Naser Oric

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 25 Nov 2017, 16:54

Na tom linku, Naser sto puta rekao "bre" :hihi
online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80451
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11582 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by spacebound » 25 Nov 2017, 16:55

Kaze NAser "bre" :valja :haha
Koji cirkus od ljudi :haha
Exchan ❌️

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Mutevelija » 23 Dec 2017, 22:45


Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by KOMESAR » 23 Dec 2017, 22:57

Jos da nije surovao s Keljemendijem,Radoncicem,Sajom,...
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2018, 18:14

Sud BiH ukinuo oslobađajuću presudu Naseru Oriću


Image

Apelaciono vijeće Suda BiH donijelo je odluku kojom ukida oslobađajuću presudu komandantu Armije BiH u Srebrenici Naseru Oriću i nalaže obnavljanje postupka.
Sud je uvažio žalbu tužioca Miroslava Janjića u predmetu "Naser Orić" u vezi sa neusklađenošću javno objavljene i napisane presude.

Iz Suda BiH za Klix.ba su kazali da je odluka donesena i da će biti poznata nakon što se dostavi svim stranama.

"Sud Bosne i Hercegovine je, u krivičnom predmetu broj S1 1 K 014977 18 Krž Naser Orić i dr, donio i otpremio drugostepenu odluku, a javnost će biti blagovremeno informisana o istoj nakon što bude dostavljena svim strankama u postupku."

Podsjećamo, Sud BiH izrekao je 9. oktobra prošle godine oslobađajuću prvostepenu presudu Naseru Oriću i pripadniku Armije BiH Sabahudinu Muhiću kojima se sudilo po optužbi za zločin protiv ratnih zarobljenika u Bratuncu i Srebrenici 1992. godine, odnosno za zločine u selima Zalazje, Lolići i Kunjerac.

Tužilaštvo BiH je prošlog mjeseca zatražilo od Apelacionog vijeća da ukine prvostepenu presudu kojom su Orić i Muhić oslobođeni optužbi, te da se postupak obnovi zbog nepotpunog i netačno utvrđenog činjeničnog stanja.

Odbrane su predložile da se žalba Tužilaštva BiH odbije u cijelosti te potvrdi prvostepena presuda iz oktobra 2017. godine.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 19 Jul 2018, 18:51

Tako je Nasere, ćeraćemo se još, a ja jedva čekam. :osama

Samo u jednom danu, tzv. blajburška osovina je tri puta pokušala da sruši državu.
online

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by orbit » 01 Aug 2018, 19:13

Ko zna?Mozda je Naser mislio da cemo se cerati znanjem,ekonomijom,inovacijama,sportskim uspjesima,itd,itd.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Mutevelija » 01 Aug 2018, 19:51

Berlin pao Odžak nije :zubi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by orbit » 01 Aug 2018, 22:07

ĆeraT cemo se natalitetom,kulturnim desavanjima ( npr.SFF... ),izgradnjom infrastrukture,autoputeva,itd.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26638
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14663 times
Been thanked: 3908 times
Status: Online

Re: Naser Oric

Post by Veca » 01 Aug 2018, 22:24

...e vala mi je se taj Oric popeo na glavu...pa, godinama vec Oric, ORIC PA ORIC :ljut ...daj vise ga ne spominjte, :puca
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Mala_Mu » 25 Nov 2018, 18:50

Naredne sedmice presuda Naseru Oriću

Image

Sud Bosne i Hercegovine naredne sedmice će izreći tri prvostepene i jednu drugostepenu presudu zbog ratnih zločina počinjenih na području Foče, Sarajeva, Prijedora i Srebrenice.

U utorak, 27. novembra zakazano je izricanje presude Milanu Todoviću, bivšem pripadniku Vojske Republike Srpske (VRS) koji je optužen za silovanje ženske osobe bošnjačke nacionalnosti u Foči i njenog držanja u seksualnom ropstvu.

Za petak, 30. novembra Državni sud će izreći presudu Jasminu Eroviću, kojeg optužnica tereti da je, kao pripadnik štaba Teritorijalne odbrane (TO) “Stela” i Specijalnih jedinica Armije Bosne i Hercegovine (ABiH), od maja do kraja jula 1992. godine na spratu stambene zgrade na Alipašinom Polju nekoliko puta vršio silovanje nad svjedokinjom “A”.

Istog dana bit će donesena prvostepena presuda prijedorskim policajcima Darku Mrđi, Zoranu Babiću i Radenku Marinoviću za ubistva, prisilne nestanke i premlaćivanja bošnjačkog stanovništva 1992. godine.

Drugostepeno vijeće Suda BiH će tog dana objaviti presudu Naseru Oriću, bivšem komandantu ABiH u Srebrenici, i Sabahudinu Muhiću, pripadniku ovih snaga, koji su optuženi da su 1992. u mjestima Zalazje, Lolići i Kunjerac ubili tri zarobljenika srpske nacionalnosti.

Suđenje Oriću i Muhiću obnovljeno je nakon što je Apelaciono vijeće ukinulo prvostepenu presudu kojom su bili oslobođeni optužbi za ove zločine.

Naredne sedmice nastavit će se suđenja za zločine počinjene u Brčkom, Goraždu, Prozoru, Stocu, Orašju, Bosanskoj Krupi, Vozući, Donjem Vakufu, Rogatici, Ilijašu, Zaklopači, Višegradu te Kotor-Varoši, javlja BIRN BiH.

klix.ba

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by orbit » 30 Nov 2018, 21:43

Heroj,a ne zlocinac


Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 29 Dec 2018, 10:22

Naser Orić prijavio FUP-u sumnju da Aleksandar Vučić želi "njegovu glavu"


Image

Naser Orić, bivši komadant Armije BiH u Srebrenici, prijavio je Federalnoj upravi policiji (FUP) da ima pouzdane informacije da predsjednik Srbije Aleksandar Vučić želi "njegovu glavu".
"Primjetio sam jedno vozilo, s beogradskim tablicama i bilo mi je čudno jer lokacija na kojoj sam se nalazio nije bilo blizu putne komunikacije. Vidio sam i dronove i tada sam počeo sumnjati. To je bila šuma i priroda gdje neko mora doći namjenski", rekao je Orić gostujući na Face TV.

Zatim je dobio je pouzdane informacije od prijatelja iz stranih obavještajnih službi.

"On je dobio od jednog našeg zajedničkog prijatelja informaciju gdje je doslovno rekao da je u jednoj od kancelarija u Srbiji Vučić razgovarao sa direktorom BIA-e i rekao: 'Daj, bre, da završimo priču s tim Orićem'", ispričao je Orić.

Nakon toga mu se javio čovjek s kojim je bio u haškom pritvoru. Za njega kaže da se radi o utjecajnom Albancu koji ga je upozorio na isto.

"Dragomir Andan je zadužen na svu organizaciju na terenu. Nisam želio otići u SIPA-u jer čelni ljudi koji su bili zaduženi za istraživanje i dokumentovanje ratnih zločina radili su s BIA-jom i bavili se montiranjem procesa", dodao je Orić.

On je istakao da ima pravo da sumnja i da će istražne radnje pokazati šta je istina, a šta ne. Iz FUP-a nisu željeli komentarisati ove navode.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by KOMESAR » 29 Dec 2018, 10:26

Kriminalac kojeg je Milošević doveo i postavio za komandanta, kod nas naivnih.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37852
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2275 times
Status: Online

Re: Naser Oric

Post by Pasaga » 29 Dec 2018, 10:27

KOMESAR wrote: 29 Dec 2018, 10:26 Kriminalac kojeg je Milošević doveo i postavio za komandanta, kod nas naivnih.
nek ode malo u lov preko potoka ..... :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by KOMESAR » 29 Dec 2018, 10:41

Pasaga wrote: 29 Dec 2018, 10:27
KOMESAR wrote: 29 Dec 2018, 10:26 Kriminalac kojeg je Milošević doveo i postavio za komandanta, kod nas naivnih.
nek ode malo u lov preko potoka ..... :)
Da znaš,ide!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

HADŽIHAFIZBEGOVIĆ: "Pripremamo film o Naseru Oriću"

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2021, 20:08

Image


Koliko je potresno bilo glumiti negativca, “desnu ruku” Ratka Mladića, na setu filma “Quo vadis, Aida?”, ispričao je bh. glumac Emir Hadžihafizbegović za "O kanal".

- Dok sam snimao tu čuvenu scenu kada ulazim u hangar da maltretiram te ljude, statisti su počeli padati u nesvijest. Ali doslovno u nesvijest. Prekinuli smo tu scenu… Jasmila je objasnila da je to fikcija, film i to su oni znali, ali… Kad je ta fikcija koja se zove film, rijetko se kad surova stvarnost i život sudari s fikcijom i to je taj fenomen bh. filmskog i teatarskog iskustva. Šta se desilo, to nikad nisam do detalja ispričao: ispostavilo se da su to statisti kojih je bilo od 700 do 1.000, da je većina tih statista bila po logorima. Njima se vratio taj flashback na logore i te drzmonje i dripce koji su ih maltretirali u logorima. Tad sam sjeo s njima, i Jasmila je bila tu, pričali smo i zaista je taj dan Hitna pomoć radila, vozila ljude… To je jedna obostrana katarza, i moja i tih divnih ljudi, statista. Zbog teme filma, znali smo da smo odgovorni svi na setu, baš svi: i glumci, i ostali koji su opsluživali, jedna velika je to ekipa bila, ti ljudi su bili jako senzibilizirani na sve što smo radili i mislim da je jedna od kvaliteta tog finalnog proizvoda upravo ta posvećenost - ispričao je Hadžihafibegović.

Pohvalio je cijelu filmsku ekipu koja je radila na filmu, posebno glumačke kolege i prijatelje iz Srbije.

- Moram posebno pohvaliti Jasnu Đuričić. Nije lako doći iz Srbije i igrati majku Srebrenice. Njen suprug je igrao Ratka Mladića, to su odlike i esnafske i insanske. Treba se vratiti u Srbiju koja ne priznaje genocid i nastaviti biti profesor na fakultetu nakon što ste odigrali ulogu Ratka Mladića. Za mene je to jedna i ljudski i profesionalna odluka koju jako poštujem - kaže Hadžihafizbegović.

Dodaje da se mora nastaviti sa snimanjem filmova s ratnom tematikom upravo radi opstojnosti istine.

- Kad se bude radio film o Srebrenici koji tretira Kravice, koji tretira Erdemovića, koji je u Haagu priznao da je strijeljao 1.000 ljudi, ovog iz Tuzle koji je kasnije odležao nekih pet-šest godina, kad se bude radila priča o Naseru Oriću - heroju odbrane Srebrenice, taj se film priprema, da se jednom skine stigma s heroja koji je otišao u Haag, oslobođen optužbi, moramo napraviti film o Naseru Oriću - poručuje Hadžihafizbegović.


(SB)
online

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84377
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16567 times
Status: Offline

Re: HADŽIHAFIZBEGOVIĆ: "Pripremamo film o Naseru Oriću"

Post by Fuddo » 18 Feb 2021, 20:21

Naser je jedan od najvecih sinova bosanskih u istoriji te jadne zamlje.
To je djecak od 20 i kusur godina, kad sve picketine bjeze glavom bez obzira, uzima sjekiru i brani to malo sirotinje sto je prezivjelo klanje.
To sto su mu kasnije pizde smjestile, kad je sve proslo, najvise govori o njima.
I kad kazu, sverco drogu, maltretiro nam zene,
Pa nek je.
Bolje nisu ni zasluzili, i malo je on to.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84377
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16567 times
Status: Offline

Re: HADŽIHAFIZBEGOVIĆ: "Pripremamo film o Naseru Oriću"

Post by Fuddo » 18 Feb 2021, 20:24

Gleaj dingareImage

Amerikanci da imaju vakog, 16 filmova bi snimili o njemu.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42737
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14053 times
Been thanked: 12643 times
Status: Offline

Re: HADŽIHAFIZBEGOVIĆ: "Pripremamo film o Naseru Oriću"

Post by Masamune » 18 Feb 2021, 20:25

Ako će obuhvatiti šverc, ratno profiterstvo i kriminal kojim se usput bavio tokom i nakon rata.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Veca and 12 guests