SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 15 Dec 2017, 19:39

Pasaga wrote: 15 Dec 2017, 19:37 I.. sta sad sa ovim navedinim ...ima nas Behko ..... :)
Behko je zakacen na sisu!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 16 Dec 2017, 21:34

Ko laze?

Sebija:

- Za ovo korištenje službenih vozila moram vam objasniti onu famoznu situaciju sa Škodom. Dakle, molim vas, od 2008. godine ja sam imala rješenje da budem direktor discipline za ginekologiju i akušerstvo. U mom ugovoru pisalo je da imam pravo na službeni automobil i službenog vozača. Od 2008. godine ja nikada nisam koristila službeno auto i vozača. Sve svoje aktivnosti obavljala sam privatnim automobilom kojim sam i dolazila i na posao i na KCUS na sastanke i sve svoje aktivnosti obavljala sam tako. Taj službeni auto bio je jedan i bio je jedan vozač, to je sasvim isti trošak kao da smo imali službeni auto iz KCUS-a i službenog vozača iz KCUS-a. Mi u tom trenutku to nismo mogli uraditi zato što je osoba koja je trebala da nas vozi imala porodični problem i odustali smo od toga.

Bakir:

- Ja sam zadnjih šest i pol godina koliko sam član Predsjedništva, dobio prijetnje i napade preko 30 puta, od toga je je bilo smrtnih prijetnji, nekoliko ozbiljnih. Kod jednog čovjeka koji je vršio prijetnje pronađen je eksploziv. O takvim stvarima ja nisam do sada govorio u javnosti i ne bih da me niste pitali. Također, nisam samo ja ugrožen, tu je i moja porodica. Moja supruga doživljava određene neprijatnosti tako da ja nju nemam namjeru pustiti nezaštićenu. Ako je neće štititi država onako kako štiti supruge drugih državnika, onda ću se ja snaći.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 27 Dec 2017, 18:23

Prof. dr. Ismet Gavrankapetanović dao je otkaz u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu

- Imam nekoliko ponuda za rad od klinika iz regiona, ali još uvijek nisam donio odluku gdje ću nastaviti ljekarsku karijeru.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Mutevelija » 27 Dec 2017, 21:49

Ja bi dosad pozvo tu Sebiju na piće da sam na Komesarovom mjestu :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 27 Dec 2017, 23:20

Mutevelija wrote: 27 Dec 2017, 21:49 Ja bi dosad pozvo tu Sebiju na piće da sam na Komesarovom mjestu :cudi
Njoj ni Bakir ne prilazi!?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 02 Jan 2018, 10:26

Komsinica u mene (35 godina),prije dvadesetak dana, imala mozdani udar i gore na KUCS-u joj dijagnosticirali prosirenje neke vene na mozgu.Eno je lezi kod kuce i ceka neke hirurge iz Slovenije koji ce doci sredinom aprila ,da je operisu.Gore nije imao ko?
Daj boze da izdrzi!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Yoker
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 404
Joined: 05 Jun 2016, 20:28
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Yoker » 02 Jan 2018, 16:06

KCUS / Izetbegović: Od 100 miliona KM duga vratili smo 79, plaće radnika su oko 1.300

Generalna direktorica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) Sebija Izetbegović na današnjoj konferenciji za medije predstavila je rad najveće zdravstvene ustanove u Bosni u Hercegovini tokom 2017. godine te je sumirala ostvarene rezultate.

Prof. dr. Sebija Izetbegović prilikom obraćanju medijima je kazala kako je cilj KCUS-a želja da se brže i kvalitetnije pruži zdravstvena usluga svim pacijentima u BiH. Kako je kazala, namjera je skratiti putovanja pacijenta od trenutka kad se razbolio do terapije i ikrajnog izlječenja. Istaknula je kako je također cilj poboljšati plate radnicima, što je, prema njenim riječima u ovoj godini i učinjeno tri puta.

"Naredne godine planiramo kupiti još jedan linearni akcelerator te ćemo stalno ćemo vršiti reorganizaciju u smislu dobrog poslovanje. Osmog januara 2016. godine smo zatekli 3.637 radnika, sada 3.397 u KCUS-u. Prošle godine kabinet generalnog direktora je imao 22 uposlenika, imali su devet direktora disciplina i 563 šefa disciplina. Sada je taj broj drastično manji i tako je ostvarena ušteda od 600.000 KM. Prethodne dvije godine na KCUS je primljeno 50 ljekara specijalista, a primili smo 46 specijalizanata i 46 medicinskih sredstava", kazala je prof. dr. Izetbegović.

Kako je kazala, dugovanja na KCUS-u po osnovu sudskih sporova su prošle godine iznosila četiri miliona KM.
"Na današnji dan dugovanja od dugovanja 100 miliona, otplaćeno je 79 miliona KM. Posebno nam je u prošloj godini bio težakl odnos s dobavljačima koji su bili favorizirani od ranijeg menadžemnta i bili smo u velikoj stisci s opremom. Naslijedili smo akcelerator iz davne 2004. godine i popravke su nas koštale oko 2 miliona KM. KCUS trenutno raspolaže s 1.580 kreveta i imamo predviđenih 850 kreveta u centralnom medicinskom bloku", kazala je generalna direktorica KCUS-a.
Posebno je naglasila kako je turska TIKA uložila finansijska sredstava za gradnju lamele za hematoonkologiju na 13. etaži KCUS-a. Dodala je kako će se graditi novi parking prostori za pacijente, uposlenike i osobe koje žive blizu KCUS-a te kako je u planu gradnja obdaništa za djecu uposlenika.

"Pravljenjem malog dijela za djecu, mogli bismo postići veliki efekt u smislu skraćenja porodiljskog bolovanja te će tako naše porodlje radnice skratiti svoje bolovanje. Naši pedijatri bi bili oni koji bi se brinuli za zdravstveno stanje djece naših uposlenika. Takvo obdanište bi bilo izvrsno mjesto da zaposlimo naše medicinske sestre koje su mnogo radile u njezi s bolesnicima, tako da je vrijeme da ih izmakneno s tog posla", kazala je.

Izetbegović je izjavila kako će vrijednost akceleratora koji je KCUS kupio i koji iznosi 6,5 miliona KM, a da se instaliranje očekuje u februaru naredne godne.
"Nabavit ćemo i novi magnet, novu gama kameru i to uz pomoć Svjetske agencije za nuklearnu energiju. Nabavili smo aparat za vidno polje i kupili smo šest hemodijaliznih aparata te su nam odobrena sredstava za nabavku ostale opreme koju planiramo kupiti", govorila je o planovima i kupovini nove opreme.
Investicioni projekti koje je KCUS radio u 2017. godini bili su rušenje dimnjaka, kao i Klinike za ORL, a sve je koštalo više od 200.000 KM.

"Prosječna plaća u KCUS-u za novembar je 1.298 KM. Povećanje plaće s 2,28 na 2,6 je 11 posto, a povećanje toplog obroka iznosi četiri posto. Plaće bi bile i veće da nemamo problema s ljudima koji su na bolovanju ili na neopravdanom odsustvu. U KCUS-u su evidentirana 102 uposlenika koja su na bolovanju više od 42 dana. Želimo centralni registar uposlenika za sve, želimo strateško zanavljanje kadra, opreme i radnih prostora", dodala je direktorica KSUS-a.

Na kraju je zaključila kako će svi uposlenici KCUS-a na kraju godine dobiti 20 posto stimulacije na plaću.

Rezime rada KCUS - a za 2017.god.

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... ija/286360

Image
"Kakve su ti misli, takav ti je život"

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 02 Jan 2018, 21:51

Yoker wrote: 02 Jan 2018, 16:06 KCUS / Izetbegović: Od 100 miliona KM duga vratili smo 79, plaće radnika su oko 1.300

Generalna direktorica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) Sebija Izetbegović na današnjoj konferenciji za medije predstavila je rad najveće zdravstvene ustanove u Bosni u Hercegovini tokom 2017. godine te je sumirala ostvarene rezultate.

Prof. dr. Sebija Izetbegović prilikom obraćanju medijima je kazala kako je cilj KCUS-a želja da se brže i kvalitetnije pruži zdravstvena usluga svim pacijentima u BiH. Kako je kazala, namjera je skratiti putovanja pacijenta od trenutka kad se razbolio do terapije i ikrajnog izlječenja. Istaknula je kako je također cilj poboljšati plate radnicima, što je, prema njenim riječima u ovoj godini i učinjeno tri puta.

"Naredne godine planiramo kupiti još jedan linearni akcelerator te ćemo stalno ćemo vršiti reorganizaciju u smislu dobrog poslovanje. Osmog januara 2016. godine smo zatekli 3.637 radnika, sada 3.397 u KCUS-u. Prošle godine kabinet generalnog direktora je imao 22 uposlenika, imali su devet direktora disciplina i 563 šefa disciplina. Sada je taj broj drastično manji i tako je ostvarena ušteda od 600.000 KM. Prethodne dvije godine na KCUS je primljeno 50 ljekara specijalista, a primili smo 46 specijalizanata i 46 medicinskih sredstava", kazala je prof. dr. Izetbegović.

Kako je kazala, dugovanja na KCUS-u po osnovu sudskih sporova su prošle godine iznosila četiri miliona KM.
"Na današnji dan dugovanja od dugovanja 100 miliona, otplaćeno je 79 miliona KM. Posebno nam je u prošloj godini bio težakl odnos s dobavljačima koji su bili favorizirani od ranijeg menadžemnta i bili smo u velikoj stisci s opremom. Naslijedili smo akcelerator iz davne 2004. godine i popravke su nas koštale oko 2 miliona KM. KCUS trenutno raspolaže s 1.580 kreveta i imamo predviđenih 850 kreveta u centralnom medicinskom bloku", kazala je generalna direktorica KCUS-a.
Posebno je naglasila kako je turska TIKA uložila finansijska sredstava za gradnju lamele za hematoonkologiju na 13. etaži KCUS-a. Dodala je kako će se graditi novi parking prostori za pacijente, uposlenike i osobe koje žive blizu KCUS-a te kako je u planu gradnja obdaništa za djecu uposlenika.

"Pravljenjem malog dijela za djecu, mogli bismo postići veliki efekt u smislu skraćenja porodiljskog bolovanja te će tako naše porodlje radnice skratiti svoje bolovanje. Naši pedijatri bi bili oni koji bi se brinuli za zdravstveno stanje djece naših uposlenika. Takvo obdanište bi bilo izvrsno mjesto da zaposlimo naše medicinske sestre koje su mnogo radile u njezi s bolesnicima, tako da je vrijeme da ih izmakneno s tog posla", kazala je.

Izetbegović je izjavila kako će vrijednost akceleratora koji je KCUS kupio i koji iznosi 6,5 miliona KM, a da se instaliranje očekuje u februaru naredne godne.
"Nabavit ćemo i novi magnet, novu gama kameru i to uz pomoć Svjetske agencije za nuklearnu energiju. Nabavili smo aparat za vidno polje i kupili smo šest hemodijaliznih aparata te su nam odobrena sredstava za nabavku ostale opreme koju planiramo kupiti", govorila je o planovima i kupovini nove opreme.
Investicioni projekti koje je KCUS radio u 2017. godini bili su rušenje dimnjaka, kao i Klinike za ORL, a sve je koštalo više od 200.000 KM.

"Prosječna plaća u KCUS-u za novembar je 1.298 KM. Povećanje plaće s 2,28 na 2,6 je 11 posto, a povećanje toplog obroka iznosi četiri posto. Plaće bi bile i veće da nemamo problema s ljudima koji su na bolovanju ili na neopravdanom odsustvu. U KCUS-u su evidentirana 102 uposlenika koja su na bolovanju više od 42 dana. Želimo centralni registar uposlenika za sve, želimo strateško zanavljanje kadra, opreme i radnih prostora", dodala je direktorica KSUS-a.

Na kraju je zaključila kako će svi uposlenici KCUS-a na kraju godine dobiti 20 posto stimulacije na plaću.

Rezime rada KCUS - a za 2017.god.

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... ija/286360

Image
LJudi umiru sto ih nema ko da lijeci,a "kurvini sinovi" se razbacuju milionima.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 11 Jan 2018, 14:58

Prica mi jaran (zaposlen u Rijasetu IZ),
prosle godine Tihiceva rodbina i prijatelji htjeli da naprave nakav mauzolej na njegovom mezaru u Samcu.Kako gabariti nisu odgovarali realnom stanju na terenu nazvao ga generalni sekretar SDA Zukic da dodje kod njega na instrukcije,pa da im onda on objasni kako i sta moze.Kad je usao kod njega zabezeknuo se.Na zidu umjesto Titine objesena Sebijina slika.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120149
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7764 times
Status: Online

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 11 Jan 2018, 15:48

I ja držim sliku Lare Croft, pa šta?
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 11 Jan 2018, 16:00

Krokodil Behko wrote: 11 Jan 2018, 15:48 I ja držim sliku Lare Croft, pa šta?
Ti si jos uvjek djecak vragolasti,a ovdje se radi o ozbiljnom lopovu.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by gaga » 11 Jan 2018, 16:07

Nadam se da ce g.Sebija Izetbegovic biti jedan od kandidata za clana Predsjednistva iz reda bosnjackog naroda.Time ce biti prva zena,clan Predsjednistva u BiH.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Zagorka » 11 Jan 2018, 16:08

Sto volim ove faze kad se trecina foruma klonira :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by gaga » 11 Jan 2018, 18:52

Feminizam,sa ogranicenom odgovornoscu,ogranicen neznanjem.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 11 Jan 2018, 20:55

Krokodil Behko wrote: 11 Jan 2018, 15:48 I ja držim sliku Lare Croft, pa šta?
Takvo sluganstvo i lojalnost nisu iskreni vec je to sprdnja i podrugivanje,samo sto Neonko nije dovoljno pametan da prozrije sustinu.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Rum » 11 Jan 2018, 20:58

Sebija :inasab
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by gaga » 11 Jan 2018, 21:29

Izgleda,ako nemas argumenata protiv g.Sebije Izetbegovic,onda citiraj "Avaz" Azre Radoncic. :aplauzz
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by storm » 11 Jan 2018, 21:34

gaga wrote: 11 Jan 2018, 21:29 Izgleda,ako nemas argumenata protiv g.Sebije Izetbegovic,onda citiraj "Avaz" Azre Radoncic. :aplauzz
Za koga si ti? (štzo bi reko paša....hu iz ju :valja)
Čisto da znam da dobiješ natjecateljski broj :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by gaga » 11 Jan 2018, 22:12

Hm,imam isti "natjecateljski broj"kao i g.Sebija Izetbegovic N0 1.Jesam li nesto pogresno rekao,ili?
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 11 Jan 2018, 22:16

gaga wrote: 11 Jan 2018, 22:12 Hm,imam isti "natjecateljski broj"kao i g.Sebija Izetbegovic N0 1.Jesam li nesto pogresno rekao,ili?
Ti bi,kad bi cuo da ce neko od njih oduzeti vlast i dati je drugim,odmah im okrenuo ledja i uvukao se u dupe ovima?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: ElTriconi and 22 guests