Revizija presude međunarodnog suda

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by Mirelam » 10 Mar 2017, 20:23

Bora mi , i ja tebi :ooo

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26657
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14689 times
Been thanked: 3912 times
Status: Online

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by Veca » 10 Mar 2017, 20:24

...osjetila san :plavi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 11:09

Vladimir RUS wrote:
posmatrac wrote:
Vladimir RUS wrote:
Krokodil Behko wrote:I šta sad?
Ako nema revizije, na snazi je postojeća presuda, po kojoj je RS genocidna tvorevina, uz pomoć Srbije.
Još deset života da živim i svaki dan da se upitam zašto je Srbima ta presuda toiko draga da je i proslavljaju, nikad ne bih mogao doći do logičnog odgovora.
Republika Srpska nije proizvod rata, a ni genocida već novih tendencija uspostavljenih otcijepljenjem Slovenije i Hrvatske kada su svi željeli da krenu svojim putem. "Red" je tada došao i na BiH. Bošnjaci i Hrvati u BiH su takođe željeli da se otcijepe od Jugoslavije, dok su Srbi željeli da ostanu u istoj. Bošnjaci i Hrvati su krenuli svojim putem i preko preglasavanja otcijepili BiH od Jugoslavije, a RS od centralne vlasti u BiH, a što je potvrđeno Dejtonoskim sporazumom koji je uveo mir na ovim prostorima.
Zlocini protiv covjecnosti i genocid( onaj u Srebrenici je dokazan) nemaju veze sa demokratskim izrazom volje vecinskog procenta gradjana Bih( tada nisu postijali konstitutivni narodi)da zele da zive u okviru Bih kao medjunarodno priznate drzave.

Nije samo dosla Bosna na red nego je u Hrvatskoj rat jos uvijek uveliko bjesnio , zbog iste potrebe hrvatskih pravoslavaca da silom i oruzanim putem, te narusavanjem svih nacela ratovanja namecu svoju volju drugima i da rade na stvaranju velike Srbije.

TAcno je da su Srbi( generaliziram, naravno ne svi) imali zelju da zive u jednoj drzavi( to su samo imali u Jugi, koju su sa Milosevicem upravo oni unistili) ali to nije bio razlog da se ruse gradovi po Hrvatskoj i Bosni i da rade na etnickom ciscenju citavog prostora gdje su uz pomoc JNA koja se pretvorila u SNA mogli " dobaciti"

Ova odluka u Hagu je izricito politickog karaktera, zahvaljujuci teznji Brisela da Srbiju prodobiju na njenom putu ulaska u Eu, ali i zbog vremenske promjene politickih teznji Bosanaca muslimana koji su vremenom izgubili onu svijest o stvaranju gradjanske Bih, nego su se uveliko na celu sa SDA poceli ponasati kao da i njima odgovara da dobiju jedan Bosnjacki komad Bih, pa sukladno tome i Zapad sve 3 strane u Bih danas dozivljava potpuno isto.Bez obzira na istinu i na sve ono sto se desavalo tokom agresije na Bih od 1992 do 1995.
Dali je za to osuđena Srbija? Nije. Dali je sud u Hagu presudio da se desio genocid na čitavoj teritoriji BiH? Nije. Presuda se odnosi samo na Srebrenicu i to u periodu jula 1995. Doći će jednog dana i vrijeme kada će neko krivično odgovarati i za zločine nad Srbima u Podrinju. No na stranu sve to, i jedno i drugo. Krajnje je vrijeme da prestanemo gledati u tuđe dvorište i da se posvetimo riješavanju problema unutar vlastite zemlje i to prije svega unutar vlastitih etničkih redova.

Što se tiče istorije, ona je pokazala da je rat počeo sa zapadne, a ne sa istočne strane, no da se fokusiram na BiH. Rat je počeo preko niza etničkih incidenata od kojih jedan je i ubistvo srpskog svata na Baščaršiji od strane Ramiza Delalića Ćele i to istog dana kada se dogodio referendum preko kog je preglasana volja jednog od ustavotvornih naroda.

"Zahvaljujući" ratnoj politici Sarajeva uperenoj sa ciljem stvaranja dominantne proislamske BiH, stvorilo se razmimoilaženje koje je dovelo do toga da svako ide svojim putem. Hrvati su nasjeli na tu politiku zbog saradnje Izetbegovića sa Tuđmanom.

Srećom i oni su sada otvorili oči te stoga moja podrška ide ka stvaranju trećeg entiteta koji bi stvorio od BiH zemlju u kojoj bi sva tri naroda bila ravnopravna i zaštićena od budućih preglasavanja s obzirom da đavo nikada ne spava, a što je i vidljivo iz ovog Bakirovog pokušaja da izvrši dominaciju nad Srbima.

To sto Srbija nije osudjena na agresiju na Bih je rezultat politickog licemjerstva zapada i njihovih teznji ka pridobijanju Srbije ka njenom ulasku u Eu, sto nema veze sa cinjenicnim stanjem vezanim za rat u Bih.

Jeste, rat je dosao za zapada, kada su se Slovenci, Hrvati i Bosanci udruzili protiv Srba i za par dana su napali Srbiju te su 3 i po godine granatirali i ubijali Beogradjane i kada su okupirali pola Srbije :D.

ZAnimljivo da je Srbe bilo strasno tesjko natjerati na rat u Bih, imajuci u vidu da je do tada rat u Hrvatskoj uveliko bjesnio, tj da je plan stvaranja velike Srbije ( glanica Ogulin, KAlobag Vilovotica :ooo ) uveliko bio na sceni.

Mozemo ovako danima iznositi argumente za i protiv, cinjenica je ce se citav ovaj prostor uvezati u Eu i zapadne integracije, pa je vasa teznja o stvaranju velike Srbije realna isto kao sto ce te Kosovo ikada vratiti pod vasu zastavu :zubi

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26657
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14689 times
Been thanked: 3912 times
Status: Online

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by Veca » 12 Mar 2017, 13:08

...to, Posmatrac! ;)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by KOMESAR » 12 Mar 2017, 13:17

Sud u Hagu je donio pravednu odluku.Normalno je da u BiH kakvu je propisao Dejton ,a potpisao Alija Izetbegović mora postojati konsenzus oko tako važnih stvari.Drugo je pitanje Bakir Izetbegović i njegovo licemjerstvo.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26657
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14689 times
Been thanked: 3912 times
Status: Online

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by Veca » 12 Mar 2017, 13:20

...ja se nisam nicem drugom ni nadala, abaketu sam jebavala cijeli onaj dan, sjeme i pleme! ...................................eto, birajte ga opet, voli narod da ga bake ..................................zadrzacu za se!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by KOMESAR » 12 Mar 2017, 13:38

Veca wrote:...ja se nisam nicem drugom ni nadala, abaketu sam jebavala cijeli onaj dan, sjeme i pleme! ...................................eto, birajte ga opet, voli narod da ga bake ..................................zadrzacu za se!
Izetbegović je najveća bosanska sramota i mora hitno podnijeti ostavku ili biti otjeran.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by Mirelam » 12 Mar 2017, 13:44

Prije bih rekao bošnjačka ali eto.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 13:48

KOMESAR wrote:Sud u Hagu je donio pravednu odluku.Normalno je da u BiH kakvu je propisao Dejton ,a potpisao Alija Izetbegović mora postojati konsenzus oko tako važnih stvari.Drugo je pitanje Bakir Izetbegović i njegovo licemjerstvo.
Pravedna odluka da srbijanske paravojne formacije i Jna( Sna) koja je od momenta priznavanja Bih od strane UNa bila strana vojna sila na teritoriji tudje drzave nisu ucestvovale u agresiji na Bih?
Ne mislim tako.

BAkir je posebna prica, samim tim sto je znao da nisu ispostovane pravne procedure i da nema koncenzusa po ovom pitanju medju clanovima predsjednistva, nije trebao da ide u ovu avanturu i da tako lako pljune na 100ine hiljada mrtvih ljudi koji su izgleda poginuli ni za sta.

Ali KAkir se nadao da ce se odluka HAga razvuci do izbora 2018 i da ce u tom periodu homogenizirati svoje glupo biracko tijelo, tj sa revizijom je krenuo lagano u predizbornu kampanju, ali se zahebo dobro.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by KOMESAR » 12 Mar 2017, 14:57

posmatrac wrote:
KOMESAR wrote:Sud u Hagu je donio pravednu odluku.Normalno je da u BiH kakvu je propisao Dejton ,a potpisao Alija Izetbegović mora postojati konsenzus oko tako važnih stvari.Drugo je pitanje Bakir Izetbegović i njegovo licemjerstvo.
Pravedna odluka da srbijanske paravojne formacije i Jna( Sna) koja je od momenta priznavanja Bih od strane UNa bila strana vojna sila na teritoriji tudje drzave nisu ucestvovale u agresiji na Bih?
Ne mislim tako.

BAkir je posebna prica, samim tim sto je znao da nisu ispostovane pravne procedure i da nema koncenzusa po ovom pitanju medju clanovima predsjednistva, nije trebao da ide u ovu avanturu i da tako lako pljune na 100ine hiljada mrtvih ljudi koji su izgleda poginuli ni za sta.

Ali KAkir se nadao da ce se odluka HAga razvuci do izbora 2018 i da ce u tom periodu homogenizirati svoje glupo biracko tijelo, tj sa revizijom je krenuo lagano u predizbornu kampanju, ali se zahebo dobro.
Srpske formacije koje su žarile i palile su jedno,a potpis na Dejtonski sporazum sasvim nešto drugo.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by KOMESAR » 12 Mar 2017, 14:59

Mirelam wrote:Prije bih rekao bošnjačka ali eto.
Bošnjaštvo ne postoji nigdje osim u glavama zaluđelih mladomuslimanskih sljedbenika.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by Mirelam » 12 Mar 2017, 15:04

KOMESAR wrote:
Mirelam wrote:Prije bih rekao bošnjačka ali eto.
Bošnjaštvo ne postoji nigdje osim u glavama zaluđelih mladomuslimanskih sljedbenika.
Nisam bas siguran, jer mi se cini da ti slijedbenici vec godinama ostvaruju izborne rezultate koje ostvaruju i predstavljaju bitan faktor u kreiranju te neke bosanske (da se vlasi ne dosjete) politike, sto znaci da itekako postoji.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 15:49

KOMESAR wrote:
posmatrac wrote:
KOMESAR wrote:Sud u Hagu je donio pravednu odluku.Normalno je da u BiH kakvu je propisao Dejton ,a potpisao Alija Izetbegović mora postojati konsenzus oko tako važnih stvari.Drugo je pitanje Bakir Izetbegović i njegovo licemjerstvo.
Pravedna odluka da srbijanske paravojne formacije i Jna( Sna) koja je od momenta priznavanja Bih od strane UNa bila strana vojna sila na teritoriji tudje drzave nisu ucestvovale u agresiji na Bih?
Ne mislim tako.

BAkir je posebna prica, samim tim sto je znao da nisu ispostovane pravne procedure i da nema koncenzusa po ovom pitanju medju clanovima predsjednistva, nije trebao da ide u ovu avanturu i da tako lako pljune na 100ine hiljada mrtvih ljudi koji su izgleda poginuli ni za sta.

Ali KAkir se nadao da ce se odluka HAga razvuci do izbora 2018 i da ce u tom periodu homogenizirati svoje glupo biracko tijelo, tj sa revizijom je krenuo lagano u predizbornu kampanju, ali se zahebo dobro.
Srpske formacije koje su žarile i palile su jedno,a potpis na Dejtonski sporazum sasvim nešto drugo.
Potpis na Dejtonski sporazum je ocito sprijecio daljnje bespotrebno ( danas smo u to vec uvjereni) prolijevanje krvi ;)
I meni smeta sto entitet koji pravno moze da postoji samo u okviru drzave u kojoj je stvoren( nikada od entiteta ne nastaju drzave) moze da nosi u svim nazivu ime " republika" a citava drzava to ne moze.

To je jos jedan od argumenata koji glupom Aliji i citavoj kriminalnoj SDA posebno ne ide u prilog.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 15:59

KOMESAR wrote:
Mirelam wrote:Prije bih rekao bošnjačka ali eto.
Bošnjaštvo ne postoji nigdje osim u glavama zaluđelih mladomuslimanskih sljedbenika.
Bosnjastvo kao istorijski sinonim za Bosanstvo bi i imalo nekoga smisla, ali kad reis KAvazovic izadje i kaze " Mi Bosnjaci" onda ono pada u vodu i namece pitanje podjele Bosne po religijskom kljucu, tj teznje izdajnicke kriminalne SDA.

KAko onome kome je rat bio brat pa je neku selendru u RSu zamijenio stanom u Sarajevu( a SDA je sve ucinila da zakoci anex 7 da bi imali glasove u vecim gradovima Bosnjakstana) moze da odgovara Bosanstvo, pa da sutra neki pravoslavac ili katolik koji voli ovu zemlju i koji bi se osjecao Bosancem sutra ima veca prava od njega na tom dijelu Bih.Ocita podjela drzave.

Bosnjastvo od 93 g je znaci osmisljeno sa teznjom da se kriminalna SDA obezbijedi kao " stozerna" stranka te nove nacije( znali su da nikada neki pravoslavac i katolik ne bi glasao za njih) i da se njihove "ovce" i uhljebi osjecaju dominatno na 23% Bih.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by KOMESAR » 12 Mar 2017, 17:35

Mirelam wrote:
KOMESAR wrote:
Mirelam wrote:Prije bih rekao bošnjačka ali eto.
Bošnjaštvo ne postoji nigdje osim u glavama zaluđelih mladomuslimanskih sljedbenika.
Nisam bas siguran, jer mi se cini da ti slijedbenici vec godinama ostvaruju izborne rezultate koje ostvaruju i predstavljaju bitan faktor u kreiranju te neke bosanske (da se vlasi ne dosjete) politike, sto znaci da itekako postoji.
Evo ti jedan primjer gdje postoje samo ljudi i lopovi:

Kandidat
SDA/SBB KOVAČEVIĆ AVDIJA 1.474
DEMOKRATSKA FRONTA BOTIĆ AHMED 722
HDZ BIH - HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BIH MAROŠEVIĆ ZDRAVKO 1.787

U ovoj općini su prema mladomuslimanskim proračunima oni trebali osvojiti preko 80% glasova.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by Krokodil Behko » 12 Mar 2017, 17:43

Najlakse je biti general, poslije bitke.
Bakir treba pokrenuti inicijativu, da nam srbi objasne zasto vole tu presudu MSP, ali ipak je ne uvazavaju.

Treba raspisati konkurs uz nagradni fond od milion maraka, da nadju nekog Srbina, koji ce naglas to procitati.

Koji je to jad i cemer. Presudjeno je da je taj entitet genocidna tvorevina i umjesto da oni sami nesto ucine, oni brane Srbiju.
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by posmatrac » 12 Mar 2017, 17:53

Ma nije ni bilo "bitke", zahvaljujuci Bakiru :ok

Moguca "bitka" je bila samo sredstvo manipulacije.

SAd procitah " sreca da BAkir nema sina, treceg Izetbegovica sigurno ne bi smo prezivjeli" :zubi , mojne da on vise ista pokrece :ok

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by Socrates » 12 Mar 2017, 17:55

Krokodil Behko wrote:Najlakse je biti general, poslije bitke.
Bakir treba pokrenuti inicijativu, da nam srbi objasne zasto vole tu presudu MSP, ali ipak je ne uvazavaju.

Treba raspisati konkurs uz nagradni fond od milion maraka, da nadju nekog Srbina, koji ce naglas to procitati.

Koji je to jad i cemer. Presudjeno je da je taj entitet genocidna tvorevina i umjesto da oni sami nesto ucine, oni brane Srbiju.

To je paradoks republikosrpski. :D.

Ni meni nikad nije bilo jasno zasto imaju ista protiv izraza "agresija". :hm Jer to ocigledno odgovornost prebacuje na nekog drugog. Al', eto neka im Dodik objasnjava. :123
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by Krokodil Behko » 12 Mar 2017, 17:57

Pa ko ce? Sljedeci je Fahro, ako se ne varam. Poznat je i pod nadimkom Scepo, a veliki je frend naseg evropskog druga Covica.
Da je pameti u naroda, pa da izglasamo Sabinu Cudic na sljedecim izborima.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Revizija presude međunarodnog suda

Post by Socrates » 12 Mar 2017, 17:59

Bogami, pitam se da li iko od forumasa uopste glasa. :hm

Znam da Crvena glasa, ali kod nje je, cini mi se, specificna lokalna politicka situacija, pa je to ocekivano.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests