"Naša stranka"

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Naseef Mushroom » 11 Jan 2022, 00:39

insomnia wrote: 10 Jan 2022, 20:08 A i nije mislio na pravi rat ali se glupo izrazio. Ako je vec prico u kontesktu borbe trebo je reci bitku
Opet ne valja jer period na koji "prave" Sarajlije kukaju da je seljak zauzeo grad nije 1961., 1988., 2002. ili 2020. godina već period od kada su npr. Sandžaklije dosle da brane BiH i mnogi iz Istočne Bosne koji su branili i bili žrtve etničkog čišćenja.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 00:48

Šta je to čovjek rekao da nije istina? Nemojte se ljutiti na ovakve izjave iz razloga što živite na selu ili ste sa sela, nije to nikakva uvreda na toj osnovi

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Naseef Mushroom » 11 Jan 2022, 00:58

bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 00:48 Šta je to čovjek rekao da nije istina? Nemojte se ljutiti na ovakve izjave iz razloga što živite na selu ili ste sa sela, nije to nikakva uvreda na toj osnovi
Jer je dokazao da je kao i svaki FGRovac koji glumi da je urbani svjetski čovjek a mentalno je i dalje u 1991. (što ga u 2022. čini ruralcem) jer ne vidi dalje iz FGR čarśije. Nisu ni Berlin i Madrid kao što su bili 1980.
Zato što se uklapa u priču da su budale sa brda pucale.
Zato što se uklapa u priču gdje "prave" Sarajlije žale za starom sarajevskom rajom među kojima je i Jovan.
Zato jer je tajming perfektan kada Sanja Vlaisavljević daje one izjave.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 01:15

Nebitan je on, nebitno je što nije isto kao prije. Čovjek primjeti da urbane sredine nestaju tamo gdje su nekad bile. Pogledaj npr. divlju gradnju, zgrade se prave gdje ko hoće, parkove su uništili i napravili zgrade, ljudi kuće farbaju u zeleno, crveno, ljubičasto u po grada, čaršije, dođe papak pa ofarba zgradu iz austrougarskog perioda u po Sarajeva. Uništili su javni prevoz koji ili ne postoji ili je katastrofa u mnogim gradovima, Tuzla koji je drugi centar Federacije nema zeljeznicku stanicu, kroz citavu Federaciju a i državu prođu tri voza dnevno. Naprave ulicu pa je izrove, rupe po asfaltu na svakom koraku. U Sarajevo kad dođeš gledaš smeće pored prepunih kontejnera a u Mostaru tri mjeseca ne odvoze smeće sa ulica. Pola zgrada se ne održava, ne kreči, smeće u stubištima, haustorima, parkinga nema nigdje, automobili se ostavljaju na trotoarima i pješačkim prelazima, pozorišta nema ili nema predstava, kina nema ili nema filmova.. Da ne nabrajam dalje...
To nisu odlike baš urbanih sredina, zao mi je jbg

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84431
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16599 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Fuddo » 11 Jan 2022, 03:05

Krokodil Behko wrote: 10 Jan 2022, 19:53
Dobro ba,
Mene da se ista pita, jaB da mi to prikoljemo.
Hajde sad, sund gore dole.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by insomnia » 11 Jan 2022, 06:57

Jes’. I onako ce da prica da smo je klali 😁
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by Naseef Mushroom » 11 Jan 2022, 10:49

bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 01:15 Nebitan je on, nebitno je što nije isto kao prije. Čovjek primjeti da urbane sredine nestaju tamo gdje su nekad bile. Pogledaj npr. divlju gradnju, zgrade se prave gdje ko hoće, parkove su uništili i napravili zgrade, ljudi kuće farbaju u zeleno, crveno, ljubičasto u po grada, čaršije, dođe papak pa ofarba zgradu iz austrougarskog perioda u po Sarajeva. Uništili su javni prevoz koji ili ne postoji ili je katastrofa u mnogim gradovima, Tuzla koji je drugi centar Federacije nema zeljeznicku stanicu, kroz citavu Federaciju a i državu prođu tri voza dnevno. Naprave ulicu pa je izrove, rupe po asfaltu na svakom koraku. U Sarajevo kad dođeš gledaš smeće pored prepunih kontejnera a u Mostaru tri mjeseca ne odvoze smeće sa ulica. Pola zgrada se ne održava, ne kreči, smeće u stubištima, haustorima, parkinga nema nigdje, automobili se ostavljaju na trotoarima i pješačkim prelazima, pozorišta nema ili nema predstava, kina nema ili nema filmova.. Da ne nabrajam dalje...
To nisu odlike baš urbanih sredina, zao mi je jbg
Čovjek je teški licemjer.
Smijenili su balkansko-krkanski direktora Skenderije koji je pokazivao dobar rezultat jer nije stranački podoban.
U njihovom mandatu je otkazan Jazz festival.
U tom Sarajevu gdje su seljaci pobjedili su njegova i koalicione stranke osvojili Sarajevo na zadnjim izborima ali pošto je kao uvijek lakše doći na vlast nego ostati na vlasti on zna da će njegov nerad biti kažnjen na idućim izborima pa želi predstaviti Sarajevo kao grad gdje po mentalitetu ne bi nijedan glas dobio.
Neke stvari koje si nabrojao je teško srediti u samo jednom mandatu a zar nisu mogli do sada se pozabaviti krečenjem, odvozom smeća i rupama po asfaltu?
Pozorišta, kina, izložbe i koncerti ozbiljne muzike se itekako organizuju ali ne dobijaju medijsku pažnju jer se Sarajevo želi predstaviti kao rupa od iste mašinerije koja podržava Sanju Vlaisavljević.


Baš ti (ne mislim tebe već govorim uopšte) koji se najviše žale na manjak filmova i predstava su najglasniji u pljuvanju SFFa, jedna od svjetlih tačaka današnjeg Sarajeva, samo zato jer su saznali da je direktor SFFa oženjen za Sebijinu sestru.
Ima još mnogo primjera koji pokazuju da je Forto veoma dvoličan i da sam doprinosi današnjem papanluku.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 11:09

bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 00:48 Šta je to čovjek rekao da nije istina? Nemojte se ljutiti na ovakve izjave iz razloga što živite na selu ili ste sa sela, nije to nikakva uvreda na toj osnovi
sve, samo treba biti informisan i neformatiran utopijskom percepcijom zasnovanoj na incidentnih par godina laznog sjaja i glamura u sivilu komunizma.

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 11:29

ja sam kroz godine naučio kakvi profili ljudi postoje na internetu i šta ko i kako zastupa, s kime ću se slagati i oko nepomenutih tema na osnovu stavova o određenim stvarima...kad mi ti napišeš tako nešto znam da sam barem 99% u pravu, da nemam šta dokazivati i raspravljati i šta ću...

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 11:32

ako aludiras na mene ta vrsta deflekcije ne pali, prosto je covjek u startu slagao da je sarajevo bilo ikakav kurcev centar u sfrj tako da mu automatski cijela konstrukcija pada u vodu, a ti ako mozes ponudit kontra argument bujrum osim ako ne zelis i dalje da se furas da si u pravu iz svoje eho komore lisene merita i cinjenica.

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 11:46

Naseef Mushroom wrote: 11 Jan 2022, 10:49
bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 01:15 Nebitan je on, nebitno je što nije isto kao prije. Čovjek primjeti da urbane sredine nestaju tamo gdje su nekad bile. Pogledaj npr. divlju gradnju, zgrade se prave gdje ko hoće, parkove su uništili i napravili zgrade, ljudi kuće farbaju u zeleno, crveno, ljubičasto u po grada, čaršije, dođe papak pa ofarba zgradu iz austrougarskog perioda u po Sarajeva. Uništili su javni prevoz koji ili ne postoji ili je katastrofa u mnogim gradovima, Tuzla koji je drugi centar Federacije nema zeljeznicku stanicu, kroz citavu Federaciju a i državu prođu tri voza dnevno. Naprave ulicu pa je izrove, rupe po asfaltu na svakom koraku. U Sarajevo kad dođeš gledaš smeće pored prepunih kontejnera a u Mostaru tri mjeseca ne odvoze smeće sa ulica. Pola zgrada se ne održava, ne kreči, smeće u stubištima, haustorima, parkinga nema nigdje, automobili se ostavljaju na trotoarima i pješačkim prelazima, pozorišta nema ili nema predstava, kina nema ili nema filmova.. Da ne nabrajam dalje...
To nisu odlike baš urbanih sredina, zao mi je jbg
Čovjek je teški licemjer.
Smijenili su balkansko-krkanski direktora Skenderije koji je pokazivao dobar rezultat jer nije stranački podoban.
U njihovom mandatu je otkazan Jazz festival.
U tom Sarajevu gdje su seljaci pobjedili su njegova i koalicione stranke osvojili Sarajevo na zadnjim izborima ali pošto je kao uvijek lakše doći na vlast nego ostati na vlasti on zna da će njegov nerad biti kažnjen na idućim izborima pa želi predstaviti Sarajevo kao grad gdje po mentalitetu ne bi nijedan glas dobio.
Neke stvari koje si nabrojao je teško srediti u samo jednom mandatu a zar nisu mogli do sada se pozabaviti krečenjem, odvozom smeća i rupama po asfaltu?
Pozorišta, kina, izložbe i koncerti ozbiljne muzike se itekako organizuju ali ne dobijaju medijsku pažnju jer se Sarajevo želi predstaviti kao rupa od iste mašinerije koja podržava Sanju Vlaisavljević.


Baš ti (ne mislim tebe već govorim uopšte) koji se najviše žale na manjak filmova i predstava su najglasniji u pljuvanju SFFa, jedna od svjetlih tačaka današnjeg Sarajeva, samo zato jer su saznali da je direktor SFFa oženjen za Sebijinu sestru.
Ima još mnogo primjera koji pokazuju da je Forto veoma dvoličan i da sam doprinosi današnjem papanluku.
Možda je i licemjer, nije da ga nešto pratim niti mi je uopšte simptaičan, niti ga branim zbog stranke...samo ne vidim ništa neistinito u izjavi ili njenoj interpretaciji iako mislim da je glupa, nepromišljena, nedostojna premijera i vlasti koja želi ostati na vlasti nakon što su skinuli SDA.

Moje se više odnosilo na cijelu državu, Federaciju ili barem onaj dio gdje ja živim a njegovo je možda bilo više vezano za Sarajevo. Nešto se desilo u tranziciji, ne mogu ne primjetiti promjene, ne može ni SDA napraviti od Sarajeva bolje mjesto a ne može ni Forto i njegova vlada dok se ne promijeni narod sam ili dok to zajedno ne urade, i narod i ovi koji ga vode, da jedni druge tjeraju na promjene.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 11:47

desio se rat, genocid i restart drustva genije.

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 11:48

u kojem su pobijedili seljaci

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 11:52

ne, u kojem su "seljaci" dobili pravo da ih se primjecuje, drasticna razlika. plus tehnoloski napredak koji ljudi bas ne umiju pratiti ali to je sira tema od njihove stranke.

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 11:57

u kojem su "seljaci" dobili pravo da ih se primjecuje
Možeš li pojasniti šta ovo znači?

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 12:05

bosanski migrant wrote: 11 Jan 2022, 11:57
u kojem su "seljaci" dobili pravo da ih se primjecuje
Možeš li pojasniti šta ovo znači?
vrlo lako, ne znam koliko imas godina i koliko se sjecas iz perioda za koje forto referira kao periklovo doba sarajeva i kao nesto cemu treba opet teziti je recimo imalo jednu totalitaristicku notu u kulturnoj politici gdje je svaki umjetnicki izrazaj isao na provjeru prije pustanja u javnost, u tom smislu folk je bio posmatran kao stetna drustvena pojava i taj neki seljacki sentiment i bio je najblaze receno ogranicavan u zvanicnim kanalima.
nakon rata po prirodi demokratije i dominantnog ukusa publike to je najednom postalo sveprisutno, vidljivo i drustveno prihvatljivo. dakle, ne radi se ni o kakvoj pobjedi "seljaka" nego prirodnom drustvenom okruzenju u okviru demokratskih postulata.
tu lekciju fgr elite jos nisu savladale i jasu na kulturnim i obrazvovnim dostignucima iz 80godina ne kontajuci da ih je vrijeme pregazilo i svjesno zmire nad tom cinjenicom da opravdaju svoju nesposobnost da se nametnu kao drustveni lider u tom kontektsu, a i prikrivaju svoj nedostatak elana i talenta posteno govoreci.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by insomnia » 11 Jan 2022, 12:08

Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 12:09

insomnia wrote: 11 Jan 2022, 12:08
mislim da je juzni vetar platio poreza na sund ko jedan dobar kantonalni budzet i opet dzaba :D.

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by bosanski migrant » 11 Jan 2022, 12:10

o čemu ti sad pišeš, samo o muzici, bitan ti je samo izražaj muzičkog (ne)ukusa?

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Naša stranka"

Post by The 51st State » 11 Jan 2022, 12:11

muzika je samo kao najilustrativniji primjer upotrebljena, preslikana je situacija i u drugim umjetnickim sferama na koje se forto referiro.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests