SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Ma znas » 23 Dec 2021, 19:19

Ove BiH neprilike pokazuju, da se vodje nekih stranaka slabo snalaze. Moram priznati da sam od SDA ocekivao vise. Bakir se slabo snalazio a i ono sto je radio bilo je pod presijom MZ i opozicionih stranaka.

Nasa stara boljka, slaba medjusobna komunikacija, razlicito gledanje na problem, opoziciono guranje SDA da sama rjesava problem, kako bi opozicija mogla biti dobar kriticar. Kratko receno ne znamo sta hocemo a sta necemo, to jest kakvu BiH zelimo i kako doci do tog cilja.

:zid :lup

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by MorningStar » 23 Dec 2021, 20:19

ironman wrote: 23 Dec 2021, 19:03
Nit mi u dzep niti iz dzepa ni sa jednom strankom.
Pisem za sebe..jer mrzim dvolicnjake,prelivode i hinjske supke koji bi za korist prodali sve..

Ocito previse mrzis sda ili df pa ne mozes ti realno sagledati..

Itekako je uspjeh.
Moras jasno reci za koga si..
Ne kao Hrvarska,deklarativno clanica NATO saveza i EU koja ih drzi u zivotu sa pomkci iz fondova a na terenu ruski igraci..zasto pitas..
Pa Sberbanka i gazprom..drze ih za jaja..jer koncern Agrokor :ooo

Stanje u drzavi..vidim ga jasno ,tu sam..i momci koji su u Vojsi BiH redovno ispunjavaju NATO standarde..
Licno poznajem momke koji su isli u US army rangers core na obuku..
I svi do jednog kazu da je to NATO..

Za politicku situaciju mozes kriviti snsd i hdz.
I sve koji se s njima slazu..i koji im zele isporuciti IZ..ja koliko vidim Zeljko je na suprotnoj strani..

Ako mislis da bi surovanje trojke sa sds i mladjahnim cirilica stanivukovicem donijelo progres..think again..
A meni jos manje. Jos pazi kako ja koji sam totalno nevezan za vjeru - te usput i Bosanac - gledam Konakovica kao dobru alternativu - pa makar da uzme i radi dva mandata te da vidimo.

SDA mrzim itekako , organizovana drzavnorusilacka-lopovska-hinjska-kvazireligiozna organizacija.

E pa ako vidis to stanje - pogledaj onu izvlakusu komsica za rad dizanje rukica kako bake migne - kao bori se za nato i izborni - i to zavrseno nema puc po prstima / te onda pogledaj danas.

Nato standarda imas kakvih hoces, to ti na zalost nista ne znaci sto dodju malo vjezbaju ispunili ste teka super evo plaketa zahvalnica slika svi nasmijani.
MAP je dugogodisnji proces, sa redovnim godisnjim ANPovima - mi nismo ni prvi ANP uradili nego se potpisao nekakav (kako su ga nazvali ?? ) kao ono i jest i nije ANP - jos jedno 95% koraka i na cilju smo.
Sta je nato - ne razumijem ? Vjezba sa NATO trupama znaci da smo i mi u NATOu te ce nas braniti ako smo napadnuti ?

Hrvati deklerativno u NATOu ? - Oni su punopravna clanica opet te ne razumijem....

Nemoj zaboraviti na tu listu SNSD i HDZ dodati jos nekoga, onoga ko govori komsi kako da mase jer su ga otkupili ;)

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27246
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14258 times
Been thanked: 14592 times
Status: Online

Re: SDA

Post by ironman » 23 Dec 2021, 20:29

Deklarativno..znas i sam da im rusi vuku konce.
Kamo srece da je drugacije..

To Konakovic alternativa.. :D.

Ne znam zasto te zulja Komsic toliko..nije ni bitno tu smo na dvije suprotne strane.

A mi smo u NATO savezu,to ne sumnjaj..
I ne treba nas niko branit..
Samo treba stat na granicu,sa hajducijom i ko zna kakvim protuustavnim djelivanjem dovoljna je OSA i SIPA..

To o vlasti na drzavnom nivou..
Davno je sda izasla iz te price..pa pratis li ti desavanja oko izbornog..i kako ti alternativac podrzava legitimno predstavljanje za razliku od sda..
Ne mogu vise..ybo politiku..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by MorningStar » 23 Dec 2021, 20:44

ironman wrote: 23 Dec 2021, 20:29 Deklarativno..znas i sam da im rusi vuku konce.
Kamo srece da je drugacije..

To Konakovic alternativa.. :D.

Ne znam zasto te zulja Komsic toliko..nije ni bitno tu smo na dvije suprotne strane.

A mi smo u NATO savezu,to ne sumnjaj..
I ne treba nas niko branit..
Samo treba stat na granicu,sa hajducijom i ko zna kakvim protuustavnim djelivanjem dovoljna je OSA i SIPA..

To o vlasti na drzavnom nivou..
Davno je sda izasla iz te price..pa pratis li ti desavanja oko izbornog..i kako ti alternativac podrzava legitimno predstavljanje za razliku od sda..
Ne mogu vise..ybo politiku..
Vidi ne znam kako to definises deklerativno kada je Hrvatska clanica natoa kao sto je i Francuska itd - i GARANTUJE im se da ce ih sve clanice braniti ako ih neko napadne.

Drugu za sada ne vidim , sa kapacitetima da potegne i povede.

Komsic - pa ukratko cisti populizam zbog vlastite koristi.Sam rece da ne volis dvolicnost pa ne znam kako posmatras to "protiv lopovluka i sda sam - pa cu sa sda u koaliciju kad mi ponude stolica"

Dobro ako ti tako kazes onda nema zime , zasto se uopste dizu tenzije u natou smo uskocit ce ako dodik sta pokusa i to je to - mada evo vise ne pokusava nego radi pa eto ... Cekamo.

SDA je prakticno dogovorila vec upakovala sve oko izbornog , a Konakovic ocito ne prodaje maglu po prstima nego zna da to sto mi zelimo gradjansku a ne etnicku ne ide ujutro gotovo sve sredjeno nego se na tome trebalo i treba raditi i to vise godina - a ova suplja je i dovela da i stranci otvoreno podrzavaju stavove hdz a pa eto vidimo gdje smo.


Ni ja ovo onako od dosade malo - nemam ja nekih emocija oko politike jer mi i nasa misljenja su nevazna.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Ma znas » 23 Dec 2021, 21:07

Ne treba zamjeriti Komsicu. On je povlacio prave poteze.

Meni se dopada i Miro Lazovic, D. Becirivic. . V. Mijativic odlicno prica ali imam neku rezervu prema njemu. Dopada mi se i Zvizdic. Iz SDA imaju dvije pametne i obrazovane gospodje. Cudim se da ne kotiraju vise na hijerarhijskoj ljestvici.

:pivo :kafa

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3116
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by CikCikCikPogodi » 20 Jan 2022, 16:36

Image

Ministrica vanjskih poslova BiH Bisera Turković komentirala je, između ostalog, materijalno stanje građana naše zemlje. Prema onome što je rekla, dalo bi se zaključiti da je u BiH sve "med i mlijeko".

Turković je gostovala u programu televizije Hayat gdje je komentirala aktuelnu političku situaciju u BiH, a pred kraj intervjua analizirala je i ekonomsku situaciju u zemlji i njen utjecaj na život građana.

"Situacija svakim danom postaje sve bolja, znate. Ništa se ne dobiva bez napora i rada. Postojale su i druge zemlje, znate, evropske zemlje, moćne zemlje koje su prošle kroz to, kroz sukobe i negiranja, kroz puno historijskih upitnika. Ne znam zašto bismo mi bili pošteđeni i imali nekakav idiličan život. Treba da se dokažemo, da se izborimo”, navela je ona.

Na komentar novinarke da su ljudi možda umorni od borbe, Turković odgovara da "niko nema pravo biti umoran, ako ima nešto da pojede".

"Niko ne treba da bude umoran od toga. Niko. Svi mi imamo jako dobar život. Onaj ko ima toplinu u domu, svjetlo, ko ima nešto da pojede, ne može biti umoran. Mislim da smo mi razmaženi", ocijenila je ministrica.

Dodala je da nju u Sjednjenim Američkim Državama, kao vrhuncu razvoja demokratije i ljudskih prava, iznenadi kada vidi "šatore oko State Departmenta u Washingtonu, u koje su smješteni beskućnici".

"Vi ovdje oko Predsjedništva BiH i Vijeća ministara BiH i parlamenata nemate šatore s beskućnicima", konstatovala je.

Na kraju je priznala da, kako kaže, tu i tamo i u BiH ima teških slučajeva.

"Mi imamo teških slučajeva, tu i tamo, ne treba zatvarati oči pred tim. Ali većina našeg naroda može sastaviti kraj s krajem. Ali kad se govori o većini naroda, mi imamo solidan život”, zaključila je Turković.

Izvor: Klix.ba

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119784
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by Maja » 20 Jan 2022, 16:38

Eeee moja nevjesta. Uradis korak naprijed pa nazad dva. Sto ti je ovo trebalo.

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24958
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7004 times
Been thanked: 6647 times
Status: Online

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by Koraci_u_noci » 20 Jan 2022, 16:40

Sit gladnom ne vjeruje. Slicna je prica i u Srbiji sa strujom bilo. Nevjerovatno koliko su otudjeni od obicnog svijeta
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by Krokodil Behko » 20 Jan 2022, 16:49

Ženska je u pravu. Narod jede govna.
Danas gdje god da sam ušao na kafu, svugdje je bilo krcato, žderu kolače i kafe, štokove i ostalo ko da sutra ne postoji.
online

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3116
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by CikCikCikPogodi » 20 Jan 2022, 16:50

Koraci_u_noci wrote: 20 Jan 2022, 16:40 Sit gladnom ne vjeruje. Slicna je prica i u Srbiji sa strujom bilo. Nevjerovatno koliko su otudjeni od obicnog svijeta
Suti bolan to ti se samo privida. Ako vidis 500 maraka na računu u banci raci u sebi 5000 maraka jer je 500 sigurno iluzija.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31660
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2688 times
Been thanked: 5143 times
Status: Online

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by Matan » 20 Jan 2022, 16:50

Dobro vam i kaze, jeste se i opustili..
ide se i na more, jedu se kolaci..
sta hocete vise..ja, naroda manitog..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119784
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by Maja » 20 Jan 2022, 16:57

Koraci_u_noci wrote: 20 Jan 2022, 16:40 Sit gladnom ne vjeruje.
Zena ima 6 kuca

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24816 times
Been thanked: 4698 times
Status: Online

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by ElTriconi » 20 Jan 2022, 16:57

"Niko ne treba da bude umoran od toga. Niko. Svi mi imamo jako dobar život. Onaj ko ima toplinu u domu, svjetlo, ko ima nešto da pojede, ne može biti umoran. Mislim da smo mi razmaženi", ocijenila je ministrica.

Aha, ja mogu bit umoran, vazda hladno 🤗☺️
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56059
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5802 times
Status: Offline

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by Duminjo » 20 Jan 2022, 17:05

Krokodil Behko wrote: 20 Jan 2022, 16:49 Ženska je u pravu. Narod jede govna.
Danas gdje god da sam ušao na kafu, svugdje je bilo krcato, žderfu kolače i kafe, štokove i ostalo ko da sutra ne postoji.
Kojih je više?
Onih koji su u kaficima i hodaju ili onih koji su po kucama ili na radnom mjestu?

Ako se 10% stanovnistva kurci, ne znaci da su i ostali zadovoljni. I ovi po kaficima su u izlogu, vide se. Tako da vrlo lako mozemo dobiti pogresnu sliku

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by Krokodil Behko » 20 Jan 2022, 17:07

Duminjo wrote: 20 Jan 2022, 17:05
Krokodil Behko wrote: 20 Jan 2022, 16:49 Ženska je u pravu. Narod jede govna.
Danas gdje god da sam ušao na kafu, svugdje je bilo krcato, žderfu kolače i kafe, štokove i ostalo ko da sutra ne postoji.
Kojih je više?
Onih koji su u kaficima i hodaju ili onih koji su po kucama ili na radnom mjestu?

Ako se 10% stanovnistva kurci, ne znaci da su i ostali zadovoljni. I ovi po kaficima su u izlogu, vide se. Tako da vrlo lako mozemo dobiti pogresnu sliku

U našoj državi, nema gladnih, a nemamo mnogo ni beskućnika.
Pored toga, nemamo ni radne snage kako kažu, al zato imamo 40% nezaposlenih.
Q bih ja njima dao. Firme traže radnike, a oni gluhare.
pa pošto će sada biti "odo ja u Njemačku", sretan put. Ko nema para za puta, daću mu ja
online

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by The 51st State » 20 Jan 2022, 17:08

Neelokventno i nespretno je dala sustinski tacnu izjavu, no fgr dio bh javnosti ce je razapeti zbog toga kao povrsna, nezahvalna, iskompleksirana masa

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31660
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2688 times
Been thanked: 5143 times
Status: Online

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by Matan » 20 Jan 2022, 17:09

Nikad se nije bolje zivjelo u Bosni..
nadjite mi jednu kucu koja nema auto..
znate li koliko ljudi u Becu nema auta..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26410
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by Beni » 20 Jan 2022, 17:11

Maja wrote: 20 Jan 2022, 16:57
Koraci_u_noci wrote: 20 Jan 2022, 16:40 Sit gladnom ne vjeruje.
Zena ima 6 kuca
Stae

Image
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3116
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by CikCikCikPogodi » 20 Jan 2022, 17:12

Krokodil Behko wrote: 20 Jan 2022, 17:07
Duminjo wrote: 20 Jan 2022, 17:05

Kojih je više?
Onih koji su u kaficima i hodaju ili onih koji su po kucama ili na radnom mjestu?

Ako se 10% stanovnistva kurci, ne znaci da su i ostali zadovoljni. I ovi po kaficima su u izlogu, vide se. Tako da vrlo lako mozemo dobiti pogresnu sliku

U našoj državi, nema gladnih, a nemamo mnogo ni beskućnika.
Pored toga, nemamo ni radne snage kako kažu, al zato imamo 40% nezaposlenih.
Q bih ja njima dao. Firme traže radnike, a oni gluhare.
pa pošto će sada biti "odo ja u Njemačku", sretan put. Ko nema para za puta, daću mu ja
Pa 90% naseg naroda damo po ovoj Europi radi fizicke poslove, odnosno one koji Europljani nece vise da rade.
Last edited by CikCikCikPogodi on 20 Jan 2022, 17:13, edited 1 time in total.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post by The 51st State » 20 Jan 2022, 17:12

Dobr nije samo to, ovdje materijalni aspekt je najmanje sporan, na kvalitet zivota vise imaju uticaja u psiholoskom smislu ceticko ustaske ambicije rasparcavanja drzave i nesposopbnost patriotskih snaga da izadju iz politicke defanzive nego niske plate.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 28 guests