SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by storm » 11 Jan 2018, 22:18

gaga wrote: 11 Jan 2018, 22:12 Hm,imam isti "natjecateljski broj"kao i g.Sebija Izetbegovic N0 1.Jesam li nesto pogresno rekao,ili?
Ništa dragi....sve 5, demokracija je :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by gaga » 11 Jan 2018, 22:22

Ne ocekujes valjda da ti odgovorim na ovo sto si napisao?Pitanje se odnosi na Stupcanicu.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 12 Jan 2018, 08:46

gaga wrote: 11 Jan 2018, 22:22 Ne ocekujes valjda da ti odgovorim na ovo sto si napisao?Pitanje se odnosi na Stupcanicu.
Ucinilo mi se da je tvoj cilj tlaciti ljude,ali sam se izgleda prevario,jer tlacitelj ne moze stisati svoju srdzbu.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Nice try » 12 Jan 2018, 08:52

gaga wrote: 11 Jan 2018, 18:52 Feminizam,sa ogranicenom odgovornoscu,ogranicen neznanjem.
Ograničeno primjećivanje :sjedi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 12 Jan 2018, 11:02

Ja sam čuo da je Sebija zabranila gripi, da dolazi u Sarajevo.
online

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by gaga » 12 Jan 2018, 16:17

Da,cuo sam i ja,ovi iz apoteke ce na prinudni odmor.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 12 Jan 2018, 17:42

Krokodil Behko wrote: 12 Jan 2018, 11:02 Ja sam čuo da je Sebija zabranila gripi, da dolazi u Sarajevo.
Dobra je Sebija samo u njoj ima malo zla.To zlo treba iz nje istjerati pa ......
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Yoker
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 404
Joined: 05 Jun 2016, 20:28
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Yoker » 26 Jan 2018, 18:06

Vrijeme je da se dežurni hejter što se tiče KCUS - a naravno i generalne direktorice
poklopi ušima. Mislim da je krajnje vrijeme da prestane pljuvati po Sebiji Izetbegović.
Stanje na KCUS- u iz prve ruke od legendarnog Josipa Pejakovića.
Nešto mi govori da više vjerujem Josipu nego recimo @KOMESARU.
Poznati bosanskohercegovački glumac Josip Pejaković prije pet dana hospitaliziran je na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu zbog problema sa abdomenom i srcem.

Pejaković se na KCUS-u liječi od nedjelje. Kako je jutros ispričao u telefonskom razgovoru sa Almirom Čehajićem Batkom u Otvorenoj mreži, njegovo zdravstveno stanje je izuzetno teško.

– Na KCUS-u sam hospitaliziran u nedjelju, poslije jedne intervencije u Travniku. Od tada sam ovdje na dvije klinike. Prvo sam imao jednu vrlo složenu operaciju na abdomenu i to je prouzrokovalo niz drugih problema u vezi sa srcem, zbog infarkta koji sam imao prije petnaestak godina. Borba za život trajala je tri dana i tri noći, i danas sam prvi put u situaciji da mogu normalno da razgovaram – rekao je Pejaković.

Naglasio je kako ima potrebu da javno kaže kakva je situacija na sarajevskom Kliničkom centru u pogledu liječenja te odnosa medicinskog osoblja prema pacijentima.

– Od prvoga ulaska u KUM u Sarajevu, ja sam obasut nevjerovatnom pažnjom. Ne zato što sam ja Josip Pejaković, nego zato što je to postao neki novi model ovdje. Ja ovu bolnicu ne mogu prepoznati. Bio sam pacijent ovdje i kad je bio direktor Gavrankapetanović, i kad je bio Mesihović i ostali. Sve te medijske hajke koje su provedene su do te mjere bile degutantne i neprimjerene pravom stanju. U ovoj bolnici se izgleda stvara prava baza za pravi klinički centar, gdje će svaki ljekar bez obzira na stručnost i njegovu sposobnost imati puni kapacitet da radi. Ta promjena je nastala sa ljudima koji su već bili tu. Nema više pita, nema ćevapa, nema “jahanja” po krevetima… Ovdje je takva disciplina koju ja u životu još nisam vidio – ispričao je Pejaković.

Legendarni glumac ističe kako ovaj njegov istup nema nikakve veze sa politikom, niti ga zanima ko je na čelu KCUS-a. Napominje da je želio sve ovo javno reći prije svega zbog pacijenata, ali i zbog sjajnih ljekara, sestara, tehničara…, koji rade u ovoj zdravstvenoj instituciji.

– U takvim okolnostima, kada se stvori baza, kada ne možeš ti šta hoćeš, nego šta možeš, ljudi trče oko pacijenata, ali ne Josipu Pejakoviću, nego i neni iz Pazarića i običnom svijetu, tri CT-a rade u tri dana da bi se došlo do prave dijagnostike… Ja strašno vjerujem u ovakav način rada. Nisam do sada želio da se izjašnjavam o medijskim aferama u vezi s KCUS-om. Ali kada se nađete sa one druge strane kao pacijent i postanete dio te priče, vjerujte mi na riječ, a ima puno svijeta koji meni vjeruje, da ništa od toga o čemu se pričalo nije bilo tako. Osoba koja je bila stavljena na taj stub srama nije predmetom moje pažnje. Ja govorim o običnom svijetu koji radi, o bolničarkama, sestrama, o ljekarima koji su nevjerovatni. Glavna uloga u cijeloj ovoj priči nije ni Klinički, ni ljekarski konzilij, glavna uloga je pacijent i sve je okrenuto prema njemu. Bravo! – zaključio je Josip Pejaković.

Izvor: Faktor
http://saff.ba/josip-pejakovic-iz-kcus- ... -pacijent/

Sebija Izetbegović = red, rad i disciplina. :oo
"Kakve su ti misli, takav ti je život"

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 26 Jan 2018, 19:01

Danas je Hayat emitovao emisiju u kojoj skupljaju novce za liječenje kod Srbije čovjeka koji ima redovno zdravstveno osiguranje.
Naravno,liječiti će ga doktori koji ne vrijede pišljiva boba,jer bi u suprotnom odavno bili u prestižnim klinikama u Evropi
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 26 Jan 2018, 19:03

Danas je Hayat emitovao emisiju u kojoj skupljaju novce za liječenje kod Srbije čovjeka koji ima redovno zdravstveno osiguranje.
Naravno,liječiti će ga doktori koji ne vrijede pišljiva boba,jer bi u suprotnom odavno bili u prestižnim klinikama u Evropi
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 31 Jan 2018, 15:34

Otkud na KCUS-u lijekovi kojima je prošao rok i po nekoliko godina?
Otkud na KCUS-u revizorski kuća iz BL?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Veca » 31 Jan 2018, 22:30

...a otkud znam, brate?! :rol
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 31 Jan 2018, 22:43

Potrovaše narod!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 10 Feb 2018, 12:37

U Fondu solidarnosti Federacije bilo je osigurano 300.000 KM za liječenje sedmomjesečnog Arslana Kulačića, ali u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu (KCUS) (Sebija Izetbegović) nisu htjeli napisati preporuku za odlazak u inozemstvo.

Na operaciju u Tursku otišao je zahvaljujući donacijama i akcijama pomoći koje i danas traju širom BiH i cijelog svijeta.

Zašto KCUS nije dao preporuku treba pitati dr. Edu Hasanbegovića, koji vodi Odjel hematoonkologije.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Bla » 10 Feb 2018, 19:02

KOMESAR wrote: 31 Jan 2018, 15:34 Otkud na KCUS-u revizorski kuća iz BL?
javne nabavke su pokrivene federalnim zakonom o javnim preduzećima
a usluge eksterne revizije se u javnim preduzećima nabavljaju tenderski. :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 11 Feb 2018, 19:50

Stručna analiza: Šta otkriva Izvještaj KCUS-a, kako su ušteđeni milion

- Izvještaj Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) za 2016. godinu prezentiran na Skupštini Kantona Sarajeva 31.01.2018. otkriva nekoliko bitnih i neprihvatljivih stvari na koje Odbor za zdravstvo Nezavisnog bloka ukazuje pacijentima i zainteresiranoj javnosti. Agencija Patria ima uvid u dio tog izvještaja:

Iz Izvještaja se uočava neodgovorno planiranje i manipulacija budžetom sa preusmjeravanjem novca poreznih obveznika u neplanirane svrhe. KCUS ima obavezu da unaprijed planira sve svoje aktivnosti i da na osnovu jasno definiranog plana primi novac iz javnih fondova za svoje finansiranje.

KCUS nije profitna organizacija već javna ustanova i on ne može da ostvaruje dobit (profit). KCUS je u obavezi da troši ono što je ranije planirao i to nakon povlačenja novca iz javnih fondova koje pune porezni obveznici. Za ovakvu neprofitnu javnu ustanovu, prihvatljivo je da bude u malom minusu, ali nedopustivo da bude u velikom finansijskom plusu.

Poseban aspekt je da KCUS uopće nije smio prikazati dobit (profit) jer je na taj način jasno pokazao da je novce, koje je dobio nakon planiranja za jasno definirane aktivnosti liječenja, preusmjerio u nešto drugo. A to drugo je vraćanje postojećih dugova i prikazivanje Uprave kao grupe sposobnih menadžera.

KCUS, kao federalna javna zdravstvena ustanova, prima paušal od preko 200 miliona KM, od toga je samo iz Zavoda zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo (ZZOKS) za godinu 2016., shodno ranije prikazanom planu koji je sam KCUS sačinio, dobio tranšu od preko 113 miliona KM.

Uz sve te novce KCUS nije pružio adekvatnu uslugu pacijentima niti krajnjim korisnicima već je svjesno, a radi uštede sredstava i njihovog preusmjeravanja u neplanirane svrhe, limitirao ostvarivanje sopstvenog plana i smanjio pružanje usluga pacijentima.

Navedeno je da je za smještaj Plastične hirurgije i Oftalmologije u novoj zgradi realizovano 3,5 miliona američkih dolara iz saudijskog kredita što je neistina. Svako ko dođe u KCUS zna da su Oftalmologija i Plastična hirurgija na istom mjestu i da nisu premještene u bilo kakve nove prostore. Inače, obaveze iz saudijskog kredita su isključivo povezane sa ZZO KS, jer ga Zavod otpaćuje, a KCUS samo troši i koristi ta sredstva.

Čak je 20% smanjen trošak potrošnog materijala za laboratorijsku dijagnostiku u odnosu na plan. To ukazuje zašto pacijenti ne mogu adekvatno realizirati dijagnostičke pretrage i zašto su se gužve u laboratoriji KCUS smanjile.

Također, 24% usluga kliničke dijagnostike je manje nego što je planirano. I to jasno pokazuje zašto pacijenti čekaju na MRI i CT, te zašto se pomenuti aparati ne popravljaju efikasno kada se pokvare. Što je duže aparat pokvaren to je manje usluga i manje trošenja planiranog novca koji se onda preusmjerava na prikazivanje dobiti i vraćanje dugova.

Smanjen je broj hirurških zahvata, ali su zato povećani prihodi iz obaveznog zdravstvenog osiguranja u odnosu na plan (ZZOKS je dao više skoro 5 miliona KM, Federalni zavod zdr. osiguranja i reosiguranja je dao više 1,2 miliona KM, donacije su bile 4,5 miliona KM).

Nepotizam je glavni uzrok povećanja prihoda KCUS, a ne stvarne potrebe. Ovo je pokazatelj da je Uprava KCUS nesposoban i loši domaćin jer uz sav ispumpani novac ima armiju nezadovoljnih pacijenta i uposlenika.

KCUS je trošio svoje zalihe u 2016. godini, te ih je tokom te godine smanjio za čak 1,3 miliona KM. Sve radi dobiti (profita) i to u neprofitnoj organizaciji.

U slučaju da je u javnoj ustanovi tipa KCUS ostvarena dobit (KCU prikazuje dobit ili profit od oko 11 miliona KM) to je znak da je predhodno planiranje bilo loše, te se iduće godine mora smanjiti dotok sredstava iz javnih fondova za sumu u vrijednosti prikazane dobiti (profita). Međutim, pod direktnim političkim uticajem Kliničkom centru raste dotok novca iz ZZO KS, te je 2017. godine primio preko 119 miliona, a 2018. godine ta suma iznosi čak 123 miliona KM.

Uprava KCUS ne govori o dugu KCUS već priča o dobiti da se stekne utisak da pozitivno posluje, što je direktna manipulacija koja treba da zavara bolesne i eutanazira bunt zdravstvenih radnika.

Povećanje sredstava is ZZOKS je poželjno ako je adekvatno planirano i služi za povećanje obima usluga osiguranicima, a potpuno nepravdano i politički motivirano, sa namjerom da se podrži supruga predsjednika vladajuće stranke, ako se te pare usmjeravaju na vraćanje duga da bi vladajuća stranka ostvarivala svoje interese preko neliječenih pacijenata.

Nevjerovatno je da je KCUS sa preko 3.600 uposlenika i 660 doktora medicine (2015. ih je bilo 682) od koji su velika većina, specijalisti, magistri, doktori nauka, a neki subspecijalisti i akademsko osoblje (asistenti, docenti, prefesori) za edukaciju potrošio samo 15.000 KM za 2016. godinu. Troškovi edukacije u KCUS su u 2016. u odnosu na 2013. pali 15 puta. Ovo su nevjerovatni podaci s obzirom da postoji obaveze kontinuirane medicinske edukacije koja je zakonski definirana.

KCUS je jedina ustanova u KS koja pruža tercijarne usluge i pri tome pokriva i veliko područje Federacije. Progon stručnjaka i profesora koji obavljaju najsloženije i skupe usluge na terijarnom nivou ima karakter neodgovorne destrukcije zdravstenog sistema. Ovakvim progonom se smanjuju troškovi, a povećava efektivna kontrola na nivou struke što se ne radi ni u totalitarnim društvima. Izvještaj jasno pokazuje da su terijarne usluge u stagnaciji, sigurni smo da će novi Izvještaj za 2017. godine ovaj fakat pokazati u još grubljem obliku.

Posebno je tragično da zdravstvene usluge, koje je KCUS planirao, a nije ostvario zbog uštede na račun pacijenata, pojedinci bliski politici vladajuće stranke i Upravi KCUS , ostvaruju u inostranstvu koristeći sredstva iz javnih fondova. Dikrektan primjer je generalna direktorica i njen suprug koja se liječe u inostranstvu, a ne u KCUS.

Uprava KCUS je dobila više novca iz javnih fondova a pružila manje usluga, smanjila broj specijaliziranog kadra, smanjila troškove edukacije, smanjila obim posla uključujući tercijarni nivo, te smanjila broj pacijenata koji se intenciono tjeraju iz KCUS ili sami bježe svjesni okolnosti.

ZZOKS je u potpunosti u službi direktorice KCUS. Zavod iz godine u godinu povećava sredstva za KCUS, a smanjuje za ostale zdravstvene institucije. Zavod planira svoje aktivnosti prema željama svojih naredbodavaca (zanimljivo je da je za ovu godinu ZZOKS planirao 6.000 usluga hiperbarične komore sa pojedinačnom cijenom od 100 KM što je 600.000 KM samo zato što je to interes pojedinaca iz Uprave KCUS iako su indikacije za hiperbaričnu komoru ekstremno uske i apsolutno je nepotrebno u KS imati taj broj ovakvih usluga).

Sumirano, radi se kriminalnoj manipulaciji i direktnom ugrožavanju pacijenata, te otvoreno pozivamo Federalnu vladu da smijeni nesposobni i korumpirani Upravni odbor KCUS predvođen dr. Jasminom Kapetanovićem i time spasi zdravstvo KS od političkog terora supruge predsjednika vladajuće stranke - navodi se u analizi.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 16 Feb 2018, 17:03

Počelo je!


Dana 14.02.2018.godine, policijski službenici Sektora kriminalističke policije, Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo, postupajući po Naredbama Kantonalnog suda u Sarajevu, a pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, te u saradnji sa Poreskom upravom FBiH, izvršili su pretrese na dvanaest lokacija na području Kantona Sarajevo.


Među uhapšenim osobama je i Mirsad Berberović zet porodice Bakira i Sebije Izetbegović. No, on je,nakon što je ispitan ubrzo pušten da uništi dokumentaciju i sakrije novac.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by gaga » 16 Feb 2018, 17:27

Ima li nesto o Snjezani Dodik,supruzi Milorada Dodika.Koga ona lijeci(mozda kokosi)cime se bavi,koju je skolu zavrsila,njeni afiniteti i tako neke pikanterije.Izgleda da neki lijece svoje komplekse pisuci o g.Izetbegovic.Bilo bi mi drago da se ona kandiduje za clana Predsjednistva iz reda bosnjackog naroda.Onako,obrazovana,sa karizmom i uz to zena bila bi idealan predstavnik Bosnjaka.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by storm » 16 Feb 2018, 21:21

Pa otvoriš temu o dotičnoj gospođi pa piši....
Pa da vidimo koja je sposobnija...u "snalaženju" :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by gaga » 16 Feb 2018, 21:34

storm wrote: 16 Feb 2018, 21:21 Pa otvoriš temu o dotičnoj gospođi pa piši....
Pa da vidimo koja je sposobnija...u "snalaženju" :oo
Snalaze se samo nesposobni i polusposobni.Sposobni koriste svoje sposobnosti na drugi nacin.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Laser and 18 guests