Nove stranke

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37924
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Online

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by Pasaga » 24 Jan 2021, 15:26

Duminjo wrote: 24 Jan 2021, 15:20
animals wrote: 24 Jan 2021, 14:32 Ja, ali ne jos gori..
treba neka lijeva opozicija..
a ne jos desnicarskija..
Zar moze biti gori od Čovića?

Osim toga, ne mora preuzeti sve njegovo. Neka ga prodrma malo i neka podijele glasače. Taman :ooo
dabogdo sceri da te Aga uzme ....
HNS je tu,sigurna ograda oko Covketa
radi tog i postoji,i bas je Covke gospodar onog sto je stvorio,HNS
preduhitrio je on to sve ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56093
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5808 times
Status: Online

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by Duminjo » 24 Jan 2021, 15:42

Pasaga wrote: 24 Jan 2021, 15:26
Duminjo wrote: 24 Jan 2021, 15:20

Zar moze biti gori od Čovića?

Osim toga, ne mora preuzeti sve njegovo. Neka ga prodrma malo i neka podijele glasače. Taman :ooo
dabogdo sceri da te Aga uzme ....
HNS je tu,sigurna ograda oko Covketa
radi tog i postoji,i bas je Covke gospodar onog sto je stvorio,HNS
preduhitrio je on to sve ....
Ljudski se nadati.

Trebo bi i milanovic pogurati da osnuju SDP..
Samo neka se šire :ooo

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15457
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2164 times
Status: Online

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by Laser » 24 Jan 2021, 15:46

Nora Ibsenova wrote: 24 Jan 2021, 15:23 Ako ikad Halid Bešlić osnuje stranku ja ću bit prvi član :D.
A ja ako Dino Merlin. :D
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by harlekin » 24 Jan 2021, 16:05

Duminjo wrote: 24 Jan 2021, 14:20
harlekin wrote: 24 Jan 2021, 13:29 Tooo,fala bogu nek se netko sjetio otvorit kakvu stranku kod nas,imaju jos tri coeka gore oko konjica da otvore i svak ce imat svoju :kafa
Al Covicu stvarno treba opozicija
I toj opoziciji naravno opozicija koja ima svoju opoziciju cija opozicija je u nastajanju,i logicno sve to veselo jasuci na mojim i tvojim ledjima.
Ne treba opozicija,treba jebat mater ovima postojecim,nesto pobit,nesto zatvorit,a ostale natjerat da rade svoj posao koji su odabrali bez da ih ko natjero.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56093
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5808 times
Status: Online

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by Duminjo » 24 Jan 2021, 16:12

harlekin wrote: 24 Jan 2021, 16:05
Duminjo wrote: 24 Jan 2021, 14:20

Al Covicu stvarno treba opozicija
I toj opoziciji naravno opozicija koja ima svoju opoziciju cija opozicija je u nastajanju,i logicno sve to veselo jasuci na mojim i tvojim ledjima.
Ne treba opozicija,treba jebat mater ovima postojecim,nesto pobit,nesto zatvorit,a ostale natjerat da rade svoj posao koji su odabrali bez da ih ko natjero.
Kako mu jebat mater kad drži sve? :cudi

Bacit kost i neka se medjusobno kolju :ooo

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5886
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 174 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by bosnjakinja » 24 Jan 2021, 16:14

animals wrote: 24 Jan 2021, 14:32 Ja, ali ne jos gori..
treba neka lijeva opozicija..
a ne jos desnicarskija..
Yeah,ali narod kod nas nije ljevicarski

eto isto se desilo i Bosnjacima,od SDA nastala Narod i pravda
hrvatima sad ova stranka dodje

Gledam neki dan Bidena,svako druga rijec Bog,dosao pastor da odrzi govor,kasnije bili u crkvi da ozvanice sve.. na Bibliju se zaklinju itd

i onda dodju nama kazu razdvojite drzavu i religiju,i nametnu te neke ljevicarske opcije,koje logicno nikada ne pobjede
Last edited by bosnjakinja on 24 Jan 2021, 16:24, edited 1 time in total.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56093
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5808 times
Status: Online

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by Duminjo » 24 Jan 2021, 16:17

Eto bar ce na opcim izborima SDA, HDZ i SNSD imati finu konkurenciju.
Konkurencija je uvijek dobrodosla

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5886
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 174 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by bosnjakinja » 24 Jan 2021, 16:21

Duminjo wrote: 24 Jan 2021, 16:17 Eto bar ce na opcim izborima SDA, HDZ i SNSD imati finu konkurenciju.
Konkurencija je uvijek dobrodosla
Upravo,neka su svi oni kolektivno vjernici i sve to,super.Sad ce morati da se bave pitanjima ekonomije i drzave ...neka rade po hadisu koji kaze takmicite se u dobru

lahko je SDAovcima kada im je protivnik jedan ateista koji podrzava lgbt populaciju,onda pucas na te teme i uvijek pobjedis..ali sada imas nekoga ko je s tobom tu,ali ne voli tvoj lopovluk i nesposobnost-e to je teze :oo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56093
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5808 times
Status: Online

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by Duminjo » 24 Jan 2021, 16:23

Samo da se ne podju, ako vec nisu, takmiciti ko je veci cetnik ili ustaša

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51993
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19418 times
Been thanked: 22170 times
Status: Offline

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by Zanki » 24 Jan 2021, 16:24

Maja wrote: 24 Jan 2021, 13:01 Image

Domovinski pokret Miroslava Škore registrovao je stranku i u Bosni i Hercegovini i planira postati ozbiljna politička opcija među hrvatskim biračkim tijelom u našoj zemlji.

Stranka je osnovana u tišini i skrivena od očiju javnosti tokom novembra 2020. godine, a na osnivačkoj skupštini je za predsjednika izabran Slavko Andačić iz Čitluka.

"Mi smo namjerno to uradili u tišini, bez buke i pompe. Pokušavamo se biračima prezentirati na jedan drugačiji način od svih dosadašnjih političkih struktura koje su u BiH, a osobito ispred hrvatskog naroda", kaže Andačić na početku razgovora za Klix.ba.

Iako je stranka osnovana neposredno prije lokalnih izbora kako nam objašnjava tada nisu ni planirali izaći na izbore kao stranka, ali su ozbiljno počeli raditi sa pripremama za naredne Parlamentarne izbore kada će kako je najavio biti iznenađenje svima.

Ističe da je ova stranka osnovana iz potrebe da donese promjene na političku scenu od koje su svi građani davno postali umorni i u kojoj, kako ističe čak više ne vide put za bolju budućnost.

"Na proteklim izborima je bilo najvidljivije kako biračko tijelo šalje jasnu poruku da želi promjene i da im je dosta blamaže i držanja u nekoj neizvjesnosti da bi jedni te isti uvijek opstali na vlasti", objašnjava Andačić koji vidi širok prostor djelovanja za ovu partiju.

Oporba HDZ- u BiH

Tvrdi da će biti snažna oporba HDZ-u BiH koji po njegovim riječima kroz Hrvatski narodni sabor manipulira svim hrvatskim strankama na čelu sa Draganom Čovićem.

"HDZ BiH doslovno guta sve hrvatske stranke kroz jedan providan način preko HNS-a, jer tu mišljenja njihove oporbe ne dolazi do izražaja, a ono što dolazi nije dovoljno jasno da bi se prepoznalo i jednostavno ih HDZ proguta u političkom segmentu", objašnjava Andačić.

Za najočitiji primjer navodi sudbinu HDZ-a 1990 koji je bio ozbiljna politička partija do potpisivanja sporazuma sa HDZ-om BiH, a potom gotovo nestao sa političke scene.

Problem je, kao ističe još veći što se to radi na perfidan način tako da se udovolji par ljudi iz nekih sitnih stranaka, a ostali su kaže "dvorske lude, što mi ne želimo biti nikako".

"Kad bi svi u HNS-u imali ista prava naravno da bi im se pridružili, ali tamo se samo klima glavom , a ja mislim da su u političkom smislu klimači glavom najopasniji kako u stranci u kojoj jesu tako i u HNS-u", ističe Andačić.

Zbog toga su kako podsjeća pojedine političke stranke HNS i napustile, a da je to bio pravi potez pokazao je HRS kojem su na izborima u Mostaru birači zbog toga ukazali povjerenje.

"Moramo pokazati da se ne može raditi na taj način", kaže Andačić odlučan mijenjati političku scenu.

Podsjeća kao se politika HDZ-a godinama svodi na borbu za izmjenu Izbornog zakona, dok ljudi napuštaju zemlju jer nemaju od čega živjeti, što oni za problem kako kaže i ne vide.

"Treba raditi na izmjeni Izbornog zakona da svi imaju ista prava, ali u ostalim segmentima ja mislim da su Hrvati više ugroženi od njihovim predstavnika. Moja teza je da Željko Komšić drži Čovića na Vlasti, što je postalo očito. Čović nije član Predsjedništva, ali u svim segmentima druge vlasti jeste i nosi glavninu te vlasti u BH", naglašava Andačić.

Da nije Komšića kako nastavlja govoriti Čović bi bio izabran za člana Predsjedništvo ili neko koga on predloži.

Nova paradigma politike

"Problem je što je hrvatskom narodu uvijek nekako nametnuta teza da bira od dva zla manje, jer ne može drugačije", ustvrdio je naš sagovornik. Ta paradigma se kako ističe mora mijenjati što prije i politike aktivnosti usmjeriti na borbu za dobrobit naroda, a ne fotelja.

"Dosta je svijetu prošlosti, ovdje je sadašnjost u pitanju, djeca nam odlaze trbuhom za kruhom i narod se iseljavaju tražeći svoj kutak pod nebom, koji ovdje očito ne mogu naći zbog takvih stvari i politike koja vlada na ovim prostorima", kaže Andačić.

Poručuje da će borba za bolji život čovjeka biti fokus ove stranke, koja je za sjedište izabrala Livno jer smatra da je najzapostavljenije i tu nalazi veliki prostor za političko djelovanje.

Tvrdi da intenzivno rade na terenu i kad otvori sve svoje podružnice i ogranke koji će kako tvrdi biti u svim sredinama širom regiona, njihova snaga će u javnosti odjeknuti snažno.

"Mi smo nova politička opcija u BiH i ljudi nas prepoznaju već. Imamo članova svih nacija i nacionalnosti pa će tako i naše ogranke voditi Hrvati, Srbi, Bošnjaci i ostali, a radit ćemo za dobrobit svih u BiH", poručio je lider nove političke partije u BiH.

Klix.ba
Image
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by harlekin » 24 Jan 2021, 17:04

Duminjo wrote: 24 Jan 2021, 16:12
harlekin wrote: 24 Jan 2021, 16:05
I toj opoziciji naravno opozicija koja ima svoju opoziciju cija opozicija je u nastajanju,i logicno sve to veselo jasuci na mojim i tvojim ledjima.
Ne treba opozicija,treba jebat mater ovima postojecim,nesto pobit,nesto zatvorit,a ostale natjerat da rade svoj posao koji su odabrali bez da ih ko natjero.
Kako mu jebat mater kad drži sve? :cudi

Bacit kost i neka se medjusobno kolju :ooo
To je kao da imas rak i onda ides dobit sidu da vidis tko ce pobijedit,bolest treba eliminisat ne sirit :kafa
... :kafa

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: U BiH osnovan Domovinski pokret Miroslava Škore

Post by orbit » 24 Jan 2021, 21:04

Ja bih ga savjetovao da se ne kandiduje za hrvatskog clana Predsjednistva.Bosnjaci ce opet glasati za Komsica,jer bosanski Hrvati pogresno biraju.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Osnovana Bosanska Narodna Stranka, prva islamska stranka u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Jun 2021, 13:31

Image


Društvena i politička scena BiH bogatija za još jednu političku opciju odnosno stranku i to Bosansku Narodnu Stranku, koja nastupa uz slogan - Vjera, narod, država.

Naime, politički pokret pod nazivom Bosanska Narodna Stranka - Vjera, narod država, odnedavno je službeno registrirana kao novi politički subjekat u BiH, pokret je dakle prerastao u stranku.


Image


"Pritom, ovo je prva stranka u BiH čiji se program temelji na islamskim principima, uz naglasak na tome da je takav temelj kompatibilan sa idejom demokratije, računajući manje razlike u tumačenju i primjeni, što je inače relativno nepoznato u domaćoj javnosti", kažu oni


Osnivač i predsjednik BNS - Vjera, narod, država, je profesionalni teolog, predavač i pisac, autor više djela na temu islamskog poimanja društva, življenja, ekonomije, historijata i politike, prevedenih na nekoliko jezika, profesor Sanin Musa.

(klix)
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7151 times
Status: Offline

Re: Osnovana Bosanska Narodna Stranka, prva islamska stranka u BiH

Post by Julia-Klara » 28 Jun 2021, 13:41

jos jedna :grana
brate slatki...
nece se proci dok svaka mahala ne bude imala svoju stranku
treba to zabranit, matere mi moje
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Online

Re: Osnovana Bosanska Narodna Stranka, prva islamska stranka u BiH

Post by Masamune » 28 Jun 2021, 14:11

2021. godina i ljudi formiraju stranku u demokratski uređenoj sekularnoj zemlji (doduše može se staviti i "ali" kod ovog dijela) i koja se zasniva na islamskim principa i Islam stavlja ispred svega dok im se osnivač usko povezuje sa selefijama. Stranka čiji osnivač uopšte dobro ne kotira u bošnjačkim krugovima, a koji nije jednom vrijeđao one sa kojima je diskutovao dokazujući svoju intelektualnu i moralnu hendikepiranost.

Ovo je tačno komedija.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Osnovana Bosanska Narodna Stranka, prva islamska stranka u BiH

Post by Odraz » 28 Jun 2021, 14:30

Osnuje stranku da bi se uhljebio u parlamentarnoj klupi ... :123

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15457
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2164 times
Status: Online

Re: Osnovana Bosanska Narodna Stranka, prva islamska stranka u BiH

Post by Laser » 28 Jun 2021, 14:52

Sanin Musa je rijetko viđeni krmak.

Trebalo bi zvat Meleka da nešto poduzme.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Osnovana Bosanska Narodna Stranka, prva islamska stranka u BiH

Post by insomnia » 28 Jun 2021, 14:57

MarlboroGold wrote: 28 Jun 2021, 14:11 2021. godina i ljudi formiraju stranku u demokratski uređenoj sekularnoj zemlji (doduše može se staviti i "ali" kod ovog dijela) i koja se zasniva na islamskim principa i Islam stavlja ispred svega dok im se osnivač usko povezuje sa selefijama. Stranka čiji osnivač uopšte dobro ne kotira u bošnjačkim krugovima, a koji nije jednom vrijeđao one sa kojima je diskutovao dokazujući svoju intelektualnu i moralnu hendikepiranost.

Ovo je tačno komedija.
Podsjeti me sta bi ono C u Merkelinom CDU?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Osnovana Bosanska Narodna Stranka, prva islamska stranka u BiH

Post by insomnia » 28 Jun 2021, 15:03

Ili da vidimo koje to vrijednosti bastine republikanci pobjednici regionalnih izbora 2021 u sekularnoj Francuskoj
Image
U EU parlamentu su zajedno sa HDZ-om npr
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Osnovana Bosanska Narodna Stranka, prva islamska stranka u BiH

Post by insomnia » 28 Jun 2021, 15:04

No da se razumijemo. Nemam nista sa ovim levatima samo ne mogu suplje
Ja cekam da neko osnuje jebenu desnu stranku nepovezanu sa religijom
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests