"Naša stranka"

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

"Naša stranka"

Post by Krokodil Behko » 14 Mar 2017, 17:22

Ovo je potpredsjednica Naše stranke, Sabina Čudić, najbigzgodnija političarka u BiH i nimalo nije paglu ljankase, kao susjedna predsjednica :oo

Image

Image

Image
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Krokodil Behko » 12 Sep 2017, 18:41

Peđa Kojović otvoreno: Šta je kumovalo 'cijepanju' Naše stranke, da li je 'puklo' zbog sporazuma SDP-a i DF-a?!


Image

Zašto je došlo do razilaženja u Našoj stranci, koji interesi su odigrali ključnu ulogu, o lomovima ljevice i stanja na bh. političkoj sceni... Na ova pitanja odgovarao u jutarnjem programu N1 televizije odgovarao je Predrag Kojović, predsjednik Naše stranke.


Šta se događa u Našoj stranci? Nakon odlaska Zuhrića, odlazak Gratza koji je jedan od najaktivnijih zastupnika u Parlamentu FBiH?

- Cijepanje je prejaka riječ. Za mene je njegova ostavka bila iznenađenje. Naša stranka je na prethodnim izborima ostvarila nevjerovatan rezultat, naš broj glasova je porastao za 120 posto. Prolazimo kroz period reorganizacije stranke kako bi mogli postati veća organizacija nego što smo bili do sada i mnogo je stresa. Dennis Gratz je bio jedan od naših najboljih stubova stranke, identifikovan je sa Našom strankom..., rekao je Kojović za N1.

Predsjednik Naše stranke je kazao da je cilj 2018. godine skinuti sa vlasti nacionaliste... Šta je presudilo da Gratz napusti stranku? Dennis Gratz je kazao da odlazi zbog onoga što zajedno rade njen predsjednik i predsjednica, misleći na Predraga Kojovića i Sabinu Ćudić i da je do sada šutio zbog mira u kući?

- To sam i ja čitao u medijima. Ali on želi da završi svoju političku karijeru i da se vrati advokatskoj profesiji. Nadam se da će promijeniti svoju odluku i da može puno doprinijeti našoj borbi 2018. godine. Dennis je član Predsjedništva Naše stranke i jednog užeg organa kolegija. Uvijek je kod nas bila unutrašnja demokratija visoko izražena. Govori se o nekim ideološkim razlikama, ali nevjerujem da su one razlog. Mi u stranci smo ohrabrivali rasprave i različita mišljenja, kazao je Kojović.

On je istakao da sa kolegama 'stvara organizaciju koja proizvodi rezultate'...

- Mislim da je Naša stranka postala neovisna o pojedincima odnosno i o meni, i o Sabini, i o Dennisu, i o Albinu i svima koji se pojave. Ta ideja je veća od svih nas pojedinačno, smatra gost Novog dana.

Za vikend je u prvi plan iskočila ljevica. Prvo zajednički sastanak DF i SDP, a onda i Prvi kongres Građanskog saveza. Da li je do rascjepa u Našoj stranci došlo upravo jer je Gratz htio pregovarati s SDP-om, a vi i potpredsjednica Naše stranke ne?

- Ja imam susrete sa predstavnicima SDP-a i DF-a svake dvije sedmice i razgovaramo o mnogim stvarima. Drago mi je da se desilo potpisivanje Okvirnog djelovanja, a nadali smo se i organizacionom ujedinjenju SDP-a i DF-a. Mi smo se nadali ujedinjenju cijele ljevice. I da će svi zadržati stav da ne idu u koaliciju s SDA. Da li ćemo imati neku vrstu predizborne saradnje odlučit će tako kada shvatimo šta je naša najbolja strategija da osvojimo najviše glasova i da mobilizuje glasače kako bi 2018. formirali vlast bez nacionalista. Želimo tražiti sporazume s ljudima u RS-u, s ljudima u Hercegovini i sa svima da imamo civilizacijsku državu, rekao je Kojović.

Uporedo sa ovim sastancima ljevice održavaju se i osnivačke skupštine novih političkih opcija u BiH. Kojović smatra da 'smo postali smo apatična sredina pogotovo u političkom smislu'.

- Ali svako malo dogodi se nešto što meni daje nadu za onu BiH kakvu želimo. Kada su se dogodile velike poplave, kada su se ljudi našli pred ogromnim problemom, počeli su se ponašati onako kakva je naša priroda bosanska, pomagali su jedni drugima bez obzira ko je ko. Tada sam shvatio da je BiH živa i da tu vrstu emocija i raspoloženja trebamo probuditi i da se pokaže na izborni dan sljedeće godine i da ljudi kažu da neće više da se muče u agoniji, da ih pljačkaju, da ih straše i muče tenzijama, već da se brinu o tome šta rade, koliko zarađuju i gdje će im djeca studirati, kazao je Kojović.

Predsjednik Naše stranke je rekao da je spreman razgovarati sa svim političkim subjektima koji ne žele koalirati sa strankama koje imaju nacionalističku retoriku.

- Podržavam sve što šteti nacionalistima. Sve ljude koji su spremni razgovarati o otvorenim i poštenim stvarima. Važno mi je da svi damo obećanje građanima da ćemo vlast nakon izbora 2018. formirati bez stranaka koje nas 20 godina vode u nigdje.

(N1/DEPO PORTAL)
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Bla » 12 Sep 2017, 19:10

a gdje će skinuti nacionaliste s vlasti? u ulazu? :ovaj
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Vjetar » 12 Sep 2017, 19:12

Koja naša stranka? SDA?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Krokodil Behko » 12 Sep 2017, 19:22

Taman se nameračim glasati za njih, a oni se raspadnu :D.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Socrates » 12 Sep 2017, 19:24

Garant je mracni Zapad kriv za njihov raspad. :rol
. . . . . . . . .

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Pasaga » 12 Sep 2017, 19:27

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6789 times
Status: Online

Re: "Naša stranka"

Post by Julia-Klara » 12 Sep 2017, 20:43

:bih :srce
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Chloe » 29 Jan 2018, 21:36

Upoznala sam našeg genetičara prof. dr. Marjanovića na tribini koja je na kraju ispala više predizborni skup Naše stranke. :grana
Damir je fakat bio ok, i ogradio se od stranke al' drugi :grana ... ali to je druga tema, hoću reći da mi se dopalo ono što je prezentirao ( kao i njegov nastup :ooo ), ne mogu reći da se slažem sa svim rečenim od do ali ... :ok
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by gaga » 29 Jan 2018, 21:52

Krokodil Behko wrote: 14 Mar 2017, 17:22 Ovo je potpredsjednica Naše stranke, Sabina Čudić, najbigzgodnija političarka u BiH i nimalo nije paglu ljankase, kao susjedna predsjednica :oo

Image

Image

Image
Lici mi na neku mljekaricu koja zna samo krave musti :D. Prava ljankase!!!!
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Chloe » 29 Jan 2018, 22:13

Sabina Ćudić je rođena 1982. u Sarajevu, te je na Općim izborima 2014. godine izabrana za zastupnicu u Skupštini Kantona Sarajevo. Diplomirala je Političke nauke i Međunarodne studije na Towson Univerzitetu u SAD-u, a magistrirala Ljudska prava i demokratiju na Univerzitetu u Sarajevu i Univerzitetu u Bolonji.

Dobitnica je niza međunarodnih nagrada i priznanja u oblasti debate i govorništva, iz kojih je držala predavanja u SAD-u, Njemačkoj, Siriji, Velikoj Britaniji i drugim zemljama. Sabina predaje na Odsjeku za političke nauke i međunarodne odnose na Univerzitetu Sarajevo School of Science and Technology (Sarajevska škola za nauku i tehnologiju). 2012. godine je bila kandidatkinja Naše stranke za načelnicu Novog Sarajeva, kada je osvojila povjerenje 13,56% građana i građanki ove općine.

Jedna je od pokretačica inicijative za osnivanje populacijskog fonda u Federaciji BiH, a značajan doprinos daje nizu inicijativa koje se tiču osiguranja rodne ravnopravnosti, zaštite prava porodilja, te osiguranja jednakog pristupa obrazovanju i poboljšanju kvalitete obrazovanja u Bosni i Hercegovini.

Sabina Ćudić je potpredsjednica Naše stranke, te ju je najlakše možete kontaktirati putem njenog Facebook profila ili predložiti sastanak sa njom i temu razgovora putem e-maila nasastranka@nasastranka.ba.
:hm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Krokodil Behko » 30 Jan 2018, 07:40

gaga wrote: 29 Jan 2018, 21:52
Krokodil Behko wrote: 14 Mar 2017, 17:22 Ovo je potpredsjednica Naše stranke, Sabina Čudić, najbigzgodnija političarka u BiH i nimalo nije paglu ljankase, kao susjedna predsjednica :oo

Image

Image

Image
Lici mi na neku mljekaricu koja zna samo krave musti :D. Prava ljankase!!!!

Jah, doduše, Emina Erdogan je ko iz Holivuda :kafa
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Chloe » 30 Jan 2018, 10:42

Sabina je baš simpa ... :ok

:hm Nikako da stignem "istražiti" ko je sve pristupio "Našoj stranki" al' imam to u vidu.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Kojovića vrijeđa što ga nazivaju četnikom

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2018, 10:10

Image

Predsjednik Naše stranke Predrag Kojović objavio je video svog istupa na sjednici Skupštine Kantona Sarajevo u kojem odgovara pojedinim zastupnicima koji su ga vrijeđali na nacionalnoj osnovi.

“Ima ljudi koji su ponosni kad ih nazovete četnicima, a mene, Predraga Kojovića, to jako vrijeđa”, poručio je između ostalog Kojović.

Kojović je u svom obraćanju ispričao i sudbinu svoga oca kojeg su tokom rata zarobile srpske snage i osudile zbog “izdaje srpskog naroda”.

“Moram priznati da sam za ovih osam godina koliko se bavim politikom oguglao na mnogo toga, ali me ovo posebno pogađa”, kaže Kojović aludirajući na uvrede koje u Skupštini trpi na nacionalnoj osnovi.

Emotivno obraćanje predsjednika Naše stranke pogledajte u priloženom videu.


online

Indigo NT
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 146
Joined: 16 Dec 2010, 17:48
Contact:
Status: Offline

Re: Kojovića vrijeđa što ga nazivaju četnikom

Post by Indigo NT » 07 Mar 2018, 10:41

Nisam znao za ovo što mu se desilo ćaći.
“Ništa ne mijenja tvoje mišljenje o prijatelju tako sigurno kao uspjeh – tvoj ili njegov.”
http://www.plagijati.info/ | Bosanska imena | http://najboljicitati.com/

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26318
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14197 times
Been thanked: 3747 times
Status: Online

Re: Kojovića vrijeđa što ga nazivaju četnikom

Post by Veca » 07 Mar 2018, 10:51

...samo djubre od covjeka moze Pedju tako vrijedjat' :ljut ...umal' mu ja neeba balinsku mamu! ...idiot!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Kojovića vrijeđa što ga nazivaju četnikom

Post by Mirelam » 07 Mar 2018, 14:39

Nije ovo prvi napad na Pedju, prosle godine je "srbin" Rasim Smajic zvani Bizon, izabran "legitimno" ispred srpskog naroda u kantonalnu skupstinu nasrnuo na njega. Poslanik iz reda BOOS-a , stranke koja se ispilila ispod kokoske zvana SDA-a. Ovo obracanje je opet bilo mescini Safetu Mesanovicu, clanu najvece stranke u Bosnjaka, stranke koja je danas izgubila vecinu i u skupstini BIH-e, a da ne govorimo u kantonu Sarajevo. Interesuje me, da li je SDA reagovala po ovom pitanju, jer nedavno u slucaju premijera Kifle, se ogradila da on ne zastupa politiku stranke i da zato treba biti smjenjen. Ne sjecam se kako se zove ono drugo debelo govedo iz Gorazda kojem sude za neke pronevjere, koje je nabacivalo da je Pedja ćetnik.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Kojovića vrijeđa što ga nazivaju četnikom

Post by gaga » 07 Mar 2018, 15:47

Svi ti cetnici su se infiltrirali u Sarajevo i Federaciju.Sto ne idu u Republiku Cetnicku?U pocetku rata su ti blagi,fini cetnici u Sarajevu,sve sabotirali,palili,prvo su zapalili Glavnu postu,sve telefonske veze prekinuli.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kojovića vrijeđa što ga nazivaju četnikom

Post by Socrates » 07 Mar 2018, 15:49

Tebe slusat' i Bosni će sigurno krenut' bolje. :rol
. . . . . . . . .

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Kojovića vrijeđa što ga nazivaju četnikom

Post by gaga » 07 Mar 2018, 15:50

Indigo NT wrote: 07 Mar 2018, 10:41 Nisam znao za ovo što mu se desilo ćaći.
I Ratku Mladicu su cetnici ubili oca u Kalinoviku,zato je zabranjivao cetnicke oznake za vrijeme rata,a vidi sta je taj zlocinac radio.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Brcak, ironman and 15 guests