SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 07 Nov 2017, 16:58

Klinika za vaskularnu hirurgiju Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) 4.11.2017. je prestala s radom.

Pacijentima koji su se na ovoj klinici liječili godinama od sada će ljekarske usluge biti pružane na Kardiologiji, a kapacitet ovog odjela bit će znatno manji. Ovu odluku bez saglasnosti ljekara i njihovog mišljenja donijela je direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 08 Nov 2017, 16:40

Promocija nove knjige novinara i književnika Ruždije Adžovića „Sebijini snovi" bit će održana u četvrtak 9. novembra s početkom u 19 sati u Domu Oružanih snaga BiH.

Riječ je o knjizi pripovijetki koje govore o životu ljudi, uglavnom Bošnjaka, u Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori, o njihovim sudbinama, navikama, običajima...
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 08 Nov 2017, 17:01

Nisu mi bas jasni ovi diletanti sa BHRT-a!
Zasto nisu snimili ponovo intervju nego su pokusali da podvale narodu?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 09 Nov 2017, 07:22

Da ima imalo kućnog odgoja ne bi sebi ovo priređivala, a uticala bi,kao i svaka normalna zena, na kakira da radi u korist svoje drźave i njenih stanovnika, a ne za bolesne lične ambicije.
Umjesto da vas respektujujemo i da ste ugledna porodica i familija dozvolili ste sebi da svi građani BiH Boga mole za kraj vasih karijera.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 18 Nov 2017, 22:10

Bitka za ovladavanje Medicinskim fakultetom u Sarajevu uveliko traje. Nakon što je u četvrtak v. d. dekanesa Amela Kulenović prekinula sjednicu Nastavno-naučnog vijeća (NNV) jer nekim članovima nije bilo dozvoljeno prisustvo, na nju su počeli nepodnošljivi pritisci.

Između ostalog, od Kulenović je jučer hitno traženo da sa spiska izbriše 11 eminentnih ljekara koji su predavači na Medicinskom fakultetu i članovi NNV-a, i to samo zato što su napustili Klinički centar Univerziteta u Sarajevu (KCUS), a da se njihovo prava glasa da studentima.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 20 Nov 2017, 22:44

Nedavno, dolazeći na sjednicu Naučno-nastavničkog vijeća na Medicinskom fakultetu u Sarajevu,Sebija je stitila glavu skupocjenim „Burberry“ kišobranom čija cijena na tržištu iznosi 540 KM.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Socrates » 20 Nov 2017, 22:47

Nek' i ja imam nesto iste marke k'o Sebija.

Samo sto ga nikad nigdje ne nosim.
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 20 Nov 2017, 22:51

Socrates wrote: 20 Nov 2017, 22:47 Nek' i ja imam nesto iste marke k'o Sebija.

Samo sto ga nikad nigdje ne nosim.
Doci ce red i na tebe,da budes neko!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Hannibal » 20 Nov 2017, 22:52

ja kupio kisobran od onog cike preko puta predsjednistva kod trafike sto prodaje kisobrane za dvije marke a kad kisa pada za pet
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Socrates » 20 Nov 2017, 22:53

To NEKO je filozofski nabijen pojam.

Mislim, kakve veze ima kisobran? Mogla ga je priustiti od svoje plate. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 21 Nov 2017, 17:45

"U skladu sa ovlaštenjima utvrđenim Zakonom o visokom obrazovanju i Statutom Univerziteta u Sarajevu, prof. dr. Rifat Škrijelj, rektor Univerziteta u Sarajevu je, 21. novembra 2017. godine donio odluku kojom se prof. dr. Amela Kulenović suspendira sa dužnosti v.d. dekana Medicinskog fakulteta zbog nezakonitog i nesavjesnog izvršavanja svojih obaveza utvrđenih Zakonom, Statutom i Rješenjem o imenovanju. Prof. dr. Amela Kulenović suspendira se danom donošenja ove odluke, odnosno od 21. novembra 2017. godine", piše u saopćenju Univerziteta u Sarajevu.

U Odluci se navodi da prof. dr. Amela Kulenović, v.d. dekana Medicinskog fakulteta, u toku izvršavanja dužnosti nije izvršavala zadatke utvrđene Zakonom, Statutom i Rješenjem o imenovanju, odnosno da je propustila da u Zakonskom roku provede proceduru za izbor dekana Medicinskog fakulteta. Također, nije izvršila usklađivanje Poslovnika o radu Vijeća Medicinskog fakulteta sa Zakonom o visokom obrazovanju, koji je stupio na snagu 1. septembra 2017. godine, te s tim u vezi nije osigurala redovno održavanje sjednica Vijeća i time je dovela u pitanje normalan rad i funkcionisanje Medicinskog fakulteta, što je za posljedicu proizvelo nanošenje štete ugledu Medicinskog fakulteta, odnosno Univerziteta u Sarajevu.

U Odluci se, također, navodi da je prof. dr. Amela Kulenović prekoračila ovlaštenja v.d. dekana i samostalno, bez odluke Vijeća Medicinskog fakulteta, donijela odluku o poništenju konkursa za izbor dekana Medicinskog fakulteta i raspisala novi konkurs za izbor, što je u direktnoj suprotnosti sa Zakonom.

Rektor prof. dr. Rifat Škrijelj je danas, sa prorektorima: prof. dr. Aidom Hodžić, prof. dr. Izetom Rađom, prof. dr. Aleksandrom Nikolić i prof. dr. Maidom Čohodar Husić, generalnim sekretarom Suvadom Konakovićem, šefom Službe za pravne poslove Kenanom Filipovićem, šefom Službe za umjetnost, kulturu i sport Adelom Alagić-Đorđević, posjetio Medicinski fakultet gdje se susreo sa prof. dr. Amelom Kulenović i tom prilikom je obavijestio o donesenoj odluci, koja je zvanično i predana na protokol Medicinskog fakulteta.
Sastanku su prisustvovali i prodekani Medicinskog fakulteta prof. dr. Mirsad Dorić i prof. dr. Emina Kiseljaković, te uz saglasnost Rektora i šefovi katedri Medicinskog fakulteta.

Na sastanku je razgovarano o modalitetima koji bi osigurali uspješnije funkcionisanje tijela Medicinskog fakulteta. Dogovorena je dinamika i način organiziranja sjednice Vijeća Fakulteta u skladu sa Zakonom, Statutom i Poslovnikom o radu vijeća, te je također dogovoreno da će o poduzetim koracima biti obaviješten Rektor Univerziteta u Sarajevu.

Zbog daljnjeg funkcioniranja Fakulteta naglašeno je da Benjamin Vojniković ne može ostati na poziciji sekretara Medicinskog fakulteta, te je zatraženo da se na to mjesto imenuje diplomirani pravnik, kako ubuduće ne bi dolazilo do sličnih propusta,
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 21 Nov 2017, 18:11

Da se ja pitam ovu slugansku kopilad bi protjerao u Sibir.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 08 Dec 2017, 09:14

Direktorica Kliničkog centra Sarajevo Sebija Izetbegović smislila je kako da od Zavoda zdravstvenog osiguranja (ZZO) izvuče dodatni novac, a javnost uvjeri da su rezultati KCUS-a bolji nego ikad.

U posljednje dvije godine njenog mandata broj ležećih pacijenata sve je manji, uostalom kao i broj operacija, intervencija, izdanih nalaza, lijekova, broj doktoraa, pa se Izetbegović dosjetila da sagradi Potemkinova sela.

Recept je jednostavan i nije baš mnogo trebalo da se smisli, ali bi se samo rijetki usudili tako očito i javno varati ZZO, kako to Izetbegović provodi u praksi.

– Moj muž svakog mjeseca ide na transfuziju na Hematologiju. Do sada je bilo vrlo jednostavno. Donese nalaz od hematologa, javi se, sutra ga naruče i završimo sve. Odnedavno je sve komplicirano. Za transfuziju sad treba velika uputnica, dakle uputnica za bolnicu. Morao je onda leći dva sata, što se računa kao dnevni boravak u bolnici. Prije je sve bilo završeno za nekoliko sati, sada je od osam do 18 sati proveo na Hematologiji. Leži, čeka rezultate, nalaze. A sve to da bi dobio otpusno pismo, što se onda računa kao da je bio ležeći bolesnik na Hematologiji.

Isto iskustvo ima i jedna sarajevska novinarka. Na Plastičnoj kirurgiji skidala je madež.

– To se oduvijek radilo ambulantno i ideš kući, osiguranje sve pokriva. Sada sam morala na blagajnu da ovjere trošak od 150 KM za dan u bolnici, koji će naplatiti ponovo od ZZO-a. To sam radila u petak, u ponedjeljak sam morala ponovo na Plastičnu da me „otpuste“ s odjela.

Na otpusnom pismu piše da je prilikom otpusta došla „na konzultacije“, a u potpisu su tri doktora – ordinirajući, šef odjeljenja i šef klinike, koji, htjeli – ne htjeli, ucestvuju u malverzacijama koje je osmislila direktorica Izetbegović.

Osim dodatnog prilva novca iz ZZO-a, Izetbegović krpi i rupe koje su nastale amaterskim rukovođenjem Kliničkim centrom. Sad na sonu ima više ležećih pacijenata, a isti broj doktora, osoblja, lijekova. Kao u narodnoj – vuk sit, a pacijenti… Na broju!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 13 Dec 2017, 15:40

Gavrankapetanović:
Odlazim!

- Ovaj stepen mobinga i psihičkog zlostavljanja ne može podnijeti ljudsko biće, koje radi najteže operacije na djeci. Nanesena mi je neprocjenjiva materijalna i moralna šteta, povrijeđeno dostojanstvo nezakonitim korištenjem moći. Napuštam KCUS, neka biraju direktore, a hirurzi nisu ni potrebni.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 13 Dec 2017, 15:46

O tome koliko je zastupljen mobing u KCUS-u od strane direktorice, govore brojne pohvale uposlenika, koje u kabinet pristižu na dnevnoj osnovi.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 13 Dec 2017, 16:52

Pa kad će već jednom otići taj Gavran, da prođe ova sapunica :why
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 13 Dec 2017, 17:00

Krokodil Behko wrote: 13 Dec 2017, 16:52 Pa kad će već jednom otići taj Gavran, da prođe ova sapunica :why
Nije ovo sapunica nego drama u reziji porodice Izetbegovic i SDA.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 13 Dec 2017, 17:15

U Sarajevu je trenutno takva situacija da građani svjedoče da na KCUS-u vrlo često ne mogu dobiti adekvatnu zdravstvenu njegu. Zbog ugrožavanja zdravstvenog sistema cijelog jednog grada, ali i pacijenata koji dolaze iz cijele BiH trebaju odgovarati oni koji su do toga doveli, ali i oni koji podržavaju takvu politiku menadžmenta,a medju njima i Behko.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 15 Dec 2017, 19:35

Nijedan od dva aparata za magentnu rezonancu na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu nije u funkciji,
Na Klinici za radiologiju KCUS-a kažu da postoje naznake da bi jedan aparat uskoro mogao proraditi, ali da ne znaju ni da li će se, niti kada to desiti. Pacijentima savjetuju da “povremeno pozovu” kako bi provjerili da li je moguće uraditi snimak.

Aparati za magnetnu rezonancu nisu u funkciji od septembra, zbog čega pacijente koji su dugo čekali na termin za snimanje upućuju u Opću bolnicu “Prim. dr. Abdulah Nakaš” ili u privatne klinike. Povremeno se desi da jedan od aparata bude u funkciji, ali to kratko traje.

p.s.
Isla u mene komsinica da se naruci za snimak stitne zlijezde.Zakazali joj 15. maja 2018.
Dabogda im se sjeme zatrlo!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Pasaga » 15 Dec 2017, 19:37

I.. sta sad sa ovim navedinim ...ima nas Behko ..... :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests