Radovan Karadžić

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Vrag » 15 Nov 2021, 10:54

Dori wrote: 15 Nov 2021, 10:28 Eh kad bi Vam ja pričala šta sam sve učila u školi….I osnovnoj i srednjoj. U sred rata.
Ali šta ćeš, naučiš za ocjenu i to je to. Znaš da su nebuloze, ali ne može drugačije.
Žalosno da se skoro 30 godina poslije nije puno toga promjenilo.
promijenilo se, neces u nasim knjigama ovako nesto naci
a njihove su pune, a onaj sto ih uci punit ce im glave, dok ne shvate da su karadzic, mladic...heroji i da svaki srbin tako treba razmisljati

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by The 51st State » 15 Nov 2021, 10:56

cekamo generala da iskopa neki naziv ulice ili slicnu usporedbu da opere i ovo.
Last edited by The 51st State on 15 Nov 2021, 10:58, edited 1 time in total.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11326 times
Status: Online

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by spacebound » 15 Nov 2021, 10:57

Pa da, nikakvo cudo sto djeca vole i ne daju RS. Shvatam to gledajuci udzbenike. Evo u 4. razredu uce himnu napamet, iz prirode i drustva uce o polozaju, reljefu, stanovnistvu i privredi RS, Bosna se samo usput spomene gdje je bas neophodna.
U visim razredima se uci potpuno iskrivljena historija '90-ih...

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95669
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33881 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Online

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Rum » 15 Nov 2021, 11:06

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22242
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12347 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Dori » 15 Nov 2021, 11:15

Vrag wrote: 15 Nov 2021, 10:54
Dori wrote: 15 Nov 2021, 10:28 Eh kad bi Vam ja pričala šta sam sve učila u školi….I osnovnoj i srednjoj. U sred rata.
Ali šta ćeš, naučiš za ocjenu i to je to. Znaš da su nebuloze, ali ne može drugačije.
Žalosno da se skoro 30 godina poslije nije puno toga promjenilo.
promijenilo se, neces u nasim knjigama ovako nesto naci
a njihove su pune, a onaj sto ih uci punit ce im glave, dok ne shvate da su karadzic, mladic...heroji i da svaki srbin tako treba razmisljati
Na RS sam i mislila. Tamo sam završila školu…
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95669
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33881 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Online

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Rum » 15 Nov 2021, 11:25

Dori wrote: 15 Nov 2021, 11:15
Vrag wrote: 15 Nov 2021, 10:54

promijenilo se, neces u nasim knjigama ovako nesto naci
a njihove su pune, a onaj sto ih uci punit ce im glave, dok ne shvate da su karadzic, mladic...heroji i da svaki srbin tako treba razmisljati
Na RS sam i mislila. Tamo sam završila školu…
Jel i tebi Tito bio sve 🤗
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22242
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12347 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Dori » 15 Nov 2021, 11:35

Rudolph wrote: 15 Nov 2021, 11:25
Dori wrote: 15 Nov 2021, 11:15

Na RS sam i mislila. Tamo sam završila školu…
Jel i tebi Tito bio sve 🤗
Ma jok….U to doba, početkom devedesetih bio je Čiča Draža i Kralj. Ostalo sve izdajnici :D.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22242
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12347 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Dori » 15 Nov 2021, 11:36

A tek geografija :ha
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Taare » 15 Nov 2021, 12:05

Nisu krivi oni, krivi smo mi. Oni su uzeli ono što im je dato.
To da se radi o mitomanima koji će mijenjati istorijske fakte i furati neku svoju lažnu priču, znali su svi oni koji su pročitali neko od njihovih književnih djela.

Image
Svi mi se morete obratit

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Melek » 15 Nov 2021, 12:10

Šta misliš, rezonuju li i jevreji tako?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Taare » 15 Nov 2021, 14:02

Mene pitaš?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Melek » 15 Nov 2021, 14:08

Da.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Taare » 15 Nov 2021, 14:24

Jak lobi. Imali dovoljno keša da finansiraju. Onda ih preko tog lobija svijet naoružao i sad ih boli briga.
mi imamo srce, ruke i lopatu.
Zato ni po koju cijenu nismo smjeli pristati na dejton.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Taare » 15 Nov 2021, 14:24

Znamo s kime živimo, jelte.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Hannibal » 15 Nov 2021, 14:32

ja sam u osnovnoj ucio dobru historiju, predavo nam podrinjac, bio komadant u ratu. a u srednjoj nam predavala neka komunjara, nije uopste isla po udzbeniku nego iz svoje glave. ucila nas usred sarajeva da su bosnjaci ko narod nastali devedesetih 🤦‍♀️ i dan danas predaje u zubotehnickoj
🐽

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Radovan Karadžić osuđen na 40 godina zatvora

Post by Ma znas » 25 Dec 2021, 20:31

Mala kazna za takvig zlocinca ali sad imamo novog sa drugim imenom. Ako i ovaj ide opet imamo novg. Vodje se mijenjaju ali politika ostaje ista.

:kafa

User avatar
Tasmanijski tigar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 625
Joined: 15 Nov 2019, 21:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Tasmanijski tigar » 25 Dec 2021, 22:02

spacebound wrote: 15 Nov 2021, 10:57 Pa da, nikakvo cudo sto djeca vole i ne daju RS. Shvatam to gledajuci udzbenike. Evo u 4. razredu uce himnu napamet, iz prirode i drustva uce o polozaju, reljefu, stanovnistvu i privredi RS, Bosna se samo usput spomene gdje je bas neophodna.
U visim razredima se uci potpuno iskrivljena historija '90-ih...
Zar nema u Doboju neka škola po uzoru na katolički školski centar u FBiH?
Bosanski školski centar?
:123

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: U udžbeniku za 9. razred u RS-u Radovan Karadžić opisan kao pjesnik i psihijatar

Post by Pasaga » 26 Dec 2021, 06:08

Hannibal wrote: 15 Nov 2021, 14:32 ja sam u osnovnoj ucio dobru historiju, predavo nam podrinjac, bio komadant u ratu. a u srednjoj nam predavala neka komunjara, nije uopste isla po udzbeniku nego iz svoje glave. ucila nas usred sarajeva da su bosnjaci ko narod nastali devedesetih 🤦‍♀️ i dan danas predaje u zubotehnickoj
istorija se ne uci u skoli
mislim,koga zanima
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Radovan Karadžić

Post by Krokodil Behko » 06 Mar 2022, 10:10

Karadžić kaže da mu je jako teško.



Radovan Karadžić kao "zabrinuti Srbin" otkrio u kakvom se psihičkom stanju nalazi...


Ratni zločinac Radovan Karadžić u autorskom tekstu za beogradske "Večernje novosti", otkrio je u kakvom se psihičkom stanju nalazi.

-Mnogi nevini Srbi su rasejani po nacionalnim zatvorima mile nam Evrope, mada su oni osuđenici Ujedinjenih nacija, dakle internacionalni, i za njih bi posebno morale da važe odredbe te rezolucije UN. Radi njih je i doneta, piše ratni zločinac Karadžić na čistoj ekavici pa nastavlja o vrapcima i Srbima:

-Ali, Britanija je izgleda najmanje internacionalna u tom pogledu. Pravila su strogo njihova, domaća. Nema ničega iz moje kulture, ni radija ni TV programa sa Balkana, ni novina, pa čak ni kompjutera, bez kog se ne može biti pisac. Čak ni raditi na odbrani nije moguće. A, na sve to imam pravo. Uslovi u zatvorima su u tom pogledu srednjovekovni, jer je svaki tehnički napredak za mene zaustavljen pred kapijom zatvora. Jednom rečju, ovo je neljudska iskorenjenost iz sopstvene kulture i svođenje čoveka na najmanju moguću meru. Ali, možda tako i treba - stradanje nevinih treba da bude potpuno. Ovakvu priliku da se obrukaju pred svetom i ogreše pred Bogom samozvani gospodari ovoga sveta nisu propustili, verovatno držeći se Dostojevskog: "Ako nema Boga, sve je dopušteno."

Ali, Dostojevski je zaključio da ipak ima Boga, a oni više nikada neće i ne mogu biti nevini. Prava nevinost se gubi samo jednom. Kada su priredili rat malim i bratskim narodima, a posebno kada su zloupotrebili svako postignuće civilizacije: medije, humanitarne organizacije i na kraju sudove - ni svi oni više nikada u vremenima koja dolaze neće biti nevini. Nikada. I to znaju najbolji ljudi među njima, u njihovim nacijama, pišu o tome i dižu glas, ali naše sudbine retko određuju najbolji i najpametniji. Treba znati da bi šira populacija u tim zemljama osporila neljudske postupke svojih vlada, kada mase ne bi bile u dubokom informacionom mraku, zarobljene lažima i tzv. političkom korektnošću, kao rafiniranim alatima totalitarizma koji su nedostajali ranijim diktatorima. To je mala uteha, ali velika činjenica i razlog da nikad ne zamrzimo te narode kojima smo toliko puta bili saveznici.


Ali, šta to govore britanski vrapci?

"Kakva Ukrajina sada, kakva je to kriza?"

"Zar s tim nismo završili kad smo završili sa Srbima?"

"Jesmo li izgubili srpsko prijateljstvo ni za šta?"

"Čiji je ovo svet?"


Pitaju vrapci, jer ne znaju da su presedani učinjeni u ratu protiv Srba neupotrebljivi kao adut, kao dokaz, kao primer. Na Srbima su upozorili svet šta sve hegemon može kad hoće i uspostavili "prirodno stanje" kao zakon džungle, pa jači - tlači. Treba se čuvati onoga koji može sve što hoće, a još više onoga koji hoće sve što može. A to li je dakle - ne zna se čiji je ovo svet, ni ko je odgovoran za njegov opstanak i napredak! Oni koji su bili uvereni da je svet njihov (hegemoni), nisu znali da je svet svojina svega živoga. Sadašnji hegemoni odlučno gaze putem prethodnih u trenutku njihovog silaska sa trona - vuku ceo svet u provaliju rata, nakon koga će organizovati "mirovni kongres" i ustanoviti "novi svetski poredak", a koji će trajati, u najboljem slučaju, tri do pet decenija. Zatim će sve biti opet isto.

I ovi hegemoni će učiniti sve isto, izgubiti primat i odvući svet u rat koji će prvo njih odneti, ustanoviti nove hegemone i sve ponovo. Zar nije bilo tako najmanje u poslednja dva veka: Napoleonski ratovi početkom 19. veka, pa Bečki kongres 1815, zatim ratovi do kraja 1870-ih i Turska, Rusija i Hercegovina, koji su značili kraj dominacije Otomanske imperije u ovom delu Evrope. Onda Berlinski kongres 1878. i ustoličenje novog hegemona Austrougarske, koja taj primat nije mogla zadržati bez novog rata za pristup Bliskom istoku preko Srbije i zajedno sa kohegemonom kajzerovom Nemačkom. Opet je stradao ratoborni hegemon i organizovan je Sen Žermen tj. Trijanon. U očajničkom pokušaju povratka na presto, Hitlerova Nemačka je jedva bez rata izdržala dve decenije, da bi zatim stradala u svome ratu zajedno sa svojim žrtvama. Završilo se "kongresom osnivanja Ujedinjenih nacija" i uspostavljanjem novog, anglosaksonskog hegemona, ne računajući dekolonizaciju i lokalne ratove koje su hegemoni inicirali i vodili tokom te četiri i po decenije, uključujući razne krize kao, na primer, suecku i kubansku, koja je slična sadašnjoj krizi u Ukrajini.

Svetski poredak je dotrajavao u znaku uzdizanja novih sila, tako da će još teže biti da odgovorimo vrapcima čiji je ovo svet. Ni u Evropi neće sve zemlje prihvatiti da budu trećerazredne u stadu hegemona: Nemačka i Francuska imaju i interese i kapacitete da vode svoju politiku, a ni Italija i Španija nisu daleko. Da o Brazilu i Indiji i ne govorimo. Evropska unija će pre biti pod odlučujućim uticajem Pariza i Berlina nego anglosaksonskog bloka koji se, svestan slabosti, proširio na Australiju.

Neka vrapci čuju predlog jednog zabrinutog Srbina da se ovoga puta organizuje "kongres" pre tj. umesto rata i da se reuspostave osnove međunarodnog prava, da se inventarišu sve greške i grehovi, a kompenzuju oni grehovi koji su postradali, sa obavezom da zapadne vlade objave sve oslobađajuće dokumente koje su do sada uskratile ubijajući istinu i pravdu.

Treba stvoriti prilike da se spreči dalja zloupotreba Ujedinjenih nacija i međunarodnih mehanizama mira i saradnje. Taj zabrinuti Srbin bi - posle Beča i Berlina - rado predložio Beograd za kongres novog početka sveta. Beograd to dobro zna, stradao je u svakom ratu, a još je neutralan, poručuje ratni zločinac u potpunom bunilu.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26271
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Offline

Re: Radovan Karadžić

Post by Veca » 06 Mar 2022, 11:56

ma ajde! :hihi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Rum and 17 guests