SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Vrag » 02 Apr 2020, 14:06

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 13:55
Vrag wrote: 02 Apr 2020, 13:48

Njemacka 80 miliona stanovnika
BiH 3,5 miliona

Sta mislis ko procentualno radi vise testova?
I napisao sam ti vec gore, citaj. Logicno je da neces testirati svakog, nego one sa simptomima. To rade i Nijemci i jos dosta drugih.
I porediti nas sa nekom zemljom na zapadu je :lud

Kakve to veze ima s brojem.stanovnika? Svako.prema.svojim brojkama ali u reciprocitetu ne smije biti razlike. Sam ako neko naravno vodi račun o svom stanovništvu a neko kaže da ima testova a testira kad preminu. Nisi u pravu.

Testirati ćeš sve one koji su u mogućoj vezi s oboljelim. Baš svakog. Ako hoćeš, naravno.
Cuj kakve veze ima, pa pricas o masovnosti testiranja.
Pa jeste, da su testirali ranije covjek bi ozdravio. Ko rukom odneseno :lud

Halo
Dobar dan
Dobar dan
Imam temperaturu i kasljem
Djesi bila, sta si radila?
Nisi nidje
Ok, sjedi dje jesi, ne mrdaj 14-20 dana

U bolnicu kad dodje, pogleda je od oka, kaze joj nije tebi baba nista hajd vozi dalje

Njemacko testiranje

Ako si bio u kontaktu sa zarazenim, sjedi kuci. Ako si dosao iz vana sjedi kuci. Jednostavno. Nema posao, komsija, picke materine. Ako test kaze da si pozitivan, sjedi pucaj vitamine, caj. Sta je tu tesko skontati?

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 14:10

Vrag wrote: 02 Apr 2020, 14:06
Iskra wrote: 02 Apr 2020, 13:55


Kakve to veze ima s brojem.stanovnika? Svako.prema.svojim brojkama ali u reciprocitetu ne smije biti razlike. Sam ako neko naravno vodi račun o svom stanovništvu a neko kaže da ima testova a testira kad preminu. Nisi u pravu.

Testirati ćeš sve one koji su u mogućoj vezi s oboljelim. Baš svakog. Ako hoćeš, naravno.
Cuj kakve veze ima, pa pricas o masovnosti testiranja.
Pa jeste, da su testirali ranije covjek bi ozdravio. Ko rukom odneseno :lud

Halo
Dobar dan
Dobar dan
Imam temperaturu i kasljem
Djesi bila, sta si radila?
Nisi nidje
Ok, sjedi dje jesi, ne mrdaj 14-20 dana

U bolnicu kad dodje, pogleda je od oka, kaze joj nije tebi baba nista hajd vozi dalje

Njemacko testiranje

Ako si bio u kontaktu sa zarazenim, sjedi kuci. Ako si dosao iz vana sjedi kuci. Jednostavno. Nema posao, komsija, picke materine. Ako test kaze da si pozitivan, sjedi pucaj vitamine, caj. Sta je tu tesko skontati?


Ja ti sad kažem ali izgleda ne razumijemo se, pričaš o.mjerama samoizoloacije i izolacije i to je ok. I znaš.li koliko je rješenja o izolaciji izdato? Više od 1000 , a svi oni su morali biti testirani, čim je izdato rješenje znači sumnjiv si. Presjecati treba na vrijeme.
Nema.govpra da je testiranje kod nas masovno. Pa to ti brojke kazuju same.
Spomenuh reciprocitet. Misliš da nije važan a ni pokazatelj brige i skrbi za ljude?
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Vrag » 02 Apr 2020, 14:18

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 14:10
Vrag wrote: 02 Apr 2020, 14:06

Cuj kakve veze ima, pa pricas o masovnosti testiranja.
Pa jeste, da su testirali ranije covjek bi ozdravio. Ko rukom odneseno :lud

Halo
Dobar dan
Dobar dan
Imam temperaturu i kasljem
Djesi bila, sta si radila?
Nisi nidje
Ok, sjedi dje jesi, ne mrdaj 14-20 dana

U bolnicu kad dodje, pogleda je od oka, kaze joj nije tebi baba nista hajd vozi dalje

Njemacko testiranje

Ako si bio u kontaktu sa zarazenim, sjedi kuci. Ako si dosao iz vana sjedi kuci. Jednostavno. Nema posao, komsija, picke materine. Ako test kaze da si pozitivan, sjedi pucaj vitamine, caj. Sta je tu tesko skontati?


Ja ti sad kažem ali izgleda ne razumijemo se, pričaš o.mjerama samoizoloacije i izolacije i to je ok. I znaš.li koliko je rješenja o izolaciji izdato? Više od 1000 , a svi oni su morali biti testirani, čim je izdato rješenje znači sumnjiv si. Presjecati treba na vrijeme.
Nema.govpra da je testiranje kod nas masovno. Pa to ti brojke kazuju same.
Spomenuh reciprocitet. Misliš da nije važan a ni pokazatelj brige i skrbi za ljude?
Sta ces dobiti kada testiras 1000 osoba u izolaciji? (tacnost testa je od 50-70%)

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 14:24

Vrag wrote: 02 Apr 2020, 14:18
Iskra wrote: 02 Apr 2020, 14:10



Ja ti sad kažem ali izgleda ne razumijemo se, pričaš o.mjerama samoizoloacije i izolacije i to je ok. I znaš.li koliko je rješenja o izolaciji izdato? Više od 1000 , a svi oni su morali biti testirani, čim je izdato rješenje znači sumnjiv si. Presjecati treba na vrijeme.
Nema.govpra da je testiranje kod nas masovno. Pa to ti brojke kazuju same.
Spomenuh reciprocitet. Misliš da nije važan a ni pokazatelj brige i skrbi za ljude?
Sta ces dobiti kada testiras 1000 osoba u izolaciji?


Stvarno realne podatke testiranja osoba pod sumnjom na korona virus. Ako imam dovoljno testova naravno. Ako nemam, testirati ću samo kritična i umrle.... Ma.nw mozeko ovako ni dokle.

Znaš šta mene jedino "tjesi", prognoze mnogih stručnjaka da bi virus mogao da "oslabi" i da do nas nije došao u svojoj "punoj snazi". Slaba mi je utjeha, znam...

S druge strane , da li ta mogućnost znači da ćemo steći kolektivni ili da smo ga već stekli...I kako ćemo ga steci obzirom da nam je nacija i stara a i u velikom procentu bolesna? Koliko će žrtava odnijeti korona dok mi ne idemo u fazu sticanja imuniteta, hoće li mnogostruko mutirati i postati još podmukliji? 10000 pitanja malo odgovora

:spavanje
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by insomnia » 02 Apr 2020, 14:27

Kako steci kolektivni kad niko ne mrda nidje
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Vrag » 02 Apr 2020, 14:29

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 14:24
Vrag wrote: 02 Apr 2020, 14:18

Sta ces dobiti kada testiras 1000 osoba u izolaciji?


Stvarno realne podatke testiranja osoba pod sumnjom na korona virus. Ako imam dovoljno testova naravno. Ako nemam, testirati ću samo kritična i umrle.... Ma.nw mozeko ovako ni dokle.

Znaš šta mene jedino "tjesi", prognoze mnogih stručnjaka da bi virus mogao da "oslabi" i da do nas nije došao u svojoj "punoj snazi". Slaba mi je utjeha, znam...

S druge strane , da li ta mogućnost znači da ćemo steći kolektivni ili da smo ga već stekli...I kako ćemo ga steci obzirom da nam je nacija i stara a i u velikom procentu bolesna? Koliko će žrtava odnijeti korona dok mi ne idemo u fazu sticanja imuniteta, hoće li mnogostruko mutirati i postati još podmukliji? 10000 pitanja malo odgovora

:spavanje
Stvarno realne podatke nema nijedna drzava, a niti ce je i imati. Test nije lijek, ako ti pise da si pozitivan ceka te isto kad bi pisalo da si negativan.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56088
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5807 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Duminjo » 02 Apr 2020, 15:08

Ne bacaju se ni u njemackoj tek tako testovima. Daleko je to od toga da se testira svako ko je sumnjiv. Ako sam insistiras na testiranju platis 300€. Ako si pozitivan, ne moras platit.
Raja se forsira da ostane kuci. Uglavnom postuju i kuci su oni koji ne moraju vani. Za sad je to jedini lijek ili jos bolje receneno ono o cemu stalno galame, da se rasterete kapaciteti. Svima nam vec poznato da se ne ponavljamo.

Sto se teme tice i seke Sebije, normalno je da je ne volimo i da većina nas doceka jedva neku situaciju da je hrakne, prvi ja, al u ovome ona ne moze nista uraditi osim onoga sto radi. Dal je mogla nekad ranije, to je vec prica sta bi bilo kad bi bilo.. Sada ne moze, nije bog. Cak bih joj priznao da dosta uspješno "smiruje" narod da ne dodje do panike. Jest da nije morala lagati za broj masinica koji nam guraju havu na usta, al hajd.. Nista strasno. Bolje da mislimo kako imamo bar tih stotinu i nesto nego da znamo kako ih ima mnogo manje.

U ovakvim situacijama, kada niko nista ne zna, Malo je glupo, da ne kazem bezobrazno, bilo koga, pa makar to bila i sultanija, za ista optuzivati i praviti se pametan iz udobne fotelje. Svi smo skoro u isti govnima a kako ce biti, vidjecemo.

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 15:15

Vrag wrote: 02 Apr 2020, 14:29
Iskra wrote: 02 Apr 2020, 14:24



Stvarno realne podatke testiranja osoba pod sumnjom na korona virus. Ako imam dovoljno testova naravno. Ako nemam, testirati ću samo kritična i umrle.... Ma.nw mozeko ovako ni dokle.

Znaš šta mene jedino "tjesi", prognoze mnogih stručnjaka da bi virus mogao da "oslabi" i da do nas nije došao u svojoj "punoj snazi". Slaba mi je utjeha, znam...

S druge strane , da li ta mogućnost znači da ćemo steći kolektivni ili da smo ga već stekli...I kako ćemo ga steci obzirom da nam je nacija i stara a i u velikom procentu bolesna? Koliko će žrtava odnijeti korona dok mi ne idemo u fazu sticanja imuniteta, hoće li mnogostruko mutirati i postati još podmukliji? 10000 pitanja malo odgovora

:spavanje
Stvarno realne podatke nema nijedna drzava, a niti ce je i imati. Test nije lijek, ako ti pise da si pozitivan ceka te isto kad bi pisalo da si negativan.


Isto je biti pozitivan i negativan na infekciji koronom? Onda Nema.sta da brinemo :nokti
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Vrag » 02 Apr 2020, 15:20

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 15:15
Vrag wrote: 02 Apr 2020, 14:29

Stvarno realne podatke nema nijedna drzava, a niti ce je i imati. Test nije lijek, ako ti pise da si pozitivan ceka te isto kad bi pisalo da si negativan.


Isto je biti pozitivan i negativan na infekciji koronom? Onda Nema.sta da brinemo :nokti
:lud
Je li ti procitas post prije nego sto odgovoris? Ako si pozitivan ides u izolaciji, ako si negativan ides u izolaciji. Da nacrtam?

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 15:30

Vrag wrote: 02 Apr 2020, 15:20
Iskra wrote: 02 Apr 2020, 15:15



Isto je biti pozitivan i negativan na infekciji koronom? Onda Nema.sta da brinemo :nokti
:lud
Je li ti procitas post prije nego sto odgovoris? Ako si pozitivan ides u izolaciji, ako si negativan ides u izolaciji. Da nacrtam?

Ti si sve pobrkao. Gonis svoje a uopće ne uzimaš u obzir sta ti pišem. Stavljaš u istu ravan biti pozitivan u izolaciju i biti negativan u izolaciji. Izolacija nije problem nego.mjera. problem.je korona.

Ako biram, onda biram.izolaciju s negativnim statusom na koronavirus. :lud
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 15:32

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 15:30
Vrag wrote: 02 Apr 2020, 15:20

:lud
Je li ti procitas post prije nego sto odgovoris? Ako si pozitivan ides u izolaciji, ako si negativan ides u izolaciji. Da nacrtam?

Ti si sve pobrkao. Gonis svoje a uopće ne uzimaš u obzir sta ti pišem. Stavljaš u istu ravan biti pozitivan u izolaciju i biti negativan u izolaciji. Izolacija nije problem nego.mjera. problem.je korona.

Ako biram, onda biram.izolaciju s negativnim statusom na koronavirus. :lud

viewtopic.php?f=20&t=28332&start=9800#p2310306


Kako ono kažu....pametnom dosta
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56088
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5807 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Duminjo » 02 Apr 2020, 15:33

Stojimo na pocetku

Ko kad ufatiš trebu zaguz i sutradan pricas raji da si ziogu

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by storm » 02 Apr 2020, 15:37

Mjere izolacije su nužne zbog asimptomatske prirode širenja zaraze...
Ali imamo tu primjer južne Koreje, gdje buknulo strahovito u početku, pa su silovitim testiranjem suzbili, suzili krugove zaraze, da su danas već popustili sa mjerama ograničenja..
Ozbiljno shvatili, izolirali, eliminirali, a da nisu pri tome zatukli ekonomiju..
To sa testiranjem mi je kao sa maskama... Nemamo, pa eto ne koristi nam :lud
Mos' mislit'
Mi niti testiramo, niti radimo...

Južna Koreja, uz Tajvan Nr.1 hendlanja koronasranja. Korejci su stotine tisuća ljudi testirali, uveli drive in centre za testiranja koji obrađuju stotine ljudi i na taj su način spriječili eskalaciju uz skoro pa normalno funkcioniranje ekonomije. Zadnjih dana imaju drastičan pad novih slučajeva, smrtnost im je bila minorna u odnosu na druge zemlje.
Go 🇰🇷!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Vrag » 02 Apr 2020, 15:55

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 15:30
Vrag wrote: 02 Apr 2020, 15:20

:lud
Je li ti procitas post prije nego sto odgovoris? Ako si pozitivan ides u izolaciji, ako si negativan ides u izolaciji. Da nacrtam?

Ti si sve pobrkao. Gonis svoje a uopće ne uzimaš u obzir sta ti pišem. Stavljaš u istu ravan biti pozitivan u izolaciju i biti negativan u izolaciji. Izolacija nije problem nego.mjera. problem.je korona.

Ako biram, onda biram.izolaciju s negativnim statusom na koronavirus. :lud
A sta ces kad budes pozitivna, gdje ces? :lud

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 16:26

Vrag wrote: 02 Apr 2020, 15:55
Iskra wrote: 02 Apr 2020, 15:30


Ti si sve pobrkao. Gonis svoje a uopće ne uzimaš u obzir sta ti pišem. Stavljaš u istu ravan biti pozitivan u izolaciju i biti negativan u izolaciji. Izolacija nije problem nego.mjera. problem.je korona.

Ako biram, onda biram.izolaciju s negativnim statusom na koronavirus. :lud
A sta ces kad budes pozitivna, gdje ces? :lud

Ja na klinički kod Sebije :ha :haha
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
NoiR
Na probnom
Na probnom
Posts: 93
Joined: 07 Apr 2020, 19:32
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by NoiR » 08 Apr 2020, 05:42

Ako te primi, ili već imaš vezu :ha

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 08 Apr 2020, 09:53

NoiR wrote: 08 Apr 2020, 05:42 Ako te primi, ili već imaš vezu :ha


Ko zna, koga ona sada prima, kad Bakir ni nju ne prima u trezor.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 29 May 2020, 09:01

Naravno da je mozak svih smutnji Sebija Izetbegović.Ona je uzrok sveg zla koji se trenutno događa.
Što se prije eliminiše to bolje za sve!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56088
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5807 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Duminjo » 16 Jul 2020, 21:29

Općinski sud u Sarajevu još je lani poništio izbor rukovodstva Ljekarske komore KS koje je odlučilo nastaviti postupak oduzimanja licence ortopedu Ismetu Gavrankapetanoviću, v.d. direktoru Opće bolnice "Prim. dr. Abdulah Nakaš".

Međutim, u tekstu ispod je prikazana odluka Općinskog suda u Sarajevu koja je donesena 6. septembra prošle godine, a prema kojoj je utvrđeno da je nastavak 5. sjednice Izborne skupštine Ljekarske komore KS, održane 20. decembra 2018. godine sazvan i održan na nezakonit način.

Image

"Slijedom toga, poništavaju se akti doneseni na istoj sjednici i to odluka o izboru predsjednika i potpredsjednika Skupštine, odluku o izboru članova Nadzornog i Upravnog odbora te odluke o izboru predsjednika i potpredsjednika Komore", navedeno je u odluci.

Uprkos donesenoj presudi, Etički komitet Ljekarske komore KS je sazvan i odlučeno je da se ortopedu Ismetu Gavrankapetanoviću oduzme licenca jer je iznio svoj stav kada su ljekari s KCUS-a odbili liječiti Nadin Smajlović i dati potpis da bude izmještena na liječenje u inostranstvo.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sud-pon ... /200716060

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Čarobni » 19 Jul 2020, 01:42

Ahmed Bijelonja je ukazivao na nepravilnosti zdravstvenog sistema u rukama Izetbegovića, a koji mu ne dozvoljava da se liječi.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by Čarobni on 19 Jul 2020, 01:50, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests