SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11847
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Debakl SDA u Doboju, na izborima za mjesne ogranke potopio ih bivši član sa svojom strankom

Post by Naseef Mushroom » 21 Dec 2021, 16:35

Svaka čast, samo neka je Bošnjak i bošnjačka stranka pa ko god da je. Važno je samo da nisu stranke suživotaši ili "pošteni" srpski kao Draško i Vukanović.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15455
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2163 times
Status: Offline

Re: Debakl SDA u Doboju, na izborima za mjesne ogranke potopio ih bivši član sa svojom strankom

Post by Laser » 21 Dec 2021, 16:37

Ma sve je to Spejsicino maslo. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37398
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24818 times
Been thanked: 4705 times
Status: Offline

Re: Debakl SDA u Doboju, na izborima za mjesne ogranke potopio ih bivši član sa svojom strankom

Post by ElTriconi » 21 Dec 2021, 16:42

Cuvam ovce iznad krcevine dodji mala bice 😋
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24968
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 6657 times
Status: Offline

Re: Debakl SDA u Doboju, na izborima za mjesne ogranke potopio ih bivši član sa svojom strankom

Post by Koraci_u_noci » 21 Dec 2021, 16:45

Ljudi se brinu oko rjesavanja konkretnih problema na lokalnom nivou, ne bave se visokom politikom i ljudi su to prepoznali.
Al ime Selvid nisam nikad cuo
Pobjeci sad od svega zelim

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Debakl SDA u Doboju, na izborima za mjesne ogranke potopio ih bivši član sa svojom strankom

Post by The 51st State » 21 Dec 2021, 16:47

Naseef Mushroom wrote: 21 Dec 2021, 16:35 Svaka čast, samo neka je Bošnjak i bošnjačka stranka pa ko god da je. Važno je samo da nisu stranke suživotaši ili "pošteni" srpski kao Draško i Vukanović.
Pa da, covjek sda ideologije organizovo lokalnu zajednicu i pomeo, ovo je vise debakl sdp_a, a i dobar nauk stranackim glavesinama da je lokalna politika sustinski razlicitija od njihovog kadroviranja na visim levelima, ipak primani kontakt i rad sa ljudima u lokalu ne trpi puno suplje ili druga validnija opravdanja u visokoj politici.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: Debakl SDA u Doboju, na izborima za mjesne ogranke potopio ih bivši član sa svojom strankom

Post by Mister No » 21 Dec 2021, 17:05

Sejsi lobirala, odatle rezultati. 😍

Malo gljivama, malo kupusnjačom al ponajvise outfitom.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27252
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14263 times
Been thanked: 14603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by ironman » 22 Dec 2021, 21:18

Malo Faruka
Trebao nam je jednogodišnji nerad Mandića da bi primjetili četverogodišnji rad Ajnadžića.

Nije gosp. Konaković pogriješio kada je rekao da je Mandić „uneredio“, samo je pogriješio koga. „Uneredio“ je samog Konakovića i kompletan NiP.

Po svemu sudeći, glasača NiP-a će na predstojećim izborima biti onoliko koliko ih do izbora uspije platiti kroz raznorazne obećane i neobećane projekte i EKSPO-e.

O ideologiji, o narodu i o pravdi više nikome ne može prodati priču.

Ipak mora mu se odati priznanje da je majstor da istu prevaru proda istim glasačima dva puta, jednom u SDA, a drugi put u NiP-u.

S poštovanjem,
Faruk Kapidžić dia
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Chloe » 23 Dec 2021, 14:28

Ma znas wrote: 08 Dec 2021, 19:07 Ne vjerujem da SDA ima neku jasnu viziju sta hoce i kako taj cilj ostvariti. Zbog toga Bakir dans prica jedno a sutra drugo.

To su primijetili i strani pregovaraci, zbog cega je Bakir postao njihiva preokupacija. Nema jasnu viziju, pa je njemu najlakse nametnuti ono sto oni zele sprovesti u BiH.

Osim toga Bakir sebe vidi kao prvog cocjeka medju Bosnjacima. On je "najinteligentniji najobrazivaniji, najpopularniji politicar i da moze raditi sta hoce.". Naravno, sve ovo je daleko od istine.

Nikad nism bio pristalica da jedan ili dva covjeka odlucuju o sudbini naroda. Mi Bosnjsci trebamo imati svoj NACIONALNI PRIGRAM koga mora da realizira svako politica ma na kojoj funkciji bio.

:pivo
Da mene sluša, povukao bi se, prepustio drugima da pregovaraju, nose teret odgovornosti i kritike, i osjete drugu stranu "medalje".... :kafa
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by greeneyes » 23 Dec 2021, 15:09

Kriminalci kakvih nema
Samo sabura

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27252
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14263 times
Been thanked: 14603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by ironman » 23 Dec 2021, 16:58

greeneyes wrote: 23 Dec 2021, 15:09 Kriminalci kakvih nema
Broji redom.
Od tvog nacelnika,preko kantona Tz,Sa,Usk plus bezbroj nezavisnih.
Sda at his finest.
Sve sto ste kritikovali zadnjih 20 godina tu vam se sleglo iz sda.
To ko ne vidi pored ociju pomoci mu nema.
Ili mozda vukovi ipak mijenjaju cud.
Not.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by greeneyes » 23 Dec 2021, 17:11

ironman wrote: 23 Dec 2021, 16:58
greeneyes wrote: 23 Dec 2021, 15:09 Kriminalci kakvih nema
Broji redom.
Od tvog nacelnika,preko kantona Tz,Sa,Usk plus bezbroj nezavisnih.
Sda at his finest.
Sve sto ste kritikovali zadnjih 20 godina tu vam se sleglo iz sda.
To ko ne vidi pored ociju pomoci mu nema.
Ili mozda vukovi ipak mijenjaju cud.
Not.
Uozbilji se. Pricamo o kompletnoj mrezi kriminalaca koji su uvezani na svim mogucim nivoima. A ti sad tu nesto ponaosob-a vidi onog, a vidi ovog. Mislis da je kriminalac, ima oraha u dzepovima-bujrum radi na tome. Ne radis? Sto? A ne smijes? A sto ne smijes(ako ne smijes)?

Propale tolike firme, firmetine i niko nije ne samo odgovarao,nego nikad nije pokrenut nikakav postupak. Neema, neetaalo. Zasto, yebemu mater? Je l to hocete reci da je tuziteljstvu zapravo samo mrsko raditi, ko salter radnicima npr., ne i zapravo da su i oni u toj mrezi? Sta vam je koji q, je l' vi vidite sta su ta govna stete napravila i i dalje prave.

Ko ne vidi o kakvoj se kriminalnoj mrezi radi taj ili je s njima ili je glup ko q. Ili oboje.
Samo sabura

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27252
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14263 times
Been thanked: 14603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by ironman » 23 Dec 2021, 17:37

Nabrojao sam ti sve.
Znaci sve ono na sta se kmecalo..
I sad kad je sve to promijenilo dres odjednom idoli..prvoborci novog vala.
Ne bih ljude koji ih podrzavaju nazvao glupim kao kurac..
Ne bih uopce nikoga nazvao glupim.
Svakom svacije..
A govna isplivaju uvijek..samo cekaj...
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by MorningStar » 23 Dec 2021, 17:44

ironman wrote: 23 Dec 2021, 17:37 Nabrojao sam ti sve.
Znaci sve ono na sta se kmecalo..
I sad kad je sve to promijenilo dres odjednom idoli..prvoborci novog vala.
Ne bih ljude koji ih podrzavaju nazvao glupim kao k......
Ne bih uopce nikoga nazvao glupim.
Svakom svacije..
A govna isplivaju uvijek..samo cekaj...
Ok ali kako se u to uklapa onda podrska onim koji izvedu subverziju te pod dirigentskom palicom SDA zbace novu vlast u kantonu za nesto kesa i koju fotelju ? - Jel se to zove obraz :D.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27252
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14263 times
Been thanked: 14603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by ironman » 23 Dec 2021, 17:48

MorningStar wrote: 23 Dec 2021, 17:44
ironman wrote: 23 Dec 2021, 17:37 Nabrojao sam ti sve.
Znaci sve ono na sta se kmecalo..
I sad kad je sve to promijenilo dres odjednom idoli..prvoborci novog vala.
Ne bih ljude koji ih podrzavaju nazvao glupim kao k......
Ne bih uopce nikoga nazvao glupim.
Svakom svacije..
A govna isplivaju uvijek..samo cekaj...
Ok ali kako se u to uklapa onda podrska onim koji izvedu subverziju te pod dirigentskom palicom SDA zbace novu vlast u kantonu za nesto kesa i koju fotelju ? - Jel se to zove obraz :D.
Ako pusis nipovu pricu dzaba cu pricat..pretpostavljam da pricas o vlasti u Sk..
Ja mogu o Tk..sve ti nacrtat..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by MorningStar » 23 Dec 2021, 17:50

ironman wrote: 23 Dec 2021, 17:48
MorningStar wrote: 23 Dec 2021, 17:44

Ok ali kako se u to uklapa onda podrska onim koji izvedu subverziju te pod dirigentskom palicom SDA zbace novu vlast u kantonu za nesto kesa i koju fotelju ? - Jel se to zove obraz :D.
Ako pusis nipovu pricu dzaba cu pricat..pretpostavljam da pricas o vlasti u Sk..
Ja mogu o Tk..sve ti nacrtat..
Pa naravno da pricam o KS, idemo promjena nove snage ovo ono - i onda sjednes na klupu da Bake milki i govori sta da radis - ili da zaboravimo tu epizodu :




:D.

PS: Razumijem ja stranacke afinitete - ali malo pogledaj prema vrhu sta rade, dole negdje oko opstina i to jeste bitni su ljudi na terenu ali bogami krov klimav itekako.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27252
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14263 times
Been thanked: 14603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by ironman » 23 Dec 2021, 18:28

MorningStar wrote: 23 Dec 2021, 17:50
ironman wrote: 23 Dec 2021, 17:48
Ako pusis nipovu pricu dzaba cu pricat..pretpostavljam da pricas o vlasti u Sk..
Ja mogu o Tk..sve ti nacrtat..
Pa naravno da pricam o KS, idemo promjena nove snage ovo ono - i onda sjednes na klupu da Bake milki i govori sta da radis - ili da zaboravimo tu epizodu :




:D.

PS: Razumijem ja stranacke afinitete - ali malo pogledaj prema vrhu sta rade, dole negdje oko opstina i to jeste bitni su ljudi na terenu ali bogami krov klimav itekako.
Znas li ti uopce ko je vodio sda zadnjih 15 godina u Sk?
I ko je vlast evo koliko 2 godine :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by MorningStar » 23 Dec 2021, 18:35

ironman wrote: 23 Dec 2021, 18:28
MorningStar wrote: 23 Dec 2021, 17:50

Pa naravno da pricam o KS, idemo promjena nove snage ovo ono - i onda sjednes na klupu da Bake milki i govori sta da radis - ili da zaboravimo tu epizodu :




:D.

PS: Razumijem ja stranacke afinitete - ali malo pogledaj prema vrhu sta rade, dole negdje oko opstina i to jeste bitni su ljudi na terenu ali bogami krov klimav itekako.
Znas li ti uopce ko je vodio sda zadnjih 15 godina u Sk?
I ko je vlast evo koliko 2 godine :D.
Ko je vodio, ja mislim da je SDA vodila - mozda ti znas bolje ? Sada je "trojka" na vlasti - A Nenadic sve zivo reformira i spasi kanton, ANP na stolu idemo u NATO... i tako :D. Dobro je ovako iz retrospektive pogledati ova dva videa..

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27252
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14263 times
Been thanked: 14603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by ironman » 23 Dec 2021, 18:40

Oni koji su sad vlast na Sk su vedrili i oblacili i zadnjih 15 godina.
U drugom dresu.
Znas na sta mislim.
Zeljko nista nije slagao.
Gurao anp i progurao..
Potez kojim je skupa sa Sefikom odbio susret sa Lavrovom je bitniji i bolji od svega sto su svi nasi politicari zajedno uradili od rata naovamo..
Jer smo definitivno rekli ne rusiji i pokazali ds zelimo USA..barem svi koji stojimo uz potez Zeljka Komsica..
Ponavljam..siroti ns i sdp koji dizu rucice za bivsu sda sirom BiH su nazalost bitni koliko i lanjski snijeg..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by MorningStar » 23 Dec 2021, 18:47

ironman wrote: 23 Dec 2021, 18:40 Oni koji su sad vlast na Sk su vedrili i oblacili i zadnjih 15 godina.
U drugom dresu.
Znas na sta mislim.
Zeljko nista nije slagao.
Gurao anp i progurao..
Potez kojim je skupa sa Sefikom odbio susret sa Lavrovom je bitniji i bolji od svega sto su svi nasi politicari zajedno uradili od rata naovamo..
Jer smo definitivno rekli ne rusiji i pokazali ds zelimo USA..barem svi koji stojimo uz potez Zeljka Komsica..
Ponavljam..siroti ns i sdp koji dizu rucice za bivsu sda sirom BiH su nazalost bitni koliko i lanjski snijeg..
Pa evo ovde Zeljko govori da nije bitno mijenjanje dresa nego kakav je covjek (naglasava to u dijelu gdje spominje Nenadica kao ex- SBB ovca) te da bi radio sa svakim ko radi dobro nebitno koja stranka (kad ga je Senad nacepio) - ili se ne slazes sa zeljom :oo .

Jasta progurao , de Iron budi ozbiljan pogledaj kroz prozor stanja u drzavi , taj papir ocito nije vidio nikakvog ANP-a , price se vode o raspadu a ovaj evo na ovom videu parkira NATO F16 na manjacu i kaci nato zastavu na prozor kobajagi on to "sredio" u pokusajima da maskira da je kroz neki dogovor sa Izetbegovicem izvukao tlo pod nogama reformistima te predao KS nazad u SDA ruke kako bi dobio koju stolicu na federalnom nivou i mozda jos nesto.

Jasta odbio susret sa Lavrovom je uspjeh.... de mi pojasni samo kako ? Kako je uspjeh odbiti da sjednes sa nekim i pricas (posebno kada se radi o jednoj globalnoj sili pa makar ti i neprijatelj bila) kako bi onda mogao da populistcki kazes "odj**ao ruse" a evo danas vidimo li situaciju ??? Kako to ide ??

Mozda jesu mozda nisu - znas dobro da ja vjera, etno nacionalizam i to ... daleko - ali opet vidim u Konakovicu sansu za nesto.

I onda ako oni dizu rucice i bitni su kao lanjski snijeg - sta onda reci za Zeljka koji jos malo nece imati ni rucica da dize na mig SDA ?

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27252
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14263 times
Been thanked: 14603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by ironman » 23 Dec 2021, 19:03

MorningStar wrote: 23 Dec 2021, 18:47
ironman wrote: 23 Dec 2021, 18:40 Oni koji su sad vlast na Sk su vedrili i oblacili i zadnjih 15 godina.
U drugom dresu.
Znas na sta mislim.
Zeljko nista nije slagao.
Gurao anp i progurao..
Potez kojim je skupa sa Sefikom odbio susret sa Lavrovom je bitniji i bolji od svega sto su svi nasi politicari zajedno uradili od rata naovamo..
Jer smo definitivno rekli ne rusiji i pokazali ds zelimo USA..barem svi koji stojimo uz potez Zeljka Komsica..
Ponavljam..siroti ns i sdp koji dizu rucice za bivsu sda sirom BiH su nazalost bitni koliko i lanjski snijeg..
Pa evo ovde Zeljko govori da nije bitno mijenjanje dresa nego kakav je covjek (naglasava to u dijelu gdje spominje Nenadica kao ex- SBB ovca) te da bi radio sa svakim ko radi dobro nebitno koja stranka (kad ga je Senad nacepio) - ili se ne slazes sa zeljom :oo .

Jasta progurao , de Iron budi ozbiljan pogledaj kroz prozor stanja u drzavi , taj papir ocito nije vidio nikakvog ANP-a , price se vode o raspadu a ovaj evo na ovom videu parkira NATO F16 na manjacu i kaci nato zastavu na prozor kobajagi on to "sredio" u pokusajima da maskira da je kroz neki dogovor sa Izetbegovicem izvukao tlo pod nogama reformistima te predao KS nazad u SDA ruke kako bi dobio koju stolicu na federalnom nivou i mozda jos nesto.

Jasta odbio susret sa Lavrovom je uspjeh.... de mi pojasni samo kako ? Kako je uspjeh odbiti da sjednes sa nekim i pricas (posebno kada se radi o jednoj globalnoj sili pa makar ti i neprijatelj bila) kako bi onda mogao da populistcki kazes "odj**ao ruse" a evo danas vidimo li situaciju ??? Kako to ide ??

Mozda jesu mozda nisu - znas dobro da ja vjera, etno nacionalizam i to ... daleko - ali opet vidim u Konakovicu sansu za nesto.

I onda ako oni dizu rucice i bitni su kao lanjski snijeg - sta onda reci za Zeljka koji jos malo nece imati ni rucica da dize na mig SDA ?
Nit mi u dzep niti iz dzepa ni sa jednom strankom.
Pisem za sebe..jer mrzim dvolicnjake,prelivode i hinjske supke koji bi za korist prodali sve..

Ocito previse mrzis sda ili df pa ne mozes ti realno sagledati..

Itekako je uspjeh.
Moras jasno reci za koga si..
Ne kao Hrvarska,deklarativno clanica NATO saveza i EU koja ih drzi u zivotu sa pomkci iz fondova a na terenu ruski igraci..zasto pitas..
Pa Sberbanka i gazprom..drze ih za jaja..jer koncern Agrokor :ooo

Stanje u drzavi..vidim ga jasno ,tu sam..i momci koji su u Vojsi BiH redovno ispunjavaju NATO standarde..
Licno poznajem momke koji su isli u US army rangers core na obuku..
I svi do jednog kazu da je to NATO..

Za politicku situaciju mozes kriviti snsd i hdz.
I sve koji se s njima slazu..i koji im zele isporuciti IZ..ja koliko vidim Zeljko je na suprotnoj strani..

Ako mislis da bi surovanje trojke sa sds i mladjahnim cirilica stanivukovicem donijelo progres..think again..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests