SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 07:56

Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 08:10

Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 08:11

:plavi E cuj zaboravljena,naso on,pravo mu godra
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Hannibal » 19 Jan 2020, 11:24

HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 07:56
ovi su vecina na izborima 😂
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Krokodil Behko » 10 Feb 2020, 10:32

Ode Zahiragić dođe Stojanović


Image
online

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: SDA

Post by grunf » 10 Feb 2020, 19:45

Hannibal wrote: 19 Jan 2020, 11:24
HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 07:56
ovi su vecina na izborima 😂
Muka mi je od pametnih ljudi. Danas su svi elokventni i nacitani. Gdje god da se pojavis, svi nesto pametuju i mudruju.

Hvala Bogu da je u Bosni ostala poneka budala koja glasa za SDA, SNSD i HDZ.

Oni su srce i dusa ove zemlje.
Glup sam!

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Pasaga » 10 Feb 2020, 19:46

Amerike...?
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Mirelam » 28 Feb 2020, 22:16

:ooo


User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31687
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7224 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Mister No » 28 Feb 2020, 22:35

SDA zulumćari, na celu sa ovim banditom br. 1 koji se odaziva na ime OAOsim.

To sve treba pohapsit.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Pasaga » 29 Feb 2020, 06:12

Mister No wrote: 28 Feb 2020, 22:35 SDA zulumćari, na celu sa ovim banditom br. 1 koji se odaziva na ime OAOsim.

To sve treba pohapsit.
ops...Sarajlic ....
dobro poznat,odskolovan kadar
kapitalac....
p. materi..... :oklagija
SDA ...ovako vraca ugled ...povjerenje naroda ..... :oklagija
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Tužilaštvo KS provjerava snimak na kojem Asim Sarajlić navodno trguje glasovima

Post by Mala_Mu » 29 Feb 2020, 12:58



Tužilastvo Kantona Sarajevo u saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova KS provjera navode iz medijskih članaka vezano za objavljeni snimak.

Ovo je za Klix.ba potvrdila glasnogovornica Tužilaštva KS Azra Bavčić dodavši kako se poduzimaju sve mjere i radnje iz nadležnosti ove dvije institucije.

Podsjećamo, načelnik Općine Novi Grad Semir Efendić (SDA) objavio je snimak o malverzacijama u pozadini unutarstranačkih izbora za predsjednika Kantonalnog odbora SDA Sarajevo koji su održani u srijedu.

Glavni akter na snimku kojeg je objavio Efendić je predsjednik Kadrovske komisije i potpredsjednik SDA Asim Sarajlić.

Zbog snimka su se javnosti već obratile partije Narod i pravda te Socijaldemokratska partija BiH, pozivajući nadležne organe vlasti da preduzmu sve što je u njihovom moći kako bi se korupciji i trgovini političkim utjecajem stalo u kraj.

Vrijedi podsjetiti javnost kako upravo ovaj čovjek s vrha SDA već ima dosije u Tužilaštvu.

Zvanično, optužnica u okviru predmeta "Bosna" se odnosi na krivično djelo udruživanja radi činjenja krivičnih djela, u vezi s krivičnim djelom primanja nagrade ili drugog oblika koristi za trgovinu utjecajem te krivično djelo protuzakonitog posredovanja.

SDP Sarajevo: Zbog snimka dužnosnika SDA podnosimo prijave Tužilaštvu i CIK-u
Kantonalna organizacija SDP BiH Sarajevo podnijet će prijave Tužilaštvu Kantona Sarajevo i Centralnoj izbornoj komisiji BiH, a u vezi sa iznesenim kompromitirajućim i inkriminirajućim podacima iz snimka razgovora dužnosnika SDA.

"Od pravosudnih organa očekujemo hitnu reakciju povodom iznesenih podataka koji nedvosmisleno ukazuju na korumpiranje, podmićivanje i širu zloupotrebu institucija sistema za ostvarenje privatnih političkih ciljeva vodećih ljudi SDA", kaže se u saopćenju sarajevskog SDP-a.

Kako se navodi, SDP će se CIK-u obratiti zahtjevom da se trajno zabrani kandidovanje i obnašanje javnih funkcija u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti svim pojedincima posredno i neposredno uključenim u malverzacije, manipulacije i kupovinu glasova gradskih vijećnika prilikom izbora aktuelnog gradonačelnika Sarajeva.


"Također, KO SDP BiH će CIK BiH pozvati na strogo sankcionisanje SDA kao političkog subjekta, s obzirom da je iz objavljenog snimka jasno da se radi o sistemskim zloupotrebama i malverzacijama u koju je uključena cjelokupna politička hijerarhija SDA, od vrha do dna. Posebno su šokantne sada već očite indicije korištenja obavještajnih službi sistema u svrhu podržavanja paraobavještajnih i antidemokratskih aktivnosti SDA, na šta je SDP BiH već odavno ukazivao", saopćeno je iz SDP-a.

Na kraju, ističe se iz KO SDP, Imajući u vidu brojne afere i slučajeve podrivanja države i zloupotrebe njenih institucija, smatraju da je sada posljednji trenutak da se legalni državni aparat konačno obračuna sa svim unutrašnjim parasistemima koji ugrožavaju i podrivaju ustavni i demokratski poredak Bosne i Hercegovine.
klix.ba

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Tužilaštvo KS provjerava snimak na kojem Asim Sarajlić navodno trguje glasovima

Post by Mirelam » 29 Feb 2020, 14:21

De fakto i de jure, tuzilastvo ce intervenisati. :D.
Insallah. :ooo

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Tužilaštvo KS provjerava snimak na kojem Asim Sarajlić navodno trguje glasovima

Post by Dorian » 29 Feb 2020, 14:33

Mislim da bi Tužilaštvu bilo pametnije da otkrije ko je napravio snimak i plasirao ga u javnost, a ne da gubi vrijeme otkrivajući da li su stvari izrečene u snimku tačne. Mislim, naše zaslužne građane sada provjeravati i ispitivati umjesto da traže one koji su im to napakovali. Živjela SDA!

Narod zna...

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Tužilaštvo KS provjerava snimak na kojem Asim Sarajlić navodno trguje glasovima

Post by Mirelam » 29 Feb 2020, 14:59

Imas pravo. To je sve Kosovska ujdurma, chetnici niz Vraca silaze, infiltrirari onog chetnika Kojovica u samo srce sehera de fakto i de jure.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Tužilaštvo KS provjerava snimak na kojem Asim Sarajlić navodno trguje glasovima

Post by Podrinjac » 29 Feb 2020, 16:21

Provjeravat će dok im Bakir i Sebije ne ulete nekoliko hiljada u dzep.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Tužilaštvo KS provjerava snimak na kojem Asim Sarajlić navodno trguje glasovima

Post by HAVANA » 01 Mar 2020, 09:56

Zivog me iznapadase i srbinom proglasise,banirase sto spomenuh vlast,ekonomiju,korupciju,zlo od sda...4 posta,4 jebena posta,narod zna. :plavi :plavi
Hajmo havana je cetnik,pedja je cetnik,otiso neko u banjaluku... :ha
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Tužilaštvo KS provjerava snimak na kojem Asim Sarajlić navodno trguje glasovima

Post by Krokodil Behko » 01 Mar 2020, 10:05

HAVANA wrote: 01 Mar 2020, 09:56 Zivog me iznapadase i srbinom proglasise,banirase sto spomenuh vlast,ekonomiju,korupciju,zlo od sda...4 posta,4 jebena posta,narod zna. :plavi :plavi
Hajmo havana je cetnik,pedja je cetnik,otiso neko u banjaluku... :ha

Banovan si jer si govorio takve prostote, zbog kojih smo banovali svakog, u desetogodišnjoj historiji.
Tvoj post je sačuvan, a ako misliš da to nije tako, mogu ga reprizirati i zauvijek ostaviti na ovoj temi. Izvoli, izjasni se.
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Tužilaštvo KS provjerava snimak na kojem Asim Sarajlić navodno trguje glasovima

Post by HAVANA » 01 Mar 2020, 10:21

Sto se mene tice slobodno ga vrati,nisam ga ni napisao da bi ga neko sklanjao.Poslije onoga sto meni napisu u onom smislu i tonu,jebacu mu rod i porod,svakom.Na moj normalan post,bez ikakvog vrijedjanja,u kojem pisem o uzrocima stanja i nesposobnosti ovih majmuna da se nose sa bilo kakvim problemom...Ja sam srbin,cetnik,saradjujem sa rs-om,serem i pisem,onom poklopcu za svaki lonac jos samo samo kelj fali...Eto vam sarajlic i sda,nek vasi dragi koaliraju sa njima na drzavnom i svakom nivou,nek nam jebu majku u svemu ko i zadnjih 28 godina sa koalicionom bracom...Problem smo mi sto o stvarnim problemima pricamo.Problem sam ja jer radim,saradjujem i poslujem sa svima u drzavi bih.Mojoj drzavi.Jok,ja ne mogu,oni mogu.Sta je to u ovom postu razlog onakvom vrijedjanju? Ne smatrate da sam u pravu,ok.Napisi.Kakav ba cetnik,srbin,prolupo,serem,kelj...Sve ono ponavljam iz onog posta koji si izbrisao.Baniraj opet kad ne znas reagovati kako treba.


HAVANA wrote: 28 Feb 2020, 07:29

Potpuno se predati poboljsanju uslova zivota u federaciji, suzbijanju korupcije, hapsenju i procesuiranju kriminala, gurati i sredjivati stanje u zdravstvu, skolstvu, forsirati i podrzati omladinu, svu pricu i podrivanja prebaciti na obrazovanje, ulaganje u infrastrukturne projekte, stipendije, finansijski i projektima pomoci ljude koji zive u srebrenici i u rs-u, strucne ljude i ljude sa idejama postavljati na mjesta gdje mogu dati doprinos svojim znanjem, svu snagu usmjeriti na ekonomiju i poboljsanje zivota a sto manje suplje price i stranackih talova. Samo ekonomija i obrazovanje, samo to ce dugorocno rijesiti i ta tvoja 4 pitanja. Dok god se budemo fokusirali na ovo na sta smo fokusirani toliko godina, nikada ovde nece biti bolje. Jacaj federaciju, jacaj je u fulu. A to se moze vjeruj, vrlo lako. Samo da nije ovih gladnih a nesposobnih majmuna. Cisto gubljenje vremena i pljacka je ovo sto oni rade. Napravi ovo sto gore pisem pa ces vidjeti kako vremenom ekonomski prosperitet, obrazovanje, podmladjivanje kadra daje rezultat u svim segmentima. Saradjuj sa svima u okruzenju, i susjednim zemljama i po rs-u, sa onim koji zele, radi, pravi pare... Ja ne vodim drugi put. Haj ti meni sad napisi to 1234...sta bi ti uradio? Da se pobijemo, podijelimo se svi ovakvi jadni i bijedni, sta? Ko? Kome je do toga i sta to moze rijesiti, i kako? Odbrusio bakir, naruzio ih zeljko, reko ovaj, reko onaj... Daj ba ne nasmijavajte me. Gledaj prekjuce sijela i previranja ko ce se progurati fikret, efendic, igre bez granica oko para i moci. Boli njih qrac za te ljude tamo i ovde. Sve ih parama pokupovat, te po funkcijama. Sta god ti treba. To je nama nasa borba dala. Kad to rijesimo i drugo ce se poceti rijesavati. Napisi mi to 1234 sta bi ti. Bas me interesuje. Kako? Mozda grijesim. Mozda je rjesenje kad mali cetnicic pocupa maramu djevojcici da ja isto tako ovde nekom djetetu pocupam maramu, pedji vicem da je cetnik, silne ljude i firme sa kojim radim po rs-u odjebem, da se zatvorim mozgom i idejama u ovo malo jada i rezim povazdan... Jes al u qrcu rjesenje.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Tužilaštvo KS provjerava snimak na kojem Asim Sarajlić navodno trguje glasovima

Post by Krokodil Behko » 01 Mar 2020, 10:33

HAVANA wrote: 01 Mar 2020, 10:21 jebacu mu rod i porod,svakom.

Nije niko, pa nećeš ni ti. Ovo nije priča o politici, nego o ponašanju i psovanju.
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Tužilaštvo KS provjerava snimak na kojem Asim Sarajlić navodno trguje glasovima

Post by HAVANA » 01 Mar 2020, 10:45

I opet ce biti vise postova o liku i djelu havane nego o ovim zlotvorima vlastitog naroda i drzave.Oni nisu cetnici i vole kelj. :123 Oni su nasi. :bih
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests