Milorad Dodik - SNSD

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by KOMESAR » 25 Jan 2017, 10:29

Pasaga wrote:
..otislo bi i ono malo srba,sto ti kopaju po vascjeli dan za pastetu.
Već su otišli,što na ahiret,što u Srbiju.

p.s.
Zato sam rješio sve njive i livade zasaditi paulovnijom.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Krokodil Behko » 25 Jan 2017, 10:39

Bla wrote:A ok, pa povezuje preko pasivnih krajeva što je neki plus za njihovu revitalizaciju. Istočno od Sarajeva je totalna pustahija uključujući čitavo podrinje tamo negdje do Bijeljine. Ovdje pored toga postoji interes i zbog boljeg povezivanja sa Sandžakom i obratno, a ne samo Bg. itd.
S druge strane, Tuzlansko područje ima više perspektive, i rješavaće se sigurno i bez ovog projekta.
Direktnije povezivanje sa cijelim jugom, Sandžak i cijela južna Srbija, Kosovo, Makedonija, itd..
storm wrote:Baš se čudim, nema nakih komentara glede trase autoceste sarajevo - beograd :hm

Ako ne ide preko Tuzle, BIH ne smije prihvatiti trasu :kafa
Tad niko ništa ne dobiva, osim same Tuzle i Bijeljine, jer bit će koridor 5c, koji za TZ ionako nije puno daleko.

Osim toga, put od SA do TZ se ionako modernizira. Karaula je probijena i saobraćaj se odvija brže. Od TZ do BN ima magistrala, te iznad Rače izlaz na stari autoput.

I za Bijeljinu i za ostatak BiH, značajnija bi bila direktna pruga Bijeljina-Tuzla. Bijeljina uopšte nema elektrificiranu prugu. Samo neki kolosijek koji vodi gore do Šida i saobraćaju neki šinobusi. kad bi se odatle pružio krak do TZ, imali bi direktnu i najkraću vezu do Srbije, i to do Vojvodine, a ne ovako, preko Doboja, pa u TZ, pa u ZV, i upadne pruga daleko od svih centara u Srbiji.
online

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Mirelam » 25 Jan 2017, 19:52

Bla wrote:
storm wrote:
Bla wrote:Po mom mišljenju je veći interes za BiH ovaj dole potez gdje maltene pola države nema nikakvu kvalitetnu komunikaciju, od pravljenja paralelnog pravca postojećem posavskom koridoru u Hr. A dole ne samo što uvezuje pasivne krajeve, nego skraćuje i routu prema Kosovu, Makedoniji, Grčkoj, Turskoj, i navlači dobar dio prometa kroz BiH...
Ne bih rekao, osim ako je destinacija BIH
parirati ruti Niš-BG-ZG?? Jako teško dok nema kvalitetne veze za dalje...

Kako da objasnim, da hoću dobru autocestu Brod - Sarajevo - Metković :D.
Pa to je 5c koji se gradi mimo ove priče svakako. :cudi A onda pogledaj na mapi kada je on gotov i kada bi bila ova donja routa šta ista znači.
Nadajuci se da ce jednom i logika proraditi i ta ruta u odnosu na sve ostale koje su vec dogovorene i nadati se, biti izgradjene, bi bila vjerojatno najpametnija. Znaci komplet jug Balkana se veze za sarajevsku, zenicku, srednjebosansku, hercegovacku regiju a ne da se kruzi ko kisa oko Kragujevca.
Ali nije cestogradnja bila pitanje, nego postizanje nakih medjudrzavnih dogovora, gdje se Svetom Baji Laktaskom rezu krila, kao i raznim nacionalno-narodnim dogovorima kojima se u principu pravno guzica moze obrisati.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by KOMESAR » 25 Jan 2017, 22:40

Dok je Radio Republike Srpske u petak cijeloga dana trijumfalistički uvjeravao da je entitetska premijerka učestvovala na inauguraciji Donalda Trumpa, na Trgu Krajine, u središtu Banja Luke, dominirale su drukčije teme.
»Gladnih? Ima li u Bosni gladnih, pitaš? Pa sedamdeset posto je gladnih! Eto ti mene: dođem ja doktorici. Kaže mi, 'Znam da godinama dobrovoljno daješ krv, ali nemoj više.' 'Zašto?', pitam. 'Slaba ti je krv. Zašto ne jedeš više voća?' 'Voća?! Pa ja jedem voće samo kad mi višnja sazri u bašči!«
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by KOMESAR » 30 Jan 2017, 09:33

Štaću sad?

Američki predsjednik Donald Tramp uveo je doživotnu zabranu za zvaničnike adminsitracije koji lobiraju za strane vlade i petogodišnju zabranu za druge vrste lobiranja.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Krokodil Behko » 30 Jan 2017, 10:28

Tu su zabranu vjerovatno uveli na zahtjev domaćih kapitalista, pošto žele da se sva lobiranja vrše za njih i u njihovu korist. Nema tu ništa čudno. Gledao sam u jednom Mooreovom dokumentarcu, kako su izglasani neki zakoni oko zdravstva. Potpuno javno podijele se milioni, članovima organa koji glasaju i to bude to.

U prevodu, ova odluka znači da se ne smije lobirati za Mercedes, Airbus, Sony itd.. nego je mito dozvoljen samo Fordu, Boeingu, itd.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Krokodil Behko » 03 Feb 2017, 22:50

Trump potvrdio sankcije Dodiku

Naime, u informaciji koja nosi datum 3. februar 2017. o iranskim sankcijama dodali su i podatak da su sankcije za predsjednika RS ažurirane, čime je potvrđena akcija od 17. januara ove godine o stavljanju Dodika na "crnu listu".

U Američkoj ambasadi u Sarajevu također su potvrdili da je lista ažurirana, i da nema nikakvih promjena u odnosu na akciju koja je prema Dodiku preduzeta prošlog mjeseca.

Dan nakon što je stavljen na "crnu listu" SAD-a, Dodik je sazvao press konferenciju na kojoj je iznio očekivanja da će nova administracija predvođena Trumpom poništiti odluku o sankcijama.

"Ovo nisu sankcije SAD-a, već onih koji su poraženi na izborima u Americi. Teško je govoriti o ovom potezu administracije kao o potezu države", rekao je Dodik.

Istakao je da je za posljednjih deset godina čuo mnogo prijetnji od aktuelne američke administracije koja ga je spriječila i da ode na inauguraciju Donalda Trumpa.

Prema njegovim riječima, za rušilačku politiku optužili su ga oni koji su rušili Dejtonski mirovni sporazum i koji su kreirali državu koja ne može preživjeti.

Dodik je kazao da će izaći na vidjelo da li je u svemu bilo onih iz BiH i RS-a koji su utjecali na to da bude stavljen na crnu listu. Dodao je da ova odluka američke administracije neće utjecati na njegove stavove.

Posebno je kritikovao ambasadoricu SAD-a u BiH Maureen Cormack za koju je kazao da je "odlazeća" i da je lažno informirala zvanični Washington o stanju u BiH.

Image
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by posmatrac » 04 Feb 2017, 21:11

Kako li Dodi nije pomogao njegov veliki prijatelj Putin( sa kojim je cak u Moskvi razgovarao 15 sekundi :D) koji je inace u izvanrednim odnosima sa Trumpom, imajuci u vidu i daljnje sankcije Usa prema Rusiji :D.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Vladimir RUS » 04 Feb 2017, 21:41

Ni Dodik nije rekao da će mu Tramp skinuti sankcije čim dođe na vlast.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by posmatrac » 04 Feb 2017, 21:57

Rekao je da mu je sankcije uvela odlazeca vlast, sto znaci da je zivio u nadanju da ce mu ih nova Trumpova automatski skinuti.



Bas kao sto su Srbi vecinski mislili da ce Trump promijeniti politiku Amerike prema zapadnom Balkanu, a eno Donald trazi od Kosova da formira sto jacu vojsku dole :D

Pored svega toga gledam sinoc emisiju na RTRSu koju vodi nadasve realna i inteligentna Olivera Kovacevic, gdje ne moze da vjeruje da i dalje isprani mozgovi ( gosti u studiju) tjese sebe i misle da ce Trumpova administracija da bude na njihovoj strani.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37869
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2939 times
Been thanked: 2278 times
Status: Online

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Pasaga » 04 Feb 2017, 21:58

posmatrac wrote:Rekao je da mu je sankcije uvela odlazeca vlast, sto znaci da je zivio u nadanju da ce mu ih nova Trumpova automatski skinuti.



Bas kao sto su Srbi vecinski mislili da ce Trump promijeniti politiku Amerike prema zapadnom Balkanu, a eno Donald trazi od Kosova da formira sto jacu vojsku dole :D

Pored svega toga gledam sinoc emisiju na RTRSu koju vodi nadasve realna i inteligentna Olivera Kovacevic, gdje ne moze da vjeruje da i dalje isprani mozgovi ( gosti u studiju) tjese sebe i misle da ce Trumpova administracija da bude na njihovoj strani.
http://www.avaz.ba/clanak/275453/kako-j ... umpa-video
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by posmatrac » 04 Feb 2017, 22:01

Pasaga wrote:
posmatrac wrote:Rekao je da mu je sankcije uvela odlazeca vlast, sto znaci da je zivio u nadanju da ce mu ih nova Trumpova automatski skinuti.



Bas kao sto su Srbi vecinski mislili da ce Trump promijeniti politiku Amerike prema zapadnom Balkanu, a eno Donald trazi od Kosova da formira sto jacu vojsku dole :D

Pored svega toga gledam sinoc emisiju na RTRSu koju vodi nadasve realna i inteligentna Olivera Kovacevic, gdje ne moze da vjeruje da i dalje isprani mozgovi ( gosti u studiju) tjese sebe i misle da ce Trumpova administracija da bude na njihovoj strani.
http://www.avaz.ba/clanak/275453/kako-j ... umpa-video

Ma ja, americka vanjska politika se ne mijenja tako lako .

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Vladimir RUS » 04 Feb 2017, 22:03

Samo polako. Ne mijenja se višedecenijski kurs tako lako.

Ni sa Rusima Amerika još uvijek nije u dobrim odnosima.

Tramp tek je počeo da radi. Nije prošlo ni mjesec dana, a neki misle da ih Amerika još uvijek voli. :hihi

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by posmatrac » 04 Feb 2017, 22:12

Pa mozda ce u narednih mjesec dana vec da sleti, posto mu eno i Vrhovni sud i State Department otkazuju poslusnost :D

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by KOMESAR » 04 Feb 2017, 23:08

posmatrac wrote:Pa mozda ce u narednih mjesec dana vec da sleti, posto mu eno i Vrhovni sud i State Department otkazuju poslusnost :D
Biće to prvi predsjednik kojeg će naglavačke izbaciti iz Bijele kuće.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Krokodil Behko » 04 Feb 2017, 23:41

Vladimir RUS wrote:Ni Dodik nije rekao da će mu Tramp skinuti sankcije čim dođe na vlast.

Stvarno?

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Ak ... uti/408429


A tek ovo :plavi

Dodik za 14 minuta čak 18 puta izgovorio "Odlazeća američka administracija"

Kako je to radio i uoči odluke o sankcijama, Milorad Dodik i na današnjoj je konferenciji za medije, za sve nevolje u kojima se našao optužio je “Odlazeću administraciju Sjedinjenih Američkih Država”, prenosi "Vijesti.ba".

Predsjednik RS je tokom press konferencije u 14 minuta nastupa čak 18 puta izgovorio riječi “odlazeća američka administracija“! Ovo su neki od citata:

- odluku je saopštila odlazeća američka administracija

- RS je pod kontinuiranim udarom odlazeće američke administracije

- odlazeća administracija nije uspjela

- nisam podlegao pritisku odlazeće američke administracije

- odbacujem duh Dejtona koji je promovirala odlazeća američka administracija

- ovo je manifestacija sile odlazeće američke administracije

- isfrustrirana odlazeća američka administracija

- teško je govoriti o potezu odlazeće američke administracije

- izabran sam voljom naroda a ne odlazeće američke administracije

- čuo sam toliko prijetnji od odlazeće američke administracije


Radi se o svjesno kreiranom i nerealnom spinu da će “nova administracija skinuti Dodiku sankcije”, pišu "Vijesti.ba". Kako je to napisao novinar Slobodan Vasković, pišu "Vijesti.ba", ozbiljne države koje drže do sebe, a SAD to, svakako, jesu, ne kreiraju adhok politička rješenja (ni na unutrašnjem ni na spoljnom planu), već to čine na nekoliko decenija, pa i na cijeli vijek.

- Trump nije Država; Trump je na čelu Države, vrlo ozbiljne, vrlo snažne, najsnažnije, Države koja ima Institucije, Države koja ima spoljnu politiku, koja se, od administracije do administracije, samo nijansira, ali se, suštinski, ne mijenja, bilo da je u Bijeloj kući republikanac ili demokrata; Dovoljno je sjetiti se Kosova i činjenice da je njegovu nezavisnost priznao George Bush Junior, koji je naslijedio Billa Clintona; Trump će nastaviti dosadašnju politiku SAD-a u Svijetu, dajući joj svoj lični pečat, ali ne na način da će razoriti politiku sopstvene Zemlje - piše u tekstu.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37869
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2939 times
Been thanked: 2278 times
Status: Online

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Pasaga » 05 Feb 2017, 06:47

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2017, 09:29

Pašaga, to je neistinita vijest od prije 5 mjeseci.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37869
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2939 times
Been thanked: 2278 times
Status: Online

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Pasaga » 05 Feb 2017, 11:27

Krokodil Behko wrote:Pašaga, to je neistinita vijest od prije 5 mjeseci.
.... :( ,jutros nadjoh.....
.. dal to rade planski ili ne,to gledam kao medijsku hajku,mozda i pripremu....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Milorad Dodik - SNSD

Post by Vladimir RUS » 05 Feb 2017, 11:38

Krokodil Behko wrote:
Vladimir RUS wrote:Ni Dodik nije rekao da će mu Tramp skinuti sankcije čim dođe na vlast.

Stvarno?

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Ak ... uti/408429


A tek ovo :plavi

Dodik za 14 minuta čak 18 puta izgovorio "Odlazeća američka administracija"

Kako je to radio i uoči odluke o sankcijama, Milorad Dodik i na današnjoj je konferenciji za medije, za sve nevolje u kojima se našao optužio je “Odlazeću administraciju Sjedinjenih Američkih Država”, prenosi "Vijesti.ba".

Predsjednik RS je tokom press konferencije u 14 minuta nastupa čak 18 puta izgovorio riječi “odlazeća američka administracija“! Ovo su neki od citata:

- odluku je saopštila odlazeća američka administracija

- RS je pod kontinuiranim udarom odlazeće američke administracije

- odlazeća administracija nije uspjela

- nisam podlegao pritisku odlazeće američke administracije

- odbacujem duh Dejtona koji je promovirala odlazeća američka administracija

- ovo je manifestacija sile odlazeće američke administracije

- isfrustrirana odlazeća američka administracija

- teško je govoriti o potezu odlazeće američke administracije

- izabran sam voljom naroda a ne odlazeće američke administracije

- čuo sam toliko prijetnji od odlazeće američke administracije


Radi se o svjesno kreiranom i nerealnom spinu da će “nova administracija skinuti Dodiku sankcije”, pišu "Vijesti.ba". Kako je to napisao novinar Slobodan Vasković, pišu "Vijesti.ba", ozbiljne države koje drže do sebe, a SAD to, svakako, jesu, ne kreiraju adhok politička rješenja (ni na unutrašnjem ni na spoljnom planu), već to čine na nekoliko decenija, pa i na cijeli vijek.

- Trump nije Država; Trump je na čelu Države, vrlo ozbiljne, vrlo snažne, najsnažnije, Države koja ima Institucije, Države koja ima spoljnu politiku, koja se, od administracije do administracije, samo nijansira, ali se, suštinski, ne mijenja, bilo da je u Bijeloj kući republikanac ili demokrata; Dovoljno je sjetiti se Kosova i činjenice da je njegovu nezavisnost priznao George Bush Junior, koji je naslijedio Billa Clintona; Trump će nastaviti dosadašnju politiku SAD-a u Svijetu, dajući joj svoj lični pečat, ali ne na način da će razoriti politiku sopstvene Zemlje - piše u tekstu.
Dodik traži od Trampa da mu skine sankcije, ali nije rekao da će to uraditi odmah.

Niko ni ne očekuje da će Tramp biti hitar po tom pitanju.

Jedno je sigurno, dolazi u svakom slučaju minmum povoljniji dani za nas, a (u najmanju ruku) veoma nepovoljni za neke oko nas. :ha

Da sam ja Bakir, nebi bio u koži istom s obzirom da Tramp voli muslimane. :hihi

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests