sam u nekim od prethodnih postova naveo da neki moraju puno više naučiti iz vlastitih grešaka, a to su upravo velikosrpska politika i mitomanija. Đinđić je priča za sebe... imao je i on mrlje od devedesetih na sebi, ali je kasnije okrenuo ploču. Stambolić je već ok. Donekle i Vuk Drašković. Gledam recimo onog Stanivukovića koji pljuje Dodika. Javnost FBiH navija za njega i ubiše člancima, a lik gori od Dodika po pitanju srbstva, mitomanije i ostalog. Obični zadojeni balavac koji se fura na Ivana Pernara.

Ono što je najbitnije jeste očistiti vlastitu avliju prije nego što se upire prstom u druge. Kad vidim po kome određene ulice u Sarajevu nose imena shvatam da je to daleko od čiste avlije. Evo ti samo neki primjeri:
1. Sulejman ef. Pačariz
2. Muhamed ef. Pandža
3. Husein ef. Đozo
4. Enver Čolaković
5. Osman ef. Rastoder

Ali čim na ovo ukažeš odmah ide kuknjava a šta je sa onima tamo. Mora se prestati sa politikanstvom i ideologiziranjem, već se trebaju uzeti u obzir jebene historijske činjenice. Dosta više i sa onim mama on je mene prvi udario. Sva tri naroda imaju samo takve gromade po kojima se mogu davati imena ulica i škola. Tu je i Busuladžić. Zašto moraju biti ovi ljudi?
Ma ne samo da je prvi udario već je vjekovno planirao taj “udarac” koji je trebao voditi nestanku. Dok je tih i takvih kreatura, ta ti priča ne pije vode. Vampiru moraš utjerati glogov kolac do kraja, zarad normalizacije životne sredine. Kakva čiščenja vlasititih avlija, kakvi bakrači. Sa genocidnim idiotima se ne ide samokritično.

Opet neki upakovani hilbert?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Masamune » 18 Jun 2020, 23:11

I onda se ljudi čude što omladina napušta balkan... jbt.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2020, 23:33

MarlboroGold wrote: 18 Jun 2020, 22:59
1. Sulejman ef. Pačariz
2. Muhamed ef. Pandža
3. Husein ef. Đozo
4. Enver Čolaković
5. Osman ef. Rastoder

Jel ovo sve?

Četiri beznačajne hodžice i sad ćemo o tome?

Što se Envera Čolakovića tiče, zbilja bi se trebao malo raspitati.
Npr, jesi li znao, da je njegova mati naturalizirana jevrejka u Mađarskoj?
Kako Enver može biti ustaša?
Jesi li znao, da su njegovi roditelji, pomogli hejbet Sarajlija i Jevreja među njima, a ipak su stradali u savezničkom bombardovanju?

Enver je legenda i mi imamo temu o njemu, na ovom forumu :klanja
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2020, 23:35

E da, recimo i to, za Envera je svjedočio i Stanko Lasić, titan hrvatske književnosti, inače je bio logoraš u Jasenovcu. Takođe i Krleža. I šta sad?
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Socrates » 18 Jun 2020, 23:37

Gdje je ta tema?
. . . . . . . . .

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by dadojović » 18 Jun 2020, 23:41

Socrates wrote: 18 Jun 2020, 23:37 Gdje je ta tema?
Na književnosti.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2020, 23:44

Napravih lapsus u gornjem postu, umjesto Stanko lasič, mahinalno sam napisao Frano lasić.

Recimo i to, da Enver nije bio ni dana u zatvoru u vrijeme socijalizma i kako je njegovo ustaštvo izmišljeno u periodu poslije zadnjih ratova, da se dodatno obračuna srpska hegemonija, s ovim piscem.
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests