SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42945
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14167 times
Been thanked: 12746 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Masamune » 26 Aug 2022, 22:27

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /220826131
"Da vam pravo kažem, nisam to pročitao. Rekli su mi da me optužio da ratnohuškački nastupam. A pri tome je bio u blizini HDZ-ovog sjedišta i nije njih ni spomenuo", izjavio je Izetbegović u odgovoru na pitanje o posljednjim optužbama kandidata za Predsjedništvo BiH Denisa Bećirovića.

Fahrudin Radončić je, kazao je Izetbegović odgovarajući na pitanje o tome ko bi bio ozbiljniji rival kao kandidat oponentskog bloka, mnogo ozbiljniji kandidat od Bećirovića.
kako bih volio da ga ova arogancija na kraju politički sahrani
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

KatoBosanski
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 391
Joined: 27 Jul 2022, 23:30
Has thanked: 402 times
Been thanked: 94 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KatoBosanski » 29 Aug 2022, 01:10

Kako je krenulo, prije da ce on sahraniti Bosnje.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26410
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Beni » 07 Sep 2022, 12:01

Gradonačelnik Živinica svečano otvorio - lift

Image

Gradonačelnik Živinica Samir Kamenjaković (SDA) jučer je u Domu zdravlja svečano otvorio, vjerovali ili ne, lift. Za potpun doživljaj ceremonije tu su bili baloni, vrpca i publika.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradona ... /220907053
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: SDA

Post by Rum » 10 Sep 2022, 13:36

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: SDA

Post by Rum » 10 Sep 2022, 13:37

Video / Uoči dolaska Bakira Izetbegovića: U Šerićima kod Zenice pripremaju vola na ražnju

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: SDA

Post by Rum » 10 Sep 2022, 13:48

Istina u slikama.prva slika
Šerići kod Zenice sa Predsjednikom gos Bakir Izetbegović
Druga slika, Višnjevo kod Travnika sa Konakovićem.
Treća slika, Suhi Do kod Travnika i Konaković samo džabe gorivo troši.

ImageImage

Image

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Taare » 10 Sep 2022, 16:10

Rum wrote: 10 Sep 2022, 13:36
A nenormalnog svijeta jbo te država :bua
je l prošla struja u tim šerićima? Imaju li tv i internet?
Jesu li čuli za asima, fadila, respiratore, kriminalne privatizacije i još bezbroj drugih zala koje je kadar te stranke nanio bih i narodu?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: SDA

Post by Rum » 10 Sep 2022, 16:31

Taare wrote: 10 Sep 2022, 16:10
Rum wrote: 10 Sep 2022, 13:36
A nenormalnog svijeta jbo te država :bua
je l prošla struja u tim šerićima? Imaju li tv i internet?
Jesu li čuli za asima, fadila, respiratore, kriminalne privatizacije i još bezbroj drugih zala koje je kadar te stranke nanio bih i narodu?
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: SDA

Post by Rum » 10 Sep 2022, 16:32

I Naser je bio

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by HAVANA » 10 Sep 2022, 22:14

Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42945
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14167 times
Been thanked: 12746 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Masamune » 10 Sep 2022, 22:22

Na tim slikama je haman prosjek godina 50. Sve stariji i rijetko mlađi, a žena osim starih nana ni za lijeka. Sve mudonje
Djeca su im haman uglavnom u Njemačkoj.

A Konaković kod takvih u manjim sredinama nema šanse. Može uglavnom dobiti glasove iz gradova.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 11 Sep 2022, 15:07

Chan wrote: 10 Sep 2022, 22:22 Na tim slikama je haman prosjek godina 50. Sve stariji i rijetko mlađi, a žena osim starih nana ni za lijeka. Sve mudonje
Djeca su im haman uglavnom u Njemačkoj.

A Konaković kod takvih u manjim sredinama nema šanse. Može uglavnom dobiti glasove iz gradova.
Nema nešto ni kod drugih (opozicija, ljevičari, SDPovci, anti-SDAovci) mladih kao što je nekada bilo
Eno u Jelahu kod Tešnja, i gdje ima mladih u SDPu tu je uglavnom interes, jer Jelah nije toliko veliko mjesto pa znam skoro svakoga lično i znam gdje su i šta rade.
Izgleda da su prije 20 godina mladim SDA i nikakva opozicija ogadila izbore pa su prestali glasati i zbog toga nisu na svoju djecu prenijeli poruku važnosti izbora u državi.

Oćigledno je da je Konaković nakon velikobošnjačke priče na početku osnivanja stranke "Mi smo SDA kakvu je Alija zamišljao, saradnja sa Bošnjacima iz Sandžaka i ostatka regije, primanje pripadnika vehabijskog pokreta u stranku" skrenuo u totalno suprotnu priču kao npr. mlaka pasivna reakcija na LGBT paradu, prozivka koliko je Bisera otkrivena i pokrivena i komentarisanje selama od njegovih članova u javnim ustanovama jer je shvatio da je izgubio bitku pritiv SDA kao alternativa konzervativnim bošnjačkim glasačima i sada pokušava uzeti koji glas od FGRovaca
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42945
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14167 times
Been thanked: 12746 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Masamune » 11 Sep 2022, 15:10

Jebeš politiku koja je zasnovana samo i isključivo na pljuvanju SDA, a ne nudiš nešto svoje. Zato NiP od mene nikad neće dobiti glas. Naravno, neće ni SDA :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by insomnia » 11 Sep 2022, 15:59

Rum wrote: 10 Sep 2022, 16:32 I Naser je bio

Image
Ma đe se jos maske nose
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 11 Sep 2022, 17:34

Chan wrote: 11 Sep 2022, 15:10 Jebeš politiku koja je zasnovana samo i isključivo na pljuvanju SDA, a ne nudiš nešto svoje. Zato NiP od mene nikad neće dobiti glas. Naravno, neće ni SDA :oo
Pa to i jeste problem kod tih stranaka, postoje samo dvije stranke u BiH kojima se mnogo prašta jer je ideologija jača od stranke koja tu ideologiju zastupa a to su SDA i SDP.
Jedni vuku korijene do Alije i odbrane Bosne i Hercegovine dok drugi vuku korijene čak do Tita i 2. svjetskog rata.
Zato se ne mogu stranke poput NiP, SBB i ostaliYtakmičiti sa tim strankama i kopirati ih, jer nemaju tu glasačku bazu.

Sve ostale stranke osim SDA i SDP moraju računati na glasove građana poput tebe kojem nije važna nikakva ideologija već očekuješ da neka stranka mora nešto ponuditi da bi glasao a nijedna stranka nema šta ponuditi jer su DDA i SDP za siromašne.

Zato garantujem da će SDA dominirati na ovim izborima, ne jer su sada nešto spektakularno ponudili već što će biti velika neizlaznost a to znači pobjeda za SDA koja ima svoje standardne glasače.
A što se tiče politike pljuvanja SDA, znamo kako je prošao SBB kome je to bio domet a kod njihovog pojavljivanja je vladala veća euforija nego kada su se NiP pojavili.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: SDA

Post by Maja » 12 Sep 2022, 23:43

Izetbegović: Nešto je u narodu proradilo, vraća se svojoj stranci

Image

U sarajevskom naselju Hrasno Brdo održan je skup u organizaciji SDA Novo Sarajevo, na kojem su predstavljeni kandidati SDA - Stranka Demokratske Akcije Sarajevo za sve nivoe vlasti.

Skupu se pridružio i predsjednik SDA i kandidat za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine Bakir Izetbegović, koji se kratko obratio kandidatima, članovima i simpatizerima SDA, te okupljenim građanima.

Izetbegović je pružio podršku svim kandidatima SDA, naglasivši da se u posljednjim mjesecima na svim skupovima Stranke osjeti posebna pozitivna energija koja, kako je kazao, podsjeća na onu iz perioda osnivanja SDA.

"Nešto je u narodu proradilo, vraća se svojoj stranci. Neki govore kako je SDA ostarila. Republikanska stranka u SAD-u je osnovana sredinom 19. vijeka, a Demokratska stranka početkom 19. vijeka. Njemački CDU sredinom 20, a SPD krajem 19. vijeka. Mi smo tek počeli. To vam je kao jedna kuća, stara tridesetak godina, a skoro nova. Ponešto što je truhlo valja odvaditi, a pružiti šansu mladim ljudima i mi to sada upravo radimo", poručio je Izetbegović.

Naglasio je Izetbegović da se u posljednje vrijeme radi na intezivnom podmlađivanju stranke sa novim, mladim, obrazovanim i stručnim članovima.

"Pobijedit će SDA, ako Bog da, iz više razloga. Jedan od njih su reference koje mi imamo, a drugi nemaju. Valjalo je otvoriti demokratske procese, suprostaviti se jednopartijskom sistemu, pa organizovati odbranu, zatim obnovu države, brinuti se o borcima, invalidima. Ova posljednja dva mandata smo u vrlo teškim okolnostima uspjeli ostvariti rezultat koji niko ne može osporiti. Brojke to pokazuju", kazao je Izetbegović.

Drugi razlog, dodao je, jesu kadrovi SDA, koje, kako je kazao, nema niti jedna druga politička stranka u BiH, a zatim i činjenica da SDA poštuje sve što čini BiH.

"Nismo mi samo bošnjačka stranka. Mi istinski poštujemo BiH, onakvu kakva jeste. Mi poštujemo sve narode, sve građane, sve religije. Mi smo uvijek spremni dati i nešto više od sebe, ako je to u interesu ove zemlje. Nudili su nam da uzmemo vlast u trećini BiH. Nismo pristali na to nego smo prihvatili da čuvamo BiH i njenu ideju. Ne damo ni pedlja naše države", poručio je Izetbegović.

Osvrnuo se na činjenicu da u BiH, a naročito među bošnjačkim stanovništvom, postoji veliki broj političkih stranaka.

"SAD imaju dvije stranke, a mi pred svake izbore proizvedemo novih, ne dvije nego pet. To su naše slabosti. Situacija je jako komplikovana, jako je teško ostvariti rezultat i onda se uvijek otvara mogućnost da kažu da ne znamo, da neki drugi znaju bolje, pa onda narod vidi da ne znaju bolje. Sad su imali priliku da upoznaju ove u Kantonu Sarajevo. Bez toga mi ne bi imali priliku da se vratimo onako kako ćemo se, ako Bog da, vratiti. Morate im dati da pokažu koliko ne znaju i evo pokazuju to već četiri godine", kazao je Izetbegović.

Bošnjacima i SDA-u, dodao je, ponekad nedostaje samopouzdanja, te je neophodno ponekad biti samouvjereniji i drskiji.

"Želim da vas ohrabrim, da nastupate samouvjereno, kao pobjednici, jer mi to i jesmo. Bili smo pobjednici u skoro svakom dosadašnjem ciklusu i bit ćemo, ako Bog da, još zadugo", zaključio je Izetbegović.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84541
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16636 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Fuddo » 13 Sep 2022, 00:00

Protadio im cir
Sta ce drugo proradit
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Krokodil Behko » 19 Sep 2022, 17:23

Turković se u Londonu srela s Bidenom i zahvalila na pomoći Amerike u reformama u BiH


Image

Zamjenica predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH i ministrica vanjskih poslova BiH Bisera Turković zahvalila je, tokom kratkog susreta sa Joeom Bidenom, predsjednikom SAD-a, na pomoći koju ova država kontinuirano pruža BiH u reformskim procesima i napretku.


Turković i predsjednik Biden sreli su se tokom sahrane preminule Kraljice Elizabete II u Westministerskoj opatiji u Londonu.

"Biden se u razgovoru interesirao za situaciju i napredak BiH te rekao da mu je Bosna i Hercegovina uvijek na umu. Turković je naglasila važnost američke podrške u očuvanju mira i stabilnosti u BiH i cijeloj regiji. Biden je tokom svoje političke karijere isticao veze i dobro poznavanje situacije u našoj regiji, a posebno u BiH", objavljeno je na službenoj Facebook stranici ministrice vanjskih poslova BiH.


Podsjećamo, lideri i monarsi iz cijelog svijeta okupili su se u ponedjeljak u Londonu kako bi se oprostili od britanske kraljice Elizabete II na sahrani obilježavajući smrt monarhinje koja je bila na tronu čak 70 godina.
Među 2.000 zvanica na sahrani bit će oko 500 svjetskih lidera. Tu je i kanadski premijer Justin Trudeau, premijerka Novog Zelanda Jacinda Ardern, predsjednik Brazila Jair Bolsonaro, predsjednik Izraela Isaac Herzog, kineska delegacija predvođena potpredsjednikom Wangom Qishanom, bivši i aktuelni premijer Britanije Boris Johnson i Liz Truss, škotska premijerka Nicola Sturgeon i mnogi drugi. Na sahrani ispred BiH je šefica bh. diplomatije Bisera Turković.
online

User avatar
Bego
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3334
Joined: 11 May 2019, 05:16
Has thanked: 180 times
Been thanked: 1238 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Bego » 19 Sep 2022, 17:25

Koda ih je Hurija provukla kroz filter.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56084
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5805 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Duminjo » 19 Sep 2022, 18:27

Radi Bisera ko singerica.

Nikako ne kontam kako je ona u SDA ili nikako ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da neko iz SDA valja.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests