Naser Oric

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 06 Sep 2021, 09:50

Naser Orić: Pripreme za moju likvidaciju uveliko traju, evo ko stoji iza svega


Image

Pojedini srbijanski tabloidi jučer su objavili tekst u kojem se navodi "da iza likvidacije generala srpske policije i načelnika Službe javne bezbjednosti Radovana Stojičića Badže, izrešetanog aprila 1997. godine u beogradskom restoranu, stoji Naser Orić".


Heroj odbrane Srebrenice i ratni komandant Naser Orić, nevoljko je morao reagirati na ovakva pisanja, koja naziva običnim glupostima i bedastoćama.


- Iza svega stoji srbijanska obavještajna služba. BIA će sva ubistva koja je u ime države Srbije izvršila, pokušati prebaciti na mene ili još nekoga ko nema veze s tim, a što uz medijsku artiljeriju itekako može biti uvjerljivo za srpsku naciju. I tako na najbezbolniji način zatvoriti fascikle neriješenih ubistava - navodi Orić u svojoj reakciji.


Ne bi ga iznenadilo, tvrdi, da ga optuže i za atentat na Đinđića kako bi amnestirali svoje čistače koji se, kako kaže Orić, još uvijek nalaze na platnom spisku Aleksandra Vulina.


- Ja sam još prije dvije godine informisao naše bezbjedonosne agencije a i javnost da su nakon moje pravosnažne oslobađajuće presude pred Sudom BiH, dronovima stalno pokrivali prostor gdje boravim. Tada su obustavili aktivnosti. Sada su se ponovo aktivirali. Medijske pripreme za moju likvidaciju uveliko traju. Ponavljam, srbijanska BIA danonoćno radi na tome i to je jedan od prioriteta srbijanskog političkog i obavještajnog vrha - kaže Orić.


(Avaz, DEPO PORTAL/dg)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2022, 10:24

NASER ORIĆ: "Dokle će policija u Sarajevu tolerirati laži i uvrede pripadnika boračkih organizacija RS"


U ovih 28 godina nakon agresije čuo sam toliko gnusnih laži na moj račun koje plasiraju, kako politički predstavnici iz RS, tako i predstavnici i članovi njihovih boračkih organizacija.

Sve sam to odbijao znajući da je po srijedi laž, izmišljotina, bijes što sam bio vojnik, a ne koljač i ubica djece, žena i staraca kakvi su bili većina pripadnika policije i Vojske RS, ali ovo što sada slušam prevršilo je sve granice podnošljivosti.

Obzirom da živima ne mogu ništa, sada su krenuli i na mrtve što se vidjelo i jučer na protestu takozvanih predstavnika boračkih organizacija RS koji su se okupili pred Sudom BiH“, reagirao je za Politički.ba danas Naser Orić, zbog uvreda i laži iznesenih na žrtve genocida u Srebrenici.

Pokušaj da se falcificira historija, odnosno genocid nad Bošnjacima u Podrinju pretvori u tobožnje „stradanje Srba od strane Bošnjaka“, ima za cilj, kaže Orić, da se spriječe istrage još uvijek neprocesuiranih zločina nad Bošnjacima Podrinja, ali i drugih krajeva BiH.

„Jučerašnji dolazak pred Sud BiH organizirale su te tobožnje boračke organizacije i njihovi predstavnici, ustvari, poznati falsifikatori historije, koji su, kako sam čuo, po Bratuncu i Srebrenici, svima koji krenu na proteste, uz sendvič i coca-colu nudili i dnevnice od po 20 KM.


Došli su u Sarajevo da bi vrijeđali ubijene, a ne tražili bilo kakvu pravdu.

Čudi me samo kako su sigurnosni organi FBiH dozvolili onolike uvrede i laži izgovorene pred Sudom i, umjesto da hapse one koji vrijeđaju i lažu, policija je strpala malog Adela Šabanovića u kombi koji je imao pet godina kada je izbjegao masakr u Zaklopači, kako bi ga spriječili da dođe među te lažove“, navodi Orić.

Jučerašnji protest, osim optužbi da Sud BiH ne procesuira ratne zločine, navodno počinjene nad Srbima, da se odugovlače procesi protiv Bošnjaka kojima se trenutno sudi, ponovo je za temu imao Nasera Orića i poziv da ga se hapsi iako je do sada, upravo po njihovim lažnim optužbama, Orić dva puta pravosnažno oslobođen.

„Užasnut sam jučerašnjim tvrdnjama da Bošnjaci, bajagi, u Potočare ukopavaju one koji su umrli prirodnom smrću. Pitam kakav monstrum neko mora biti pa da tako nešto izjavi“, kaže Orić.

Šta bi se dogodilo – kaže - kada bi oni koji su preživjeli genocid, okupljeni oko boračkih organizacija u FBiH, zbog sistemske diskriminacije i mirnodopskog progona kojima su u miru izloženi, organizirali proteste u Banjoj Luci, Bijeljini, Zvorniku, ustvari u mjestima gdje je bez ikakve krivice, tokom agresije, ubijeno na hiljade bošnjačkih civila.


Kazao nam je da je dobio informacije da policijski službenici na području Tuzlanskog kantona, po zahtjevu Tužilaštva iz Bijeljine, provjeravaju adrese preživjelih Srebreničana i drugih Podrinjaca.

„Nije zapamćeno u historiji da se nad žrtvama vrši ovoliki teror kao što se to događa preživjelim Podrinjcima.

Ne postoji bivši pripadnik Armije RBiH iz Podrinja, a da, bar jednom, nije pozvan na neko saslušanje ili razgovor.

Mnoge, pripadnici agencija koji ih saslušavaju, prepadanjem da će biti optuženi za neke izmišljene zločine, pokušavaju prisiliti na lažno svjedočenje protiv svojih saboraca“, ogorčen je Orić.

Navodi i da je ponosan što je bio pripadnik Armije RBiH i što je svojim ponašanjem pokazao kako se časno bori za svoju državu, za razliku od onih koji su činjenjem zločina „osramotili i deveto koljeno“ u svojoj porodici.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Pasaga » 29 Apr 2022, 18:31

ovo mi nemoze niko rec da blefira,laze ....

https://avaz.ba/vijesti/bih/738522/nase ... -su-izdali
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by insomnia » 29 Apr 2022, 21:14

Pa danas lik iz njegovog advokatskog tima kaze da su trojica njegovif bliskih saradnika lazno svjedocila
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by insomnia » 29 Apr 2022, 21:14

U pravu je bila Bilja. Genetski otpad
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Pasaga » 29 Apr 2022, 21:15

insomnia wrote: 29 Apr 2022, 21:14 Pa danas lik iz njegovog advokatskog tima kaze da su trojica njegovif bliskih saradnika lazno svjedocila
mogu li se sudski gonit
daje li se zakletva,kao svjedok ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by insomnia » 29 Apr 2022, 21:17

E hajd znaj
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Masamune, Mister No and 14 guests