"Naša stranka"

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by insomnia » 11 Jan 2022, 12:12

Pa i cika Forto se uvatio turbo folka. Mislim, razumijem ja sta je on mislio reci samo sto se ujebo sa spominjanjem rata pa su ljudi pogresno povezali.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 12:17

u tom smislu folk je bio posmatran kao stetna drustvena pojava i taj neki seljacki sentiment i bio je najblaze receno ogranicavan u zvanicnim kanalima.

i šta je ovdje pogrešno ili laž?

više odgovara sentimentu seljaka ili većine ljudi sa sela, štetan jeste jer se ljudi opijaju uz njega umjesto da idu u dzamije a u zvaničnim kanalima ga i treba ograničiti, možda u srbiji i bugarskoj su turbo folk vrhunac kulture.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Naseef Mushroom » 11 Jan 2022, 12:29

bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 11:46
Naseef Mushroom wrote: 11 Jan 2022, 10:49
Čovjek je teški licemjer.
Smijenili su balkansko-krkanski direktora Skenderije koji je pokazivao dobar rezultat jer nije stranački podoban.
U njihovom mandatu je otkazan Jazz festival.
U tom Sarajevu gdje su seljaci pobjedili su njegova i koalicione stranke osvojili Sarajevo na zadnjim izborima ali pošto je kao uvijek lakše doći na vlast nego ostati na vlasti on zna da će njegov nerad biti kažnjen na idućim izborima pa želi predstaviti Sarajevo kao grad gdje po mentalitetu ne bi nijedan glas dobio.
Neke stvari koje si nabrojao je teško srediti u samo jednom mandatu a zar nisu mogli do sada se pozabaviti krečenjem, odvozom smeća i rupama po asfaltu?
Pozorišta, kina, izložbe i koncerti ozbiljne muzike se itekako organizuju ali ne dobijaju medijsku pažnju jer se Sarajevo želi predstaviti kao rupa od iste mašinerije koja podržava Sanju Vlaisavljević.


Baš ti (ne mislim tebe već govorim uopšte) koji se najviše žale na manjak filmova i predstava su najglasniji u pljuvanju SFFa, jedna od svjetlih tačaka današnjeg Sarajeva, samo zato jer su saznali da je direktor SFFa oženjen za Sebijinu sestru.
Ima još mnogo primjera koji pokazuju da je Forto veoma dvoličan i da sam doprinosi današnjem papanluku.
Možda je i licemjer, nije da ga nešto pratim niti mi je uopšte simptaičan, niti ga branim zbog stranke...samo ne vidim ništa neistinito u izjavi ili njenoj interpretaciji iako mislim da je glupa, nepromišljena, nedostojna premijera i vlasti koja želi ostati na vlasti nakon što su skinuli SDA.

Moje se više odnosilo na cijelu državu, Federaciju ili barem onaj dio gdje ja živim a njegovo je možda bilo više vezano za Sarajevo. Nešto se desilo u tranziciji, ne mogu ne primjetiti promjene, ne može ni SDA napraviti od Sarajeva bolje mjesto a ne može ni Forto i njegova vlada dok se ne promijeni narod sam ili dok to zajedno ne urade, i narod i ovi koji ga vode, da jedni druge tjeraju na promjene.
Licemjerstvo u ovom slučaju da on kao i svi ostali doprinosi tom "papanluku" a glumi moralnu vertikalu.
Te primjere koje si nabrojao u gornjem postu, kod nekih nije fer kriviti Fortu i stranku mu jer je nemoguće sve to srediti u jednom mandatu a kod drugih problema bi se trebali vidjeti već rezultati.

Iako bi se o ovom mogla voditi zanimljiva diskusija izjave Forte nemaju nikakvu pozadinu osim izgovora i pravdanja za svoj nerad. Lahko je doći na vlast, tu je dovoljma laž i demagogija, ali je teško opstati na vlasti jer se moraju pokazati rezultati.

Rezultati zadnjih izbora u Kantonu Sarajevo na zadnjim izborima pokazuju da demantuje sam sebe sa ovom izjavom jer inače bi njegova stranka ostvarila dobar rezultat.
Jer kako to da od grada koji je dovoljmk urbam i glasa za njihovu stranku za 3 godine postade seljački?

Znači mora biti razlog zašto je nestala ona euforija a jedini logični razlog je nezadovoljstvo i razočarenje građana gdje su im na društvenim mrežama to i rekli. Tu ne mislim na botove sa lažnim profilima već Sarajlije sa imenom i prezimenom.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 12:32

bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 12:17
u tom smislu folk je bio posmatran kao stetna drustvena pojava i taj neki seljacki sentiment i bio je najblaze receno ogranicavan u zvanicnim kanalima.

i šta je ovdje pogrešno ili laž?

više odgovara sentimentu seljaka ili većine ljudi sa sela, štetan jeste jer se ljudi opijaju uz njega umjesto da idu u dzamije a u zvaničnim kanalima ga i treba ograničiti, možda u srbiji i bugarskoj su turbo folk vrhunac kulture.
pogresno je da se vlast petlja u kulturni zivot i navike gradjana. fgr to ne moze skontati.

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 12:34

Naseef Mushroom wrote: 11 Jan 2022, 12:29
bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 11:46

Možda je i licemjer, nije da ga nešto pratim niti mi je uopšte simptaičan, niti ga branim zbog stranke...samo ne vidim ništa neistinito u izjavi ili njenoj interpretaciji iako mislim da je glupa, nepromišljena, nedostojna premijera i vlasti koja želi ostati na vlasti nakon što su skinuli SDA.

Moje se više odnosilo na cijelu državu, Federaciju ili barem onaj dio gdje ja živim a njegovo je možda bilo više vezano za Sarajevo. Nešto se desilo u tranziciji, ne mogu ne primjetiti promjene, ne može ni SDA napraviti od Sarajeva bolje mjesto a ne može ni Forto i njegova vlada dok se ne promijeni narod sam ili dok to zajedno ne urade, i narod i ovi koji ga vode, da jedni druge tjeraju na promjene.
Licemjerstvo u ovom slučaju da on kao i svi ostali doprinosi tom "papanluku" a glumi moralnu vertikalu.
Te primjere koje si nabrojao u gornjem postu, kod nekih nije fer kriviti Fortu i stranku mu jer je nemoguće sve to srediti u jednom mandatu a kod drugih problema bi se trebali vidjeti već rezultati.

Iako bi se o ovom mogla voditi zanimljiva diskusija izjave Forte nemaju nikakvu pozadinu osim izgovora i pravdanja za svoj nerad. Lahko je doći na vlast, tu je dovoljma laž i demagogija, ali je teško opstati na vlasti jer se moraju pokazati rezultati.

Rezultati zadnjih izbora u Kantonu Sarajevo na zadnjim izborima pokazuju da demantuje sam sebe sa ovom izjavom jer inače bi njegova stranka ostvarila dobar rezultat.
Jer kako to da od grada koji je dovoljmk urbam i glasa za njihovu stranku za 3 godine postade seljački?

Znači mora biti razlog zašto je nestala ona euforija a jedini logični razlog je nezadovoljstvo i razočarenje građana gdje su im na društvenim mrežama to i rekli. Tu ne mislim na botove sa lažnim profilima već Sarajlije sa imenom i prezimenom.
pored nezadovoljstva postoje i trzavice unutar koalicije, valjda i to utiče... ta vlada nije trebala ni postojati, neprirodna je koalicija nekako

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 12:38

The 51st State wrote: 11 Jan 2022, 12:32
bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 12:17


i šta je ovdje pogrešno ili laž?

više odgovara sentimentu seljaka ili većine ljudi sa sela, štetan jeste jer se ljudi opijaju uz njega umjesto da idu u dzamije a u zvaničnim kanalima ga i treba ograničiti, možda u srbiji i bugarskoj su turbo folk vrhunac kulture.
pogresno je da se vlast petlja u kulturni zivot i navike gradjana. fgr to ne moze skontati.
na hrt-u je to zabranjeno oduvijek, valjda je i sad, a ne znam koji je kod njih fgr tamo...

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Naseef Mushroom » 11 Jan 2022, 12:39

insomnia wrote: 11 Jan 2022, 12:12 Pa i cika Forto se uvatio turbo folka. Mislim, razumijem ja sta je on mislio reci samo sto se ujebo sa spominjanjem rata pa su ljudi pogresno povezali.
Napisao sam već nesto slično na ovoj temi. Period gdje FGRovci smatraju da su papci zauzeli Sarajevo je dolaskom raznih Fočaka i Sandžaklija znači itekako je vezano za ratna dešavanja i nije baš nevino sa Fortine strane.
Itekako je poznato da mnoge Sarajlije žale za svojom sarajevskom rajom bez obzira što su te Sarajlije prošle razne strahote i što je ta druga sarajevska raja stala na stranu agresora

Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 12:42

bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 12:38
The 51st State wrote: 11 Jan 2022, 12:32

pogresno je da se vlast petlja u kulturni zivot i navike gradjana. fgr to ne moze skontati.
na hrt-u je to zabranjeno oduvijek, valjda je i sad, a ne znam koji je kod njih fgr tamo...
nije sav, jeste srpski folk. svoju verziju mense cini furaju uredno ako ne na hrtu striktno onda na drugim televizijama, dakle opet pogresna analogija, a na kraju krajeva uticaji javnih servisa danas u odnosu na proslost su zanemarivi i nebitni-

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 12:48

meni je ta čitava turbofolk kultura koja je puno šira od muzike odvratna i seljačka, ne ide nikako sa urbanim načinom života, al eto, nisam forto pa mogu reći

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 12:51

mo mozes sto ne meres ti nemas premijersku funkciju koja se placa i iz djepova tih "seljaka", tvoje demokratsko pravo je da izrazis svoj stav.

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 12:53

valjda ćeš tako analizirati svakog političara i reagovati kada neko bude vrijeđao na bilo koji način one koji ih plaćaju ili dio istih

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Naseef Mushroom » 11 Jan 2022, 12:54

bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 12:48 meni je ta čitava turbofolk kultura koja je puno šira od muzike odvratna i seljačka, ne ide nikako sa urbanim načinom života, al eto, nisam forto pa mogu reći
Pa i u Njemačkoj je Schlager (njihova verzija koja je najbliža turbofolku) prije 20-30 godina bio smatram šundom i stidili su se u urbanim mjestima reći da to slušaju a danas se vrti svugdje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 13:02

bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 12:53 valjda ćeš tako analizirati svakog političara i reagovati kada neko bude vrijeđao na bilo koji način one koji ih plaćaju ili dio istih
naravno, kad god ovake glupe i neosnovane izjave plasiraju u javnost, britka ostrica mog kritickog osvrta ih nece zaobici :D

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Ma znas » 15 Jan 2022, 20:58

Una Harcin, kako kazu "babina pripravnica", Ministrica pravosudja u Kantonu Tuzla, postala je druga licnost u stranci. Dakle, Forto kompletira tim... :aplauzz

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 839
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 66 times
Been thanked: 176 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Superhik » 12 Mar 2022, 11:32

Naseef Mushroom wrote: 11 Jan 2022, 12:54
bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 12:48 meni je ta čitava turbofolk kultura koja je puno šira od muzike odvratna i seljačka, ne ide nikako sa urbanim načinom života, al eto, nisam forto pa mogu reći
Pa i u Njemačkoj je Schlager (njihova verzija koja je najbliža turbofolku) prije 20-30 godina bio smatram šundom i stidili su se u urbanim mjestima reći da to slušaju a danas se vrti svugdje.
Boska Cavar napustila NS.

Zadatak ispunjen. Stete napravila koliko je mogla

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11827
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2920 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Naseef Mushroom » 12 Mar 2022, 11:36

Bingov buraz wrote: 12 Mar 2022, 11:32
Naseef Mushroom wrote: 11 Jan 2022, 12:54
Pa i u Njemačkoj je Schlager (njihova verzija koja je najbliža turbofolku) prije 20-30 godina bio smatram šundom i stidili su se u urbanim mjestima reći da to slušaju a danas se vrti svugdje.
Boska Cavar napustila NS.

Zadatak ispunjen. Stete napravila koliko je mogla
Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Ma znas » 12 Mar 2022, 20:24

Daleko im kuca od moje.

Kad je trebalo izvuku Falatera iz "naftalina". Gdje je danas taj covjek. Glasanje u Mostaru. Kad su Irma i ona druge ostale suzdzane, Kojovic je poceo da skace od dragosti sa podignutim rukama.

Pred pocetak posljednjeg rata Kojovic je kao Jutelovac dovodio oficire JNA da demantiraju pisanje Slobodne Bosne o ukopavanju polozaja oko Sarajeva.
:yes :yes

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by insomnia » 12 Mar 2022, 20:32

Cuj đe je. Eno ga bio neki dan. Pobjego iz Ukrajine. 😂😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Ma znas » 13 Mar 2022, 22:33

Pobjegao u Ukrajinu? Mislis na Falatera? Ma nije on za vojsku kao i Forto. Ko je iz NS za vojsku. Niko od ovih vodecih? ? ? Neko od njih da :puca .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Krokodil Behko » 25 Sep 2022, 16:00

Ode Pedža - dođe Sabina

Predrag Kojović hospitaliziran zbog bolova u predjelu srca

Al u privatnoj klinici i kažu da je stabilan. Možebit i da malo glumata
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: anamelessghoul and 18 guests