NAROD I PRAVDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27160
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 14547 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by ironman » 10 Jul 2021, 11:50

Bog te vidio koji Goebels :grana
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Hurija » 10 Jul 2021, 11:51

:ooo

Iskreno ,ovim sto su u dijaspori zabranila bi i da glasaju ionako se odriču BiH Državljanstva .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Naseef Mushroom » 10 Jul 2021, 11:51

Hurija wrote: 10 Jul 2021, 11:32
Taare wrote: 10 Jul 2021, 11:23
Sda botino, nema potrebe da se javljaš.
Sve kobejagi protiv hdz, a vaši su koalicioni partneri od jbne 1990.
Kakva botina,čovjek vam držii političke lekcije mjesecima ?.


Nego kad smo kod Naroda i pravde,postoji li ta stranka jos?.

:D
Pa to je tipična reakcija.
Kada su Dini postavili pitanje šta je mislio sa onim izjavama kod Mate Đakovića jedini odogovor mu je bio "Mašinerija, botovi i spinovanje" iako smo svi u mogućnosti vidjeti snimak.
Na onom forumu kada god nesto napišeš što je protiv SDP, NiP ili Njihove Stranke odmah idu 50 komentara "botino, sendvič, centrala, majoneza". Nekad poželiš da te nazovu konjem samo da ko bude malo orginalniji.

Ironija je što će takvi u predizbornoj vise učiniti da SDA pobjedi nego ijedan SDA bot ili " bot".
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Naseef Mushroom » 10 Jul 2021, 12:01

ironman wrote: 10 Jul 2021, 11:35 Koliki naivac i neznalica o politici u BiH moras bit da nekoga optuzis jer mu je Hdz partner..
U Drzavi konstitutivnih gdje Hrvate Hdz predstavlja zato jer ga maltene plebisticarno biraju od 1990 naovamo..pa da su barem jednom imali alternativu ili pravu opoziciju...nego jednom da bi ih se izbacilo iz parlamenta morala se napraviti koalicija 33 stranke..
Nazife objasni likovima..
Pa to je ta ista priča, sa genocidašima i UZPovcima ste početkom 90ih vezali zastave.

Padom komunizma i RBiH sa 3 naroda koje se forsiralo još od vremena SFRJ i Tite logično je bilo da će ge 3 stranke koalirati i ovaj plakat je nesto najmiroljubivlije što je se moglo napraviti da ne dođe do sukoba

Image

Napisati da je neko vezao zastave sa genocidašima prije nego što je krenulo sa zločinima bi bilo isto kao kada bi tebe neko optuživao sto ti je ratko mladić bio general jer 5 godna prije rata i genocida.

Ah to za današnju "koaliciju" si ti najbolje objasnio pa nema potrebe da ponavljam.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by arzuhal » 10 Jul 2021, 13:23

Dino i Nip - treba biti pošten i sagledat i matematiku i historiju - koliko god se sad trudio i upinjao, nije i ne može još uvijek zasrat koliko su Bakir i SDA.

Tu je njihova prednost nad Jedinim Pravim Zaštitnicima Bosne Nam Jedine, Jetimske Suze i Krvi Šehida...
uzmi Lysobact

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by The 51st State » 10 Jul 2021, 13:52

NiP je prirodna alternativa SDA, obracaju se maltene istovjetnom birackom tijelu s tim sto jos igraju iz hendikepa jer koaliraju sa fgr partijama, ja im to ne zamjeram iz prostog razlog jer smo do iza vrata usrani sa svih strana i to trebe neko poceti cistiti.
A sto je za mene kao glasaca i najbitnije, iako je i ovo spomenuto bitno, je kako ce se postaviti kao eventualni predstavnici bosnjaka prema separatistickim politickim predstavnicima, SDA je tu kiksovala nebrojeno puta i smatram da treba neko drugi treba probati, a sto se tice Bosnjaka ja drugog ne vidim da je altermativa SDA osim NIP-a, pa neka i fgr prikolica u lokomotivi, nije o glavu.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Naseef Mushroom » 10 Jul 2021, 14:31

The 51st State wrote: 10 Jul 2021, 13:52 NiP je prirodna alternativa SDA, obracaju se maltene istovjetnom birackom tijelu s tim sto jos igraju iz hendikepa jer koaliraju sa fgr partijama, ja im to ne zamjeram iz prostog razlog jer smo do iza vrata usrani sa svih strana i to trebe neko poceti cistiti.
A sto je za mene kao glasaca i najbitnije, iako je i ovo spomenuto bitno, je kako ce se postaviti kao eventualni predstavnici bosnjaka prema separatistickim politickim predstavnicima, SDA je tu kiksovala nebrojeno puta i smatram da treba neko drugi treba probati, a sto se tice Bosnjaka ja drugog ne vidim da je altermativa SDA osim NIP-a, pa neka i fgr prikolica u lokomotivi, nije o glavu.
Ja sam pisao više puta i mogu naći i postaviti svoje postove prije nekoliko mjeseci da bih čak volio da SDA bude poražena ako im je protivnik Narod i Pravda a ne SDP i Njihova Stranka jer alternativa Bošnjacima treba da bude samo jedna bošnjačka stranka
Međutim sad se bojim da postaju samo još jedan SBB i nemaju ništa ponuditi osim "SDA fuj" a kako izgleda ni njihovi glasači na ovom i onom forumu.

Eno npr. Draško u genocidnoj. On je alternativa Dodiku i SNSDu, malo ukazuj na kriminal, pa srbovanje, pa pokaži kako se lahko lomi asfalt koji je vlast asfaltirala, pa negiraj haške presude, pa uredi grad, pa koketiraj sa Dražom, pa organizuj festivale, pa priloži dokaze za korupciju, pa postavljaj ironično NATO zastavice pred Dodika. On redovno vodi politiku" SNSD fuj" dok nešto radi i ujedno drži do identiteta svog naroda dok naša opozicija vodi samo politiku "SDA fuj, botovi, ništa ne radimo a dodvoravat ćemo se srpskoj i hrvatskoj politici da dokažemo da smo građani" i to je to a izgleda ne samo da će i NiP izgleda postati isti već će ostale stramke nadmašiti sto se tiče toga.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Taare » 10 Jul 2021, 15:33

Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 12:01
ironman wrote: 10 Jul 2021, 11:35 Koliki naivac i neznalica o politici u BiH moras bit da nekoga optuzis jer mu je Hdz partner..
U Drzavi konstitutivnih gdje Hrvate Hdz predstavlja zato jer ga maltene plebisticarno biraju od 1990 naovamo..pa da su barem jednom imali alternativu ili pravu opoziciju...nego jednom da bi ih se izbacilo iz parlamenta morala se napraviti koalicija 33 stranke..
Nazife objasni likovima..
Pa to je ta ista priča, sa genocidašima i UZPovcima ste početkom 90ih vezali zastave.

Padom komunizma i RBiH sa 3 naroda koje se forsiralo još od vremena SFRJ i Tite logično je bilo da će ge 3 stranke koalirati i ovaj plakat je nesto najmiroljubivlije što je se moglo napraviti da ne dođe do sukoba

Image

Napisati da je neko vezao zastave sa genocidašima prije nego što je krenulo sa zločinima bi bilo isto kao kada bi tebe neko optuživao sto ti je ratko mladić bio general jer 5 godna prije rata i genocida.

Ah to za današnju "koaliciju" si ti najbolje objasnio pa nema potrebe da ponavljam.
Odličan slogan - bili i ostaju zajedno.
Lopovi, kriminalci, ubice, silovatelji, izdajnici zemlje i naroda...kratko i politički rečeno, prirodni saveznici :zubi
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by The 51st State » 10 Jul 2021, 16:53

Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 14:31
The 51st State wrote: 10 Jul 2021, 13:52 NiP je prirodna alternativa SDA, obracaju se maltene istovjetnom birackom tijelu s tim sto jos igraju iz hendikepa jer koaliraju sa fgr partijama, ja im to ne zamjeram iz prostog razlog jer smo do iza vrata usrani sa svih strana i to trebe neko poceti cistiti.
A sto je za mene kao glasaca i najbitnije, iako je i ovo spomenuto bitno, je kako ce se postaviti kao eventualni predstavnici bosnjaka prema separatistickim politickim predstavnicima, SDA je tu kiksovala nebrojeno puta i smatram da treba neko drugi treba probati, a sto se tice Bosnjaka ja drugog ne vidim da je altermativa SDA osim NIP-a, pa neka i fgr prikolica u lokomotivi, nije o glavu.
Ja sam pisao više puta i mogu naći i postaviti svoje postove prije nekoliko mjeseci da bih čak volio da SDA bude poražena ako im je protivnik Narod i Pravda a ne SDP i Njihova Stranka jer alternativa Bošnjacima treba da bude samo jedna bošnjačka stranka
Međutim sad se bojim da postaju samo još jedan SBB i nemaju ništa ponuditi osim "SDA fuj" a kako izgleda ni njihovi glasači na ovom i onom forumu.

Eno npr. Draško u genocidnoj. On je alternativa Dodiku i SNSDu, malo ukazuj na kriminal, pa srbovanje, pa pokaži kako se lahko lomi asfalt koji je vlast asfaltirala, pa negiraj haške presude, pa uredi grad, pa koketiraj sa Dražom, pa organizuj festivale, pa priloži dokaze za korupciju, pa postavljaj ironično NATO zastavice pred Dodika. On redovno vodi politiku" SNSD fuj" dok nešto radi i ujedno drži do identiteta svog naroda dok naša opozicija vodi samo politiku "SDA fuj, botovi, ništa ne radimo a dodvoravat ćemo se srpskoj i hrvatskoj politici da dokažemo da smo građani" i to je to a izgleda ne samo da će i NiP izgleda postati isti već će ostale stramke nadmašiti sto se tiče toga.
Stoji donekle, posle pocetnog zaleta i entuzijazma ko malo su zastali, vidjecemo na sta ce ispasti.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Naseef Mushroom » 10 Jul 2021, 19:09

Taare wrote: 10 Jul 2021, 15:33 ...
Ja te smatram kao jednog od boljih forumaša na ovom forumu, 100 puta sam ti lajkovao postove i pamtim da si napisao neke od najboljih postova na forumu od kad sam registrovan. Sada je pitanje kako se jedan dobar forumaš može na ovoj temi pretvoriti u nekoga ko postavlja komentare kojeg bi se i sociopate sa Klix foruma postidjeli?
Zato što praviš istu grešku kao Nenad i ostali a to je da ti je mržnja prema SDA jača od ljubavi prema BiH, zato i pišes takve emotivne poruke.

Ako je SDA tako loša kako onda jedan forumaš poput tebe koji je u stanju na drugim temama uništiti sagovornika argumentima ne može ničim drugim ovdje uzvratiti osim ofucanim komentatima "botino"?
Ako je SDA tako loša kako jedan slatkorječivi premazani harizmatični političar koji je nakon Alije, Harisa i Zlatka možda najharizmatičniji od kad imamo pravo glasati 90ih kao Dino ne može ništa reći protiv SDA već se ponaša kao nemoćni balavac "Botovi, mašinerija kme kme kme".
Ako je SDA tako loša kako da su samo zadnja 2 dana Bakir, Sebija i Fadil došli među običan narod gdje nisu doživjeli incidente ili neugodne situacije?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Naseef Mushroom » 10 Jul 2021, 19:12

Taare wrote: 10 Jul 2021, 15:33
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 12:01
Pa to je ta ista priča, sa genocidašima i UZPovcima ste početkom 90ih vezali zastave.

Padom komunizma i RBiH sa 3 naroda koje se forsiralo još od vremena SFRJ i Tite logično je bilo da će ge 3 stranke koalirati i ovaj plakat je nesto najmiroljubivlije što je se moglo napraviti da ne dođe do sukoba

Image

Napisati da je neko vezao zastave sa genocidašima prije nego što je krenulo sa zločinima bi bilo isto kao kada bi tebe neko optuživao sto ti je ratko mladić bio general jer 5 godna prije rata i genocida.

Ah to za današnju "koaliciju" si ti najbolje objasnio pa nema potrebe da ponavljam.
Odličan slogan - bili i ostaju zajedno.
Lopovi, kriminalci, ubice, silovatelji, izdajnici zemlje i naroda...kratko i politički rečeno, prirodni saveznici :zubi

Kako sam upratio imaš dovoljno godina da pamtiš prijeratno stanje, ako je tako onda je veoma zlonamjerno što dovodiš u kontekst sa ovim plakatom prijeratno i poslijeratno stanje.
Komunizam je pao, prvi demokratski izbori, osnivanje stranaka.

Tim što je u SFRJ vladala atmosfera da se nije forsirala građanska država već narodi i republike sasvim logično je bilo da će biti i nacionaone stranke (koje su normalna pojava i u današnjim EU državama).
Isto pošto je u RBiH se forsiralo "BiH je i srpska i hrvatska i muslimanska" samim time je logično da su se osnovale stranke poput SDA, HDZ i SDS koje nisu bile uzrok već posljedica kao što je i logično da su osvojile rekordan broj glasova.

Tako da je jedini logičan tok da tri naroda koji žive u RBiH koeksistiraju u državi sa svojim strankama, bar u to vrijeme i tako je ovaj plakat nesto najbolje šta je se moglo ponuditi, da je SDA odbila ovo ja bi ih prvi krivio za rat u BiH
Šteta što su druge 2 stranke sa plakata se predomislile ubrzo nakon ovoga.
Ostale opcije su bile koalicija sa komumistima, ideologija koja je već uveliko propala u Sovjetskom Savezu, Rumuniji, Istočnoj Njemačkoj i Čehoslovačkoj ili Markovićevi reformisti. Među njima su bili Dodik, Kusturica pa i Bregović. Pametnom dosta.

Tako da je to što si postavio šuplja u koju jedino još djeca vjeruju ali pošto djecu ne interesuju forumi već Instagram neće ni oni na to nasjesti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27160
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 14547 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by ironman » 10 Jul 2021, 19:14

Ma trolla komsija taare..
A boli ga pedala.
Dovoljno je daleko da se moze zalagat i da mule vladaju u BiH.
I to ne one iranske nego one magareceg roda...
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Pasaga » 10 Jul 2021, 19:35

Hurija wrote: 10 Jul 2021, 11:51 :ooo

Iskreno ,ovim sto su u dijaspori zabranila bi i da glasaju ionako se odriču BiH Državljanstva .
takvi nis nikad ni glasali,barem za pro-bih stranke
a tog sljama,ima ite kako ....
nekad kazem,BiH je rahat od njih ,sreca pa su otisli
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Chloe » 10 Jul 2021, 22:39

Ima li ove stranke još? :ooo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Taare » 11 Jul 2021, 09:36

Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:09 Ja te smatram kao jednog od boljih forumaša na ovom forumu, 100 puta sam ti lajkovao postove i pamtim da si napisao neke od najboljih postova na forumu od kad sam registrovan.
Ako je uistinu tako, zašto misliš da griješim u vezi ovog topika?
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:09 mržnja prema SDA jača od ljubavi prema BiH
Ovo jednostavno nije tačno. Baš zato što volim bih, moram gajiti mržnju prema sda koju, usput rečeno, smatram za glavnog grobara postratne bih.
I da, to mišljenje mogu potkrijepiti neoborivim dokazima, samo što isti nisu štivo za prosječnog sda glasača. "sebija, bakire..."
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:09 Ako je SDA tako loša kako onda jedan forumaš poput tebe koji je u stanju na drugim temama uništiti sagovornika argumentima ne može ničim drugim ovdje uzvratiti osim ofucanim komentatima "botino"?
Odgovor na ovo pitanje je vrlo jednostavan.

Image

Ovdje ne mislim direktno na tebe, nego random sda glasača za kojeg nemam vremena da mu objašnjavam kako je mlijeko ustvari bijelo.
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:09 Dino
Dino je sda kadar. Jednak mentalni sklop. Vjerna kopija prijašnjih sda funkcionera.
To što ti smatraš harizmom nije ništa drugo nego šibicarski tj prevarantski mentalitet koji krasi bh političku svitu.
Jedina razlika između njega i bakira je u tome što je naučio na bakirovim greškama pa neće dopustiti da ga okruže ljudi poput asima.
Nesposobne izjelice budžeta poput čampare - da, ali ne i dokazani kriminalci.
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:09 Ako je SDA tako loša kako da su samo zadnja 2 dana Bakir, Sebija i Fadil došli među običan narod gdje nisu doživjeli incidente ili neugodne situacije?
Zato što je masa tj većina glupa.
da ste ikada čitali kur'an, vi koji se smatrate zaštitnicima bošnjaštva pa samim tim i islama na tim prostorima, znali bi da kad isti priča o većini naroda, uvijek govori negativno.
Taj se narod ne može pohvaliti ustaničkim mentalitetom, naprotiv.
Oni su idealni podanici za svaku šušu i despota koji je vladao i koji će vladati bosnom.
Za turke su jurišali na egipat istovremeno trpili zulum. Za austrijance su ginuli po alpskom kršu, za broza širom juge, a danas "brane" afganistanske i iračke zabiti.
U svakom sistemu bili podanici par ekselans, pa tako i u ovom.
Uvijek si imao i imaš pojedince i grupice koje su se odupirale, ali je većina takva kakvom je opisah.

Takvi nisu ustajali protiv kotrljanja bosanskih glava, a kamoli da sad ustaju protiv korupcije, pljačke države i raseljavanja omladine po bijelom svijetu.
nedavno upoznah momka koji je završio prestižni američki mit, inače najjači teh. fakultet na svijetu.
završio ga je kao najbolji u svojoj klasi.
Nije našao posao u bih. Nije bilo. Sad ide u njemačku.
Takav u turskoj dobije budžet i sve potrebno pa napravi dron bayraktar.
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:12 Kako sam upratio imaš dovoljno godina da pamtiš prijeratno stanje, ako je tako onda je veoma zlonamjerno što dovodiš u kontekst sa ovim plakatom prijeratno i poslijeratno stanje.
Komunizam je pao, prvi demokratski izbori, osnivanje stranaka.
To bi bila istina da su početkom rata prekinuli sve veze s tim genocidaškim i uzp-ovskim strankama.
Ali, naprotiv! I dan danas koaliraju sa istima.
Kaošto reče gosn špirić, inače mrzitelj bosne par ekselans, kad ima problem, zove bakira.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Naseef Mushroom » 11 Jul 2021, 13:41

Taare wrote: 11 Jul 2021, 09:36
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:09 Ja te smatram kao jednog od boljih forumaša na ovom forumu, 100 puta sam ti lajkovao postove i pamtim da si napisao neke od najboljih postova na forumu od kad sam registrovan.
Ako je uistinu tako, zašto misliš da griješim u vezi ovog topika?
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:09 mržnja prema SDA jača od ljubavi prema BiH
Ovo jednostavno nije tačno. Baš zato što volim bih, moram gajiti mržnju prema sda koju, usput rečeno, smatram za glavnog grobara postratne bih.
I da, to mišljenje mogu potkrijepiti neoborivim dokazima, samo što isti nisu štivo za prosječnog sda glasača. "sebija, bakire..."
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:09 Ako je SDA tako loša kako onda jedan forumaš poput tebe koji je u stanju na drugim temama uništiti sagovornika argumentima ne može ničim drugim ovdje uzvratiti osim ofucanim komentatima "botino"?
Odgovor na ovo pitanje je vrlo jednostavan.

Image

Ovdje ne mislim direktno na tebe, nego random sda glasača za kojeg nemam vremena da mu objašnjavam kako je mlijeko ustvari bijelo.
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:09 Dino
Dino je sda kadar. Jednak mentalni sklop. Vjerna kopija prijašnjih sda funkcionera.
To što ti smatraš harizmom nije ništa drugo nego šibicarski tj prevarantski mentalitet koji krasi bh političku svitu.
Jedina razlika između njega i bakira je u tome što je naučio na bakirovim greškama pa neće dopustiti da ga okruže ljudi poput asima.
Nesposobne izjelice budžeta poput čampare - da, ali ne i dokazani kriminalci.
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:09 Ako je SDA tako loša kako da su samo zadnja 2 dana Bakir, Sebija i Fadil došli među običan narod gdje nisu doživjeli incidente ili neugodne situacije?
Zato što je masa tj većina glupa.
da ste ikada čitali kur'an, vi koji se smatrate zaštitnicima bošnjaštva pa samim tim i islama na tim prostorima, znali bi da kad isti priča o većini naroda, uvijek govori negativno.
Taj se narod ne može pohvaliti ustaničkim mentalitetom, naprotiv.
Oni su idealni podanici za svaku šušu i despota koji je vladao i koji će vladati bosnom.
Za turke su jurišali na egipat istovremeno trpili zulum. Za austrijance su ginuli po alpskom kršu, za broza širom juge, a danas "brane" afganistanske i iračke zabiti.
U svakom sistemu bili podanici par ekselans, pa tako i u ovom.
Uvijek si imao i imaš pojedince i grupice koje su se odupirale, ali je većina takva kakvom je opisah.

Takvi nisu ustajali protiv kotrljanja bosanskih glava, a kamoli da sad ustaju protiv korupcije, pljačke države i raseljavanja omladine po bijelom svijetu.
nedavno upoznah momka koji je završio prestižni američki mit, inače najjači teh. fakultet na svijetu.
završio ga je kao najbolji u svojoj klasi.
Nije našao posao u bih. Nije bilo. Sad ide u njemačku.
Takav u turskoj dobije budžet i sve potrebno pa napravi dron bayraktar.
Naseef Mushroom wrote: 10 Jul 2021, 19:12 Kako sam upratio imaš dovoljno godina da pamtiš prijeratno stanje, ako je tako onda je veoma zlonamjerno što dovodiš u kontekst sa ovim plakatom prijeratno i poslijeratno stanje.
Komunizam je pao, prvi demokratski izbori, osnivanje stranaka.
To bi bila istina da su početkom rata prekinuli sve veze s tim genocidaškim i uzp-ovskim strankama.
Ali, naprotiv! I dan danas koaliraju sa istima.
Kaošto reče gosn špirić, inače mrzitelj bosne par ekselans, kad ima problem, zove bakira.
Ah taj Rambo Amadeus, uvijek je imao koju pametnu vrijednu citiranja kao npr. "Priča o nacionalizmu je za one do 300 evra a svima preko 300 evra je tema putovanje i garderoba" a najbolji mu prijatelj bio srpski nacionalista Nebojša Glogovac koji je zarađivao nekoliko hiljada Evra :oo

Pa nije stvar što si na ovom topiku drugačijeg mišljenja nego način kako pišeš "iš botino" i tako to. Pogotovo napisati to nekom forumašu poput mene koji je u 9 mjeseci od 3000 postova napisao samo 800 na temi politika i od toga su možda 200 postova bili vezani za SDA, znači ne baš definicija bota, nije ništa drugo nego ad homimem jer je to slabost pošto fale konkretni argumenti i tako jedan veoma dobar forumaš poput tebe na ovom topiku većinom psuje.

A taj narod koje zoveš glupim kojeg su svi guzili od Turaka do Austrijanaca, takvi su se hrabro odbranili od JNA i domaćih izdajnika. Naravno da SDA nije omiljena kod svakoga, mrzili su Kennedija i Helmuta Schmidta a da neće SDA, nema naravno nijednog političara ili stranke koji su dobili 100% glasova u demokratskom društvu ali gdje su oni koji pišu po Klix forumu ili se javljaju na Faceu i Kalmanu što žele da stvore sliku da im neko ugleda jednog SDAovca da će ga objesiti jer su baš toliko omraženi?


A za koalicije sam već napisao da ne treba miješati onaj i ovaj period.
Prije rata je bila dobronamjerna koalicija da narodi sa svojim strankama padom komunizma trebaju nastaviti mirno živjeti zajedno u RBiH koju su kasnije izdale SDS i HDZ a ovo danas je po ustavu saradnja koja mora biti između 3 stranke koje su svaka od njih dobile najviše glasova iz svog naroda.
Sutra da u rs-u pobjedi stranka "Srbi pacifisti koji su za građansku BiH" tada bi SDA sa njima sarađivala umjesto SNSDa
I ti sam upadaš u tu zamku, želiš Hrvatima dati prava da biraju svog predstavnika i onda bi Džaferović umjesto da sarađuje sa Komšićem kao članovi predsjednistva iz bošnjačkog i hrvatskog naroda saradivao sa ekstremistom Mariom Karamatićem i onda bi ih krivio za to.

Svjestan sam i sam da je SDA ustupila nekoliko mjesta SNSDu (kao protivuslugu da se u rs-u ustupe mjesta Bošnjacima da ne nestanu kao politički faktor u tom entitetu) koji su se komplet državi odbilo od glavu ali zar neko misli da bi drugacije bilo da je ijedna druga srpska stranka iz rs-a dobila te pozicije da bi drugačije bilo? SDS koji je odgovoran za te zločine, Draškov PDP ili Nešićev DNS?
Kako god da bi SDA postupila kritikovali bi ih da su u koaliciji sa zlotvorima jer je takav nakaradan ustav.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Taare » 11 Jul 2021, 15:11

Naseef Mushroom wrote: 11 Jul 2021, 13:41 Ah taj Rambo Amadeus,
Rambo je nebitan. Ko ga jbe. Ljenčuga koja je silni potencijal protraćila u ništa.
bitan je citat. Šta god mislili o njemu, mora se priznati da je u ovom slučaju definitivno u pravu.
Meni je nezamislivo da se spuštam na nivo glupog sda glasača, ili još gore sda botine koja piše kako bi osigurala uhljebljeničku poziciju.
Ti si možda stepen iznad njih, ali ti ipak odgovaram samo zato što u pauzi između dva kupanja ne želim da se bavim nekim ozbiljnim štivom.
Naseef Mushroom wrote: 11 Jul 2021, 13:41 Pa nije stvar što si na ovom topiku drugačijeg mišljenja nego način kako pišeš "iš botino" i tako to.
To je moje čvrsto ubjeđenje. Zaslužio si ga. Isto tako, možeš biti ponosan (možda i sretan?!) što te nisam stavio u koš u kojem su klasični sda glasači. Frajeri tipa krampe "e neće ga ovdje zaklanjat"
Oni direktno idu na ignore.
Ti si iznad toga. Isto tako,
iskoristio bih priliku da se ispričam jer nisam pročitao sve i jedan post koje si napisao.
Ukratko, ne mogu da zamislim da postoji normalan, pismen insan koji onako, čisto iz ubijeđenja, podržava sda.
Nemoguće da se nikada nije susreo sa kriminalom kojim se bave sda kadrovi.
Nemoguće da nikada nije prošao bosnom kroz gradove i da nije vidio jad i čemer u koji ih je zavila vladavina te kriminalne hobotnice.
Naseef Mushroom wrote: 11 Jul 2021, 13:41 A taj narod koje zoveš glupim kojeg su svi guzili od Turaka do Austrijanaca, takvi su se hrabro odbranili od JNA i domaćih izdajnika.
*Zaboravio si spomenuti tita i poslijeratnu vlast.
Mnogi su ratovali, branili se i odbranili. Nema potrebe da nabrajam narode i silne ratove.
Jednostavno, to nije tema.
Kratko sam se osvrnuo na narod. To je sve.
Naseef Mushroom wrote: 11 Jul 2021, 13:41 A za koalicije sam već napisao da ne treba miješati onaj i ovaj period.
Odlično opažanje. Slažem se u potpunosti.
1990. nisu znali s kim imaju posla. Ali su saznali. Najkasnije nakon rata, znali su s kim imaju posla.
Ali, kao da se ništa nije desilo, nastavljaju vrhunsku suradnju koja traje do današnjih dana.
Toliko su odani jedni drugima da zanemaruju druge opcije i istrajavaju u tome da jedni druge drže na vlasti.
Zlp! Združeni lopovski poduhvat.

U normalnom svijetu važi deviza da se ne pregovara sa zlikovcima i teroristima.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Naseef Mushroom » 11 Jul 2021, 22:28

Taare wrote: 11 Jul 2021, 15:11
Naseef Mushroom wrote: 11 Jul 2021, 13:41 Ah taj Rambo Amadeus,
Rambo je nebitan. Ko ga jbe. Ljenčuga koja je silni potencijal protraćila u ništa.
bitan je citat. Šta god mislili o njemu, mora se priznati da je u ovom slučaju definitivno u pravu.
Meni je nezamislivo da se spuštam na nivo glupog sda glasača, ili još gore sda botine koja piše kako bi osigurala uhljebljeničku poziciju.
Ti si možda stepen iznad njih, ali ti ipak odgovaram samo zato što u pauzi između dva kupanja ne želim da se bavim nekim ozbiljnim štivom.
Naseef Mushroom wrote: 11 Jul 2021, 13:41 Pa nije stvar što si na ovom topiku drugačijeg mišljenja nego način kako pišeš "iš botino" i tako to.
To je moje čvrsto ubjeđenje. Zaslužio si ga. Isto tako, možeš biti ponosan (možda i sretan?!) što te nisam stavio u koš u kojem su klasični sda glasači. Frajeri tipa krampe "e neće ga ovdje zaklanjat"
Oni direktno idu na ignore.
Ti si iznad toga. Isto tako,
iskoristio bih priliku da se ispričam jer nisam pročitao sve i jedan post koje si napisao.
Ukratko, ne mogu da zamislim da postoji normalan, pismen insan koji onako, čisto iz ubijeđenja, podržava sda.
Nemoguće da se nikada nije susreo sa kriminalom kojim se bave sda kadrovi.
Nemoguće da nikada nije prošao bosnom kroz gradove i da nije vidio jad i čemer u koji ih je zavila vladavina te kriminalne hobotnice.
Naseef Mushroom wrote: 11 Jul 2021, 13:41 A taj narod koje zoveš glupim kojeg su svi guzili od Turaka do Austrijanaca, takvi su se hrabro odbranili od JNA i domaćih izdajnika.
*Zaboravio si spomenuti tita i poslijeratnu vlast.
Mnogi su ratovali, branili se i odbranili. Nema potrebe da nabrajam narode i silne ratove.
Jednostavno, to nije tema.
Kratko sam se osvrnuo na narod. To je sve.
Naseef Mushroom wrote: 11 Jul 2021, 13:41 A za koalicije sam već napisao da ne treba miješati onaj i ovaj period.
Odlično opažanje. Slažem se u potpunosti.
1990. nisu znali s kim imaju posla. Ali su saznali. Najkasnije nakon rata, znali su s kim imaju posla.
Ali, kao da se ništa nije desilo, nastavljaju vrhunsku suradnju koja traje do današnjih dana.
Toliko su odani jedni drugima da zanemaruju druge opcije i istrajavaju u tome da jedni druge drže na vlasti.
Zlp! Združeni lopovski poduhvat.

U normalnom svijetu važi deviza da se ne pregovara sa zlikovcima i teroristima.
Nema potrebe za izvinjavanjem, tvoje pravo kao BH patriote je da kriviš koga želiš koga smatraš da ti čini domovini loše pa makar bila bošnjačka BiH pa isto tako i imaš pravo biti ljut na mene kao SDA glasača ako smatraš da svojim glasanjem doprinosim (mada ne glasam uvijek za SDA ali najviše sam za njih od kada se u BiH ma pravo glasati).
Tako isto i ja imam pravo kriviti prvenstveno ovaj nakaradni ustav i zato imam razumjevanje jer se SDA nalazi u nezavidnoj pozicijj.
Evo ti npr. da osnuješ stranku i osvojiš najviše glasova i imaš moć u svojim rukama, ti bi bio primoran da sarađuješ sa negatorima genocida inače bi ti prvi stranac uveo sankcije jer odbijaš formirati vlast
(a vidjeli smo danas još jednom po izjavi Inzka da bi licemjerni stranci prije tebe kaznili što odbijaš formirati vlast sa negatorima države nego što bi kaznili negatore države).

Tako da kada bi morao po ustavu da daš jednoj srpskoj stranci poziciju pa se moraš odlučiti da li Dodik ili Draško a oba negiraju genocid, pa kada bilo koji od njih odbije da se usvoji dan žalosti i zabrana negiranja genocida tako će i tebe narod pljuvati da se nije usvojio jer si im ti "dao ključeve od ferarija".

U normalnom svjetu ne čine ni branioci sa zlikovcima i teroristima državu gdje ih po ustavu Zapad tjera da se dogovore.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Taare » 12 Jul 2021, 17:01

I šta drugo da ti kažem osim da si uhljeb?!
Tu priču možeš prodavati nekim naivcima.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Naseef Mushroom » 12 Jul 2021, 17:17

Taare wrote: 12 Jul 2021, 17:01 I šta drugo da ti kažem osim da si uhljeb?!
Tu priču možeš prodavati nekim naivcima.
Kako ću biti uhljeb kada radim u Njemačkoj (samo sad odmaram do septembra), pitaj Maju lično koja je sa mnom na onom forumu kontaktirala preko poruka i zna moju IP adresu kada sam tamo.

Ludacka košulja gdje je svaka stranka iz konst. naroda prisiljena biti u koaliciji na državnom nivou i ti to zoveš šupljom pričom?
Jedini izbor koji SDA ili bilo koja druga stranka iz bošnjackog korpisa ima je birati hoće li sa SNSDom ili PDP i SDS koji izgledaju samo sad normalniji jer ne čine vlast.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests