SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SDA

Post by posmatrac » 12 Oct 2017, 23:20

DAmir Vejo, sitni kriminalac i klosar iz A faze sa Alipasina( tuko se kad mu neko probaci loptu kroz noge), koji je svoje mjesto nasao naravno medju velkim postenim muslimanima iz SDA :lupa

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 13 Oct 2017, 16:41

NAČELNIK EFENDIĆ NA USLUZI ŠEFU:
Oproštena naplata od 280.000 maraka SDA tajkunu!

Za funkcionere SDA nije važno hoće li prekršiti zakon kada je u pitanju lični ili interes stranačkih tajkuna. Dosljednost u tome iskazuje i sarajevska općina Novi Grad predvođena kadrom ove stranke Semirom Efendićem. Sve ukazuje da su propuštanjem naplate posebne rente firmi “OKI” oštetili kantonalni budžet za 280 hiljada maraka


“Na terenu postoji izgrađen objekat – prva faza kompleksa. Izvedeni su grubi građevinski radovi,” navedeno je u zapisniku komisije sarajevske Općine Novi Grad od 5. marta 2013. godine.

Zapisnik se odnosio na izgradnju prve faze stambenog kompleksa “Dobrinja Exclusive” u ulici Želimira Vidovića Kelija. Investitor je firma “OKI”.

Tek četiri mjeseca kasnije, uslijediće izdavanje dozvole za izgradnju ovog objekta. Zakon je u jasan. Investitoru je zbog već obavljenih građevinskih radova bez dozvole, moralo biti izdato naknadno rješenje za gradnju te naplaćena posebna naknada za legalizaciju objekta. Za bespravno izgrađene objekte čija je ukupna korisna površina veća od 200 m2, plaća se naknada u iznosu od 80 maraka za svaki naredni m2 korisne površine. Prosta računica kaže da je "OKI" za 3700 metara kvadratnih na račun kantonalnog budžeta trebao platiti 280 hiljada maraka.



Zakon? Koji zakon?



Iako je komisija konstatovala da je prva faza naselja “Dobrinja Exclusive” građevinski bila završena nekoliko mjeseci prije dobijanja dozvole, ona je izdata bez naplate posebne naknade !

“Napominjemo da 2013. godine nije bila na snazi Odluka o legalizaciji građevina izgrađenih bez odobrenja za građenje i građevina privremenog karaktera u Kantonu Sarajevo, te shodno tome nije postojala nikakva zakonska mogućnost izdavanja naknadne urbanističke saglasnosti (koja bi bila pravni osnov za obračun posebne naknade ) ili dodatnog odobrenja za građenje,” odgovorili su na upit Žurnala iz Službe za urbanizam Općine Novi Grad.

Teško je povjerovati da nadležni iz ove službe nisu znali da je Odluka o legalizaciji objavljena u Službenim novinama Kantona Sarajevo broj 6/06, 18/07, 18/08, 35/12 i 51/15. Tim odlukama jasno je naređeno da izgrađeni objekti moraju ići u postupak legalizacije. Žurnal je dokumentaciju o ovom slučaju pokazao pravnim stručnjacima iz ove oblasti koji su u zaključcima bili jednoglasni.

“U smislu člana 102, stav 4 Zakona o prostornom uređenju koji je bio važeći u trenutku kada je podnešen zahtjev i počela gradnja, predstavnici prvostepenog organa su bili dužni izvršiti uvid na licu mjesta i tada konstatovati da je gradnja započeta, a obzirom da je objekat već bio građevinski završen, konstatovati da se radi o bespravnoj gradnji i zahtjev odbiti,” rekao nam je uz uslov anomimnosti jedan od njih, uz opasku da je ovo slučaj za tužilaštvo.

Iz dokumentacije koju Žurnal posjeduje jasno je kako je nadležnima u općini bilo poznato da su objekti izgrađeni, ali niko nije pokrenuo procedure naplate posebne naknade.



Sabrana (ne)djela



Da nije riječ o slučajnosti, kazuje i dio iz navedenog dopisa općinske Službe za urbanizam, u kojem priznaju da se sve ponovilo i kod izdavanja građevinske dozvole za nastavak gradnje naselja “Dobrinja Exclusive”.

“Također odluka o legalizaciji nije bila na snazi ni 2015. godine kada je izdato odobrenje za građenje za III fazu kompleksa stambenog naselja “OKI Dobrinja”. Dio konstruktivnih radova na objektu investitor je izveo u toku pribavljanja građevinske dozvole, ali nakon što su ispunjeni svi uslovi za gradnju objekta dati kroz urbanističku saglasnost uključujući i rentu plaćenu 2011. godine,” navedeno je u dopisu.

Firma “OKI” barem formalno vodi se kao vlasništvo Edhema Okerića, brata Šefkije Okerića, tajkuna nastalog iz skuta SDA. Ovaj član Glavnog odbora i Kadrovske komisije SDA vodio je Agenciju za privatizaciju Kantona Sarajevo na početku procesa kojim su uništene i bagatelno prodane vrijedne firme. Zvanično vodi agenciju SERDA, u koju se nemilice slijeva budžetski novac bez opravdanja troškova, o čemu je Žurnal nedavno pisao.

Tu je i nikada razjašnjena (iako posve jasna) afera sa precijenjenom kupovinom zgrade koju je BH Telekom OKI-u platio 34 miliona maraka. Šefkija Okerić je prema pisanju CIN-a zajedno sa Bakirom i Sebijom Izetbegović suvlasnik zemljišta na Poljinama, a firma "OKI" gradila je i apartmane na Bjelašnici gdje jedan, slučajno ili ne, posjeduje i Sebija Izetbegović.

Samo ovih nekoliko (od niza sličnih) podataka jasno kazuje zašto načelniku Općine Novi Grad Semiru Efendiću ne pada na pamet da uznemirava "OKI" zbog neke “sitnice” od 280 hiljada maraka. Na djelu je jednak odnos prema Okeriću, bivšem šefu SDA Novi Grad, kao i prema sadašnjem, Husi Ćesiru, kojeg Efendić redovno nagrađuje unosnim poslovima. Sve naravno na račun općine, što je Žurnal objavio kao djelić sabranih (ne)djela načelnika Efendića, već dugo predmetom istrage sarajevskog tužilaštva.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 16 Oct 2017, 22:10

Edin Ramić (SDA), federalni ministar za raseljena lica i izbjeglice, namaknuo je stranačkim kolegama Nedžadu Brankoviću, bivšem premijeru FBiH, i Husi Ćesiru, predsjedniku Općinskog odbora SDA Novi Grad Sarajevo, 418.250 KM iz budžeta Federacije na osnovu dva ugovora koja su objavljena u “Službenim novinama BiH”.

Ramić je Brankovićevom „Sarajinžinjeringu“ 20. septembra ove godine na osnovu dva ugovora dao tačno 47.000 KM. Za jedan, kako se navodi, 28.500, a drugi 18.500 KM.U ove iznose nije uračunat PDV, a zanimljivo je da je procijenjena vrijednost ugovora najprije iznosila 100.000 KM, ali su se “pogodili” na pola iznosa.

Ramić je Brankoviću ovaj novac iz budžeta dao za „izradu idejnog i glavnog projekta za izgradnju dva višestambena objekta u općini Goražde“. Tačnije, prema ovom ugovoru, Ramić je „Sarajinžinjeringu“ povjerio posao „zatvaranja kolektivnih centara i alternativnih smještaja pružanjem javnih stambenih rješenja“.

Ramic je “pogurao”i Husu Ćesića, vlasnika i osnivača firme „Bosnaplast“, 9. juna prošle godine sa 371.250 KM.

Prema ugovorima koji su objavljeni i u “Službenim novinama BiH”, Ramić je Ćesirovoj firmi taj iznos dao za “nabavku plastenika s konstrukcijom od PVC cijevi”. Ramić je to najprije procijenio na 1,2 miliona KM, ali nakon tenderske procedure i izbora Ćesirovog „Bosnaplasta“ za najpovoljnijeg ponuđača, donesena je odluka o cifri od 371.250 KM.

Ministar Ramić pobrinuo se i za vlasnika firme „Mujanovići“ iz Vogošće Murisa Mujanovića, inače porodičnog prijatelja svog stranačkog lidera Bakira Izetbegovića.

On je iz budžeta FBiH Mujanoviću za nabavku junadi za tov i visokosteonih junica 2015. godine dao tačno 3,9 miliona KM. Radi se o junicama koje su dijeljene povratnicima u istočnoj Bosni, a za koje je utvrđeno da su bile bolesne.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 24 Oct 2017, 17:18

Nastavljeno je suđenje osobama koje se sumnjiče za zloupotrebu položaja i nezakonito zapošljavanje u Elektroprivredi BiH.


Osim Amira Zukića, sudi se i još jednom dugogodišnjem članu SDA i potpredsjedniku ove stranke, Asimu Sarajliću, potom Esedu Džananoviću, nekadašnjem direktoru Elektroprivrede, a tu su još tri osobe koje se sumnjiče za nezakonito zapošljavanje u ovom preduzeću.

Prije početka saslušanja svjedoka Tužilaštva KS, Ismeta Alihodžića i Azre Talić, inače uposlenika Elektrodistribucije Zenica, sutkinja Tanja Curović je na raniji zahtjev Mirsada Kukića donijela odluku o razdvajanju ovog krivičnog postupka, tako da će se Kukiću zbog bolesti suditi odvojeno u odnosu na Amira Zukića i ostale osumnjičene.

Sutkinja je istakla kako je je razlog takve odluke "ekonomičnost i efikasnost samog postupa".

Svjedok, Ismet Alihodžić, koji je dobio imunitet od Tužilaštva KS da svjedoči, jučer je u sudnici rekao da optuženog Ramiza Karavdića poznaje dugi niz godina i da imaju familijarne veze, jer je Karavdić, naime, tetak njegove supruge.


Karavdić ga je u aprilu 2016. godine zvao da mu nađe tri električara da ih zaposli u Elektroprivredu BiH, ali da oni moraju platiti oko 16.000 KM, što je on prenio svom kolegi Seadu Keseroviću, čiji su sinovi bili nezaposleni. Keserović je nakon toga pristao dati taj novac.

"Sjetio sam se kolege Seada Keserovića i bilo mu je drago što može sina zaposliti za pare kada sam ga obavijestio. Kada sam Ramiza pitao koliko novca treba, odgovorio mi je 16.000 KM. To sam za Keserovića učinio zato što mi je kolega, pa onda neka zaposli dijete ako ima pare".

"Ramiz je par puta dolazio kod mene kući, on je tetak moje supruge. Imao je više brojeva telefona. Za jedan broj mi je rekao da ga mogu dati samo Keseroviću i da se prisluškuju razgovori".


Alihodžić je ispričao da ga je Karavdić prošle godine u kafani "Bačo" u Vozući kod Zavidovića upoznao i sa optuženim Nedžadom i Senadom Trakom iz Visokog, te da mu je tada navodno rečeno da što se tiče zaposlenja "ako neko nije član SDA, može i umrijeti, ali se neće zaposliti".

Ovaj svjedok je rekao da je u dokumentaciji za zaposlenje koje je dobio bila i potvrda o članstvu u SDA i da mu je kasnije Karavdić rekao da je cijena za pravnike i ekonomiste bila od 20.000 pa do 25.000 KM. Rekao je kako je kasnije cijena za obične električare sa 16.000 porasla na 20.000 KM, jer mu je navodno Senad Trako rekao da "ovi uzimaju 16.000 KM, a Ramiz onda radi džaba".

Svjedok je izjavio i kako mu je Brajko Hasančić govorio da mu je dobro jer radi u Elektroprivredi BiH, kao i da mu je "izletjelo" kada je rekao: "Možeš i ti, ako imaš pare", te se čuo s Karavdićem, koji je, umjesto 16.000, tražio 17.000 maraka. Prema riječima svjedoka, Hasančić je pristao na taj iznos.

Odbrane Trake i Karavdića su osporile ovakve navode. Senad Pizović, advokat Senada Trake, pitao je svjedoka koliko je puta dao iskaz, na šta je ovaj rekao da je u dva navrata davao iskaz. Ipak, Pizović je Sudu predao pet zapisnika s Alihodžićevim potpisima.

Pizović je potom upitao, zašto je pristao da traži mušterije za Karavdića i bude posrednik tim nezakonitim radnjama, a u istrazi je rekao da mu se nije sviđalo to što radi optuženi, te da je to radio jer je "imao dobre namjere".

Karavdić rekao da Alihodžić laže i da mu je džaba kuću pokrio

Karavdićev advokat, Sanjin Bandović, pitao je svjedoka da li je tačno da je ranije osuđivan i da mu je nadimak Bitanga, na šta je on odgovorio da je on osuđivan, ali da mu je nadimak Burek, a ne Bitanga.

Optuženi Karavdić je također imao pitanja za svjedoka Alihodžića. On je dodao da je "90 posto onoga što je svjedok rekao laž", te je dodao:

"Kuću sam ti pokrio džaba, je li mi to hvala za sve što sam napravio za tebe?! Odgovori mi ko ti je pomogao da nađeš posao", upitao je Karavdić, dok je svjedok rekao da se sam zaposlio.

Podsjećanja radi, optužnica tereti generalnog sekretara SDA, Amira Zukića, da je sa Safetom Bibićem organizovao grupu kojoj su se pridružili Nedžad i Senad Trako, te Ramiz Karavdić, koji su pronalazili osobe spremne da daju novac za zaposlenje u Elektroprivredi Bosne i Hercegovine.

Ista optužnica Eseda Džananovića tereti za zloupotrebu položaja, a Asima Sarajlića za primanje nagrade ili koristi za trgovinu utjecajem. Suđenje će biti nastavljeno 13. novembra ove godine.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: SDA

Post by Bla » 25 Oct 2017, 16:35

Svjedok, Ismet Alihodžić, koji je dobio imunitet od Tužilaštva KS da svjedoči
Šta ovo uopšte znači? :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 25 Oct 2017, 16:58

Bla wrote: 25 Oct 2017, 16:35
Svjedok, Ismet Alihodžić, koji je dobio imunitet od Tužilaštva KS da svjedoči
Šta ovo uopšte znači? :hm
Vjerovatno da nije imao imunitet,pa su mu ga oni dali.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Socrates » 25 Oct 2017, 17:54

Moze da svjedoci bez straha da ce ista sto kaze biti koristeno protiv njega.
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 25 Oct 2017, 18:50

Socrates wrote: 25 Oct 2017, 17:54 Moze da svjedoci bez straha da ce ista sto kaze biti koristeno protiv njega.
Osim metka!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 26 Oct 2017, 08:21

Nedžad Latić

Eksplozija bombe podmetnute ispod Peugeota koji je unajmila Daphne Caruana Galizia, najpoznatija malteška istraživačka novinarka, bila je toliko jaka da su istražitelji čak četiri dana skupljali ostatke njezina tijela i vozila po obližnjem polju, tvrde malteški mediji. Stoga će potraga za počiniteljem trajati mnogo dulje, ako uopće ikada i završi hapšenjem počinitelja.

Nakon nasilnog svrgnuća diktatora Sadama Huseina, Hosnija Mubaraka, Zajnul Abidina, Muamera Gadafija islamski svijet je dobio, možda još rigidnije i opskurnije vođe. Oni nisu brutalni poput egiptaskog diktatora Abdel Fattaha Al Sisija, ali nisu ništa manje pohlepni i rigidni kad je u pitanju sticanje osobnog bogastva i progonu neistomišljenika, odnosno opozicije. Jadni Maumer Gadafi, tako da kažem, nije bio tako loš svom narodu. Libijci u njegovo vrijeme nisu plaćali ni struju ni vodu. Kažu da je četvrtina Libijaca bila fakultetski obrazovana itd. Opet ga je njegov narod tako brutalno linčovao. A šta Bosna, i ja osobno imam s tim?! Prvo, posljednja rečenica koju je Daphne Caruana Galizia napisala na svog blogu da su „kriminalci sada gdje god pogledate i da je situacija očajna“, toliko me je zastrašujuće opomenula da ozbiljno razmišljam da se „kanim ćorava posla“ i da prestanem pisati!

Bog mi je svjedok da sam prošao kroz sve faze straha kao i pokojna Daphne. Zbog takvog iskustva davno sam „spalio iluzije“ i ne vjerujem islamskim vođama. Njihova usta su puna islama, a džepovi puni novca!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 26 Oct 2017, 15:56

Pocelo je!


Izvršni odbor SDA Novi Grad Sarajevo zatražio je da Kantonalni odbor te partije uskrati podršku kantonalnom premijeru Elmedinu Konakoviću, zbog, kako navode u obrazloženju „kršenja zaključaka i odluka Kantonalnog odbora SDA i političke štete koju je proizveo u svim oblastima djelovanja“.

„Iz njemu poznatih razloga, a vjerojatno u namjeri da izgradi sopstveni lik i političku figuru, derogirajući Stranku demokratske akcije, a upućujući javno mnijenje na žrtvu koju, navodno, on lično podnosi u borbi protiv „SDA partokratije“, ovim Elmedin Konaković nanosi nemjerljivu štetu SDA u kojoj je i sam funkcioner (potpredsjednik KO SDA Sarajevo)“. Zaključak je dostavljen Kantonalnom izvršnom odboru SDA kao i Predsjedništvu i predsjedniku ove stranke Bakiru Izetbegoviću.

Dokument je objavljen kasno sinoc. Premijer Konaković kao ni sam vrh SDA još se nisu očitovali o zahtjevu Izvršnog odbora te partije iz najmnogoljudnije općine u Bosni i Hercegovini.

„Najporaznija je činjenica da je u Skupštini KS uspostavio neformalnu ali matematičku većinu ne rezultatima rada Vlade nego šurovanjem sa svojim bivšim skupštinskim kolegama koristeći pri tome poziciju premijera da zadovoljava njihove različite interese. Na taj način je Konaković obezvrijedio klub zastupnika SDA u Skupštini a u tome ima svesrdnu podršku provjerenih neprijatelja SDA poput Peđe Kojovića, Mirsada Pindže, Semira Halilovića i drugih čije kadrove Konaković postavlja i zapošljava, nazivajući ih "ekspertima“", navodi se u zaključku Općinskog Izvršnog odbora SDA Novi Grad Sarajevo.

Iz tog Izvršnog odbora tvrde da je Konaković zbog lične sujete i netrpeljivosti prema direktoru ViK-a Neziru Hadžiću ugrozio život svih stanovnika KS.

Općinski odbor na kraju svog zaključka trži od Predsjedništva SDA da spriječi dalje urušavanje stranke u Kantonu Sarajevu, za šta odgovornim smatraju upravo Konakovića.

„Ovakav premijer za SDA je guja u njedrima koja će skupo koštati sve, prije svega građane KS a zatim i SDA koja ga je kandidirala na ovu poziciju“, navodi se, između ostalog, u zaključku stranke.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 26 Oct 2017, 21:51

Konaković

- Jedna grupa ljudi u SDA, lokalni moćnici, kako ih ja zovem, funkcioniraju tako da su premijer i ministri najčešće glineni golubovi koji su izloženi svim pritiscima, a oni imenovanjem poslušnika u javna preduzeća kontroliraju taj dio sistema. Zapošljavaju, tenderišu, čak i javno kažu kako prave na taj način glasačku mašinu. Predsjednik Općinskog odbora SDA Novi Grad je, kako mi se čini, lider ovakvih ideja i ne čudi me njegova reakcija. Ja sam svjestan da takvi procesi ugrožavaju cjelokupan sistem i samo pojedincima donose korist. Neću nikad pristati na takve stvari. Siguran sam da takav koncept ne donosi nista dobro ni našoj SDA
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Podrinjac » 26 Oct 2017, 22:28

Bravo. Hadži Elmedin-beže, imaš potpunu podršku od nas pravih SDA-ovaca.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 07 Nov 2017, 22:03

SDA O RADONČIĆU:

"Ušao je u koaliciju da blokira reforme i da "uhljebi" stranačke kadrove"!
Fahrudin Radončić je godinama javno obećavao da će kada dođe na vlast pokrenuti masovnu gradnju u BiH, otvoriti javne radove, graditi "autoput sa šest traka" i brojne druge infrastrukturne i elektroenergetske objekte...

"Iako je već dvije godine dio vlasti ništa od velikih obećanja nije realizirano, a otpočeo je i sa blokadom izgradnje bloka 7 TE u Tuzli. Pri tome kadrovi njegovog SBB drže ključne pozicije u resoru cestogradnje – državno ministarstvo prometa i komunikacija i JP Autoceste FBiH. SDA ne sumnja u dobre namjere ministra Juske i direktora Terzića, ali je očigledno da sam Radončić blokira i njihov rad svojom neobjašnjivom politikom koja se ogleda u kočenju reformskih procesa, opstrukciji izgradnje i pokušajima da izigrava opoziciju u vlasti".

"Radončić svoju trenutnu poziciju u vlasti koristi da 'uhljebi' što više svojih kadrova u državne institucije i javna preduzeća, a naročito u pravosudne institucije. Za to vrijeme preko svog stranačkog biltena vodi na neistinama zasnovanu bjesomučnu medijsku hajku protiv istaknutih kadrova SDA, opstruira i ruši koalicije".

"Nakon njegovog višegodišnjeg destruktivnog ponašanja i napada na sve istaknute Bošnjake i vrijednosti vlastitog naroda, javnost ima pravo da sumnja da i njegov dolazak u BiH početkom 1990-tih godina nije bio s dobrim namjerama prema ovoj državi".

p.s.
A,opet ga izabrali u koaliciju?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 08 Nov 2017, 14:02

Onomad,na Igmanu,odmah poslije izbora, bilo SDA savjetovanje koga birati u raznorazna,osvojena, tijela.Kaze Alija:
-Izmedu postenih i sposobnih birajte postene.

p.s.
Dijeliti ljude na ove i one mogu samo munafici.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 15 Nov 2017, 13:11

Onomad,postavljao se kamen temeljac za dzamiju u Zepi.Bila bina,bili govornici,bio Muderiz,bio Kebo kao visoki cinovnik SDA.Odrzao vatreni,drzavnicki govor,na kraju se rasplakao i trazio da mu donesu jednu ciglu koju ce cuvati kao suvenir,dok je ziv.

p.s.
Na povratku,negdje na Romaniji trazio od sofera da stane kako bi izbacio suvenir.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 19 Nov 2017, 09:43

KLAPA SDA, ZAOSTALI MOZGOVI. OVISNICI MMF, RASIPNICKI MUTANTI. NAKOTILO SE! NE MOZE IM NAROD U KRAJ STATI? RUSE, ZATVARAJU, PRODAJU, UCJENJUJU, SROZAVAJU, OMALOVAZAVAJU, UZIVAJU, PROZIVAJU, TLACE, MULJAJU, BEZ OSJECAJA I MJERE. NE ZNAJU SA GRBACE SJAHATI, I NARODU, BAR NA TRENUTAK, DA BI DUSU POVRATILI, PREDAHA DATI, IAKO SU NACIONALISTICKOJ, PREVARANTSKOJ, POLITICI STALNI ZIRANTI I AKCIZNI FINANSIJSKI GARANTI TAJ IH PEH BREMENA STALNO KROZ BUDUCNOST PRATI? BIT CE DA JE NASTRAN BOSANSKI NAROD I TUP, KO MAGARAC VOLI SE JAHATI.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Krokodil Behko » 19 Nov 2017, 10:36

Pokvario ti se caps lock. Imaš na Piku, online pomoć.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 19 Nov 2017, 16:05

Krokodil Behko wrote: 19 Nov 2017, 10:36 Pokvario ti se caps lock. Imaš na Piku, online pomoć.
Hvala!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 19 Nov 2017, 19:44

Drzavna mafija ima instaliranu izbornu bazu, u javnom sektoru, 120.000 viska zaposlenih koji sa svojim clanovima porodice cine izbornu bazu od pola miliona.
Zato ce, drzavna mafija ponovo biti izabrana u vlast s kojom se ne moze graditi pravna drzava BiH.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Offline

Re: SDA

Post by Rum » 19 Nov 2017, 19:46

sda demokratija :poludio
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests