Lokalni izbori u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Salmir Kaplan skinut s kandidatske liste za načelnika St

Post by Chloe » 06 Dec 2016, 16:32

Faktor saznaje: Sud BiH poništio odluke CIK-a o brisanju Kaplana s kandidatske liste

Apelaciono vijeće Suda BiH je poništilo odluke CIK-a BiH od 24. novembra kada su sankcionisani pojedini članovi izborne administracije, kandidati i politički subjekti zbog prekida izbornog procesa na Lokalnim izborima 2016. godine u izbornoj jedinici Stolac. Sud je uvažio sve žalbe na ove odluke te je CIK-u predmete vratio na ponovno razmatranje, nezvanično saznaje Faktor.

Sud BiH donio odluku o Salmiru Kaplanu Sud BiH donio odluku o Salmiru Kaplanu
Poništenim odlukama CIK-a predsjednik i članovi Općinske izborne komisije Ivan Perić, Meliha Kapor i Avdo Jaganjac razriješeni su dužnosti i zabranjeno im je angažovanje u organima za provođenje izbora na period od četiri godine.

Također, Salmir Kaplan, kandidat koalicije Za bolji Stolac, kažnjen je brisanjem imena sa kandidatske liste i novčanom kaznom od 5.000 maraka, a članicama koalicije izrečena je kazna od po 5.000 maraka.

Skidanje s liste i novčane kazne izrečene su kandidatima Inicijative za Stolac za Općinsko vijeće Demiru Mahmutčehajiću i Ahmetu Ljuboviću, te kandidatu Hrvatske koalicije za Stolac HSP BiH HDZ 1990 Boži Ragužu. Također, novčanim kaznama kažnjeni su politički subjekti koji su ih kandidirali.

Apelaciono vijeće Suda BiH još nije razmatralo žalbe 39 članova biračkih odbora.

Faktor.ba
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15203
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 964 times
Status: Offline

Re: Salmir Kaplan skinut s kandidatske liste za načelnika St

Post by Tokmak » 06 Dec 2016, 16:52

jos jedan ocit dokaz da je Sud BiH pod direktnim utjecajem jedne partije-SDA...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Online

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Krokodil Behko » 07 Dec 2016, 10:04

HEJ, RED-JOE: Kako je Rom Redžo Seferović obrukao uzorne Zavidoviće i časni poziv bh. političara

Image
Piše: SENAD AVDIĆ

Bila je u ratu u sastavu Armije Bosne i Hercegovine na ratištu oko Brčkog jedinica (veličine čete) koju su sačinjavali lokalni Romi. Cijeli rat su se čestito i pošteno borili, neki su poginuli, mnogi ranjeni. Negdje pred kraj rata, u ljeto 1995.godine, zaraćene strane su otvoreno počele raditi ono što su tokom prethodnih ratnih godina radile tajno i prikriveno: švercovati, razmjenjivati (za novac, dakako) stanovništvo iz okupiranog Brčkog na slobodne teritorije.

Atmosfera na linijama fronta je bivala sve opuštenija, "komšijskija"; "branitelji" i "agresori" su se počeli družiti, zajedno dernečiti, piti uz turbohitove sugrađanke Brene.

Gledali su to, glasi ratna legenda, sa nevjericom "zlatni ljiljani" Romi koje su zaobilazili pozivi za ove zajedničke derneke na brčanskoj ravnici, pa je jedan od njih, zapovjednik-ceribaša uz psovku to prokomentirao: "Pizda li vam materina, svima, svi ćete se vi, balije, ustaše, četnici kad-tad izmiriti, na kraju ćemo mi Cigani biti jedini krivi za ovaj rat!"

Upoznao sam u ratu, u Tuzli čini mi se, jednog promućurnog, hiperinteligentnog Roma-prognanika, koji je tvrdoglavo odbijao da rat nazove "ratom", ili nedobog., "agresijom": "ja sam iz Janje proteran kad je počela ova AFERA", govorio je sa oprezom.

Redžo Seferović, Rom iz okoline Zavidovića, jedva da je bio punoljetan kada je u njegovom kraju počela afera, odnosno afere: prva 1992. kada su grad napale srpske snage i druga, u ljeto 1993., kada su zakrvili Armija i HVO. Redžo je tri i po godine trajanja rečenih "afera" proveo kao borac Armije BiH.

Nikakvog posla od kojeg bi mogao prehranjivati brojnu obitelj nije imao, sve do 2001.Tada je zaposlen, kao jedini Rom uopće u državnoj službi, u Federalnoj obavještajno-sigurnosnoj službi (FOSS). I tu mu je posao visio o koncu, imao je mrlju u personalnom dosjeu - krivičnu
prijavu za "tešku pljačku".

Šefovima u FOSS-u priznao je da je kada mu se u ratu rodilo dijete posudio od komšinice, također Romkinje, dvije-tri kile brašna da napravi hljeb. Poslije je otišao na liniju, zaboravio vratiti, a komšinica ga prijavila da ju je opljačkao. "Ma, znate, drugovi," kazao je šefovima u Sarajevu Redžo, "to su vam naša, ciganska posla, ne razumijete vi to.". Primljen je na posao.

No, za kratko. Nakon godinu dana je dobio otkaz, otpustio ga je Ivan Vukšić, direktor FOSS-a, kriminalac iz Hercegovine, iz razloga "depolitiziranja službe". Redžo je, da prostite, bio član SDP-a BiH. U svom selu je od malih Roma napravio nogometni klub. Neko mi je rekao da su ga Cigančići zvali, onako kaubojski, "čika Red-Džo", crveni Joe.

Od prošle nedjelje Redžo Seferović je predsjedavajući Općinskog vijeća Zavidovića, kao prvi Rom u zadnjih 100 godina ove čaršije. Njegovo trapavo, amatersko, neznalačko vođenje konstituirajuće sjednice Vijeća postalo je planetarni hit na društvenim mrežama. Čitav svijet se smije, naslađuje nezgrapnostima i jezičkim kalamburima predsjednika Redže.

Umire od šege, kažu, i onaj poslanik Radončićevog SBB-a u Kantonalnoj skupštini Sarajeva, televizijski voditelj, jedan od rodonačelnika "odljeva mozaka" iz Sandžaka. Zgražavaju se i pošteni stanovnici Zavidovića što je Cigo Redžo obrukao uzornu i perspektivnu zajednicu. Koju nisu tako nepovratno uspjeli obrukati ni bradati vehabijski zločinci koji su nepodobne Zavidovićane tokom i nakon rata ubijali kao glinene golubove, na ulicama, na kućnom pragu, u automobilima.

U državi političkih diletanata, državnika-amatera, nepismenih doktora nauka... Ciganin Redžo je predmet zajebancije, ismijavanja, rasističkog kolutanja očima...

Redžina neravnopravna borba sa procedurom, poslovnikom, padežima, njegova nevještost i zbunjenost koju se i ne trudi prikriti, u poređenju sa grijesima desetina bilmeza koji vode državu, njene vlade, parlamente, agencije, ambasade... velika je i društveno štetna, otprilike, kao one tri kile brašna u poređenju sa pljačkom zavidovićke "Krivaje!"
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Čupava » 07 Dec 2016, 13:21

Hajd Redzo, vrijeme ce ti najbolje pomoci...Sretno! :zubi
.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by SPINERKA » 07 Dec 2016, 13:28

Profesor Spahija Kozlić: Nekorektno je i zlobno ismijavati Seferovića iz Zavidovića, nečiji prvi politički napor vođenja sjednice to je naša elementarna nekultura i niskost onih koji ne vrede ništa više od Seferovića
Predsjedavajući Općinskog vijeća Zavidovića Redžo Seferović (A-SDA) predmet je ismijavanja bh. javnosti zbog vođenja konstituirajuće sjednice, a profesor Filozofije prava i retorike na Pravnom fakultetu u Zenici i nekadašnji novinar Spahija Kozlić je izjavio kako je nekorektno i krajnje zlobno ismijavati nečiji prvi politički napor.stidi

“Ne želeći ulaziti u bilo kakvu procjenu političkog kvaliteta gospodina Redže Seferovića, smatram da je nekorektno i krajnje zlobno ismijavati nečiji prvi politički napor vođenja sjednice. Ismijavanje bilo koga i izvrgavanje ruglu stvar je elementarne nekulture koja ima veoma malo veze sa kritikom političkog djelovanja”, naglasio je Kozlić.

Dodao je da Seferović treba biti svjestan kako će kao politička ličnost biti izložen ocjenama javnosti i kritikama.

“Protivnik sam ovakvih hejterskih i trolerskih postupaka. S druge strane, svako ko se bavi politikom ili se njome želi baviti mora imati na umu da je izložen javnosti te da treba očekivati i ovakve reakcije. Čuo sam da je Seferović osoba koja je dobila veliku podršku romske populacije u Zavidovićima te da nije fakultetski obrazovan i retorički iskusan, pa je ovaj postupak ismijavanja zbog toga još nekorektniji”, zaključio je Kozlić.

Seferović je za predsjedavajućeg Općinskog vijeća izabran iz reda nacionalnih manjina. Neka se zastide oni koji su ovo uradili i mediji koji su objavili i ismijavali se sa Seferovićem to je nekultura i niskost onih koji ne vrede ništa više od Seferovića..
;) :ok
Image

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Socrates » 07 Dec 2016, 20:35

Korektne su I ove kritike sto se tice ismijavanja covjeka. Ali, ipak treba uzeti u obzir da je on politicar, da je placen iz budzeta, te da mora da bude odgovoran javnosti za ono sto radi. On je izabran da vodi. Dakle, izvoli, vodi tako da oni koje predstavljas i vodis imaju povjerenja u tvoje liderske sposobnosti.
Uzimam u obzir I da sigurno ima sto puta gorih od njega. Ismijavace narod I njih ako za to ima povoda I objave se njihove gluposti na internetu.

Cinjenica je da je citava sjednica smijesna. Meni je smijesan bio I onaj koji mu je glavni protivnik, koji je trazio izvinjenje, I koji prica o nekom Velikom Bratu.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by storm » 07 Dec 2016, 21:07

Kakve su ovo gluposti... Ismijavanje jer je Rom :lupa :sok

Ja do maloprije nisam znao da je Rom.
Ismijao bi svog brata... Engleskog lorda... Koga god koji je tamo gdje mu nije mjesto...
I jos jedna glupost... Postavljen kao zastupnik manjine :lup
Znaci opet neki ključevi i kompenzacije, podobnost i slične gluposti...
Meni ne bi bio zastupnik sprata u zgradi, kamo li zastupnik zgrade... A o načelniku je idiotski i naceti temu.

Nesposoban i točka!!!
Ako je na račun demokracije upao na to mjesto, mora znati da je demokracija i podložnost kritici i odgovornost. Amen
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Bla » 07 Dec 2016, 21:20

džaba se sad vadiš :ooo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by storm » 07 Dec 2016, 21:24

Bla wrote:džaba se sad vadiš :ooo
Ne vadim se ja....ja ga derem od prve sekunde....jer je diletant i gotovo :oo
Ne znam što se ovima oko njega događa u glavi :lud
Zašto ja ne mogu biti direktor npr Mercatora...pa polako učim - jebaji ga - imam vremena :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by posmatrac » 07 Dec 2016, 21:30

storm wrote:


Nesposoban i točka!!!
Ako je na račun demokracije upao na to mjesto, mora znati da je demokracija i podložnost kritici i odgovornost. Amen
Znas kako kaze Platon "Dok god me 3 cobana uvrjedljive inteligencije mogu nadglasati, ja u tu demokratiju ne vjerujem" :D

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Bla » 07 Dec 2016, 21:32

vadiš vadiš, ne bi obraćao pažnju da nemaš potrebu da se vadiš :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Melek » 07 Dec 2016, 21:33

Dobro je ljudi, ne pretjerujte. Pa Trump je zaboga predsjednik USA, sta vam sad on smeta na toj sicusnoj poziciji.. A i Trumpu se suflerise..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by storm » 07 Dec 2016, 21:35

Melek wrote:Dobro je ljudi, ne pretjerujte. Pa Trump je zaboga predsjednik USA, sta vam sad on smeta na toj sicusnoj poziciji.. A i Trumpu se suflerise..
Pa lakše je biti predsjednik usa imam dojam...tu je cijela administracija iza tebe...

ma u biti- meni se ebe za Zavidoviće i tko je načelnik....nego što je ta podobnost po pozicijama slika cijelog balkana....ovo je samo eklatantan primjer ...i snimljen...a daleko od toga da je jedini.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by posmatrac » 07 Dec 2016, 21:39

Da, i Redzo je prije inaguracije na ovu znacajnu funkciju bio planetarno poznati poslovni magnat kao Trump , te je izgradio Redzo Tower u centru Zavidovica :zubi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Melek » 07 Dec 2016, 21:39

storm wrote:
Melek wrote:Dobro je ljudi, ne pretjerujte. Pa Trump je zaboga predsjednik USA, sta vam sad on smeta na toj sicusnoj poziciji.. A i Trumpu se suflerise..
Pa lakše je biti predsjednik usa imam dojam...tu je cijela administracija iza tebe...

ma u biti- meni se ebe za Zavidoviće i tko je načelnik....nego što je ta podobnost po pozicijama slika cijelog balkana....ovo je samo eklatantan primjer ...i snimljen...a daleko od toga da je jedini.
Ne, ovo je po meni primjer izuzetno visoke tolerancije i demokratije. Zamisli, dadnu jednoj analfabetskoj romini da im bude nacelnik.. Pa to ni u sveda nema.. Aferim!
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Bla » 07 Dec 2016, 21:41

nije načelnik
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Melek » 07 Dec 2016, 21:44

pa dobro sad :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Mutevelija » 07 Dec 2016, 21:51

Prvo će se davati prava Ciganima, pa će onda doći pederi na red, dokle više :why
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Melek » 07 Dec 2016, 21:51

:grana
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Zavidovići općinsko vijeće

Post by Mirelam » 07 Dec 2016, 21:54

Smrad rasizma se siri forumom :ooo

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: HAVANA and 39 guests