SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Krokodil Behko » 24 Sep 2018, 14:38

KOMESAR wrote: 24 Sep 2018, 13:59 Nadam se da ćemo 8.10.2018.godine klanjati dženazu SDA

Ne znam za SDA, ali ćemo na taj dan, svim četnicima i Sejdama, iz SBB, klanjati dženazu u avaz twist tower.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 24 Sep 2018, 15:01

Krokodil Behko wrote: 24 Sep 2018, 14:38
KOMESAR wrote: 24 Sep 2018, 13:59 Nadam se da ćemo 8.10.2018.godine klanjati dženazu SDA

Ne znam za SDA, ali ćemo na taj dan, svim četnicima i Sejdama, iz SBB, klanjati dženazu u avaz twist tower.
Šćepo je,onakav kakav jeste, moralniji 100 puta od bilo kojeg lopova iz SDA.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Krokodil Behko » 24 Sep 2018, 15:05

KOMESAR wrote: 24 Sep 2018, 15:01
Krokodil Behko wrote: 24 Sep 2018, 14:38
KOMESAR wrote: 24 Sep 2018, 13:59 Nadam se da ćemo 8.10.2018.godine klanjati dženazu SDA

Ne znam za SDA, ali ćemo na taj dan, svim četnicima i Sejdama, iz SBB, klanjati dženazu u avaz twist tower.
Šćepo je,onakav kakav jeste, moralniji 100 puta od bilo kojeg lopova iz SDA.

Sigurno.
Da nam nije njega, nikad ne bismo doznali istinu, oko toga, ko je započeo rat u BiH.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 24 Sep 2018, 15:10

Krokodil Behko wrote: 24 Sep 2018, 15:05
KOMESAR wrote: 24 Sep 2018, 15:01
Krokodil Behko wrote: 24 Sep 2018, 14:38
KOMESAR wrote: 24 Sep 2018, 13:59 Nadam se da ćemo 8.10.2018.godine klanjati dženazu SDA

Ne znam za SDA, ali ćemo na taj dan, svim četnicima i Sejdama, iz SBB, klanjati dženazu u avaz twist tower.
Šćepo je,onakav kakav jeste, moralniji 100 puta od bilo kojeg lopova iz SDA.

Sigurno.
Da nam nije njega, nikad ne bismo doznali istinu, oko toga, ko je započeo rat u BiH.
Šćepo je na pravom tragu,drugo je to što ti najviše vjeruješ FTV. Nije Šćepo društvenu imovinu '94. pretvorio u državnu tj.njihovu (SDA),nego Alija i Bičakčić.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Krokodil Behko » 24 Sep 2018, 15:16

KOMESAR wrote: 24 Sep 2018, 15:10
Krokodil Behko wrote: 24 Sep 2018, 15:05
KOMESAR wrote: 24 Sep 2018, 15:01
Krokodil Behko wrote: 24 Sep 2018, 14:38


Ne znam za SDA, ali ćemo na taj dan, svim četnicima i Sejdama, iz SBB, klanjati dženazu u avaz twist tower.
Šćepo je,onakav kakav jeste, moralniji 100 puta od bilo kojeg lopova iz SDA.

Sigurno.
Da nam nije njega, nikad ne bismo doznali istinu, oko toga, ko je započeo rat u BiH.
Šćepo je na pravom tragu,drugo je to što ti najviše vjeruješ FTV. Nije Šćepo društvenu imovinu '94. pretvorio u državnu tj.njihovu (SDA),nego Alija i Bičakčić.

Još samo da navedeš neki primjer, neke bivše komunističke države, gdje još uvijek postoji društvena imovina. Ja nisam čoban, pa da mi pričaš toliko ofirne priče. Ili si bolestan, ili si naumio neko zlo.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 24 Sep 2018, 15:23

Krokodil Behko wrote: 24 Sep 2018, 15:16
KOMESAR wrote: 24 Sep 2018, 15:10
Krokodil Behko wrote: 24 Sep 2018, 15:05
KOMESAR wrote: 24 Sep 2018, 15:01

Šćepo je,onakav kakav jeste, moralniji 100 puta od bilo kojeg lopova iz SDA.

Sigurno.
Da nam nije njega, nikad ne bismo doznali istinu, oko toga, ko je započeo rat u BiH.
Šćepo je na pravom tragu,drugo je to što ti najviše vjeruješ FTV. Nije Šćepo društvenu imovinu '94. pretvorio u državnu tj.njihovu (SDA),nego Alija i Bičakčić.

Još samo da navedeš neki primjer, neke bivše komunističke države, gdje još uvijek postoji društvena imovina. Ja nisam čoban, pa da mi pričaš toliko ofirne priče. Ili si bolestan, ili si naumio neko zlo.
Dok si ti bio u rovu i osvajao kote,oni su osvajali grunt.

p.s.
Naumio sam da ti kažem da se okaniš Šćepe,jer je bolesno njega kriviti za bilo što.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by sajlent » 28 Oct 2018, 14:43

nisam siguran sta se ovdje zapravo bistri.. ako sam dobro upratio obrazlaze se obrazlozeno, to jest da hdz i snsd zajedno sa svojim shegrtima otvoreno stoje na putu cjelovitosti, suverenosti i nezavisnosti bih i svemu ostalom sto to po sebi donosi ili znaci.

jedino sto je upitno i kao takvo zanimljivo za razmatranje jest koliko sda.. taj bosanskohercegovachki, bosanski, a prije svega boshnjacki nacionalni interes uzima zaozbiljno i sta po tom pitanju konkretno cini i radi.

sve ostalo je shupljiranje..

wannabe politichara kojih na svakoj temi koja pokshava da se tim bavi ima vishe nego zara oko hale.. :hihi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Krokodil Behko » 28 Oct 2018, 15:17

sajlent wrote: 28 Oct 2018, 14:43 nisam siguran sta se ovdje zapravo bistri.. ako sam dobro upratio obrazlaze se obrazlozeno, to jest da hdz i snsd zajedno sa svojim shegrtima otvoreno stoje na putu cjelovitosti, suverenosti i nezavisnosti bih i svemu ostalom sto to po sebi donosi ili znaci.

jedino sto je upitno i kao takvo zanimljivo za razmatranje jest koliko sda.. taj bosanskohercegovachki, bosanski, a prije svega boshnjacki nacionalni interes uzima zaozbiljno i sta po tom pitanju konkretno cini i radi.

sve ostalo je shupljiranje..

wannabe politichara kojih na svakoj temi koja pokshava da se tim bavi ima vishe nego zara oko hale.. :hihi

A da li si ti ispravno postavio stvari?

Da ne guglam, otprilike SDA je zadnji put osvojila 50%+ glasova, među Bošnjacima, otprilike 1998. godine, pa tako da ne možemo govoriti samo o njoj.

S druge strane, imamo dvije potpune naciokratije koje vladaju non stop, osim u slučaju Hrvata, period od 2000-2002. godine. Njima je lakše galvanizirati bazu, pošto imaju konačni i svima poznati prikriveni cilj - rušenje ustavnog poretka BiH. Imaju dovoljno alata da zaustave i parališu svaki razvoj u zemlji, a s druge strane, "ispodpolovični SDA" osuđen je na koaliranje sa raznim harisovcima, esbebeovima, Kadićima, Seferima, itd..

Suma sumarum, dvije naciokratije i treća u pokušaju.
Pored tog pokušaja, kod Bošnjaka je ipak nastao dosta širok dijapazon stranaka, od ljevice do desnice i to samo po sebi nameće imperativ građanske države. SDA nema nikakav prikriveni cilj, osim da balizira stanovništvo sa tim nekim krkanskim manifestacijama, poput iftara na trgu, kod Vijećnice.
Prilično bezsazleno, ako poredimo to sa ove dvije naciokratije, jer tu ne može bit nikakvog militantnog islama, u sred Evrope i to je jasno i njima samima.

Nema tu nikakvih proturječnosti.
Narod koji priznaje i poštuje svoju zemlju, gradi taj politički sistem i fura razne opcije, kao i u svim drugim zemljama, a preostala dva koja bi da žive u nekim drugim državama, poznaju i prepoznaju samo one politike koje im nude to na ostvarnje (kojeg neće biti).

Logičan bi zaključak bio, da samo Bošnjaci imaju kakvo-takvo građansko društvo (unatoč krkanlucima iz SDA) a ostali nemaju, jer ne žele da ga imaju, a ne žele jer ne žele biti građani ove zemlje. Stavili su se u spregu tih politika, da ih odvedu do željenog cilja, a sve ostalo su odbacili, pa i izgradnju građanskog društva i to im se obija o glavu, pošto su u suprotnosti sa svim tim proklamovanim vrijednostima EU, plus što ih njihovi deru mnogo bezočnije, nego SDA nas.
Primjera radi, svega par dana pred izbore, otkrije se da Dodikov sin ima 17.000.000 maraka, na računu neke ruske banke, sve skupa sa ruskim pasošem (po uzoru na Slobinog sina), ali to nije neki problem za njihove glasače. Dodik je veliki Srbin i glasamo za njega - tačka.
Kod nas bi gorile neke kantonalne zgrade i zbog puno manjih stvari.

Na kraju, odgovorio bih na pitanje.
SDA sve i da hoće, ne može mnogo učiniti, pošto nam je ustav takav kakav i jeste. ono što su činili zadnjih 4 godine, bilo je pomaka, a kao dokaz bih naveo da bi Čović svog arijevskog dupeta dao i ciganu, samo kad bi ovaj mogao da mu obezbjedi vlast bez učešća SDA.
Pretpostavljam da bi sad trebalo odgovoriti na pitanje, zašto bš tu stranku najviše mrze i jedni i drugi?
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Pasaga » 28 Oct 2018, 15:56

Logičan bi zaključak bio, da samo Bošnjaci imaju kakvo-takvo građansko društvo (unatoč krkanlucima iz SDA) a ostali nemaju, jer ne žele da ga imaju, a ne žele jer ne žele biti građani ove zemlje. Stavili su se u spregu tih politika, da ih odvedu do željenog cilja, a sve ostalo su odbacili, pa i izgradnju građanskog društva i to im se obija o glavu, pošto su u suprotnosti sa svim tim proklamovanim vrijednostima EU, plus što ih njihovi deru mnogo bezočnije, nego SDA nas.
Primjera radi, svega par dana pred izbore, otkrije se da Dodikov sin ima 17.000.000 maraka, na računu neke ruske banke, sve skupa sa ruskim pasošem (po uzoru na Slobinog sina), ali to nije neki problem za njihove glasače. Dodik je veliki Srbin i glasamo za njega - tačka.
Kod nas bi gorile neke kantonalne zgrade i zbog puno manjih stvari.
------ CITAT

Dobro receno.
Vidim,danas si horan,imas dobar dan....krenulo te.... :cool
Imao bih jedno pitanje-...
Od pocetka rata,pa do danas....svi stranci,mislim na diplomatiju....
zahtjevaju,i prosipaju demokratiju na prostorima gdje je iste uvjek najvise bilo.
Na prostorima koje je kontrolisao Sarajevo,uglavnom.
Po mom misljenju,a to je i fakta,tu je uvjek najvise ljudi koji imaju smisla za istu.
Ja necuh,da je nekad odrzan neki seminar od svjetskih mocnika u Listici....Bjeljini.....
I pored svega...cesto smo dozivljavali neprijatnosti od tih stranaca,izigravali bi nasu iskrenost...povjerenje.
I ovi danas,ima ih 2-3... koji su tu i vareni i peceni,sto se kaze....
Sta oni rade...sta dogovaraju....gdje su rezultati .....??
Mislim da ces shvatit moju frustriranost tim stranim faktorom ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Pasaga » 28 Oct 2018, 18:39

...nevezano za temu.... ocjenite sami ....

https://www.telegram.hr/politika-krimin ... ycc-0bODpY
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Krokodil Behko » 28 Oct 2018, 19:32

Pasaga wrote: 28 Oct 2018, 15:56
Od pocetka rata,pa do danas....svi stranci,mislim na diplomatiju....
zahtjevaju,i prosipaju demokratiju na prostorima gdje je iste uvjek najvise bilo.
Na prostorima koje je kontrolisao Sarajevo,uglavnom.
Po mom misljenju,a to je i fakta,tu je uvjek najvise ljudi koji imaju smisla za istu.
Ja necuh,da je nekad odrzan neki seminar od svjetskih mocnika u Listici....Bjeljini.....
I pored svega...cesto smo dozivljavali neprijatnosti od tih stranaca,izigravali bi nasu iskrenost...povjerenje.
I ovi danas,ima ih 2-3... koji su tu i vareni i peceni,sto se kaze....
Sta oni rade...sta dogovaraju....gdje su rezultati .....??
Mislim da ces shvatit moju frustriranost tim stranim faktorom ...

Sve sam već objasnio na temi o ustavu, ustroju i preustroju.
Detaljno pronalazio slike, pravio isječke, itd..
I jedni i drugi, pušteni su niz vodu, već na proljeće 1994. godine i dobili smo zeleno svjetlo, da gradimo BiH, ali ne prepoznajemo prilike, pa ni prave ljude za to. Nije sve do stranaca.
H/S populacija je prekrižena davno. Ili je bar tako bilo, dok je bila demokratska administracija u whitehouse.


viewtopic.php?f=59&t=63&p=1547004&hilit ... C#p1547004
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 28 Oct 2018, 19:32

Od nastanka SDA muljaža ne prestaje i neće sve dok to zlo postoji.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by sajlent » 28 Oct 2018, 22:15

nasha politichka scena se svodi na skup shablonskih rechenica koje su pavijani pokupili jedni od drugih i vrte ih tako u krug zajedno s nashim parama..

ne tvrdim da se i kako se sda u tom posebno istiche.. al' chinjenica je da njima taj spin upravo i najvishe i odgovara. :hihi

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Chloe » 29 Oct 2018, 10:11

KOMESAR wrote: 28 Oct 2018, 19:32 Od nastanka SDA muljaža ne prestaje i neće sve dok to zlo postoji.
A kolika je tek zla izrodila koje se krije pod drugim "zastavama" ... :D. :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 29 Oct 2018, 12:18

Chloe wrote: 29 Oct 2018, 10:11
KOMESAR wrote: 28 Oct 2018, 19:32 Od nastanka SDA muljaža ne prestaje i neće sve dok to zlo postoji.
A kolika je tek zla izrodila koje se krije pod drugim "zastavama" ... :D. :D.
Nisu valjda i laburisti ista sorta?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Chloe » 29 Oct 2018, 12:21

KOMESAR wrote: 29 Oct 2018, 12:18
Chloe wrote: 29 Oct 2018, 10:11
KOMESAR wrote: 28 Oct 2018, 19:32 Od nastanka SDA muljaža ne prestaje i neće sve dok to zlo postoji.
A kolika je tek zla izrodila koje se krije pod drugim "zastavama" ... :D. :D.
Nisu valjda i laburisti ista sorta?

pa daaaa, i oni su nekad bili SDA ... :hm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 31 Oct 2018, 21:02

Aljoša Čampara:
"Ako neko misli da ćemo mirno gledati formiranje vlasti u KS,bez nas,boga mi se vara. Ja to nebi preporučio nikom!"

p.s.
Odakle je ovaj kreten došao?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 22 Nov 2018, 22:33

Fikret Prevljak,bivši čuvar pasa potpresjednik SDA, a Rusmir Mahmutćehajić istjeran iz te zločinačke organizacije bez obrazloženja.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 24 Nov 2018, 23:09

Hajd' da i ja pohvalim reagovanje DŽaferovića na ponašanje Dodika.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 29 Nov 2018, 13:28

Za samo pet godina Federacija BiH je ostala bez 31.141 učenika- 10.398 osnovaca i 20.743 đaka u srednjim školama.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Duminjo, Laser and 20 guests