Naš premijer - Fadil Novalić

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Mutevelija » 21 Jan 2016, 22:22

Fadilu je žao.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120472
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Fadile oprosti

Post by Krokodil Behko » 21 Jan 2016, 22:28

Mirelam wrote:
Krokodil Behko wrote:
carobnjak N wrote: Hoćeš veću zaposlenost u privatnom sektoru a nećeš da se smanji najniža plata? Radije ćeš raditi na crno?!
Ama to nije ni tačno.
Podmeću oni debili iz sindikata, a fakat kome treba takav sjeban sindikat?
Oni su sami predložili nekakvu dvovarijantnu verziju minimalca, po kojoj poslodavac može da bira između 420 i 350 maraka, a svi znamo šta će poslodavci izabrati.

Njima je jedini cilj uhljebljenje uhljeba, preko kolektivnih ugovora.
Da sam ja vlast, ukinuo bih sve kolektivne ugovore i Ustavom bih to zabranio.
Ne razumijem. Sa manjom platom , kao poslodavac ce zaposliti vise radnika ili ce ih prijaviti da ne rade na crno sta li?
Sta je delegat uradio da smanji javnu upravu a da nije zdravstvo i skolstvo?

Stizu uputstva od Svjetske Banke i MMF. Odlicno, scenarij vec toliko puta vidjen u Juznim Amerikama.Evo pocelo se i o prodaji Telekoma, Elektroprivrede, ... itd. Da mi je ko rekao da ce SDA da bude nosilac neoliberalizma ,rekao bih mu "Haj ne seri". :ooo

Tu je to nešto, oko zaposlenja, s tim da smo u prošlosti viđali takve scenarije. Ne samo da su provatnici dobivali olakšice, da otvaraju radna mjesta, nego su bukvalno uzimali pare za to, a ljude nikad nisu zaposlili. Prisjetimo se Dodikovih olakšica za privatnike u doba kad je RS bila, kako je on to govorio, "balkanska Švica".
Nije takav ustupak za naše poslodavce.

Sindikat se ponaša glupo. Koji hepek stalno o tim kolektivnim ugovorima?
Koliko je kolektivnih ugovora u realnom/privatnom sektoru? Ima li išta?
Opet stara priča iz prošle godine. Pod tom glupom mantrom borbe za prava radnika, bore se samo uhljebi.
Zašto ne nasrnu na privatnike? Zar je tolika tajna doznati koji privatnik krši zakon o radu?
Zar je toliko teško razvući ga po medijima? Pominju li oni zaposlene u privatnom sektoru ikako?
online

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Mirelam » 21 Jan 2016, 22:46

Najveci krsitelj zakona o radu je Federacija. Nadji od neki dan sta kaze ova supcina od premijera u intrevjuu, koliko parnica su izgubili i koliko para treba Federacija (narod )da plati radi njihovog nerada, javasluka i nipotizma?

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Biba » 21 Jan 2016, 22:59

..... http://www.frontslobode.ba/vijesti/inte ... na-balkanu Milanoviceve zena je porucivala narodu neka reze tanje kriske kruha..a i osmislila je kako ja trebam zapoceti dan s djecom - da skakucem ko majmun....
Evo malo misli pametne zene da ne blejim ja...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by KOMESAR » 21 Jan 2016, 23:08

Mirelam wrote:
Krokodil Behko wrote:
carobnjak N wrote: Hoćeš veću zaposlenost u privatnom sektoru a nećeš da se smanji najniža plata? Radije ćeš raditi na crno?!
Ama to nije ni tačno.
Podmeću oni debili iz sindikata, a fakat kome treba takav sjeban sindikat?
Oni su sami predložili nekakvu dvovarijantnu verziju minimalca, po kojoj poslodavac može da bira između 420 i 350 maraka, a svi znamo šta će poslodavci izabrati.

Njima je jedini cilj uhljebljenje uhljeba, preko kolektivnih ugovora.
Da sam ja vlast, ukinuo bih sve kolektivne ugovore i Ustavom bih to zabranio.
Ne razumijem. Sa manjom platom , kao poslodavac ce zaposliti vise radnika ili ce ih prijaviti da ne rade na crno sta li?
Sta je delegat uradio da smanji javnu upravu a da nije zdravstvo i skolstvo?

Stizu uputstva od Svjetske Banke i MMF. Odlicno, scenarij vec toliko puta vidjen u Juznim Amerikama.Evo pocelo se i o prodaji Telekoma, Elektroprivrede, ... itd. Da mi je ko rekao da ce SDA da bude nosilac neoliberalizma ,rekao bih mu "Haj ne seri". :ooo
Kad prodaju bh telecom biće isti k'o i Milorad Dopdik.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by KOMESAR » 21 Jan 2016, 23:15

Krokodil Behko wrote:
Mirelam wrote:
Krokodil Behko wrote:
carobnjak N wrote: Hoćeš veću zaposlenost u privatnom sektoru a nećeš da se smanji najniža plata? Radije ćeš raditi na crno?!
Ama to nije ni tačno.
Podmeću oni debili iz sindikata, a fakat kome treba takav sjeban sindikat?
Oni su sami predložili nekakvu dvovarijantnu verziju minimalca, po kojoj poslodavac može da bira između 420 i 350 maraka, a svi znamo šta će poslodavci izabrati.

Njima je jedini cilj uhljebljenje uhljeba, preko kolektivnih ugovora.
Da sam ja vlast, ukinuo bih sve kolektivne ugovore i Ustavom bih to zabranio.
Ne razumijem. Sa manjom platom , kao poslodavac ce zaposliti vise radnika ili ce ih prijaviti da ne rade na crno sta li?
Sta je delegat uradio da smanji javnu upravu a da nije zdravstvo i skolstvo?

Stizu uputstva od Svjetske Banke i MMF. Odlicno, scenarij vec toliko puta vidjen u Juznim Amerikama.Evo pocelo se i o prodaji Telekoma, Elektroprivrede, ... itd. Da mi je ko rekao da ce SDA da bude nosilac neoliberalizma ,rekao bih mu "Haj ne seri". :ooo

Tu je to nešto, oko zaposlenja, s tim da smo u prošlosti viđali takve scenarije. Ne samo da su provatnici dobivali olakšice, da otvaraju radna mjesta, nego su bukvalno uzimali pare za to, a ljude nikad nisu zaposlili. Prisjetimo se Dodikovih olakšica za privatnike u doba kad je RS bila, kako je on to govorio, "balkanska Švica".
Nije takav ustupak za naše poslodavce.

Sindikat se ponaša glupo. Koji hepek stalno o tim kolektivnim ugovorima?
Koliko je kolektivnih ugovora u realnom/privatnom sektoru? Ima li išta?
Opet stara priča iz prošle godine. Pod tom glupom mantrom borbe za prava radnika, bore se samo uhljebi.
Zašto ne nasrnu na privatnike? Zar je tolika tajna doznati koji privatnik krši zakon o radu?
Zar je toliko teško razvući ga po medijima? Pominju li oni zaposlene u privatnom sektoru ikako?
O kakvim zaposlenjima i radnim mjestima je riječ? Valjda za to trebaju neke pretpostavke,a SDA nema kapacitet ni znanje da napravi bilo šta.
Minimalac treba postaviti na 800 KM u realnom sektoru,pa ko može neka radi ko ne može neka propadne.U državnim firmama koje oni kontrolišu max platu postaviti na 800KM.U takvim okolnostima vrlo brzo bi se odvojilo žito od kukolja.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120472
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Fadile oprosti

Post by Krokodil Behko » 21 Jan 2016, 23:43

Mirelam wrote:Najveci krsitelj zakona o radu je Federacija. Nadji od neki dan sta kaze ova supcina od premijera u intrevjuu, koliko parnica su izgubili i koliko para treba Federacija (narod )da plati radi njihovog nerada, javasluka i nipotizma?

Jel misliš na onaj bivši zakon?
Naravno, ni ja ne bih nikad platio neradnicima.
online

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Rockefeller » 21 Jan 2016, 23:58

SDA zapravo jedini ima kapacitet da napravi bilo šta. Objektivno gledajući jedini imaju kadar. Sve druge stranke imaju vođu koji je kao nešto uradio za života, možda još pet ljudi i kapak. SDA ima tu sreću da ima vođu koji nije ništa uradio za života jer zato ima mnogo više dobrog kadra u odnosu na sve ostale.

Fadil Novalić je dobar premijer, a njegova vlada je najbolja poslijeratna. Pomaci nisu osjetni jer su mali ali svi pokazatelji pokazuju da napredujemo. Sam je rekao da će se u tekućoj godini pozabaviti olakšavanjem poslovanja i većom liberalizacijom tržišta, pa očekujem da će u narednoj godini pomaci biti očigledniji. Najavio je i uređenje zakona o penzionerima, ni to ne smijem zaboraviti.

Što se minimalne plate tiče ja sam za to da uopće ne postoji ali eto... Ako već postoji napravi je najnižom mogućom da je svako izbjegava i da ima dodatni motiv u životu da se usavršava i napreduje. Ona može biti stimulator za rast produktivnosti, ne treba je se samo gledati kroz uštede i troškove.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by KOMESAR » 22 Jan 2016, 00:07

Glumite sirotinju,
glumite bijedu,
a sva vam djeca,
čokoladu jedu.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by carobnjak N » 22 Jan 2016, 09:38

Krokodil Behko wrote:
carobnjak N wrote: Hoćeš veću zaposlenost u privatnom sektoru a nećeš da se smanji najniža plata? Radije ćeš raditi na crno?!
Ama to nije ni tačno.
Podmeću oni debili iz sindikata, a fakat kome treba takav sjeban sindikat?
Oni su sami predložili nekakvu dvovarijantnu verziju minimalca, po kojoj poslodavac može da bira između 420 i 350 maraka, a svi znamo šta će poslodavci izabrati.

Njima je jedini cilj uhljebljenje uhljeba, preko kolektivnih ugovora.
Da sam ja vlast, ukinuo bih sve kolektivne ugovore i Ustavom bih to zabranio.
Da.
Međutim, fora sa najnižom platom je ta da se toliko prijavi po zakonu jer iz te osnove se uplaćuje dadžbine državi
ALI to se već i sada radi kod ovog minimalca da je na papiru 450 a da se "na ruke" daje 600km radniku.
Neće ti niko niti radi puno radno vrijeme za 400km
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Nole » 22 Jan 2016, 09:44

[ytube][/ytube]

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120472
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Fadile oprosti

Post by Krokodil Behko » 22 Jan 2016, 09:54

carobnjak N wrote:
Krokodil Behko wrote:
carobnjak N wrote: Hoćeš veću zaposlenost u privatnom sektoru a nećeš da se smanji najniža plata? Radije ćeš raditi na crno?!
Ama to nije ni tačno.
Podmeću oni debili iz sindikata, a fakat kome treba takav sjeban sindikat?
Oni su sami predložili nekakvu dvovarijantnu verziju minimalca, po kojoj poslodavac može da bira između 420 i 350 maraka, a svi znamo šta će poslodavci izabrati.

Njima je jedini cilj uhljebljenje uhljeba, preko kolektivnih ugovora.
Da sam ja vlast, ukinuo bih sve kolektivne ugovore i Ustavom bih to zabranio.
Da.
Međutim, fora sa najnižom platom je ta da se toliko prijavi po zakonu jer iz te osnove se uplaćuje dadžbine državi
ALI to se već i sada radi kod ovog minimalca da je na papiru 450 a da se "na ruke" daje 600km radniku.
Neće ti niko niti radi puno radno vrijeme za 400km
Pa u tome bi i bila stvar. Zakon samo legalizuje ono što u realnom sektoru ionako postoji već deset godina. Koja je korist od minulog rada, na primjer, kad znamo da to neće biti niti u jednoj privatnoj firmi?

Ono što je najvažnije, ovakvim bi se povlašćivanjem radnika u državnim firmama samo nastavila praksa da svi žele raditi u njima, a to znači 10.000 maraka za štelu, pa makar se radilo o radnom mjestu čistačice. Novi Zakon o radu, uglavnom je sličan istima širom EU i ne znam šta sad ovi tu izvode, naravno, osim ako im i jeste cilj da se nastavi i praksa mita, korupcije i nepotizma u državnim firmama, što nije isključeno jer, ionako svi oni rade u tim firmama.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by carobnjak N » 22 Jan 2016, 10:35

Ljudi kod nas ne kontaju da "sindikati" nisu što su nekad bili u socijalizmu.
Imaš sindikat u zdravstvu , policiji, javnoj upravi, školstvu....sve su to budžetlije realno i ako svi znamo
da se tu zapošljava mitom ili stranački, onda je razumljivo da ti isti sindikati dolaze upravo iz tog miljea.
Također pored svih zakonskih privilegija npr radnici u zdravstvu...svi znamo da te gleda kao govno ako
mu nisi ponio bar 100km bilo da ti neko umire bilo da ti se neko rađa - ponesi pare!
I onda oni licemjerno se bore za "radnička prava".
Tako je bilo i do sad, premijer dolazi iz neke stranke i onda lafo hoće da uvede neke mjere ali mu lažni sindikati koji
su iz istih tih stranaka lafo osporavaju i onda on "pod pritiskom javnosti" odustaje, a raja neupućena ono
navija za sindikate i "radnička prava"
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Chloe » 22 Jan 2016, 10:49

carobnjak N wrote:Ljudi kod nas ne kontaju da "sindikati" nisu što su nekad bili u socijalizmu.
Imaš sindikat u zdravstvu , policiji, javnoj upravi, školstvu....sve su to budžetlije realno i ako svi znamo
da se tu zapošljava mitom ili stranački, onda je razumljivo da ti isti sindikati dolaze upravo iz tog miljea.
Također pored svih zakonskih privilegija npr radnici u zdravstvu...svi znamo da te gleda kao govno ako
mu nisi ponio bar 100km bilo da ti neko umire bilo da ti se neko rađa - ponesi pare!
I onda oni licemjerno se bore za "radnička prava".
Tako je bilo i do sad, premijer dolazi iz neke stranke i onda lafo hoće da uvede neke mjere ali mu lažni sindikati koji
su iz istih tih stranaka lafo osporavaju i onda on "pod pritiskom javnosti" odustaje, a raja neupućena ono
navija za sindikate i "radnička prava"
Ali ne moraju biti iz tog miljea kako ti kažeš.
Radnici sebe i svoja prava neće zaštiti bez jakog sindikata.
Sindikat nikad nije bio potrebniji što je bio sad i jedinstvena je prilika da se i radnici
iz privatnog sektora organizuju i uzmu učešće u kreiranju novog Zakona o radu
(moraju sami - niko to neće za njih, ni država ni poslodavac).
Ne slažem se da su svi uposlenici u državnim institucijama i fimama nečiji miljenici i podobnici,
a novi zakon će baš to omogućiti. E onda ćemo tek vidjeti šta se stranački dela. ;)

Ova mi je tema totalno neozbiljna i nije mjesto za raspravu o Zakonu o radu i sindikatu, ali eto, brljala sam i ja.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Mutevelija » 22 Jan 2016, 13:39

[ytube][/ytube]
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Pasaga » 22 Jan 2016, 14:05

Chloe wrote:
carobnjak N wrote:Ljudi kod nas ne kontaju da "sindikati" nisu što su nekad bili u socijalizmu.
Imaš sindikat u zdravstvu , policiji, javnoj upravi, školstvu....sve su to budžetlije realno i ako svi znamo
da se tu zapošljava mitom ili stranački, onda je razumljivo da ti isti sindikati dolaze upravo iz tog miljea.
Također pored svih zakonskih privilegija npr radnici u zdravstvu...svi znamo da te gleda kao govno ako
mu nisi ponio bar 100km bilo da ti neko umire bilo da ti se neko rađa - ponesi pare!
I onda oni licemjerno se bore za "radnička prava".
Tako je bilo i do sad, premijer dolazi iz neke stranke i onda lafo hoće da uvede neke mjere ali mu lažni sindikati koji
su iz istih tih stranaka lafo osporavaju i onda on "pod pritiskom javnosti" odustaje, a raja neupućena ono
navija za sindikate i "radnička prava"
Ali ne moraju biti iz tog miljea kako ti kažeš.
Radnici sebe i svoja prava neće zaštiti bez jakog sindikata.
Sindikat nikad nije bio potrebniji što je bio sad i jedinstvena je prilika da se i radnici
iz privatnog sektora organizuju i uzmu učešće u kreiranju novog Zakona o radu
(moraju sami - niko to neće za njih, ni država ni poslodavac).

Ne slažem se da su svi uposlenici u državnim institucijama i fimama nečiji miljenici i podobnici,
a novi zakon će baš to omogućiti. E onda ćemo tek vidjeti šta se stranački dela. ;)

Ova mi je tema totalno neozbiljna i nije mjesto za raspravu o Zakonu o radu i sindikatu, ali eto, brljala sam i ja.
Gospodo,draga...
Smirite dozivljaje,smanjite ribu...
U novonastaloj situaciji,pretvorbi(pljacki) vaze druga pravila igre.
Jednom rjecju....da neduljim...SINDIKAT NE POSTOJI.
....formalno.....DA.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Seljak
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 799
Joined: 25 Dec 2013, 00:21
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Seljak » 22 Jan 2016, 14:30

A šta bi i da postoji, moj Paša ? :cool
Nemojte šta zamjerit. :ha

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Pasaga » 22 Jan 2016, 14:36

Seljak wrote:A šta bi i da postoji, moj Paša ? :cool
pozzz...drug....


Ovde ima jos pokoja drzavna firma,velika vecina su privatne,ili strane...
Oni postuju sve odluke koje koje sindikat na nivou drzave donese.
Svi ih tumace,provode , kako kome poslodavcu pase.
Ako i da neke benificije,na drugom kraju nametne neku dodatnu obavezu radnicima
tako da mu dodje opet isto...nece na curuk dasku.
Bilo je slucajeva da su se ljudi pobunili....
Takvi su brzinom svjetlosti zavrsili na ulici,tad se sindikat nesmije cak ni oglasit.
Radnik ostaje bez posla.....medjutim nije to sve.
Stavlja se etiketa na tvoj maticni broj.......veliko je pitanje hos li ikad vise dobit bilo kakav posao
regularnim putem.

Proci ce vremena dok to ljudi u ex-yu shvate.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Mare-legija8895
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 212
Joined: 13 Jan 2016, 10:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by Mare-legija8895 » 22 Jan 2016, 14:45

Sve dok bude ovako......
Image

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Fadile oprosti

Post by greeneyes » 22 Jan 2016, 14:55

Na meni koza su i kosti, Fadile oprosti,
Na stolu nista nema kad mi kuci dođu gosti,
Da te hoće neko zbosti izvini što smo prosti,
Ne radim u Vladi, a Boga mi ni pošti,

Telefon mi je Nokia, trijes' trojka deset,
Vel'ka mi je plata, četir' stotine pedeset,
Imam dvoje djece ali jedno ću da prodam,
Glasaću za tebe, tebi vječno biću odan,

Ne brinu sad mene, ni smanjenja plate,
Uzmem treći kredit pa otplaćujem na rate,
Šta će meni regres, topli obrok, odmor,
Meni bude drago kada prime te u Odbor,

Savjetnike imaš da pozavidi ti svako,
Niko škole nema ali zato svako ima sako,
Sjeo bih i plako jer nije sve to lako,
Pričati o svemu niko knjige nije tako,

Socijal dijalog je za tebe tabu tema,
Što bi pričao sa njima kad od tebe boljeg nema,
Zašto bezveze da trošimo na kupovanje krema,
Hljeba, soli, krompira nek ne jede ko nema,

J..em li te frljava, J..em li ti kosti,
Moram malo lanut', Fadile Oprosti.
Samo sabura

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests