SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Naseef Mushroom » 02 Aug 2021, 23:06

Melek wrote: 02 Aug 2021, 21:59 Ma kako će oni, oni su FGR grupa. Nema šanse :cudi
Kakva FGR grupa, Hari je stara SDA hamajlija na svakom skupu :cvike
Image

Hari Varešanović će pjevati na centralnim izbornim skupovima SDA

Kampanja za Opće izbore 2018. sutra i zvanično počinje

Političke stranke i kandidati sutra zvanično počinju kapanju za oktobarske izbore. Većina stranaka i kandidata već su obznanili gdje će održati svoj prvi, zvanični, predizborni skup.

Stranka demokratske akcije (SDA) najavila je da će izbornu kampanju početi u Zenici, u Gradskoj areni "Husejin Smajlović", a skup počinje u 19 sati.

Osim Bakira Izetbegovića, predsjednika SDA i Šefika Džaferovića, kandidata za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine, na skupu će se obratiti i Ramiz Salkić, kandidat za potpredsjednika RS-a.

Faktoru je potvrđeno da će na centralnim izbornim skupovima SDA, pa i na sutrašnjem u Zenici, učestvovati neki od bh. glumaca i muzičara, a među njima i jedan od najboljih vokala bh. muzičke scene Hari Varešanović.
Ali kakvo spinovanje " I da su nas zvali ne bi došli" kao muzičarima se gade pa odbili :D. a kada se pročita članak ljudi samo izjavili da ne bi ionako mogli doći jer su već prije zakazali termin u Makedoniji".
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7130 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Julia-Klara » 03 Aug 2021, 00:27

Rum wrote: 02 Aug 2021, 22:01Uskocice seka
Aleksic? :kokice
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42945
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14167 times
Been thanked: 12746 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Masamune » 03 Aug 2021, 10:26

https://www.klix.ba/vijesti/bih/boss-po ... /210803014

Nazife hoće Mirnes da ti tuži Biseru :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27248
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14261 times
Been thanked: 14596 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by ironman » 03 Aug 2021, 10:29

MarlboroGold wrote: 03 Aug 2021, 10:26 https://www.klix.ba/vijesti/bih/boss-po ... /210803014

Nazife hoće Mirnes da ti tuži Biseru :oo
Nesto si usehvio..
Naseef nema nista sBiserom..
:ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42945
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14167 times
Been thanked: 12746 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Masamune » 03 Aug 2021, 10:44

Na udaru mu je stranka i to od onog kojeg je Nazif gurao da bude predstavnik Bošnjaka :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27248
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14261 times
Been thanked: 14596 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by ironman » 03 Aug 2021, 10:50

MarlboroGold wrote: 03 Aug 2021, 10:44 Na udaru mu je stranka i to od onog kojeg je Nazif gurao da bude predstavnik Bošnjaka :oo
Onda da se pokrenemo,odo na klis :ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 03 Aug 2021, 11:21

MarlboroGold wrote: 03 Aug 2021, 10:26 https://www.klix.ba/vijesti/bih/boss-po ... /210803014

Nazife hoće Mirnes da ti tuži Biseru :oo
Ne valja mu to i nije trebao raditi.
Prije nego što neko pomisli da to mislim jer je tužio nekoga iz SDA. Naprotiv, podržavam društvo gdje niko nije nedodirljiv i svako ima pravo svakoga tužiti i da se te osobe osude ako se dokaže krivica. Ja nemam problem sa tužbama, ja imam problem sa tajmingom.

Ovo je slično situaciji kada je onaj YouTuber Amir Hadžić sa peticijama..

Odmah nakon Inzkovog nametanja zabrane negiranja genocoda pokrenuo je peticiju za hapšenje Milorada Dodika ali ubrzo je pokrenuo peticiju i za hapšenje Bakira.
Zasto baš sad Bakir? Ja podržavam svaku peticiju ali osuđujem tajming.
Ako smatra Bakira lopovom i smatra da ga treba hapsiti zašto nije pokrenuo do sada u ovih zadnjih 10 godina?
Zašto baš u istoj sedmici kada je pokrenuta peticija protiv negatora genocida nakon što je zakon o negiranju genocida stupio na snagu?

Hoćemo li sad kod svake podnešene prijave vezanu za negiranje genocida u istom momentu podnijeti prijavu i protiv nekog SDAovca i ostalih Bošnjaka da kao dokažemo da nismo nacionalisti i svakoga isto osuđujemo?

Eno čitam neke FGR komentare. I ne pominju zabranu negiranja genocida već samo pišu kako će konačno se skinuti tabla Mustafe Busuladžića.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 03 Aug 2021, 11:34

MarlboroGold wrote: 03 Aug 2021, 10:44 Na udaru mu je stranka i to od onog kojeg je Nazif gurao da bude predstavnik Bošnjaka :oo
Ja uopšte nisam ovdje u nezgodnoj situaciji. Možda za druge zato što mnogi i dalje misle da sam SDA bot ali ako ćemo već o botovima ja bih prije sebe nazvao botom svih bošnjačkih stranaka i želim svakoj dobro.
Jedini razlog zašto favorizujem SDA je zbog toga što su im alternative FGR stranke SDP i Njihova Stranka.
Da se NiP i SBB uozbilje ili BOSS da ima jaču snagu i da su aktivnije od SDA ja bih te stranke hvalio po forumu.

Ja sam više puta ovdje pisao i mogu se naći ti postovi gdje sam čak navijao da NiP dominira na izborima 2022. i porazi SDA jer bi tada imali 2 bošnjačke struje i alternative medutim kraj ovakve pasivnosti, skandalozne izjave kod Mate Đakovića kao i "ostavimo teške teme po strani i zbližavajmo se sa Draškom i SDS" ne pada mi na pamet išta više pozitivno o toj stranci i predsjedniku napisati.

Mirnesa sam uvijek cijenio jer je za razliku od Bakira i Džaferovića uvijek bio bez dlake na jeziku i ima tu harizmu i uvijek ču prije za njega glasati nego za ikoga iz SDA, SBB ili NiP. Smatram da je i ovdje želio samo dobro državi jer je njegov problem dominacija komšijske države na našem terenu ali mu je tajming kako sam napisao u gornjem postu katastrofalan.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Taare » 04 Aug 2021, 11:26

Izetbegović nakon sjednice SDA: Pokušalo se predstaviti korumpiranom stranku koja je kičma otpora
:haha :haha
Svi mi se morete obratit

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Maja » 04 Aug 2021, 11:27

Jutros u prodavnici pricaju zasad 600 svatova al jos spisak nije konacan. 200 ih samo iz Berlina.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by MorningStar » 04 Aug 2021, 11:32

Maja wrote: 04 Aug 2021, 11:27 Jutros u prodavnici pricaju zasad 600 svatova al jos spisak nije konacan. 200 ih samo iz Berlina.
Hoce Dodik posudit helikopter za mladence :ooo

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24816 times
Been thanked: 4701 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by ElTriconi » 04 Aug 2021, 16:35

Maja wrote: 04 Aug 2021, 11:27 Jutros u prodavnici pricaju zasad 600 svatova al jos spisak nije konacan. 200 ih samo iz Berlina.
Svako po cvaju baci i skupi se :perhan
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Šabović Adis » 07 Aug 2021, 23:44

Naseef Mushroom wrote: 27 Jul 2021, 23:24
Mirelam wrote: 27 Jul 2021, 21:17
U pocetku sam mislio da je lapsus ali mescini da je ipak nesto drugo u pitanju, cim se stalno ponavlja, kad smo vec, jel, dosli do potpisivanja. :D.
Hebem ti uciteljicu maternjeg jezika.
Mnogi nisu svjesni ili su itekako svjesni ali namjerno omaložavaju taj period kada je osnovana SDA.
To je neuporedivo sa mlađom prošlošću i osnivanjem stranaka kao npr. kada je Radončić osnovao SBB ili Komšič DF jer to nije bilo samo osnivanje stranke.

Jugoslavija kao zemlja sa više naroda pod Titovom palicom koja je spriječavala sukobe. Nakon njegove smrti i padom komunizma, kada je Jugoslavija postajala polahko Srboslavija nije bilo samo pitanje šta će se desiti sa jugoslovenskim republikama već i sa jugoslovenskim narodima.
Nevažno šta se misli o današnjoj SDA ali u onom periodu je itekako igralo veliku ulogu za bošnjački narod da imaju svoju stranku pogotovo kada je se planiralo razbijanjem Jugoslavije i samostalnoj RBiH da se taj narod eliminiše.

Mnoga velika bošnjačka imena su igrala ulogu u osnivanju prve bošnjačke stranke i budućnost identiteta tog naroda među kojima su bili Alija Izetbegović, Fikret Abdić (koji je u to vrijeme bio uspješan poduzetnik), Džemaludin Latić, Alija Isaković i Safet Isović tako da biti jedan od 40 popisnika za SDA nije nimalo za omaložavati jer su ti ljudi itekako imali historijsku ulogu.
Jesu Bošnjaci jugoslovenski narod? :oo
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 08 Aug 2021, 09:12

Šabović Adis wrote: 07 Aug 2021, 23:44
Naseef Mushroom wrote: 27 Jul 2021, 23:24
Mnogi nisu svjesni ili su itekako svjesni ali namjerno omaložavaju taj period kada je osnovana SDA.
To je neuporedivo sa mlađom prošlošću i osnivanjem stranaka kao npr. kada je Radončić osnovao SBB ili Komšič DF jer to nije bilo samo osnivanje stranke.

Jugoslavija kao zemlja sa više naroda pod Titovom palicom koja je spriječavala sukobe. Nakon njegove smrti i padom komunizma, kada je Jugoslavija postajala polahko Srboslavija nije bilo samo pitanje šta će se desiti sa jugoslovenskim republikama već i sa jugoslovenskim narodima.
Nevažno šta se misli o današnjoj SDA ali u onom periodu je itekako igralo veliku ulogu za bošnjački narod da imaju svoju stranku pogotovo kada je se planiralo razbijanjem Jugoslavije i samostalnoj RBiH da se taj narod eliminiše.

Mnoga velika bošnjačka imena su igrala ulogu u osnivanju prve bošnjačke stranke i budućnost identiteta tog naroda među kojima su bili Alija Izetbegović, Fikret Abdić (koji je u to vrijeme bio uspješan poduzetnik), Džemaludin Latić, Alija Isaković i Safet Isović tako da biti jedan od 40 popisnika za SDA nije nimalo za omaložavati jer su ti ljudi itekako imali historijsku ulogu.
Jesu Bošnjaci jugoslovenski narod? :oo
Mislim na narode koji su živjeli u SFRJ.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Šabović Adis » 08 Aug 2021, 09:40

Naseef Mushroom wrote: 08 Aug 2021, 09:12
Šabović Adis wrote: 07 Aug 2021, 23:44

Jesu Bošnjaci jugoslovenski narod? :oo
Mislim na narode koji su živjeli u SFRJ.
Aha. :valja
A jesu Bošnjaci ustavna kategorija, jesu u Ustavu SFRJ? Ono za šta je moderno reći konstitutivni tj. ustavotvorni? :oo
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 08 Aug 2021, 09:46

Šabović Adis wrote: 08 Aug 2021, 09:40
Naseef Mushroom wrote: 08 Aug 2021, 09:12
Mislim na narode koji su živjeli u SFRJ.
Aha. :valja
A jesu Bošnjaci ustavna kategorija, jesu u Ustavu SFRJ? Ono za šta je moderno reći konstitutivni tj. ustavotvorni? :oo
Znamo obadvojica o čemu se govori i ko je živio bez obzira što su tada zvani Muslimanima.
A što se tako ne kreveljiš u diskusiji sa moderatorom na temi o onom nacisti već si se usro?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Šabović Adis » 08 Aug 2021, 09:58

Naseef Mushroom wrote: 08 Aug 2021, 09:46
Šabović Adis wrote: 08 Aug 2021, 09:40

Aha. :valja
A jesu Bošnjaci ustavna kategorija, jesu u Ustavu SFRJ? Ono za šta je moderno reći konstitutivni tj. ustavotvorni? :oo
Znamo obadvojica o čemu se govori i ko je živio bez obzira što su tada zvani Muslimanima.
A što se tako ne kreveljiš u diskusiji sa moderatorom na temi o onom nacisti već si se usro?
Majstore, mi se još uvijek zovemo Muslimani, nije nas sve prekrstilo. :sjedi

P.S.
Idi vidi temu o nacisti... :pusi
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 08 Aug 2021, 10:06

Šabović Adis wrote: 08 Aug 2021, 09:58
Naseef Mushroom wrote: 08 Aug 2021, 09:46
Znamo obadvojica o čemu se govori i ko je živio bez obzira što su tada zvani Muslimanima.
A što se tako ne kreveljiš u diskusiji sa moderatorom na temi o onom nacisti već si se usro?
Majstore, mi se još uvijek zovemo Muslimani, nije nas sve prekrstilo. :sjedi

P.S.
Idi vidi temu o nacisti... :pusi
Vidio sam temu i šta si postavio NAKON što sam to napisao.
Samo potvrđuje da sam pogodio "u sridu".
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Šabović Adis » 08 Aug 2021, 21:01

Naseef Mushroom wrote: 08 Aug 2021, 10:06
Šabović Adis wrote: 08 Aug 2021, 09:58

Majstore, mi se još uvijek zovemo Muslimani, nije nas sve prekrstilo. :sjedi

P.S.
Idi vidi temu o nacisti... :pusi
Vidio sam temu i šta si postavio NAKON što sam to napisao.
Samo potvrđuje da sam pogodio "u sridu".
Dok sam sebe ne pogodiš ništa ti pogodio nisi. :p

Aj da ne tegnjavim više s jugoslovenskim narodima, vidim da si o njima na prakingu učio. Il u kladari... :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2021, 17:17

Turski predsjednik Recep Tayip Erdogan dolazi u višednevnu posjetu BiH da bi prisustvovao svadbi Jasmine Izetbegović, kćerke Bakira i Sebije


Iako to nije potvrđeno (ali ni demantirano) iz Ambasade Turske u Bosni i Hercegovini, sasvim je izvjesno da će predsjednik Turske Recep Tayyip Erdogan posjetiti Bosnu i Hercegovinu tokom ovog mjeseca. U posjetu BiH Erdogan će stići 23. augusta i zadržat će se nekoliko dana.

Kako ekskluzivno saznaje "Slobodna Bosna", Erdogan dolazi u višednevnu posjetu našoj zemlji sa suprugom Emine na poziv lidera Stranke demokratske akcije Bakira Izetbegovića i njegove supruge Sebije da prisustvuje svadbi njihove kćerke Jasmine!



Kao što smo nedavno pisali, Jasmina Izetbegović udaje se za Jasmina Humačkića, biznismena porijeklom iz Stoca, koji živi u Njemačkoj. Svadba je zakazana za 27/28. augusta ove godine u bašti sarajevskog hotela "Europa". Detalji svadbe koje dogovaraju porodice Izetbegović i Humačkić, ne iznose se u javnost, poznato je tek da se očekuje nekoliko stotina zvanica, među kojima će biti veliki broj uglednih ljudi iz svijeta politike, kulture, javnog života Bosne i Hercegovine i inozemstva.

Podsjetimo, prije pet godina, bračni par Izetbegović bio je gost na spektakularnoj svadbi u Istanbulu povodom udaje Summeye Erdogan, mlađe kćerke predsjednika Turske, za biznismena Selceka Barjaktara. Među šest hiljada zvanica, pored Izetbegovića, iz regiona je ovoj svečanosti prisustvovao i premijer Albanije Edi Rama.

("SB")
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests