SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5814 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Duminjo » 28 Apr 2022, 15:39

Naseef Mushroom wrote: 28 Apr 2022, 15:19
Duminjo wrote: 28 Apr 2022, 15:02

Nema sumnje da je njihov lobi jaci i da su zasticeni. Ja u to ne sumnjam, ne poricem i ne smeta mi. Smeta mi sto su drugi anemicni. Smeta mi politika objavljivanja internet statusa i ko fol osudjivanja a konkretno kada se treba protiv islamofoba zvanicno putem institucija boriti, nigdje nista.
Evo imali smo nedavno pozitivan primjer prosvjetnog radnika koga je mup RS kaznio za namaz na javnoj povrsini. Covjek izgleda pametan i odlucan da se islamofobima suprotstavi na pravi nacin. Idemo na sud pa da vidimo.
E takvih fali.
Sa druge strane, gejevima takvih ne fali i ljudi se bore na sve nacine.
Ja sam čitao na drugim forumima i portalima dosta komentara gdje su ljudi pisali da su prijavljivali govor mržnje na Klixu bez usojeha pa su i odustali i jedino im je preostalo da ignorišu taj portal.
Ja sam siguran da kod nas nisu morali ni prijavljivati homofobične komentare jer su stranci im oduzeli taj posao.
Sjećam se uoči prve gay parade da je na Klixu izašao članak kako su u američkoj ambasadi se oglasili da su zabrinuti zbog govora mržnje uoči parade i samo 3-4 dana kasnije izašao je novi članak kako su u više BH gradova uhapsili 5 osoba zbog govora mržnje na Klixu.

Pitam se zašto se američka ambasada nije nikada oglasila prije zbog nacionalističkih komentara na Klixu.
Naveo sam ih kao loš primjer kontrole govora mrznje. Sada nisu tema oni vec samo primjer pa i necu o njima nasiroko. A treba ih navesti jer je cinjenica da su najposjeceniji drzavni portal i prema tome daju neku sliku javnog mnijenja.
Slika nije dobra 😁

Osim njih, kada se pogledaju i komentari po FB, bude tu materijala koliko hoces. Mislim da ljudi najvise kontaju "kakva crna tuzba ili nesto slicno, nema od toga nista" i tako ili pognu glavu pa predju preko uvreda ili se ufate u kolo pa ide vrijedjanje na sve strane.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Masamune » 28 Apr 2022, 15:56

insomnia wrote: 28 Apr 2022, 15:22 Klix je najpoganiji portal na ovim prostorima. Kurir je za njih NYT
Haman su te i na portalu banovali :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Duh » 28 Apr 2022, 16:03

Rekoh ja tebi Nazife da će pederi izvuci Dodika.
Jos ako mu kcerka upre prstom u Samru i ja cu se ubiti.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by MorningStar » 28 Apr 2022, 16:04

Za ovo osudjena ?
“Državo nemaš pravo da se žališ, sve dok stanje naroda ne popraviš. Veliku važnost i značaj je dobila jedna mala skupina od 15 aktivista i aktivistkinja iz Prijedora, Banje Luke, Sarajeva, Bijeljine, Tuzle i ostalih dijelova BiH. Njih 15 je dovoljno da pokrenu inicijativu za povorku i organizuju širom regije te tzv. povorke ponosa koje imaju za cilj da upropaste državu i njen narod. Svako ima pravo na život kakav želi, tako isto imamo i mi svoje pravo da biramo s kim želimo da živimo. Želim da se ovakvi ljudi izoluju i sklone što dalje od naše djece i društva. Neka idu negdje drugo i prave sebi grad, državu, zakone i svoja prava koja im niko neće osporavati. Ali ovdje NE!” -
:grana

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by insomnia » 28 Apr 2022, 16:09

Chan wrote: 28 Apr 2022, 15:56
insomnia wrote: 28 Apr 2022, 15:22 Klix je najpoganiji portal na ovim prostorima. Kurir je za njih NYT
Haman su te i na portalu banovali :oo
Ih ne znam broja
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Šabović Adis » 28 Apr 2022, 16:16

MorningStar wrote: 28 Apr 2022, 16:04 Za ovo osudjena ?
“Državo nemaš pravo da se žališ, sve dok stanje naroda ne popraviš. Veliku važnost i značaj je dobila jedna mala skupina od 15 aktivista i aktivistkinja iz Prijedora, Banje Luke, Sarajeva, Bijeljine, Tuzle i ostalih dijelova BiH. Njih 15 je dovoljno da pokrenu inicijativu za povorku i organizuju širom regije te tzv. povorke ponosa koje imaju za cilj da upropaste državu i njen narod. Svako ima pravo na život kakav želi, tako isto imamo i mi svoje pravo da biramo s kim želimo da živimo. Želim da se ovakvi ljudi izoluju i sklone što dalje od naše djece i društva. Neka idu negdje drugo i prave sebi grad, državu, zakone i svoja prava koja im niko neće osporavati. Ali ovdje NE!” -
:grana
Ovo je fakat kritično:
Neka idu negdje drugo i prave sebi grad, državu, zakone i svoja prava koja im niko neće osporavati.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by MorningStar » 28 Apr 2022, 16:21

Šabović Adis wrote: 28 Apr 2022, 16:16
MorningStar wrote: 28 Apr 2022, 16:04 Za ovo osudjena ?



:grana
Ovo je fakat kritično:
Neka idu negdje drugo i prave sebi grad, državu, zakone i svoja prava koja im niko neće osporavati.
Problematicno je jer recimo i ti mozes reci neka nacionalisti ili ovi ili oni idu gdje im je bolje - pa kvrc :ooo. Mislim jasno su definisanje prijetnje,pozivi na nasilje i slicno ali sad ovo prema meni spada u misljenje. Nije ona rekla treba ih pokupiti potovariti u kombije ilinsta vec i odvesti negdje :hm

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22654
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13025 times
Been thanked: 12680 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Dori » 28 Apr 2022, 16:24

Ima ona drugih problema u glavi čini mi se…

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... vic-571570
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Šabović Adis » 28 Apr 2022, 16:29

MorningStar wrote: 28 Apr 2022, 16:21
Šabović Adis wrote: 28 Apr 2022, 16:16

Ovo je fakat kritično:
Problematicno je jer recimo i ti mozes reci neka nacionalisti ili ovi ili oni idu gdje im je bolje - pa kvrc :ooo. Mislim jasno su definisanje prijetnje,pozivi na nasilje i slicno ali sad ovo prema meni spada u misljenje. Nije ona rekla treba ih pokupiti potovariti u kombije ilinsta vec i odvesti negdje :hm
Što ne podnese krivičnu prijavu ako smatra da ima osnova za to?
Lagani fašistički ispad - to je javna hajka ne nekoga ko ima puno pravo da živi i radi tu gdje se nalazi.
A bojim se da će se naći i neki debil da s (njenih) riječi pređe na djela. Klasika. Ona je, eto, samo pričala...
Ne mereeee 👉👌

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by insomnia » 28 Apr 2022, 16:30

Jasta ce. Jel to ona stara mantra?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by MorningStar » 28 Apr 2022, 16:32

Šabović Adis wrote: 28 Apr 2022, 16:29
MorningStar wrote: 28 Apr 2022, 16:21
Problematicno je jer recimo i ti mozes reci neka nacionalisti ili ovi ili oni idu gdje im je bolje - pa kvrc :ooo. Mislim jasno su definisanje prijetnje,pozivi na nasilje i slicno ali sad ovo prema meni spada u misljenje. Nije ona rekla treba ih pokupiti potovariti u kombije ilinsta vec i odvesti negdje :hm
Što ne podnese krivičnu prijavu ako smatra da ima osnova za to?
Lagani fašistički ispad - to je javna hajka ne nekoga ko ima puno pravo da živi i radi tu gdje se nalazi.
A bojim se da će se naći i neki debil da s (njenih) riječi pređe na djela. Klasika. Ona je, eto, samo pričala...
Nije problem cenzura - ali ciljana je problem kada ide samo veoma precizno protiv onih koji se protive necemu.Mislim pogledaj SFRJ nije moglo biti govora mrznje jer zik - ali isto tako lgbt parada = zik :ooo jednak tretman :ooo
Pazi sad ti nisi vjernik a volis slobodu da iskazes negodovanje prema nekim uplitanjima vjere u razne sfere zivota - neki tvoji stavovi su isto ako bi se uzeli zdravo za gotovo mogli posmatrati kao od ove - i ode nam drug sabovic u corku :ooo

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Duh » 28 Apr 2022, 16:51

Izoluju...izoluju.
Ko nevakcinisani.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2022, 16:56

Pa ima i to za nacionaliste.
Jučer sma kačio. Neki hadezeovac tužio Vojina Mijatovića, jer je ustaška obilježja nazvao ustaškim :cudi
Po mišljenju tog hadezeovca, to nisu ustaška, nego su hrvatska obilježja.
online

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Šabović Adis » 28 Apr 2022, 17:04

MorningStar wrote: 28 Apr 2022, 16:32
Šabović Adis wrote: 28 Apr 2022, 16:29

Što ne podnese krivičnu prijavu ako smatra da ima osnova za to?
Lagani fašistički ispad - to je javna hajka ne nekoga ko ima puno pravo da živi i radi tu gdje se nalazi.
A bojim se da će se naći i neki debil da s (njenih) riječi pređe na djela. Klasika. Ona je, eto, samo pričala...
Nije problem cenzura - ali ciljana je problem kada ide samo veoma precizno protiv onih koji se protive necemu.Mislim pogledaj SFRJ nije moglo biti govora mrznje jer zik - ali isto tako lgbt parada = zik :ooo jednak tretman :ooo
Pazi sad ti nisi vjernik a volis slobodu da iskazes negodovanje prema nekim uplitanjima vjere u razne sfere zivota - neki tvoji stavovi su isto ako bi se uzeli zdravo za gotovo mogli posmatrati kao od ove - i ode nam drug sabovic u corku :ooo
Jel znaš koliko malo treba od verbalnog delikta do krvnog?
Samo treba u sebi da prelomiš i kažeš, jes jebo mater, pravo zbori - i da se prifatiš posla. :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Masamune » 28 Apr 2022, 17:20

Duminjo wrote: 28 Apr 2022, 08:51 Dodala je da upućivanje kritike ili negativni komentari prema LGBTI osobama i Povorci ponosa mogu spadati u slobodu govora ali javno pozivanje na izolaciju, segregaciju i uklanjanje pojedinih osoba iz društva zbog njihove seksualne orijentacije, rodnog identiteta ili spolnih krakrakteristika smatra da predstavlja jasan govor mržnje.
Ovdje je sve rečeno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Naseef Mushroom » 28 Apr 2022, 18:26

Duminjo wrote: 28 Apr 2022, 15:39
Naseef Mushroom wrote: 28 Apr 2022, 15:19
Ja sam čitao na drugim forumima i portalima dosta komentara gdje su ljudi pisali da su prijavljivali govor mržnje na Klixu bez usojeha pa su i odustali i jedino im je preostalo da ignorišu taj portal.
Ja sam siguran da kod nas nisu morali ni prijavljivati homofobične komentare jer su stranci im oduzeli taj posao.
Sjećam se uoči prve gay parade da je na Klixu izašao članak kako su u američkoj ambasadi se oglasili da su zabrinuti zbog govora mržnje uoči parade i samo 3-4 dana kasnije izašao je novi članak kako su u više BH gradova uhapsili 5 osoba zbog govora mržnje na Klixu.

Pitam se zašto se američka ambasada nije nikada oglasila prije zbog nacionalističkih komentara na Klixu.
Naveo sam ih kao loš primjer kontrole govora mrznje. Sada nisu tema oni vec samo primjer pa i necu o njima nasiroko. A treba ih navesti jer je cinjenica da su najposjeceniji drzavni portal i prema tome daju neku sliku javnog mnijenja.
Slika nije dobra 😁

Osim njih, kada se pogledaju i komentari po FB, bude tu materijala koliko hoces. Mislim da ljudi najvise kontaju "kakva crna tuzba ili nesto slicno, nema od toga nista" i tako ili pognu glavu pa predju preko uvreda ili se ufate u kolo pa ide vrijedjanje na sve strane.
Pa jedan od glavnih razloga zašto su mnogi opušteni i misle nema ništa od kazni i hapšenja je isto što gledaju kako član predsjednistva sopstvene države priča svašta i ne mora odgovarati pa misle ako je dopušteno da kaže da je karadžić heroj i da hodža arlauče onda neće valjda ništa biti ni kada neko napiše "pederi fuj".

Isto tako ako na određenom portalu jedan Bullevar slavi desetogodišnji jubilej onda i nije zamjeriti pojedinima ako su tu opušteniji i svasta tu pišu ali ne lezi vraže, dvostruki aršini što se tiče govora mržnje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Naseef Mushroom » 28 Apr 2022, 18:37

Duh wrote: 28 Apr 2022, 16:03 Rekoh ja tebi Nazife da će pederi izvuci Dodika.
Jos ako mu kcerka upre prstom u Samru i ja cu se ubiti.
Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51719
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21052 times
Been thanked: 20887 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Shadow » 28 Apr 2022, 18:43

😂😂😂
Mirno more

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Duh » 28 Apr 2022, 18:50

mozda svi nekad podju od temeljnih interesa.
nazalost, vjerovatno ce to bit Da ili Ne pederima.
Svako ima pravo na život kakav želi, tako isto imamo i mi svoje pravo da biramo s kim želimo da živimo. Želim da se ovakvi ljudi izoluju i sklone što dalje od naše djece i društva

to je problematicno...

mogla je reci npr umjesto 'izolujemo....npr-zelim da se ovakvi ljudi pocaste baklavama, idu u sumu i tamo se ljube...i nek se paze krpelja.
Svako ima pravo, ali eto oni nemaju...glupa recenica.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Presuđena Samra Ćosović Hajdarević za diskriminaciju nad LGBTI osobama

Post by Šabović Adis » 28 Apr 2022, 18:54

Nema ona šta da želi u tom konkretnom slučaju, problem je što problematizuje ono što uopšte problem nije.
Mogao bih i ja da želim da se dotična što prije vrati Gospodaru te se tako skloni što dalje od naše djece i društva, no jednako kao i ona bih došao u koliziju sa zakonom koji i njoj garantuje određena prava - vjerska.
Ne mereeee 👉👌

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 82 guests