U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by drugrankovic » 21 Nov 2015, 18:32

ti da ne pratis televiziju i propagandu ili ti te senzacije kojim se prosipate, ti bi znao kolko i prase u brlogu...

u svakoj normalnoj vojsci debil koji nosi cin generala, posle onakve izjave da e zna da li se radi o teroristickom cinu, bio ismejan i sutnut, radi sprecavanja blamaze...

no da je vjest brzo prohujala potvrdilo je jutarnje pitanje nashe gorske da li neko zna sta je bilo u mostaru?

i naravno laganini odmah proguglo i skocio likovat...

kako te bre sram nije barabo ???

idi tamo s nekim babuskarama pa prduckaj do mile volje...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Zagorka » 21 Nov 2015, 18:33

Pasaga wrote:Prije svega,ono sto napisah,je jedan zajednicki vid samozastite.
Kako da se narod osloni na drzavu da ona to radi umjesto njih.
Poznate su IP adrese,ljudi koji animiraju takve....sta cekaju...
Takvi se setaju po gradu,ustanovama....dio su svakodnevnice....
...imaju svoja mjesta okupljanja...
Ipored sveg toga vlast nista ne cini....
Ako se bude cekalo,posle ove nesrece,i nastavi se po starom....tj...odmahivanja rukom....
...necemo daleko.....
Aman pasa........predugo si odsutan.....sjede dva policajca.......narucuju ribu.....zove komsija da covjek ubi zenu na mrtvo ime.......(konoba je nekakva,gazda i sluzi i przi van sezone)......stoji on,obustavlja radnja,gleda ih........nista oni se opusteno vrate stolu,caskaju.....veli gazda....ovajjj.....da ja ne pripremam ribu?........a ne,ne veli,samo ti svoje.......sjedili su jos bar pola sata...........na oci nas gradjana.......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Alpha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6360
Joined: 07 May 2014, 00:43
Location: baza deda mraza
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Alpha » 21 Nov 2015, 18:35

na silu guraju kao terorizam ustvari klasicna politika protiv muslimana...
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬
COR NON MENTITUR
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by drugrankovic » 21 Nov 2015, 18:40

dok je maoce bocinje i slicnih sela .... imaju na sta da se hvataju...


sto se bosnjaka tice i situacije, po meni oni ce biti najugrozeniji u bosni... znamo dobro kako radikalni islamisti reaguju, i da u svom dvoristu (posto sve muslimane smatraju svojima) krecu najrigoroznije... strahovladom se shire ...

ali to ti je to, komsije se raduju jer ce njihovom komsiji da crkne krava... pa se jos i potrude da teren ucine nestabilnijim... sace terorizam ispasti glavna rijec...

mogu da zamislim kako dodo i erceg bosna likuje...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Online

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Pasaga » 21 Nov 2015, 18:42

Deaga ZAGI...cjelo vrjeme govorim,pisem o ovim i slicnim stvarima...
Drzava mora da reaguje,da se otrgne stihiji hobotnice...
Nemogu gradjani uzimat stvar u svoje ruke,a pomoci mogu,ito dobro...
Tuga je to Zagi.....
Kakvu poruku saljemo omladini,...svojoj djeci....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Alpha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6360
Joined: 07 May 2014, 00:43
Location: baza deda mraza
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Alpha » 21 Nov 2015, 18:44

drugrankovic wrote:dok je maoce bocinje i slicnih sela .... imaju na sta da se hvataju...


sto se bosnjaka tice i situacije, po meni oni ce biti najugrozeniji u bosni... znamo dobro kako radikalni islamisti reaguju, i da u svom dvoristu (posto sve muslimane smatraju svojima) krecu najrigoroznije... strahovladom se shire ...

ali to ti je to, komsije se raduju jer ce njihovom komsiji da crkne krava... pa se jos i potrude da teren ucine nestabilnijim... sace terorizam ispasti glavna rijec...

mogu da zamislim kako dodo i erceg bosna likuje...
brane se ko zivotinje ...
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬
COR NON MENTITUR
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Lavlje_srce » 21 Nov 2015, 20:11

laganini wrote:...mene nesto posebno brine jer sam svjestan za razliku od nekih da ovo nije igra...vecina tih bombasa rodjena je i zivi u europi..uostalom ko i njihovi rodutelji..zasto se nis integrirali u civilizaciji koja ih je prihvatila..mozda dijelom i zbog teza koje se provlaci kroz ove postove o prljavom zapadu koji ih je njih njihove obitelji primio.po standardima dostojni covika..a oni pljuju li pljuju..i onda neki seru kako je drzava kriva sto se oni nisu integrirali ..ma nemoj..i odgovor onima koji ne zele polemizirat ne sumnjam u njihove profesionalne iliti bilo druge sposobnosti da privredjuju ali zacudo svi svoje sposobnosti koriste na prljavom zaoadu..a nije rusija na kraju svita..pa ni turska koja je ekonomska sila :hm
More mars trolcino.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Konsultant » 21 Nov 2015, 20:14

Pasaga wrote:Deaga ZAGI...cjelo vrjeme govorim,pisem o ovim i slicnim stvarima...
Drzava mora da reaguje,da se otrgne stihiji hobotnice...
Nemogu gradjani uzimat stvar u svoje ruke,a pomoci mogu,ito dobro...
Tuga je to Zagi.....
Kakvu poruku saljemo omladini,...svojoj djeci....
Prvo se moraju posloziti procesi koji ukljucuju i korekcione faktore. Mi imamo dvije totalne odvojene policije, onda Agenciju za koordinaciju, te jos dodanu Agenciju za istrage i zastitu. Svi kljucni ljudi su postavljeni iskljucivo po strancki podobnim linijama - pricip postavi "naseg". Smjena je nemoguca. Posto nema profesionalnosti,nema ni efikasnosti.

Glede navedenog slucaja koji se desio, desavalo se i prije da neko "pukne", nesto mu se desi u glavi i op... smakne nekog. Prije nekoliko godina lik za koga su svi govorili sasvim normalan prosjecan, jedno vece ubi majku. Neobjasnjivo. Isto onaj smaknu policajca samo zato sto su mu oduzeli vozacku... tesko je samostalne akcije pukotina preduhitriti. Mozda se moglo sprijeciti, mada cisto sumljam, mrtva usta ne govore. Dosta mi lici na Americki scenario, odu smaknuti par ljudi, poslije se roknu.

Pariz se vjerovatno mogao izbjeci. EU se malo pravi blesava jer slabo radi borbi kriminala koordinirano i mimo svojih granica. Vec je bilo dokumentaraca kako se jednostavno kupuju pasosi i oruzje na crnom trzistu. Cak je jedan novinar dosao u BiH, kupio i odnio u svoju zemlju bez ikakvih problema. Niko se nije previse nasekirao kako je prosao preko nekoliko granica. Ni kod nas ni kod njih.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by laganini » 21 Nov 2015, 20:29

Lavlje_srce wrote:
laganini wrote:...mene nesto posebno brine jer sam svjestan za razliku od nekih da ovo nije igra...vecina tih bombasa rodjena je i zivi u europi..uostalom ko i njihovi rodutelji..zasto se nis integrirali u civilizaciji koja ih je prihvatila..mozda dijelom i zbog teza koje se provlaci kroz ove postove o prljavom zapadu koji ih je njih njihove obitelji primio.po standardima dostojni covika..a oni pljuju li pljuju..i onda neki seru kako je drzava kriva sto se oni nisu integrirali ..ma nemoj..i odgovor onima koji ne zele polemizirat ne sumnjam u njihove profesionalne iliti bilo druge sposobnosti da privredjuju ali zacudo svi svoje sposobnosti koriste na prljavom zaoadu..a nije rusija na kraju svita..pa ni turska koja je ekonomska sila :hm
More mars trolcino.
....more mars.. :cudi neka itocna terminolohgija.. :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by IM_ex » 22 Nov 2015, 01:02

isplakala sam se te noci ... kliknuh na video Arminovog brata i oca ispred kasarne, kad im je potvrdjeno da je Armin mrtav ... uh, tuge, strasno :(

Moram priznati da mi se te noci objavljivanje za javnost, a u vezi sa pocinjenim zlocinom, cinilo krajnje smusenim i neprofesionalnim.
Zvucace ruzno, no, kao da se nazor navlacilo da bi se taj zlocin okarakterisao terorizmom.
Bilo kako bilo, od nadleznih je okarakterisan teroristickim cinom i ja cu to prihvatiti, ali, ostaje mi ono nesto ...
Nakon Francuske, pa nakon ovog strasnog dogadjaja u Rajlovcu, sto ranije nisam, sad u okruzenju"prepoznajem" potencijalne teroriste Image
Dakle, cilj je djelimicno postignut - ovladava strah.

Kad sam vec kod "prepoznavanja", moram pomenuti taze slucaj - danas, u predvecerje, vracam se iz kupovine, izlazim iz auta, kad pred zgradom gdje zivim, tik pred ulaznim vratima - "terorist? Image Strah, izgubljenost, jarane ... ne znas kud bi, sta bi Image Pravim se da rovarim nesto na zadnjem sjedistu, pa nevoljko krenem ka gepeku (nevoljko jer, za sekund cu pokupiti vrecice i sta cu onda Image Samo preci ulicu i do njega sam. Boze sacuvaj lika :grana
Otezem ja sa uzimanjem vrecica, a svako malo kuzim jel jos tu - jest Image i vidi da ga gledam sa strahom i ne haje, kao da uziva sto ga se plasim. Glupa situacija skroz, ne znam sta da cinim. Predjem li ulicu tu smo, otvoricu haustorska vrata i on ce uci Image
Sta cu, nemam kud, cc ... huuuh, vidjeh kako mu neko iznutra (ne vidjeh ko) otvori i on udje.
Skroz glupo, ali, nekako mi laknu sto nije usao zahvalivsi meni.
Potom udjoh u zgradu i ... necim drugim zaokupljena, brzo i zaboravih da je jedna takva osoba u zgradi. Evo tek sad mi naumpade.

Na kraju, da ne budem razapeta zbog uvodnog dijela, svjesna sam kakvih se sve nesorti nakotilo u nasoj dragoj, prelijepoj Bosni i Hercegovini.
Kivna sam na njihovo prisustvo na tlu gdje ne pripadaju, jos kivnija na pasivno posmatranje nadleznih za sigurnost.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by laganini » 22 Nov 2015, 02:12

im_ex dama u svakom pogledu..a ne ove kukuže što se oglašavaju :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Online

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Pasaga » 22 Nov 2015, 06:30

IM_ex wrote:isplakala sam se te noci ... kliknuh na video Arminovog brata i oca ispred kasarne, kad im je potvrdjeno da je Armin mrtav ... uh, tuge, strasno :(

Moram priznati da mi se te noci objavljivanje za javnost, a u vezi sa pocinjenim zlocinom, cinilo krajnje smusenim i neprofesionalnim.
Zvucace ruzno, no, kao da se nazor navlacilo da bi se taj zlocin okarakterisao terorizmom.
Bilo kako bilo, od nadleznih je okarakterisan teroristickim cinom i ja cu to prihvatiti, ali, ostaje mi ono nesto ...
Nakon Francuske, pa nakon ovog strasnog dogadjaja u Rajlovcu, sto ranije nisam, sad u okruzenju"prepoznajem" potencijalne teroriste Image
Dakle, cilj je djelimicno postignut - ovladava strah.

Kad sam vec kod "prepoznavanja", moram pomenuti taze slucaj - danas, u predvecerje, vracam se iz kupovine, izlazim iz auta, kad pred zgradom gdje zivim, tik pred ulaznim vratima - "terorist? Image Strah, izgubljenost, jarane ... ne znas kud bi, sta bi Image Pravim se da rovarim nesto na zadnjem sjedistu, pa nevoljko krenem ka gepeku (nevoljko jer, za sekund cu pokupiti vrecice i sta cu onda Image Samo preci ulicu i do njega sam. Boze sacuvaj lika :grana
Otezem ja sa uzimanjem vrecica, a svako malo kuzim jel jos tu - jest Image i vidi da ga gledam sa strahom i ne haje, kao da uziva sto ga se plasim. Glupa situacija skroz, ne znam sta da cinim. Predjem li ulicu tu smo, otvoricu haustorska vrata i on ce uci Image
Sta cu, nemam kud, cc ... huuuh, vidjeh kako mu neko iznutra (ne vidjeh ko) otvori i on udje.
Skroz glupo, ali, nekako mi laknu sto nije usao zahvalivsi meni.
Potom udjoh u zgradu i ... necim drugim zaokupljena, brzo i zaboravih da je jedna takva osoba u zgradi. Evo tek sad mi naumpade.

Na kraju, da ne budem razapeta zbog uvodnog dijela, svjesna sam kakvih se sve nesorti nakotilo u nasoj dragoj, prelijepoj Bosni i Hercegovini.
Kivna sam na njihovo prisustvo na tlu gdje ne pripadaju, jos kivnija na pasivno posmatranje nadleznih za sigurnost.
PROBLEM UZEO MAHA Prijeti li BiH nova radikalizacija: Sve se više krvi prolijeva, a u ime koga, čega?!


Ni Bosna i Hercegovina nije pošteđena terorističkih prijetnji. Strahove dodatno pojačava nesređeno stanje u zemlji, ali i prisustvo radikalnih skupina čija učenja i shvaćanja nisu tipična za bosanskohercegovačku tradiciju

Izvor: Deutsche Welle

Ljude dužih brada i nešto kraćih hlača, poznatijih kao vehabije, kako smatra dr. Ahmet Alibašić s Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu, pogrešno se smatra radikalima ili čak teroristima. “Pojam ‘vehabija’ nije dobar, jer nikad nije definiran pa je kao takav podložan manipulaciji.

Empirijski govoreći, militanti, koji po mnogočemu nalikuju takozvanim ‘vehabijama’, često budu regrutirani izravno iz kriminalnog miljea ili zatvora, a ne iz džamija”, kaže dr. Alibašić za Deutsche Welle i dodaje da “vrlo često neke grupe i pojedinci koji su označeni kao ‘vehabije’ predstavljaju najbolju obranu od radikalizacije jer imaju razrađene odgovore na argumente militanata”.

Moguća dodatna radikalizacija, ili pak njezino odsustvo, smatra dr. Alibašić, ovisit će o reakciji na napade u Parizu, ali i na napade u Ankari, Bejrutu, Sinaju … “Ukoliko reakcija bude išla u pravcu rješavanja uzroka terorizma, a to su sirijska i iračka kriza ili nastavak demokratskih procesa u Egiptu, i ukoliko reakcija bude usmjerena samo prema teroristima, a ne i prema čitavim zajednicama, recimo svim muslimanima ili Arapima, tada bi se moglo dogoditi da ovo bude početak kraja ISIL-a kakav je bio u posljednjih 18 mjeseci “, tvrdi Alibašić. Podsjeća da se već događalo da jedan teroristički napad najavi kraj ili transformaciju neke ekstremističke skupine, kako je to bio slučaj s egipatskom Džema’a islamijje (al Gama’at al Islamiyya).

Ima li kampova za obuku militanata u BiH?
“Ono što smo mi kroz svoja istraživanja ustanovili, a što tvrde i policijski podaci, odnosno podaci sigurnosnih institucija, je da u BiH ne postoje određeni kampovi za obuku, kao što su to prenosili neki mediji. Postoje određene skupine koje sigurnosne institucije prate i ja mislim da uz dodatne mjere, posebno obavještajnog sektora, te skupine mogu biti pod kontrolom “, kaže Kržalić. Prijetnja, prema njegovom mišljenju, mogu biti strani čimbenici, koji bi u državu mogli doći iz neke druge sredine i dodatno radikalizirati određene grupe u BiH, no sigurnosne službe u državi, posebno obavještajna i granična, tu igraju bitne uloge. Inače, pravi broj pripadnika selefijskog pokreta nije poznat, tek se procjenjuje da ih je u BiH trenutno pet ili više tisuća.

Činjenica je ipak da su radikalne skupine aktivne, a potvrda tome je i nedavna, prva presuda Suda BiH neformalnom vođi ‘vehabija’ Huseinu Bosniću koji je početkom studenog nepravomoćno osuđen na sedam godina zatvora “zbog javnog poticanja na terorističke aktivnosti, vrbovanja radi terorističkih aktivnosti i organiziranja terorističke grupe “. Prema neslužbenim podacima, u njegovoj organizaciji na sirijsko ratište otišlo je oko 200 mladića iz BiH.Prijetnja BiH – uskoro će se “prolijevati krv”

Bosanci i Hercegovci, u svakom slučaju, ne mogu biti spokojni. Nakon terora rata od 1992. do 1995. godine, svjedočili su i terorističkim napadima u Bugojnu 2010. godine, kao i napadu na policijsku stanicu u Zvorniku u travnju ove godine. U oba slučaja počinitelji su bili pripadnici radikalnih skupina. Osjećaju nesigurnosti uvelike pridonose i natpisi na nekoliko web portala, među kojima prednjače “vijesti ummeta”, stranica na bosanskom jeziku, nadahnuta aktivnostima ISIL-a, a, prema podacima Ministarstva sigurnosti BiH, locirana u Sjedinjenim Američkim Državama.

U svom posljednjem obraćanju u kojemu se likuje zbog krvavog napada u Parizu, odaslano je i upozorenje institucijama i građanima BiH, odnosno izravna prijetnja da će se uskoro opet “prolijevati krv” u BiH. “Državna agencija za istrage i zaštitu kontinuirano prati aktivnosti na internetskim portalima i društvenim mrežama na kojima se pojavljuju sigurnosno neadekvatni sadržaji te u suradnji s Tužiteljstvom BiH poduzima potrebne mjere i radnje iz svoje nadležnosti”, kaže Kristina Jozić, glasnogovornica Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA).

Naglašava da “SIPA kontinuirano, u okviru svojih nadležnosti, redovito prikuplja podatke i saznanja i surađuje s drugim agencijama za provođenje zakona kako u BiH, tako iu regiji i šire kada je u pitanju problematika terorizma” te da su u tom smislu pojačane i obavještajne aktivnosti o toj problematici.

Zaustaviti cyber terorizam
U Kölnu već tri godine postoji projekt “180 Grad Wende” koji želi odvratiti mlade od vjerskog ekstremizma prije nego što postanu radikalni. Među njima je i nekoliko mladića podrijetlom iz Bosne i Hercegovine. Dr. Armin Kržalić ipak smatra da takve internetske objave mogu doprinijeti destabilizaciji, ali i radikalizaciji prilika u BiH. “Prije svega, ovo je jedan psihološki, propagandni rat koji naravno može doprijeti do određenih labilnih i nestabilnih ličnosti, prije svega kako za samu mobilizaciju, tako i za dodatnu radikalizaciju i zbog toga mislim da je nužno zaustaviti internet portale, odnosno ovu vrstu cyber terorizma u BiH “.

Takve stranice, upozorava Kržalić, treba apsolutno oboriti i ne dozvoliti da funkcioniraju, “jer se takvim pristupom gradi sasvim drugi identitet same osobe do koje žele doći, a dovoljno je da se vođa svojim članovima oglasi putem interneta, što može biti šifrirano, izravno, neizravno. Problem destabilizacije i radikalizacije ciljanim objavama, tvrdi on, ne odnosi se isključivo na vehabije.“Naša strategija borbe protiv terorizma, pored ekstremno radikaliziranih pojedinaca, svakako stavlja u taj krug i druge ekstremno radikalne skupine, ne samo određene vehabijske ili selefijske zajednice, već i određene radikalne nasilničke, navijačke skupine; Ravnogorski četnički pokret, niz nasilnih, radikalnih skupina koje mogu iskoristiti ovakvu situaciju za ‘poturanja’ nekoj drugoj grupi “. Stoga poziva na oprez, ali i odmjerene izjave dužnosnika, koje ne bi smjele biti temeljene na medijskim ili drugim špekulacijama i nagađanjima, već na relevantnim činjenicama.Teroristi ne predstavljaju vjeruTeroristički napad u Parizu oštro je osudila i Islamska zajednica BiH.

Poglavar zajednice, reisu-l-ulema Husein Kavazović naglasio je da se ne radi samo o “teškom moralnom sunovratu koji se ne može ničim opravdati, nego i grijehu prema Bogu”. “Uvjeren sam da će francuska država i društvo adekvatno odgovoriti na terorizam, ali i da će se odlučno suprotstaviti ostvarenju namjere terorista da svojim napadima izazvati gnjev i odmazdu prema muslimanima i muslimanskim zajednicama u Europi. Posebno pozivam muslimane u Europi da sačuvaju mir i pribranost i da nemaju nikakvih dilema: teroristi ne predstavljaju ni našu vjeru ni našu zajednicu, a terorizam se ne može opravdati ni moralno ni vjerski ni politički“!

Islamsku zajednicu BiH često se etiketira zbog nedovoljno aktivnosti u sprječavanju širenja radikalnih struja. “Iako terorizam ima svoju sigurnosnu i ideološku, odnosno teološku dimenziju, to je pojava koju primarno proizvode politike. To govore sve ozbiljne studije. Dok ne prihvatimo tu elementarnu činjenicu, mi nemamo nikakvu šansu u borbi s terorizmom”, tvrdi teolog, dr. Ahmet Alibašić. ISIL je, napominje, “rezultat katastrofalnih politika u Arapskom svijetu posljednjih desetljeća, a te greške su posljedica predrasuda i kratkovidnih interesa”. Naglašava i to da se u Iraku interveniralo “kada nije i kako nije trebalo, dok je reakcija u Siriji izostala kad je Assadov režim prekršio odredbe međunarodnog humanitarnog prava i kemijskim oružjem ubio više od tisuću svojih građana”.

“Pravo nema da se o njemu raspravlja i glasa već da prekršitelji budu sankcionirani”, ističe on. Dodaje i da je sam ISIL bio tek marginalna pojava u vrijeme vojnog udara u Egiptu, na koji liberalne demokracije također nisu reagirale te zaključuje: “Mi volimo kazati da živimo u globalnom selu, a nikako da se počnemo ponašati u skladu s implikacijama te spoznaje. Dakako, kad ovo govorim uopće ne želim ulaziti u urotnički interpretacije kojima su skloni i muslimani i nemuslimani jer ne mogu shvatiti da se nenamjerno prave greške o kojima govorimo. “
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120148
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7764 times
Status: Online

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2015, 11:46

SVI U ŠOKU KAD SE OTKRILO ČIJI JE SIN IZAZVAO EKSPLOZIJU U TUNELU “SALAKOVAC”: Priznao sve i rekao da…

Zlatko Humo, zaposlenik Obavještajno-sigurnosne agencije (OSA) u BiH, sin Esada Hume, bivšeg ministra u Vladi HNŽ, priznao je bacanje pirotehničkog sredstva u tunelu Salakovac, koje je eksplodiralo ispred vozila u kojem je bio načelnik Zajedničkog stožera Oružanih snaga (OS) BiH Anto Jeleč, objavila je Federalna televizija (FTV).

Kako FTV doznaje, prilikom bacanja pirotehničkog sredstva Humo navodno nije znao da se u vozilu iza njega nalazi general Jeleč.
Inače, Tužiteljstvo HNž je nakon istražnih radnji incident u tunelu Salakovac klasificiralo kao djelo izazivanja opće opasnosti. Naglašeno je kako nije riječ o terorizmu.

Federalna televizija tvrdi kako su zajedno a Humom u vozilu bile još dvije osobe inicijala P.A i M.A. te da se istraga o ovom slučaju nastavlja.

Podsjećamo, u tunelu Salakovac, na magistralnom putu M17, nedaleko od Mostara, jučer je oko 17 sati došlo do detonacije ispred vozila u kojem je bio načelnik Zajedničkog stožera Oružanih snaga BiH Anto Jeleč.

Načelnik Jeleč slučaj je prijavio oko 20 sati, nakon čega je pokrenuta istraga.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Julia-Klara » 22 Nov 2015, 11:51

Krokodil Behko wrote:SVI U ŠOKU KAD SE OTKRILO ČIJI JE SIN IZAZVAO EKSPLOZIJU U TUNELU “SALAKOVAC”: Priznao sve i rekao da…

Zlatko Humo, zaposlenik Obavještajno-sigurnosne agencije (OSA) u BiH, sin Esada Hume, bivšeg ministra u Vladi HNŽ, priznao je bacanje pirotehničkog sredstva u tunelu Salakovac, koje je eksplodiralo ispred vozila u kojem je bio načelnik Zajedničkog stožera Oružanih snaga (OS) BiH Anto Jeleč, objavila je Federalna televizija (FTV).

Kako FTV doznaje, prilikom bacanja pirotehničkog sredstva Humo navodno nije znao da se u vozilu iza njega nalazi general Jeleč.
Inače, Tužiteljstvo HNž je nakon istražnih radnji incident u tunelu Salakovac klasificiralo kao djelo izazivanja opće opasnosti. Naglašeno je kako nije riječ o terorizmu.

Federalna televizija tvrdi kako su zajedno a Humom u vozilu bile još dvije osobe inicijala P.A i M.A. te da se istraga o ovom slučaju nastavlja.

Podsjećamo, u tunelu Salakovac, na magistralnom putu M17, nedaleko od Mostara, jučer je oko 17 sati došlo do detonacije ispred vozila u kojem je bio načelnik Zajedničkog stožera Oružanih snaga BiH Anto Jeleč.

Načelnik Jeleč slučaj je prijavio oko 20 sati, nakon čega je pokrenuta istraga.
E to je ta sila koja bode djecu duznosnika! Imaju pare, imaju vlast,i imaju nase zivote u svojim rukama!
FUJ :bua
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by kuplung » 22 Nov 2015, 14:43

supak...roknulo mu pod nogama...prica krenu haman napadaju sve vojnike. dismr mi sto je bas taj lik uradio. eto nek su prepili,slavili...kraj price

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Lavlje_srce » 22 Nov 2015, 18:29

Pasaga wrote:“vijesti ummeta”, stranica na bosanskom jeziku, nadahnuta aktivnostima ISIL-a, a, prema podacima Ministarstva sigurnosti BiH, locirana u Sjedinjenim Američkim Državama.
Zanimljiva informacija.
laganini wrote:a ne ove kukuže što se oglašavaju :ok
Sta je ovo, forum ili seoska birtija? :bua

cenzura
Last edited by Maja on 22 Nov 2015, 23:21, edited 1 time in total.
Reason: Obrisana uvreda

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: U Rajlovcu ubijena dva vojnika Oružanih snaga BiH

Post by Podrinjac » 23 Nov 2015, 21:28

Nego šta je nego terorizam ? Napad na državu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120148
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7764 times
Status: Online

Re: Anonymousi objavili rat teroristima u BiH (VIDEO)

Post by Krokodil Behko » 25 Nov 2015, 10:15

RASKRINKANI "ANONYMOUSI": Aferu s listom "terorista" kreirali srpski obavještajci!

Nije bilo nikakvih Anonymousa, nije bilo nikakvog hakerskog “provaljivanja“ u baze podataka državnih institucija Bosne i Hercegovine, niti je objavljeni spisak sa fotografijama i ličnim podacima oko 80 osoba iz naše zemlje, navodno povezanih s terorizmom, po bilo čemu vjerodostojan.

Sve, naime, upućuje na to da je riječ o obavještajno-propagandnom ratu iza kojeg stoji dio srpske (para)obavještajne službe.

Pomenuti spisak pojavio se na društvenoj mreži Facebook, na stranici nazvanoj “Anonymous Hrvatska“ dan nakon ubistva dvojice vojnika Oružanih snaga BiH u Rajlovcu kod Sarajeva.

Anonymousi, koji sebe predstavljaju kao organiziranu grupu hakera, tvrde da su “provalili“ u baze podataka Ministarstva sigurnosti BiH. Međutim, iole podrobnija analiza objavljenih podataka, i bez demantija iz državnih institucija BiH, jasno ukazuje da nije bilo hakerske akcije, već da su stari podaci, prikupljeni u potpuno drugačije svrhe, iskorišteni za širenje histerije nakon terorističkog napada u Parizu i ubistva dvojice bh. vojnika.

Zajednička poveznica za sve ljude čiji su podaci objavljeni je da su tokom agresije na BiH bili pripadnici odreda El Mudžahid. Spisak je načinjen tokom suđenja komandantu Armije BiH, generalu Rasimu Deliću, u Haagu. Podatke potpuno identične onima koji su jučer objavljeni na Facebooku, prije nekoliko godina na svojoj stranici objavio je srpsko-hrvatski obavještajac Domagoj Margetić. Zbog toga nije isključeno i da iza novog objavljivanja podataka stoji upravo Margetić.

Kakve veze ima Margetić iz Zagreba sa (para)obavještajnim strukturama u BiH? Itekakve. Upravo je Margetić, zajedno sa Darkom Trifunovićem i Dževadom Galijaševićem, osnivač fantomskog „Ekspertnog tima za borbu protiv terorizma i organizovanog kriminala jugoistočne Evrope”. Pomenuta trojka bez ikakvih problema dobija prostor u medijima u RS-u, ali i u Srbiji, kako bi širila islamofobiju i po nalogu obavještajnih službi objavljivala “eskpertske analize”. Pri tome se mora znati da je Dževad Galijašević na platnom spisku Milorada Dodika, odnosno Republički centar za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica, na čijem je čelu Milorad Kojić. “Ekspert” iz Moševca kod Maglaja za svoje izmišljotine, koje redovno završavaju na naslovnicima medija u RS-u i Srbiji, mjesečno prima 2700 KM!

S obzirom na to da su uz spisak objavljeni i podaci iz starog sistema CIPS-a, nameće se i pitanje o tome otkud ti podaci Margetiću i Galijaševiću. Nijedan od njih nije ekspert za bilo šta, a pogotovo ne za hakiranje zaštićenih podataka, pa je jasno da su podatke iz CIPS-a dobili od nekoga ko je imao pristup sistemu.

Svjedoče to i same objavljene fotografije, načinjenje kao “printscreen” sa kompjuterskog monitora. Na njima, osim IP adrese, koja potvrđuje da su podaci uzimani s lokalne mreže, a ne izvana kako tvrde famozni Anonymousi, jasno se vidi i folder s imenom Vlado J.

Ko bi mogao biti Vlado J. znaju svi oni čije sjećanje seže u 2010. godinu, u vrijeme afere “Spisak 45”. I tada je objavljen spisak sa 45 organizacija iz BiH koje su navodno povezane s terorizmom. Autor spiska bio je Vlado Jovanović, šef Jedinica za posebne istrage MUP-a RS.

Jovanović je tada krivotvorio zaglavlje Vijeća ministara BiH, odnosno Grupe za borbu protiv terorizma. Informacija o 45 organizacija u BiH povezanih s terorizmom, te 2010. godine, dospjela je čak i do Vijeća sigurnosti UN-a. Spisak je, naravno, bio lažan, ali je trebalo mnogo vremena da se stvari istjeraju na čistac.

Sudeći po svemu, isti akteri su u igri i u “Aferi Anonymous”.

Veliki broj medija iz BiH, a naročito iz regije, bez ikakve provjere prenio je sve objavljene fotografije, direktno ugrožavajući sigurnost osoba s famoznog spiska. Reagirala su udruženja novinara i predstavnici Vijeća za štampu, ali reakcije ne mogu popraviti štetu. Neke od osoba sa spiska već su najavile da će poduzeti zakonske mjere.

(Faktor.ba)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120148
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7764 times
Status: Online

Sarajevo: Uhapšeno 11 osoba osumnjičenih za terorizam

Post by Krokodil Behko » 22 Dec 2015, 09:38

Image
U toku je velika akcija Specijalne jedinice Federalne uprave policije u kojoj sudjeluje više od 100 policajaca, prenosi federalna.ba.
Akcija se provodi po nalogu Tužiteljstva Bosne i Hercegovine. Pretreseno je više stambenih lokacija na širem području Sarajeva: Boljakov Potok, Osijek, Sokolje i još neke lokacije. Uhapšeno je 11 osoba, a radi se o pripadnicima selefijskog pokreta i sumnjiče se za krivično djelo terorizam.

Kako se nezvanično saznaje, uhapšen je i jedan od glavnih vođa ove skupine osumnjičene za terorizam, koji se zove Kemal.

( FENA)
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Uhapšeno 11 osoba osumnjičenih za terorizam

Post by Julia-Klara » 22 Dec 2015, 09:43

evo mene,evo mene i zovem se Kemo :valja

hapsi sve!!! :vik
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Duminjo, Krokodil Behko, Pasaga and 24 guests