SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by MunDzi » 21 Oct 2020, 19:56

Duminjo wrote: 21 Oct 2020, 19:53
MunDzi wrote: 21 Oct 2020, 19:48

Ne okreci na nesto sto mi nije bila namjera reci. :ne
Sve pise. Cestitam :aplauzz
Bizi. Goni.
Smoru.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55906
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Duminjo » 21 Oct 2020, 19:59

MunDzi wrote: 21 Oct 2020, 19:56
Duminjo wrote: 21 Oct 2020, 19:53

Sve pise. Cestitam :aplauzz
Bizi. Goni.
Smoru.
Doduse, neki i jesu odlicno prosli.. Nisu svi naebali

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Melek » 21 Oct 2020, 20:02

insomnia wrote: 21 Oct 2020, 19:34
MunDzi wrote: 21 Oct 2020, 19:21 Jeste se ufatili Alijine rata nece biti.

Pa normalno da je tako rekao.
Nije racunao da smo bas toliko glupi da pored svojih ociju ne vidimo nista.
Eto nismo vidjali kolone dobrovoljaca koji su sa JNA iz Srbije prolazili kroz Bosnu i pravac ratiste u Hrvatskoj.
Mislim stvarno, laik je mogao skontati da ce biti rat i u BiH.
Nista mi nismo vidjeli a pgtv ne skontali. Jesu ali rijetki. Te iste kolone se vratise u BiH pa narod nista ne vidje. Jbt led Podrinje vec haman izgorilo, po Sa se roka u Tuzli rezervisti hladno u prolazu rafalaju po dzamiji, svakodnevni incidenti i svjet misli opet da nece rata biti
To ti je ono što vele: “Naknadna pamet je najoštroumnija”.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Mirelam » 21 Oct 2020, 20:26

Krokodil Behko wrote: 21 Oct 2020, 19:37
Mirelam wrote: 21 Oct 2020, 19:17 Koliko je uposte bilo ko u situaciji da da koliko toliko objektivnu sliku o AI. Slabo ko jer smo svi mi vise manje svjedoci jednog perioda koji nam je promijenio zivote iz temalja. Njegovio izlaganje sto je postao planamac@ , lijepo to zvuci ali...Politika je jebena stvar, treba znati mnogo stvari, od istorije, mogucnosti, diplomatije, svjetskih odnosa, kolicine para na raspolaganju ali mensecini da je bio tanak po tom pitanju. Nista on od ovoga sto je bilo, nije htio, niti je zelio, to vjerujem ali ne mogu oslonac jednoj politici biti kako ono rece; "Hoću da kažem da svijet, i to baš njegov najbolji dio, a najbolji dio su obično njegovi pjesnici, umjetnici, ludi idealisti, onaj pomalo – kako se to kaže – 'uvrnuti' svijet – ali to su obično najbolji ljudi, upravo su nas oni podržavali." Od te podrske, slabo fajde ime.
Koalcije koje su pravljene prije rata, nisu osiguravale ni minimum bosanske drzavnosti, mada rezultati izbora su bili ti koji jesu. Bosna skljestena izmedju dva zestoka nacionalizma, ko Isus razapeta. Samo drzava moze garantovati opstojnost jednog naroda i njegovo daljnje definisanje, a ne prvo izgraditi naciju pa onda graditi drzavu. Vrijeme kratko, odluke zajebane ali ne fata se u kolo ako se ne zna igrati.
Vjerovatno je bio dobar mumin ali to danas vise ne pije vode nigdje. Ispostavljeni racun je papren kako god.

Neki kažu (čini mi se Lazović) da je trebao prije rata, ići u koaliciju s lijevim blokom i na taj način, onemogućiti razvaljivačima BiH, da dođu na vlast. Sad, nisam siguran da sam upamtio izborna pravila i kako se ulazilo u predsjedništvo, ali u parlamentu bi sigurno imali više od 50% i to pod uslovom, da lijevi blok uopšte pristane na takvu koaliciju.
Pa to i jeste bila logika, po mom misljenju a predjednistvo uopste nije bilo bitno, nego parlament i poluge vlasti. U predsjednistvo se ulazilo direktno, po izbornim rezultatima. Ali prioriteti su izgleda bili neki drugi.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Taare » 21 Oct 2020, 20:33

Pasaga wrote: 21 Oct 2020, 19:14 Fufe
ON JE GRUBO IZDAN OD NAJVECIH DEMOKRATA ONOG VREMENA,U eu,mz
...TO BI BILO TO.
Dobri moj pašaga, to je opštepoznata činjenica.
Francuzi i englezi su srbima dali potrebno vrijeme da završe "posao"
Kao što je rekao profesor filipović, poslali su diplomatu koji je bio poznat po tome što nikada ništa nije uspio.

Ali, to ne skida odgovornost sa izetbegovića koji je "po pamet" išao kod stranih diplomata, a isti su ga vodali ko blećka.
Svi mi se morete obratit

User avatar
MrH
22 bez glave
22 bez glave
Posts: 22425
Joined: 07 Oct 2019, 21:24
Has thanked: 1653 times
Been thanked: 1354 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by MrH » 21 Oct 2020, 20:37

Hejteri Alije :fuckoff
11/11/22

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37841
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Pasaga » 21 Oct 2020, 20:37

On je bio sam,prepusten sudbini
kao i narod mu
a utopljenik se i za slamku fata
to je njemu bilo jasno
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Mirelam » 21 Oct 2020, 20:43

Pasaga wrote: 21 Oct 2020, 20:37 On je bio sam,prepusten sudbini
kao i narod mu
a utopljenik se i za slamku fata
to je njemu bilo jasno
Pa zasto se onda kandidovao i usao u politiku?

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16547 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Fuddo » 21 Oct 2020, 20:48

Mirelam wrote: 21 Oct 2020, 19:17 Koliko je uposte bilo ko u situaciji da da koliko toliko objektivnu sliku o AI. Slabo ko jer smo svi mi vise manje svjedoci jednog perioda koji nam je promijenio zivote iz temalja. Njegovio izlaganje sto je postao planamac@ , lijepo to zvuci ali...Politika je jebena stvar, treba znati mnogo stvari, od istorije, mogucnosti, diplomatije, svjetskih odnosa, kolicine para na raspolaganju ali mensecini da je bio tanak po tom pitanju. Nista on od ovoga sto je bilo, nije htio, niti je zelio, to vjerujem ali ne mogu oslonac jednoj politici biti kako ono rece; "Hoću da kažem da svijet, i to baš njegov najbolji dio, a najbolji dio su obično njegovi pjesnici, umjetnici, ludi idealisti, onaj pomalo – kako se to kaže – 'uvrnuti' svijet – ali to su obično najbolji ljudi, upravo su nas oni podržavali." Od te podrske, slabo fajde ime.
Koalcije koje su pravljene prije rata, nisu osiguravale ni minimum bosanske drzavnosti, mada rezultati izbora su bili ti koji jesu. Bosna skljestena izmedju dva zestoka nacionalizma, ko Isus razapeta. Samo drzava moze garantovati opstojnost jednog naroda i njegovo daljnje definisanje, a ne prvo izgraditi naciju pa onda graditi drzavu. Vrijeme kratko, odluke zajebane ali ne fata se u kolo ako se ne zna igrati.
Vjerovatno je bio dobar mumin ali to danas vise ne pije vode nigdje. Ispostavljeni racun je papren kako god.
A dobro, doduse, mogli smi svi dobrovoljno podignutih ruku u koncentracioni logor, pa koga ostave.
I onda et, ne bi bilo rata, jel.
Sto se bijes kad su jaci od tebe, i imaju vise para.

Ludnica, pa haj.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42697
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14030 times
Been thanked: 12623 times
Status: Online

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Masamune » 21 Oct 2020, 21:04

Neki bi izgleda htjeli da je umjesto "rata neće biti" govorio da treba krenuti u džihad... zato bi danas bio okarakterisan kao terorista i završio bi možda i gore od Slobe po svemu.

Ostavite čovjeka na miru jbt... pravio je ogromne greške i to su činjenice, ali njegov patriotizam nikad ne treba osporavati. Mislim da se u grobu okreće kad vidi današnju SDA.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Naseef Mushroom » 22 Oct 2020, 01:06

Odraz wrote: 21 Oct 2020, 04:46
Naseef Mushroom wrote: 20 Oct 2020, 23:52 Ma ludilo bilo u ono doba. Glasaš za nezavisnost na referendumu kao i Slovenija i Hrvatska, imaš snove, iluzije, građanska RBiH, da se Rifat makne iz kuhinje, da će Hasan, Stipe i Milutin zajedno braniti svoju državu, grad, školu, ulicu, komšije protiv agresora a stoka krenula rušiti džamije i uništavati samo gradove i sela gdje su Bošnjaci. Nisu ubijali Bosance i Hercegovce svih nacionalnosti i religija već su im mete bila mjesta gdje su mislili da žive samo Bošnjaci. Bosna i Hercegovina gori i umjesto da se ludilo zaustavi prdonje u Briselu ili gdje god raspravljaju kako da zaustave rat a u isto vrijeme da nemaju državu koja je većinski muslimanska u srcu Evrope,
dama Meliha Varešanović čija je slika kako elegantno šeta ratnim Sarajevom obišla svijet i podsjetila zapad da smo i mi ljudska bića je pomogla više u empatiji nego stotinu slika kako nene muslimanke sa šamijama plaču nad mrtvim sinovima i unučadima i ukopavaju ih po islamskim propisima, kurva Evropa okrenula leđa "don't dream dreams" embargo i onda dolazi grupa Azijata sa kojima nemamo ništa zajedničko osim religije i pružaju podrsku "braći" i nakon Amerikanaca nam najviše valjaju, bar na terenu.
I onda se čude Yutel Pedja i ostali zašto je se ARBiH u najtežem periodu "islamizirala" pa makar iz inata i pojedini misle da je Alija igrao neku ulogu u tome.
Sve si to fino napisao samo se sa zadnjom recenicom ne slazem ...
Islamizacija TO je pocela jos u ljeto 92-ge, kad smo imali najveci procenat nemuslimana u jedinicama, sto je Alija licno zahtijevao. Ja bio tu, sve vidio, cuo, pricao sa ljudima ... Srecom da su evropski novinari uglavnom posjecivali Sarajevo gdje smo se borili protiv islamizacije i radikalizacije kakva se desavala u Zenici, pa su nas prikazali kao evropljane koji se bore za slobodu a ne kao radikalne islamiste koji se bore za dzamahiriju, sto je bio cilj SANU - prikazati nas kao dzihadiste kojih evropa treba da se boji i kojih treba da se rijesi. Da nije bilo Sarajlija koji su odbili da se poislamisu po Alijinom receptu, danas bismo naseljavali istok Libije, oni sto bi prezivjeli, a Bosna bi zauvijek bila izbrisana sa karata i podijeljena izmedju Hrvatske i Srbije, ali to ocito mnogi jos uvijek ne uvidjaju. Nas jedini nacin da se sacuvamo je gradjanska opcija i opusteniji islam jer smo usred krscanske evrope, i svaka radikalizacija nas vodi u scenario nestanka.
I onda gledam naivne kako se okupljaju oko nekakvih arapskih propalica koji su dosli ko zna odakle i ko zna ko ih placa da sire radikalni islam u mojoj zemlji Bosni, bas kako bi to neprijatelji postojanja Bosne i bosnjaka pozeljeli ... :grana

Informacija od strane nase vojne komande je da su ti arapi uglavnom dosli preko Splita sa britanskim i francuskim pasosima, i da su neki obucavani u kampovima za operacije protiv IRA-e, te da su obilazili nase linije sa fotoaparatima i prodavali informacije drugoj strani. Naivni bosnjo kad vidi galabiju odma' zabalavi evo mog brata jer mu to hodza tako rekao. :grana

Citiracu rijeci obavjestajnog pukovnika ARBiH iz '94-te sa jedne od nasih kafa - "Za Bosnu je neprosvijecen balija veci neprijatelj od cetnika i ustasa."
Kako ne shvatas da je baš prvi dio tvog komentara dokaz zasto je u mnogima inat i vjera proradila čak kod onih što su bili liberalni ili oni koji nikada nisu džamije vidjeli iznutra (govorim čak o vremenu prije dolaska mudžahedina jer su već prije krenuli selami po kasarnama).
Imaš istog agresora koji je napao Sloveniju i Hrvatsku ali opet te dvolični Evropljani drugačije gledaju jer se drugačije moliš Bogu.
I onda ti fini novinari nadgledaju da li se ponašamo dovoljno evropski civilizovano i da li se ponašamo dovoljno građanski, ateistički i komunistički iako je u ljudskoj prirodi da je bliže Bogu kada zna da svake sekunde može poginuti makar bilo za jedan kratak period i iz straha i interesa. Da li su ti novinari obilazili HVO u BiH i ratišta u Hrvatskoj i provjeravali da li se vojnici krste i idu u crkvu ili je sve ostalo onako građansko-ateistički?
Šta bi bilo da je Sarajevo se "islamiziralo" kao Zenica? Da li bi ti fini evropski novinari prenijeli da Markale, gadanje bolnice i pobijeni građani nije toliko loše jer je se ratovalo protiv negativca?
Da li smo se morali ponašati dovljno "evropski" da dokažemo da je naš život vrijedan kao život Slovenca, Hrvata, Austrijanca i Švedanina?
I onda kažu Franjo bio genije za Aliju jer je znao pregovarati :lud odjebao medunarodnu zajednicu i opet uspio. Pa odjebu i u Hrvatskoj politicari EU u nekim stvarima jer znaju da ih nikada neće izbaciti iz kršćanske familije a u nas gledaju svaku sitnicu prije nego što počnu za 10 godina nas uopšte razmatrati hoćemo li biti kandidati za EU.
Kraj takvog odnosa Evrope prema nama ne treba SANU da od nas napravi ekstremiste.

Sjećam se jednog dogadaja koji će ukratko najbolje objasniti šta mislim. Ukratko nakon Popisa 2013. sjedim sa drustvom i među nama stariji čovjek, komunista, ateista, nije nikada bio u džamiji niti planira ići, prasetina mu najdraže meso. Pričamo otvoreno kako je se ko izjasnio i on veli naravno Bošnjak.
Našali se jedan kako je on sigurno jedini Bošnjak koji se nije izjasnio muslimanom a on veli da je se izjasnio muslimanom iz inata kada se sjeti toliko porušenih džamija, kako ga je prije rata Srbin prvi komšija nazvao Turčinom i kako su mu članovima familije prijetili na televiziji da će nestati i da ga je to povuklo da se tako izjasni.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Odraz » 22 Oct 2020, 03:49

Naseef Mushroom wrote: 22 Oct 2020, 01:06 Kako ne shvatas da je baš prvi dio tvog komentara dokaz zasto je u mnogima inat i vjera proradila čak kod onih što su bili liberalni ili oni koji nikada nisu džamije vidjeli iznutra (govorim čak o vremenu prije dolaska mudžahedina jer su već prije krenuli selami po kasarnama).
....
Našali se jedan kako je on sigurno jedini Bošnjak koji se nije izjasnio muslimanom a on veli da je se izjasnio muslimanom iz inata kada se sjeti toliko porušenih džamija, kako ga je prije rata Srbin prvi komšija nazvao Turčinom i kako su mu članovima familije prijetili na televiziji da će nestati i da ga je to povuklo da se tako izjasni.
Da ne kopiram cijeli tekst ... ti bas tvrdoglav. :plavi
Ne govorim o praktikovanju islama, povratku islamu i tradicijama, sto smatram pozitivnim, kao i poducavanje o nasim srednjevijekovnim evropskim korijenima vitezova, kraljeva, bogumila ... nego radikalizaciji tipa podrzavanja ISILa, IDILa i drugih takvih budalastina koje nam neprijatelji mogu nabit' na nos kod medjunarodne zajednice i iskonstruisati ko zna kakve gadosti.
Pa eno frisak slucaj kad je nas radnik prijavio SIPAi da ga je hrvatska obavjestajna pokusavala prisiliti da prenosi oruzje u Maocu, uslovljavajuci mu posao u hrvatskoj, kako bi u finalu odigrali na kartu kako imaju dokaze da naoruzavamo radikalne teroriste.
A znam ljudi iz Maoce, radili zajedno, ljudi samo zele da praktikuju vjeru kako oni misle da trebaju i hoce da ih se pusti na miru.

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by grunf » 22 Oct 2020, 22:47

Melek wrote: 21 Oct 2020, 18:38 Ima video, koji ću i priložiti, na kojem Alija sav zadihan i uzrujan odgovara voditeljici emisije zašto je govorio da se mirno spava i da rata neće biti.

Vanredan primjer covjeka koji je zalutao u politiku i doveo Bosnu u corsokak.
Glup sam!

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Prije 17 godina umro je Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH: Koliko danas žive njegovi ideali

Post by Melek » 22 Oct 2020, 22:58

grunf wrote: 22 Oct 2020, 22:47
Melek wrote: 21 Oct 2020, 18:38 Ima video, koji ću i priložiti, na kojem Alija sav zadihan i uzrujan odgovara voditeljici emisije zašto je govorio da se mirno spava i da rata neće biti.

Vanredan primjer covjeka koji je zalutao u politiku i doveo Bosnu u corsokak.
Ne baš. Uzpočetničke snage drže BiH u ćorsokaku. A što se tiče ljudi zalutalih u politiku - pa oni su na tim prostorima ne izuzetak već pravilo.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55906
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Duminjo » 21 Nov 2020, 19:42

"Prvo, mislim da treba svojoj supruzi reći da se povuče iz svih stranačkih funkcija, u njenu profesionalnu karijeru, u to se ne petljam, ali što se tiče stranačkih funkcija, tu nije mjesto za suprugu predsjednika. Drugo, potrebno je napraviti nove izbore za Kantonalni odbor u Sarajevu pri čemu kriteriji moraju biti takvi da predsjednik i članovi Izvršnog odbora moraju biti kompetentne osobe sa referencama u svom dosadašnjem radu, sve ostalo bi bila teška improvizacija. Treća mjera koju sam uvijek govorio, ali nije nailazila na razumijevanje - SDA mora otvoriti vrata svim svojim disidentima i povesti razgovore o njihovom povratku u maticu, uvažavajući sve njihove kritičke zamjerke koje stoje. To je mnogo lakše nego praviti ideološke konglomerate sa SDP-om, DF-om. Četvrta mjera je da treba vrlo otvoreno obaviti razgovore o svim oblicima saradnje sa Platformom za progres. To su nove snage na političkoj sceni i ne može se SDA praviti kao da ih ne vidi, kao da oni ne postoje, kao da doktor Mirsad Hadžikadić nema šta kazati i slično", zaključio je Bičakčić za Federalni radio.

Image


klix.ba

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37841
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Pasaga » 21 Nov 2020, 19:50

Citah ovo danas.
Okasnio je,to se moralo uradit prije goinu,najmanje.Pogotovu radi zene mu.
Steta je vec ogromna,nemoguce izracunat.
Za ovo,sto je radila,ide se u tvorzaru.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12123 times
Contact:
Status: Offline

Re: SDA

Post by Maja » 25 Nov 2020, 19:31

Bakir Izetbegović: SDA je u Sarajevu dobila šamar nakon kojeg mora da se zamisli

Predsjednik SDA Bakir Izetbegović kazao je za BHRT, komentarišući rezultate lokalnih izvora, da je njegova stranka u Sarajevu doživjela hladan tuš i dobila šamar nakon kojeg mora da se zamisli.

"Nismo mi doživjeli katastrofalan poraz, ali jesmo znakovit, upozoravajući poraz. Već neko vrijeme nemamo odgovor na urbane sredine, u Tuzli polako odustajemo, u Zenici nas već drugi put uzima Fuad Kasumović. SDA mora naći mlade ljude koji imaju odgovor na potrebe urbanih sredina, mi ćemo to da uradimo. Moramo razmisliti šta uraditi, ne samo u Sarajevu", kazao je Izetbegović.

Konstatovao je da su oni koji su pobijedili u Sarajevo, misleći na Četvorku, školovani u SDA.

"Dobro je za SDA da nekad dobije i šamar da se zamisli, nije vam prijatelj onaj ko vas pusti da spavate. Hladan tuš kakav smo dobili u Sarajevo će nas probuditi. Mi smo jaki, naći ćemo odgovor na ovo", rekao je lider SDA.

Komentarisao je i savjete koje mu je nedavno dao Edhem Bičakčić, a koji se između ostalog, tiču političkog angažmana njegove supruge Sebije Izetbegović, te saradnje sa Platformom za progres. Izetbegović je kazao da će ga poslušati.

"Bičakčić je sa nama, imamo poseban savjet u SDA gdje smo okupili utjecajne članove, on sjedi u istoj sali gdje sam i ja. Njegovi savjeti su prijateljski. SDA ne uspijeva proširiti koalicioni kapacitet. Ja sam zainteresiran za svakoga u BiH, nećemo se ni na koga ljutiti. Odbacivanje SDA je vrlo ružno. Naša ruka će biti pružena prema strankama koje su nastale iz SDA i prema ljevičarima. Kad je riječ o mojoj supruzi, povlačenje iz politike je njena stvar. Jako je opterećena koronom, radi sedam dana u sedmici, šta će odlučiti do nje je", zaključio je Izetbegović.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18852
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 720 times
Been thanked: 948 times
Status: Online

Re: SDA

Post by Nora Ibsenova » 25 Nov 2020, 19:34

"Nismo mi doživjeli katastrofalan poraz, ali jesmo znakovit, upozoravajući poraz. Već neko vrijeme nemamo odgovor na urbane sredine, u Tuzli polako odustajemo, u Zenici nas već drugi put uzima Fuad Kasumović. SDA mora naći mlade ljude koji imaju odgovor na potrebe urbanih sredina, mi ćemo to da uradimo. Moramo razmisliti šta uraditi, ne samo u Sarajevu


E čuj :D.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Mirelam » 25 Nov 2020, 19:43

Nora Ibsenova wrote: 25 Nov 2020, 19:34 "Nismo mi doživjeli katastrofalan poraz, ali jesmo znakovit, upozoravajući poraz. Već neko vrijeme nemamo odgovor na urbane sredine, u Tuzli polako odustajemo, u Zenici nas već drugi put uzima Fuad Kasumović. SDA mora naći mlade ljude koji imaju odgovor na potrebe urbanih sredina, mi ćemo to da uradimo. Moramo razmisliti šta uraditi, ne samo u Sarajevu


E čuj :D.
Pa eto im Zahiragic, neka ga gurnu u vatru. :D.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18852
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 720 times
Been thanked: 948 times
Status: Online

Re: SDA

Post by Nora Ibsenova » 25 Nov 2020, 19:45

Mirelam wrote: 25 Nov 2020, 19:43
Nora Ibsenova wrote: 25 Nov 2020, 19:34 "Nismo mi doživjeli katastrofalan poraz, ali jesmo znakovit, upozoravajući poraz. Već neko vrijeme nemamo odgovor na urbane sredine, u Tuzli polako odustajemo, u Zenici nas već drugi put uzima Fuad Kasumović. SDA mora naći mlade ljude koji imaju odgovor na potrebe urbanih sredina, mi ćemo to da uradimo. Moramo razmisliti šta uraditi, ne samo u Sarajevu


E čuj :D.
Pa eto im Zahiragic, neka ga gurnu u vatru. :D.
On mi je za urbane sredine :D.

Neka, njega čuvaju za premijera :DD
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests