Radovan Karadžić

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Nole » 28 Mar 2016, 10:06

greeneyes wrote:
Nole wrote:
greeneyes wrote:Bravo Sarajko!
Pokušao se izvaditi, a još više se ukopao.
koji moj se esdtradni umetnici mešaju u politiku....on je sa Bosnom završio...
A šta ćeš, sam je sebe ukopao, valjda. A ja sam ga doživljavao kao gotiva lika, baš me iznenadio.
i mene je iznenadio...uvek se zezao na sceni i baš gotivan lik...al jbg ...sad se zajebo...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by storm » 28 Mar 2016, 10:09

Nole wrote:
storm wrote:A tko je taj :noga (nikad čuo)
pevač zavavne muzike

[ytube][/ytube]
Aha.. Mislim da će koncertna scena u bih opstati bez njega... Dapače, predviđam strelovit rast popularnosti ponegdje :rol
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Nole » 28 Mar 2016, 10:11

To ovde i nije neka vest tako da se ovde ništa neće promeniti ali se za Bosnu zajebo...

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by carobnjak N » 28 Mar 2016, 10:47

nešto se sad pokrenulo da se zabrani finale zvezda Granda na Koševu
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Nole » 28 Mar 2016, 10:57

carobnjak N wrote:nešto se sad pokrenulo da se zabrani finale zvezda Granda na Koševu
ne verujem, jako puno iz mladih Bosne učestvuje u zvezdama granda , uostalom i Brena je Bosanka , a ni ona ni Saša se nikada u politiku nisu mešali tako da mislim da će biti održano na Koševu....što i nije loše nek se mladi druže, dosta je bilo sranja na oviom prostorima..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7872 times
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Krokodil Behko » 28 Mar 2016, 10:58

Ne bih im ni ja zabranjivao, ali da su kič - sigurno jesu.
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Nole » 28 Mar 2016, 11:03

mada evo baš sad čitam ovo

Marija Šerifović nedavno je održala koncert u Sarajevu a neposredno pre njega bila je u paklu zbog poređenja pevačice sa šejtanom.


SKANDAL U SARAJEVU: Bosanski efendija optužio MARIJU ŠERIFOVIĆ da je šejtan!
Naime, Sarajevski efendija Muhamed Velić na Fejsbuku je prokomentarisao koncert nekadašnje pobednice Evrovizije i time izazvao pravi haos.

"Zelene beretke" su odlučile da posle nastupa Marija Šerifović u "Zetri", pripreme inicijativu za formiranje komisije da odobri organizaciju javnih događaja, kao što su koncerti međunarodnih izvođača u svim dvoranama u vlasništvu Kantona Sarajevo.


"Naša ideja je da pre potpisivanja ugovora sa mesta kao što su "Skenderiji","Zetar" i svi ostali koji mogu da prime više od 500 ljudi, organizatori moraju imati odobrenje Komisije. Svaka najava izvođača će se preispitati i, ako svojim ranijim nastupima veličao četništvo ili širio nacionalnu mržnju, neće moći da učestvuju u našem gradu", saopšteno je iz Zelenih beretki. "Pitamo se da li je zemlji preče da zaradi 60.000 KM godišnje, ili da žrtve agresije pretrpe poniženje?Oni koji su na bilo koji način svojim postupcima pomagali i podržavali agresora, isticali obeležja agresora, negirali agresiju, učestvovali u agresiji i podsticali je ili su to radili njihovi organizatori ili menadžeri, neće moći da obavlja ili organizuje bilo kakvu manifestaciju u Sarajevu. Naš grad je više nego tolerantan, sve na svoju štetu. Došlo je vreme da se počne razmišljati o žrtvama agresije ", navodi se u reagovanju Udruženja.


Inicijativu nameravaju da predaju premijeru Kantona Sarajevo, članovima Vlade Kantona Sarajevo, predsedniku Skupštine Kantona Sarajevo, klubovima svih političkih stranaka, gradonačelniku i njegovom zameniku, predsedniku Saveta Grada Sarajeva, odbornika Grada Sarajeva.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Nole » 28 Mar 2016, 11:04

Krokodil Behko wrote:Ne bih im ni ja zabranjivao, ali da su kič - sigurno jesu.
ni ja to ne gledam al kako traju već godinama znači da imaju publiku.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7872 times
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Krokodil Behko » 28 Mar 2016, 11:05

Pa jes ali te Zelene beretke niko ništa ni ne pita - niti će.
online

User avatar
Edin'
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 419
Joined: 29 Oct 2010, 19:56
Location: Westeros
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Edin' » 28 Mar 2016, 15:02

nek se naduva
"The lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep."

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Mutevelija » 28 Mar 2016, 15:08

Ako hoćete biti uspješni u nekom poslu morate odvaditi religiji i politiku.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Vjetar » 28 Mar 2016, 20:01

Krokodil Behko wrote:
Image
Nakon što je pjevač Vlado Georgiev uputio je otvoreno pismo, kako navodi, grupi "hejtera s Twittera" (braniteljima Sergeaa Bramerca), nakon što se upustio u viralnu “bitku” s fanovima, a sve je krenulo kada je prokomentirao presudu ratnom zločincu Radovanu Karadžiću za genocid počinjen na teritoriji Bosne i Hercegovine, ubrzo je uslijedio odgovor jedne Sarajke. Odgovor prenosimo u cijelosti bez ikakvih korekcija:

"Bila sam u velikom iskušenju da li otvoriti dušu i spustiti se na tvoj nivo?

Piše ti neko iz “grupe hejtera sa twitera , onih koji spinuju obojeni nacionalizmom i šire ksenofobiju “ kako si rekao u obraćanju masama a koje je danas prenijeo hayat.ba

“Ali ne tražite da kažem: "izvini za Bramerca" i ne tražite da podržim Nato i da zaboravim skolništa, sirene, srušene puteve, mostove, zgrade, vozove, ljudske živote…to nemojte.“

Jeftini senzacionalizam da miješaš organ pravde sa užasima bombardovanja pod krinkom lažnog rodoljublja kojim omalovažavaš sve užase rata u BiH?


Da li te imalo sram?

Slušaju te ljudi koji su protjerani kao bebe sa ognjišta, ostavljeni bez ijedne jedine fotografije iz djetinjstva i uspomenu da se ikad živjelo u tom nesretnom krvavom dijelu ove jos nesretnije BiH.
Osobe čiji su rodni gradovi potpuno etnički očićeni od njihovog naroda, iz BiH u kojoj takvi kao što si ti enormno zarađuju, pjevajući svoje poluinteligentne pjesmuljke koji se još lakše pamte o još tematici ostavljenih muškaraca koji vjeruju u ljubav.

Imao si i sa takvim pjesmicama sasvim dovoljno fanova da nisi morao nikada komentirati neko političko zbivanje, te je još interesantnije kako si kao jedan kantautor koji prilično barata rječnikom dozvolio sebi da po društvenim mrežama pišeš kako bi se ispišao po glavnom tužiocu Haškog tribunala?

Osjetljive teme jer je u Prijedoru ubijeno preko 3000 Bošnjaka i Hrvata i jos neutvrđen broj ih je bio u logoru nosivši bijele trake oko ruku jer su bili neSrbi!!!

Osjetljive teme jer su u Republici Srpskoj od 1992-1995 porušene sve katoličke crkve i džamije!!!

Osjetljive teme jer je vojska te iste Republike Srpske ispalila granatu i zavila Tuzlu u crno oduzevši joj 71 građanina a ranivši 150!!!

Osjetljive jer je mali Tuzlak Sandro imao samo 2,5 godine!!!

Osjetljive teme jer je Sarajevo bilo 44 puna mjeseca pod opsadom i sijačem smrti sa okolnih brda pod nalogodavstvom Radovana Karadžića kojem pružaš podršku!!!

Osjetljive teme jer je opsada Sarajeva najduža opsada jednog glavnog grada u historiji ikada!!!

Jer, moje lijepo, širokogrudno Sarajevo je bilo svakodnevno izloženo granatiranju puna 1 4 2 5 dana!!!

Nije bilo struje, vode, hrane, života, svakodnevno smo gledali krv i kako nam sugrađani ginu, nije bilo vode koja bi saprala krv sa pločnika i strah koji smo osjećali.
Od 1 4 2 5 dana, čitaj naglas pa probaj izgovoriti i zamisliti, samo jedan jedini dan je bio bez ljudskih žrtava jer su vremenske prilike bile takve da je vidljivost bila smanjena čak i za granate.

Ne znaš Vlado da su snovi više od 11 000 sugrađana ostali ukopani negdje između rovova i gradskog groblja, ne znaš da je bolnija priča Boška i Admire od Romea i Julije, ne znaš!!!

Ne znaš Vlado, navodno otvorenog srca koji pjevaš o ljubavi koliko ljubavi je ubijeno u Sarajevu, da ju je bilo više nego igdje, ikada!!!

K.... ti pjevaš!!!

Ne znaš ni kako je boljelo dok je Vijećnica gorjela, dok je grad ličio na prizor iz horora dok su gađali bolnice i lomili duh grada na Miljacki.

Ne znas kako boli 11541 prazna crvena stolica za naše sugrađane kojih više nema?!

Ne znaš Vlado da milioni života pate još uvijek zbog krvnika kojem ti pružaš podršku!!!

Ne znaš Vlado ništa ni o pravu ni o pravdi, jer da znaš, ne bi te vrijeđala presuda krvniku da je izrečena na bilo koji datum!!!

Da si čovjek, kao što nisi, veselilo bi te izvođenje pravde koja je ionako došla prekasno, ma koliko god ti taj datum bio svet, jer da si čovjek, kao što nisi, znao bi da sve suze svijeta imaju isti sadržaj, da majke ubijene djece u BiH isto plaču kao i oni koji su izgubili svoje najmilije u bombardovanju Srbije.

Nema tih riječi koje te mogu opravdati, a možda već sutra, doći ćeš da napuniš Zetru, Skenderiju, klubove svih manjih i većih gradova, hoćeš sigurno, jer nemaš ni stida ni dostojanstva, jer da ga imaš, ne bi se pokušavao opravdati otvorenim pismima jer opravdanje za ovo ne postoji.", navodi se u odgovoru Sarajke.

(avaz)
Attention seeking danguba.

I prije nego što počneš čitati ovakva "otvorena pisma", znaš da će biti puno ponavljanja fraza i trivijalnih patetisanja... Pa će biti pokoja cenzurisana sočna riječ, oštrine radi, ali je cenzurisana da ne bude oštro, ali kurcu je kurcu i kada piše k***u.

Svaka čast Sarajka, nakakila si mu se da nam je pozlilo svima :rol

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Hannibal » 28 Mar 2016, 20:02

Pa dje si ti bolan :srce :srce
🐽

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Vjetar » 28 Mar 2016, 20:07

Ljubim :srce

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Radovan Karadžić osuđen na 40 godina zatvora

Post by IM_ex » 28 Mar 2016, 22:22

Imajuci u vidu prljavost politike uopce, pocev od domace, preko regionalne, potom i svjetske, iako je zlocinac Radovan K. kao jedan od tvoraca danasnjeg entiteta rs zasluzan dozivotne kazne, nije me iznenadila ta sramno niska kazna. U procjeni sam omanula za nekih dvije, tri godine.
Daj Boze da u procesu "Tomasica" sudstvo odluci odrzati cist obraz, pa da prva kazna bude preinacena u dozivotnu! No, dabogda ...
Prije bi moglo biti da se zlocincu Ratku M. presudi dozivotnom. Tom linijom, bar djelimicno, bila bi ispunjena ocekivanja prezivjelih zrtava, ocekivanja svih nas koji Bosnu i Hercegovinu volimo i smatramo Jednom, Jedinom. Nepravda, znam, ama, znate vec ...
Otkud mi onako pesimisticna procjena? Zasto sam skeptik i u slucaju "Tomasica"? i nadalje? hm ...
Ne da mi se na dugo, stoga cu ostaviti par asocijacija: Srbija, Vucic, BiH entitet rs, EU, Putin, ... Sjetih se embarga na uvoz oruzja, embarga, tad drasticno najugrozenijoj zaracenoj strani, muslimanima/Bosnjacima. Upucenima dovoljno.

Nejse, krmak zlocinacki neka crkaje, a crknut' ne mog'o!
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by IM_ex » 28 Mar 2016, 23:51

Iznenadio me Georgiev, prvo prostackim rijecnikom, naravno i politickim ubjedjenjem ... online oglasavanjem na taj dan/na presudu, uopce
Sam je sebi skocio u stomak - nadam se da mu se ovo nece zaboraviti.
Srami se, Georgiev! sanjaces ti Sarajevo
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Edin'
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 419
Joined: 29 Oct 2010, 19:56
Location: Westeros
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Edin' » 29 Mar 2016, 08:59

IM_ex wrote:Iznenadio me Georgiev, prvo prostackim rijecnikom, naravno i politickim ubjedjenjem ... online oglasavanjem na taj dan/na presudu, uopce
Sam je sebi skocio u stomak - nadam se da mu se ovo nece zaboraviti.
Srami se, Georgiev! sanjaces ti Sarajevo
Ma ko će sanjatt Sarajevo sta ti je ..Jel Brena sanja Sarajevo il puni arene ? Jel Marija isto tako? Svi negatori genocida sada pune arene u Sarajevu.. Nije problem u njima sto pjevaju problem je u nama sto im pare dajemo i dopustamo takvo nesto.
"The lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep."

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Radovan Karadžić osuđen na 40 godina zatvora

Post by storm » 29 Mar 2016, 14:41



Dokumentarac rtvslo... Nema veze ako ne razumijete slovenski... Sve je jasno!! Da se neke dileme objasne..

[ytube][/ytube]
Last edited by storm on 29 Mar 2016, 19:04, edited 1 time in total.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vlado, k***u ti pjevaš!

Post by Nole » 29 Mar 2016, 14:42

Edin' wrote:
IM_ex wrote:Iznenadio me Georgiev, prvo prostackim rijecnikom, naravno i politickim ubjedjenjem ... online oglasavanjem na taj dan/na presudu, uopce
Sam je sebi skocio u stomak - nadam se da mu se ovo nece zaboraviti.
Srami se, Georgiev! sanjaces ti Sarajevo
Ma ko će sanjatt Sarajevo sta ti je ..Jel Brena sanja Sarajevo il puni arene ? Jel Marija isto tako? Svi negatori genocida sada pune arene u Sarajevu.. Nije problem u njima sto pjevaju problem je u nama sto im pare dajemo i dopustamo takvo nesto.
Ne sećam se da su Brena ili Marija se ikada petljali u politiku ili rat :cudi

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Radovan Karadžić osuđen na 40 godina zatvora

Post by Chloe » 29 Mar 2016, 14:55

IM_ex wrote:Imajuci u vidu prljavost politike uopce, pocev od domace, preko regionalne, potom i svjetske, iako je zlocinac Radovan K. kao jedan od tvoraca danasnjeg entiteta rs zasluzan dozivotne kazne, nije me iznenadila ta sramno niska kazna. U procjeni sam omanula za nekih dvije, tri godine.
Daj Boze da u procesu "Tomasica" sudstvo odluci odrzati cist obraz, pa da prva kazna bude preinacena u dozivotnu! No, dabogda ...
Prije bi moglo biti da se zlocincu Ratku M. presudi dozivotnom. Tom linijom, bar djelimicno, bila bi ispunjena ocekivanja prezivjelih zrtava, ocekivanja svih nas koji Bosnu i Hercegovinu volimo i smatramo Jednom, Jedinom. Nepravda, znam, ama, znate vec ...
Otkud mi onako pesimisticna procjena? Zasto sam skeptik i u slucaju "Tomasica"? i nadalje? hm ...
Ne da mi se na dugo, stoga cu ostaviti par asocijacija: Srbija, Vucic, BiH entitet rs, EU, Putin, ... Sjetih se embarga na uvoz oruzja, embarga, tad drasticno najugrozenijoj zaracenoj strani, muslimanima/Bosnjacima. Upucenima dovoljno.

Nejse, krmak zlocinacki neka crkaje, a crknut' ne mog'o!
Potpisujem

IM_ex ti si :srce
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Masamune and 11 guests