SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 11:23

Skin wrote: 28 Jul 2021, 10:51
Naseef Mushroom wrote: 27 Jul 2021, 21:01
Imaju fotografije gdje je se sastajao sa strancima i sam sa njima razgovarao, znači zna bar 1 strani jezik ali problem kod tebe je što ti prvenstveno nisi ni pokušao da pokreneš diskusiju o njegovim kvalifikacijama nego si po Klix forum receptu samo ga htio ismijavati radi par lapsusa što ništa ne govore o nekome jer ti mogu postaviti videa od Bidena, Merkel i ostalih koji su sami izjavlili gluposti jer su se pogrešno izrazili.

U pravu si, do mene je i mog pogrešnog shvaćanja šta drugi pišu jer sam shvatio da ćemo kritikovati nekoga na određenim pozicijama argumentima a ti bi da samo nekoga ismijavaš djecijim forama.
Itekako sam kriv jer do sada nisam shvatio da je to domet opozicije i njihovih glasača
ne mogu ja pisati o bosnjacima, identitetu i istoriji SDA u jednom postu, kad sam jasno napisala da mislim da covjek nema kvalifikacije za posao ambasadora.
kako to nije legitimni argument postavljati pitanje da li je u redu da neko od lokalne uprave dodje do diplomatije bez adekvatnog obrazovanja i poznavanja stranih jezika?
zar je to "ismijavanje djecijim forama"? kakvi ste spineri, opasni.
i ova sto ce biti imenovana za ambasadoricu u parizu, iz snsd, isto tqko od lokalne uprave u laktasima do pariza. vjerov zbog dogovora, oni se o svemu mogu dogovriti.

mozda nista ne bude od toga, nebitno. ali i dalje me je ta info sokirala. skaka visoka ekselencija.
Ti si toliko razmišljala o njegovim kvalifikacijama da je prvo šta ti je palo na pamet bilo ismijavanje nespretne izjave o antifašizmu
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Skin » 28 Jul 2021, 11:24

pogledaj ti malo bolje na sta je to odgovor.
svako dobro bosno i hercegovino :ok

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42731
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14049 times
Been thanked: 12635 times
Status: Online

Re: SDA

Post by Masamune » 28 Jul 2021, 11:25

Skin wrote: 28 Jul 2021, 10:57
MarlboroGold wrote: 27 Jul 2021, 23:04 Skaka jeste polupismena i poluobrazovana osoba, ali nije ideološki "otišo". On nije mogao birati svog djeda. Koliko se sjećam nijednom ga nije javno branio i hvalio, tako da oni koji njemu to pokušavaju pripisati jednostavno nisu fer. A nije da nisam pročitao razne bljuvotine na njegov račun u vezi toga. Tu je sve u redu s njegove strane.

S druge strane imamo Bahrudina Hadžiefendića koji je bio kandidat za gradonačelničku poziciju u Tuzli (zajednički kandidat SBB i SDA, ali primarno SBB) koji je u više navrata javno branio i hvalio djeda Muhameda Hadžiefendića - nekadašnjeg SS Sturmbannfuhrera koji ne samo da je sarađivao sa Pavelićem i NDH, već je zagovarao i izdvajanje BiH iz NDH i direktno pripajanje nacističkoj Njemačkoj. To mu Partizani nikad nisu oprostili i zato je bio likvidiran, a ne zbog svoje vojske i reda odbrane protiv četničkih upada na sjeveroistoku BiH prije SS karijere. Zato mu ni unuk nije daleko dogurao, ali svejedno je skoro pa nemoguće ići protiv Džasmina u Tuzli. Srećom pa mu je ovo zadnji mandat i nema više.
:ok
prvi dio, slazem se i ja. gledala sam intervju kod hadzifejzovica kad mu ovaj spomenu djeda...on to onako na salu okrenu, ne ulazi duboko ideoloski u to. doduse to moze biti i zbog manjka dubine :D.

drugi dio super komentar
Jeste bila je ta emisija, a bilo je i u novinama kad su ga pitali za djeda. Pazi možda on privatno misli sve najbolje o njemu i ono što je tad bio, ali tu opet nema mjesta nagađanjima već se uzimaju u obzir činjenice, a to je da nije nastupao kao Bahrudin.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Taare » 28 Jul 2021, 11:50

Skin wrote: 28 Jul 2021, 10:40 to je cinjenica da fbih nosi rs na grbaci
Znam. Dao im bakir. Znaš li uopšte ko je bakir? To je onaj čuvar bošnjaka :o
Svi mi se morete obratit

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26390
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4078 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Beni » 28 Jul 2021, 11:58

Taare wrote: 28 Jul 2021, 11:50
Skin wrote: 28 Jul 2021, 10:40 to je cinjenica da fbih nosi rs na grbaci
Znam. Dao im bakir. Znaš li uopšte ko je bakir? To je onaj čuvar bošnjaka :o
https://www.change.org/p/%C5%BEelimo-da ... fV6F_y4Njw
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42731
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14049 times
Been thanked: 12635 times
Status: Online

Re: SDA

Post by Masamune » 28 Jul 2021, 12:10

Zar Alija nije BiH ostavio Turskoj u amanet da čuva Bošnjake, tj. zar nije Erdogan taj čuvar?

:muta
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Taare » 28 Jul 2021, 13:57

E što će njih prepast ta neka peticija :D.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Anestzijaaa
Forumaš mjeseca
Forumaš mjeseca
Posts: 4142
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 2476 times
Been thanked: 1872 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Anestzijaaa » 28 Jul 2021, 14:49

Sda🧡🧔
Zbogom hrabri lavovi,vase sjenke i sad cuvaju nas grad.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 15:18

Skin wrote: 28 Jul 2021, 11:24 pogledaj ti malo bolje na sta je to odgovor.
svako dobro bosno i hercegovino :ok
Pošto nisam jedan od onih SDA botina koji kada im nestane para i sendviča ne znaju šta će pisati jel nisu dobili upute iz centrale kod mene malo teže prolaze ti Klix fazoni jer ja nešto kad branim branim sa argumentima bez obzira hoće li se ko složiti sa mnom ili ne.
Ti reče da si fino objasnila sta misliš.
Prvi komentar vezan za Skaku
Skin wrote: 26 Jul 2021, 21:44 🤣
za ambasadore saljemo samo najbolje
Pa drugi komentar
Skin wrote: 27 Jul 2021, 17:30 e tako bas, skaka je pravi diplomata.
to mu je borba protiv antifasizma dala. i svakako "nedostatak" skandala. to je taj kriterij. 🤯
Znači nisi ni pokušala da kritikuješ sa validnim argumentima nego si mislila samo ismijavati lapsuse pa si mislila da će se i ovdje svi smijati pa kada si naletila na malo ozbiljnijeg sagovornika ne znaš kako ćeš se dalje postaviti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 15:22

MarlboroGold wrote: 28 Jul 2021, 11:22
Naseef Mushroom wrote: 28 Jul 2021, 00:28
Pa i jest danas drugačije vrijeme. Uzmi samo familiju Izetbegović kao primjer, jedna Alijina unuka podržava gay paradu dok druga živi životom kao na zapadu a Bakirova supruga (osim u posebnim prilikama gdje se nalaže) nije baš obučena kao Erdoganova hanuma.

Dok je SDA nekada političke neistomisljenike označavala da ne idu u džamiju danas ih etiketiraju tako što ih okrivljuju da koketiraju sa srpskom i hrvatskom stranom.
Dok je nekada u stranci 80% članova bilo kao Adem Zalihić danas takvi predstavljaju manjinu koje stranka i ne nudi u predizbornoj.
Dok su nekada napad na njihove članove označavali kao islamofobiju danas je to udar na Bošnjake.

Danas smo već na tom stepenu da je Fuad Backović Deen jednako Bošnjak kao Elvedin Pezić kao i da ateista, agnostik ili satanista nisu ništa manje Bošnjaci nego neko ko je musliman.
Ali u onom naglom prelaznom periodu iz SFRJ u demokratsko društvo religija je bila jedini identitet za koje su Bošnjaci znali i nije se moglo drugačije kao stranka da se pridobije ineresovanje naroda.
Sve je to fino i lijepo. Problem je što u ključnim stvarima nije bilo nekih značajnijih pomaka, ali riješiće se i to vremenom.
Šira slika se neće promjeniti kod SDA politike. Ko smatra SDA lopovskom strankom taj neće sigurno promjeniti mišljenje ni narednih 50 godina ali vidljivo je kako ta stranka postepeno od muslimanske postaje bošnjačka stranka gdje je više fokus na narod a ne religiju.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 15:57

Beni wrote: 28 Jul 2021, 11:58
Taare wrote: 28 Jul 2021, 11:50

Znam. Dao im bakir. Znaš li uopšte ko je bakir? To je onaj čuvar bošnjaka :o
https://www.change.org/p/%C5%BEelimo-da ... fV6F_y4Njw
Zajedno sa Miloradom Dodikom i Draganom Čovićem već 30-ak godina zavija Bosnu i Hercegovinu u crno.
Ova izjava je toliko netačna da bi radi toliko neznanja ovom pokretaču petiicje trebalo zabraniti da ima pravo glasa a kamoli da pokreće petiicje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Hurija » 28 Jul 2021, 16:26

:D

Ko bira spomenuti trojac?.

Valjda narod . Ljudi legitimno dobiju glasove na izborima .U čemu je problem .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Skin » 28 Jul 2021, 18:25

Naseef Mushroom wrote: 28 Jul 2021, 15:18
Skin wrote: 28 Jul 2021, 11:24 pogledaj ti malo bolje na sta je to odgovor.
svako dobro bosno i hercegovino :ok
Pošto nisam jedan od onih SDA botina koji kada im nestane para i sendviča ne znaju šta će pisati jel nisu dobili upute iz centrale kod mene malo teže prolaze ti Klix fazoni jer ja nešto kad branim branim sa argumentima bez obzira hoće li se ko složiti sa mnom ili ne.
Ti reče da si fino objasnila sta misliš.
Prvi komentar vezan za Skaku
Skin wrote: 26 Jul 2021, 21:44 🤣
za ambasadore saljemo samo najbolje
Pa drugi komentar
Skin wrote: 27 Jul 2021, 17:30 e tako bas, skaka je pravi diplomata.
to mu je borba protiv antifasizma dala. i svakako "nedostatak" skandala. to je taj kriterij. 🤯
Znači nisi ni pokušala da kritikuješ sa validnim argumentima nego si mislila samo ismijavati lapsuse pa si mislila da će se i ovdje svi smijati pa kada si naletila na malo ozbiljnijeg sagovornika ne znaš kako ćeš se dalje postaviti.
:ha

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 20:02

Skin wrote: 28 Jul 2021, 18:25
Naseef Mushroom wrote: 28 Jul 2021, 15:18
Pošto nisam jedan od onih SDA botina koji kada im nestane para i sendviča ne znaju šta će pisati jel nisu dobili upute iz centrale kod mene malo teže prolaze ti Klix fazoni jer ja nešto kad branim branim sa argumentima bez obzira hoće li se ko složiti sa mnom ili ne.
Ti reče da si fino objasnila sta misliš.
Prvi komentar vezan za Skaku

Pa drugi komentar

Znači nisi ni pokušala da kritikuješ sa validnim argumentima nego si mislila samo ismijavati lapsuse pa si mislila da će se i ovdje svi smijati pa kada si naletila na malo ozbiljnijeg sagovornika ne znaš kako ćeš se dalje postaviti.
:ha
Najbolja reakcija koja samo potvrđuje šta sam napisao.
Ali bar onda budi fer i priznaj da nisi ni planirala da vodiš ozbiljnu diskusiju.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37850
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2274 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Pasaga » 28 Jul 2021, 20:09

koda je uzela samo pola vijagre..
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by CikCikCikPogodi » 29 Jul 2021, 15:13

Otkrio sam da su se Sebija i Bakir posvađali za koga će se udati kcerka.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2021, 19:19

Grupa Hari Mata Hari demantovala da će nastupiti na vjenčanju Bakirove i Sebijine kćerke: I da su nas zvali ne bi došli


Image

Iz sarajevske grupe "Hari Mata Hari" demantovali medijske natpise

U proteklih nekoliko dana u javnosti se pojavila informacija da će na svadbi Jasmine Izetbegović, kćerke Bakira i Sebije Izetbegović, pjevati popularni bh. bend Hari Mata Hari.



Međutim, danas iz ovog benda stiže informacija kako navodi u medijima nisu tačni, te da grupa Hari Mata Hari, kao ni sam Hari Varešanović neće zabavljati prisutne na svadbi Jasmine Izetbegović.

Kako su za portal Express istakli iz menadžmenta ovog benda, oni nisu dobili nikakav poziv od bilo koje osoba koja ima veze sa svadbom Jasmine Izetbegović i Ćamila Humačkića, kao ni od Izetbegović i Humačkića lično.

Dodali su da poziv za pjevanje na vjenačnju kćerke Bakira Izetbegovića svakako ne bi mogli prihvatiti, jer u tom terminu već od ranije imaju zakazan nastup u Sjevernoj Makedoniji.
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Melek » 02 Aug 2021, 21:59

Ma kako će oni, oni su FGR grupa. Nema šanse :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96369
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34345 times
Been thanked: 21073 times
Contact:
Status: Online

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Rum » 02 Aug 2021, 22:01

Uskocice seka
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Melek » 02 Aug 2021, 22:10

A mislio sam da je stočanin zanimanje a ono nije.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests