SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Konsultant » 11 Oct 2017, 14:54

Stanje zatečeno u KCUS jeste bilo očajno.Nije bilo lijekova.
Sada je ko bolje :lupa

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 12 Oct 2017, 18:04

Generalna direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović još nikada nije podnijela završni račun o poslovanju KCUS-a, a trebao je biti 27. marta dostupan javnosti, kako bismo vidjeli na čemu je to napravljena ušteda. Pacijentima je sve jasnije, štedi se na njima.

KCUS nema osnovne uslove za rad od običnih gumenih rukavica, gaza, ubrusa, lijekova u kliničkoj apoteci, reagensa, na kraju je uvedena i nova praksa – vraćanje pacijenata s klinika!

Tako je jedna pacijentica dobila odbijenicu za izradu nalaza, jer nema reagensa za izvedbu istih.

Pacijentica je dobila pisanu obavijest da analize ANA, Anti dsDNA, ENA-6 profil nisu mogli uraditi u OJ Llinička imunologija KCUS-a zbog nedostataka reagensa. Radi se o testovima za autoimune bolesti.

Vraćaju se pacijenti i s Klinike za nuklearnu medicinu i endokrinologiju jer nisu u mogućnosti uraditi scintografiju skeleta.

Teško je ovih dana (izuzev privatno) uraditi i CT snimak, a o problemima se sve manje priča.

Pacijenti se upućuju u Tuzlu jer je na KCUS-u više mjeseci u kvaru angio-sala te nisu u mogućnosti realizirati digitalnu subtrakcionu spinalnu angiografiju.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Socrates » 12 Oct 2017, 18:29

Navedi izvor kad kopiras.
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 12 Oct 2017, 18:33

Socrates wrote: 12 Oct 2017, 18:29 Navedi izvor kad kopiras.
Svi izvori su ,nažalost ,presušili.Umiranje je sve češća pojava na KCUS-u i zbog KCUS-a.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Socrates » 12 Oct 2017, 18:35

Ja bih na tvom mjestu dosad otis'o bar jednom da demonstriram ispred zgrade.
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 13 Oct 2017, 18:48

Počeli su pristizati doktori iz drugih centara?
Pročulo se da se na KCUS-u ništa ne radi. Nema se s kim ,a ni s čim.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 14 Oct 2017, 08:47

Svakodnevni problemi kojim svjedočimo zadnjih mjeseci u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, učinili su svakog člana našeg Vijeća zabrinutim za budućnost zdravlja kompletne populacije Sarajeva, ali i cijele Bosne i Hercegovine.

Najoštrije apeliramo na odgovorne u Vladi Federacije Bosne i Hercegovine, Kantona Sarajevo i KCUS, da se odmah pristupi neophodnim mjerama, kako bi se zaustavio „odljev mozgova“ i stručnjaka sa KCUS-a, „progon“ najstručnijih kadrova, koji su svakakako deficitarni, ali i razboritom politikom zapošljavanja, kako bi zaustavili odlazak mladih liječnika u inozemstvo.

Upozoravamo nadležne, koji upravljaju zdravstvenim sistemom, da su odgovorni pred generacijama koje dolaze, za destrukciju jednog od najznačajnijih dijelova našeg društva. Javno zdravstvo se ne može voditi mandatnim politikama, niti populizmom.

Tražimo da se ovaj apel shvati kao posljednje upozorenje odgovornima, da se odbace personalni animoziteti, da se prekine sa nerazboritim ponašanjem, i zaustavi mobing nad liječnicima i zdravstvenim radnicima.

U postojećem proizvedenom stanju, nametnutim i narušenim odnosima, na gubitku smo svi, a prije svih građani koji imaju potrebu i pravo korištenja zdravstvenog sistema u glavnom Gradu Bosne i Hercegovine.

Javnost je uveliko podijeljena, ali što je još poraznije, došlo je do „podjela i navijačkog pristupa“ unutar same struke, u gotovo svim ustanovama i institucijama zdravstvenog sistema, čiji se uzroci očigledno nalaze u neprihvatljivo visokom nivou prisustva političkih utjecaja. Svjesni smo da politiku i političke utjecaje nije moguće u potpunosti potisnuti, no sigurni smo da će se svi složiti da, u zdravstvenom sistemu, stručnost, iskustvo i kompetentnost apsolutno moraju biti iznad političke podobnosti ili poslušnosti.

Upravni odbor
Vijeća Kongresa bošnjačkih intelektualaca
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 16 Oct 2017, 08:19

Dr. Senad Maksić:

"Sad kako stvari stoje, u srijedu ćemo nas trojica preći u Opću bolnicu. Hasan Tanović, Semin Bećirbegović i ja.

Na kolikom će gubitku biti KCUS?

"Teško je to reći. Svakim odlaskom se gubi nešto. Vjerovatno u nekim segmentima je gubitak značajan, ali ostaju kolege koje će se truditi to nadoknaditi. Ja se nadam da ćemo prelaskom u bolnicu Abdulah Nakaš, ne samo ostvariti prelazak nego i pojačati ekipu".

"Ovo traje duži vremenski period i sve zajedno je rezultiralo lošom atmosferom da je opstanak i rad gotovo nemoguć. Međuljudski odnosi kao rezultat rada menadžmenta su tako narušeni da je šteta nepopravljiva. Ja uopšte ne vidim mogućnost da radim sa kolegama koji su se eksponirali u cijelom procesu".

"Suština svega je da smo mi digli glas i znali smo da će biti "paljba" svim i svačim. Znali smo i metodologiju otprilike. Nisam bitan ni ja, niti klinika, bitni su pacijenti"
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 17 Oct 2017, 12:52

Azra Alajbegović, jedna od najuglednijih i najboljih neurologa i neuropshijatara u Bosni i Hercegovini, napustila je Klinički centar Univerziteta u Sarajevu.

Dr. Alajbegović kaze da je njen "status izgubio adekvatnu donju granicu mjere poštovanja i dostojanstva".

Objavila je preko 46 naučnih radova, 21 stručni rad, a koautor je brojnih medicinskih udžbenika.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Rockefeller » 17 Oct 2017, 19:35

Dok nisu počeli napuštati nisam ni znao koliko vrhunskih dokora imamo.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 17 Oct 2017, 21:53

U toku je generalni strajk zdravstvenih radnika u Kantonu Sarajevo. Strajkuju svi,osim uposlenika KCUSa. Oni su presretni sto im Sebija daje posao,ako treba i topli obrok ce donositi od kuce.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Chloe » 18 Oct 2017, 09:30

KOMESAR wrote: 17 Oct 2017, 21:53 U toku je generalni strajk zdravstvenih radnika u Kantonu Sarajevo. Strajkuju svi,osim uposlenika KCUSa. Oni su presretni sto im Sebija daje posao,ako treba i topli obrok ce donositi od kuce.
:hm ... zar nije došlo do nekih probleme unutar sindikata KCUS-a i Sindikata zdravstvenih radnika KS-a, čime ovi nemaju zakonsko pravo da im se pridruže u štrajku?
Nemam vremena s tim se baviti, al' postoje određene sindikalne i zakonske procedure kad su štrajkovi u pitanju, ne može se tek tako obustaviti rad.

:ovaj ... Sebija je garant kriva i za ovu ludu situaciju kod mene u firmi. :ccc
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 18 Oct 2017, 16:41

Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 18 Oct 2017, 17:04

Uposlenici Klinike za ortopediju i traumatologiju KCUS-a danas su aplauzom i suzama ispratili trojicu sada već bivših uposlenika KCUS-a. Ovu instituciju napustio je dr. Hasan Tanović koji je po odlasku govorio da je rastanak od dugogodišnjih kolega bio emotivan.

''Emotivno krajnje. Jednostavno je došlo do kraja, napustili smo KCUS onako kako smo i rekli, zbog pritisaka, mobinga i svih onih stvari o kojima smo mnogo pričali. Od sutra počinjemo raditi u Općoj bolnici Abdulah Nakaš. Sve je to prošlo u emotivnoj atmosferi. Veliki broj kolega i prijatelja došli su da nas isprate. Neki iz njima znanih razloga nisu bili tu. Nije narušen neki taj odnos ljekara tako da je većina njih bila na tom ispraćaju, pozdravili smo se, halalili jedni drugima ako je bio nekih teških riječi, a mislim da nije. Svi mi imamo neke svoje ljudske i moralne dileme kad radimo neke stvari i svi mi imamo neku svoju hidžru''.

''Nekad se mora i otići, ne da bi olakšali samom sebi već da bi olakšali i onima koji su se ogriješili o nas. I onima koji su se o nas ogriješili, podvaljivali i kao razloge našeg napuštanja navodili neke stvari koje nisu istinite - da ni oni nas ne gledaju, da ne gledamo ni mi njih, da bi se stvari nekad mogle dovesti u neku normalnu ljudsku mjeru. Ljudski je opraštati i moralno i vjerski na kraju krajeva. Stvari se neće zaboraviti, a opraštat ćemo kad dođe vrijeme za to''.

Osim dr. Hasana Tanovića, KCUS su danas napustili dr. Senad Maksić i dr. Semin Bećirbegović.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 18 Oct 2017, 17:20

Chloe wrote: 18 Oct 2017, 09:30
KOMESAR wrote: 17 Oct 2017, 21:53 U toku je generalni strajk zdravstvenih radnika u Kantonu Sarajevo. Strajkuju svi,osim uposlenika KCUSa. Oni su presretni sto im Sebija daje posao,ako treba i topli obrok ce donositi od kuce.
:hm ... zar nije došlo do nekih probleme unutar sindikata KCUS-a i Sindikata zdravstvenih radnika KS-a, čime ovi nemaju zakonsko pravo da im se pridruže u štrajku?
Nemam vremena s tim se baviti, al' postoje određene sindikalne i zakonske procedure kad su štrajkovi u pitanju, ne može se tek tako obustaviti rad.

:ovaj ... Sebija je garant kriva i za ovu ludu situaciju kod mene u firmi. :ccc
Ima Sebija i kod vas!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Chloe » 18 Oct 2017, 18:43

KOMESAR wrote: 18 Oct 2017, 17:20
Chloe wrote: 18 Oct 2017, 09:30
KOMESAR wrote: 17 Oct 2017, 21:53 U toku je generalni strajk zdravstvenih radnika u Kantonu Sarajevo. Strajkuju svi,osim uposlenika KCUSa. Oni su presretni sto im Sebija daje posao,ako treba i topli obrok ce donositi od kuce.
:hm ... zar nije došlo do nekih probleme unutar sindikata KCUS-a i Sindikata zdravstvenih radnika KS-a, čime ovi nemaju zakonsko pravo da im se pridruže u štrajku?
Nemam vremena s tim se baviti, al' postoje određene sindikalne i zakonske procedure kad su štrajkovi u pitanju, ne može se tek tako obustaviti rad.

:ovaj ... Sebija je garant kriva i za ovu ludu situaciju kod mene u firmi. :ccc
Ima Sebija i kod vas!
Klonirala se? :sok

Govori u kome se krije ... :ljut
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 18 Oct 2017, 18:48

Chloe wrote: 18 Oct 2017, 18:43
KOMESAR wrote: 18 Oct 2017, 17:20
Chloe wrote: 18 Oct 2017, 09:30
KOMESAR wrote: 17 Oct 2017, 21:53 U toku je generalni strajk zdravstvenih radnika u Kantonu Sarajevo. Strajkuju svi,osim uposlenika KCUSa. Oni su presretni sto im Sebija daje posao,ako treba i topli obrok ce donositi od kuce.
:hm ... zar nije došlo do nekih probleme unutar sindikata KCUS-a i Sindikata zdravstvenih radnika KS-a, čime ovi nemaju zakonsko pravo da im se pridruže u štrajku?
Nemam vremena s tim se baviti, al' postoje određene sindikalne i zakonske procedure kad su štrajkovi u pitanju, ne može se tek tako obustaviti rad.

:ovaj ... Sebija je garant kriva i za ovu ludu situaciju kod mene u firmi. :ccc
Ima Sebija i kod vas!
Klonirala se? :sok

Govori u kome se krije ... :ljut
U svakom SDA-ovcu. Nije ni vas to zlo zaobislo!_
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Chloe » 18 Oct 2017, 18:50

.... SDA i SDP su majke svih drugih stranaka ... od koje si ti? :ovaj
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 18 Oct 2017, 18:52

Chloe wrote: 18 Oct 2017, 18:50 .... SDA i SDP su majke svih drugih stranaka ... od koje si ti? :ovaj
Babine!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Chloe » 18 Oct 2017, 18:53

KOMESAR wrote: 18 Oct 2017, 18:52
Chloe wrote: 18 Oct 2017, 18:50 .... SDA i SDP su majke svih drugih stranaka ... od koje si ti? :ovaj
Babine!
Pa I on je otp`o od SDA? :ccc
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 40 guests